Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

hejka:) rottana z tymi ubrankami to dobrze zrobiłaś.... jak ktoś daje rzeczy to spodziewasz się że będą w dobrym stanie... ale widzisz... różni ludzie :/ co do prokuratury to trzymam kciuki żeby wszystko się szybko zakonczyło i żeby kara była adekwatna, powodzonka ciężarówka z tym znieczuleniem to ja nie wiem jak to jest, w sumie powinno być za darmo i na życzenie też tylko u nas się wycwanili Ci lekarze i jest ponoć że to lekarz decyduje czy znieczulenie Ci potrzebne czy nie, u nas ponoć dają gaz rozweselający ale jak to w praktyce jest to nie wiem, moje 2 koleżanki rodziły i ani znieczulenia ani gazu :/ jeszcze opieprz jedna dostała po była za głośno :/ wczoraj oglądałam Porodówkę na TLC i tam jak pokazują porody to poprostu kosmos jakiś, kobitki uśmiechniętę, rodzina przy łóżku, położne miłe i znieczulenie to podstawa, dlaczego w tych czasach kobiety mają cierpieć przy porodzie? jest tyle środków.... paranoja jakaś :/ mam nadzieję że to się zmieni :) trzymajcie kciuki ja dzisiaj idę do lekarza i amm mieć usg połówkowe, mam nadzieję że wszystko ok będzie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie caly czas zastanawiam nad ta szkola rodzenia.. Ciezarowka chodzisz ze swoim mezczyzna? czy tam sa same kobietki tez np? bo w tyg moj ze mna nie dalby rady chodzic, bo pracuje cale dnie, tylko w weekendy.. wydaje mi sie, ze babeczki chodza wczesniej na ta szkole, bo im jest teraz lzej niz potem bedzie jak bardziej urosna :P gdzie jest ta szkola ciezarowka jesli moglabys przypomniec do ktorej chodzisz? Ja chcialam na Madalinskiego - tam wlasnie chyba 700zl kosztuje znieczulenie. a gdzie za darmo? :) w sumie to nie wiem gdzie bede, tam pewnie gdzie bede akurat blisko i bedzie miejsce dla mnie biednej :) U mnie na razie stoi wyprawka, w kolejnym miesiacu zakupie lozeczko, materac itp. Lilka wydaje mi sie, ze golenie woskiem to nie bardzo w ciazy, raczej zabronione. tez mam gorsze owlosienie niz zwykle i szybciej odrastaja wloski, ale jakos sobie radze :) Ja dostalam za darmo wor ciuszkow od siostrzenicy mojego chlopaka (po niej jakas jej kolezanka korzystala z nich), wybralam mnostwo z tego ubranek, upralam, sa naprawde sliczne. 1 bluzeczka tylko sie nie nadaje, nie odpralo sie i 1 body pruje, wiec to jej oddam, albo wyrzuce, to juz jak ona zdecyduje co z tym zrobic. a jak odkupilam od kolezanki ciuszki to tez bardzo ladne, 0 skazy. Rottana a czemu byla u Ciebie polozna? :) jak to sie odbywa, ze przychodzi do domu? wiem, ze przychodzi po urodzeniu dziecka, ale w trakcie ciazy? :) fajnie. Tez czasem ogladam Porodowke na Tlc i wlasnie mowilam nawet mamie, ze one ta tam sie smieja, zartuja i sa spokojne, ze tez bym tam chciala rodzic w takiej atmosferze :) jakby w ogole bolu nie odczuwaly co poniektore.. Ja jutro mam wizyte u gina, zobaczymy co powie na temat mojego torbiela, pewnie zbada tetno dziecka, ogolnie zbada, da zwolnienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
chodze u mnie na ursusie nie daleko domu, widzialam kilka lasek bez chlopow, ja chodze z moim meze (smiesznie bo on sie na to na maksa napalil :P) wydaje mis ie ze szkoly rodzenia maja sens jak np planujecie porod rodzinny, bo takie zajecia daja duzo zw partnerowi (moj maz na wczorajszych zaj dowiedzial sie ze jest cos takiego jak nacinanie krocza- do tej pory jest w szoku :P) glodek- pojedz sobie do kilku szpitali, ktore sa wzglednie nie daleko ciebie zeby ze skorczami nie dymac przez pol Wawy :) i je sobie obejrzyj wiem ze na inflanckiej jest za darmo, na starynkiewicza, woloska a reszta nie wiem- musialabys pojechac i sie dopytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ja do szkoły rodzenia chodzić nie będę, mój mąż jeszcze nie zdecydował czy będzie ze mną przy porodzie bo sie troszkę boi krwi i takich widoków... :) a ja go zmuszać nie będę U mnie maluszek kopie i wierci sie jak niewiem, super uczucie a pomyśleć ze jeszcze niedawno nie mogłam sie doczekać ruchów :):) Co do wyprawki to mam narazie jeden pajacyk i ostatnio w lumpku kupiłam body i koszulkę i to wszystko :D za tydz idę do lekarza i w końcu na l4 to wtedy sie pewnie zacznie :) szukamy narazie na allegro jakiegoś ładnego używanego łóżeczka ale jak już są super w super cenie to odbiór osobisty i to "tysiące" km od nas :/ chciałabym też pochodzić po takich komisach dziecięcych, słyszałam że można tam też dostać ładne akcesoria za małe pieniądze, była któraś z Was w takim?? Rottana właśnie jak to jest u Ciebie że teraz przychodzi położna?? Bo u mnie też dopiero po porodzie... A porodówka w TLC jest poprostu idelną porodówką która nie koniecznie isteniej w Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
ta położna która do mnie przyszła współpracuje z moją przychodnią rodzinną, i jak jest tam zgłoszone że jest się w ciąży to po 21tc odwiedza pacjętkę pierwszy raz (ja akurat sama do niej zadzwoniłam bo miałam numer, bo jak byłam z Wiktorią w ciąży to chciała się ze mną spotkać ale nie zdązyła bo zaczęłam rodzić, a w przychodni spoooooro wcześniej wiedzieli że jestem w ciąży ale tak to jest z naszym nfz) . jak nic się nie dzieje to stara się być raz w miesiącu u takiej pani. na wizycie sprawca ciśnienie i tętno maluszka, porusza ważne tematy np na temat laktacji czy dbania o brodawki, szczepienia itp... do mojej siostry jak była w ciąży też taka położna przychodziła... no i po porodzie też przychodzi do czasu jak szkrabek skończy 6 tygodni. w tym czasie sprawdza jak mały się rozwija czy prawidłowo przybiera na wadze no i doradza mamusi jakby miała jakieś pytania czy trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jestem na Bielanach, a za niedlugo na Mokotowie :) wiec albo Madalinskiego albo Woloska, pewnie blizej terminu przejade sie tam. a jakbym byla u rodzicow na Bielanach to Szpital Bielanski lub Inflancka. Ja chce, zeby moj byl przy mnie podczas porodu, wstepnie mowil, ze bedzie :) A to tak jest w nfz, ze ta polozna srodowiskowa przychodzi, fajnie. Wole myslec, ze istnieja takie porodowki jak w TLC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
moj tez bedzie przy porodzie bez wachania. w cale go tam nic nie zrazilo po pierwszym, a przy drugim tez chce byc bo nie ma niczego wspanialszego jak przezyc wspolnie ta chwile jak malenstwo jest juz na swiecie;) tesciowa dala popis. widziala jaka jestem wkurwiona po wczorajszej akcji z ciuszkami i mowila mi ze mam sie nie martwic ze ona kupi tez cos malemu ze damy rade wszystko skapletowac no i.... dzisiaj po pracy poleciala na zakupy:-D:-D pokupywala kilka bodziakow w lumpie i kilka nowych sztuk ale masakra ile w tym kajtusiu kasy zostawila!! ponad 200zl a kupila z 4 kaplety... ale jak jej mowilam ze duzo wydala to zasnmiala sie tylko ze czasem moze sobie zaszalec:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym chciała żeby mój był przy porodzie ale jak sam sie nie zdecyduje to go nie zmusze bo po co?? na siłę to nic przyjemnego... Rzeczywiście Rottana fajnie masz z tą położna, u nas na nfz nawet tak nie ma... co kraj to obyczaj :) ale przynajmniej ma sie kogoś komu można sie o wszystko zapytać - przydatne to :) Oj ja jeszcze o kupowaniu w sklepach nic niewiem ale słycszałam od koleżanki która niedawno rodziła, ona zaopatrywała sie głównie w Smykolandzie i zostawiała tam kolosalne pieniądze!! naprawdę, aż sie przeraziłam jak tam raz byłam i zobaczyłam ze zwykłe bawełniane body kosztują ok 20zł, a gdzie tu reszta. Ja poszperam po lumpkach jak najwięcej ale kilka nowych wiadomo ze warto mieć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
ja sporo w Pepco kupilam tam bodziai sa po 4-5pln glodek- palnuje rodzic na Woloskiej to jak cos dam znac- bo tam jest taniej i bardziej milo jak na madalinskiego i podobny standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) no ja też już zacznę powoli sie rozglądać :) dzisiaj na usg dowiedzieliśmy się że będzie córka :) już mogę zacząc zakupy :P idę spać bo wykonczona jestem... do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dzieki ciezarowka i te znieczulenie darmowe :) tez w Pepco kupilam po 4,5zl i rowniez w Auchan body po 5zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
moje konto---> gratuluje córci:P:P:P::P:P:P w końcu możesz zacząć działać:P życie w nieświadomości jest okrutne... ja nie wiem jak niektóre pary decydują się na to żeby nie wiedzieć aż do porodu:P nie no mi się wydaje że wszedzie powinna być taka położna... skoro przychodzi po porodzie to dla czego przed miała by nie przyjść? jak będzie u mnie ta moja to się dopytam jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znalazlam tanie i uzawane łóżeczka nawet w dobrej cenie w anonsach. Warto sledzic i przegladac swoje regiony bo ludzie i za złótówke nawet oddaja piekne derwniane łżeczka odrazu z materacem. Wiesz co no nie wiem jak z tym zaklepywaniem miejsca ale akurat u mnie w miescie mam potwierdzenie i wiem ze jak ma sie zajecia w szkole rodzenia z płozna z danego szpitala gdzie sie chce rodzic to tam sie ma miejsce. Żona mojego kolegi tez tam rodzila, i jeszcze jednego i bardzo sobie chwalily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papi_88
wkońcu powróciłam :) w sobote komp mi sie zepsul i musialam dac do naprawy... moje konto gratulacje coreczki :):) rottana mam nadzieje ze sprawa w sadzie szybko sie rozwiaze i lekarze dostana za swoje!! jutro ide do lekarza po zwolnienie nareszcie bo juz mam dosc pracy, plecy coraz bardziej bola hehe a co dopiero bedzie pozniej.. :P co do wyprawki to tyle tego wszystkiego jest ze nie wiadomo od czego zaczac :P no ale wszystko potrochu trzeba kupowac i kompletowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) Widzę,że u Was zakupy pełną parą....ja niewiem czy już coś kupować:(troszkę się boje tak wcześnie kupować:(Co wy myślicie na ten temat??co do położnej to powiem Wam,że ja też mam opiekę położnej w ciąży.Byłam juz na pierwszej wizycie,zmierzyłą ciśnienie,sprawdziła tętno małej,zważyła....itp.Dużo rozmawiałyśmy,doradzała:)powiem,że taka położna to fajna sprawa.Mówiła,że powinnam co tydzień przychodzić do niej,ale znając życie wie że przyszłym mamusiom tak często się nie chce więc co dwa tygodnie mam przychodzić.I na następnej wizycie mamy się umówić na spotkanie u mnie w domku.Ma sprawdzić warunki w jakich dzidzia będzie dorastać:) rottana mój też na szczęście bardzo chce być przy porodzie:)Już nie może się doczekać....bardzo się boi ale chce być:)Ja się cieszę z tego powodu bo napewno swoją obecnością będzie mnie wspierał i razem będziemy przeżywać przyjście na świat naszego maleństwa.Dobrze mieć taką teściową....już zmniejszyła twoje wydatki..:) moje konto gratulacje dziewczynki...może dogonimy resztę bo póki co w tabelce przewagę mają chłopcy:) Szkoda,że u nas w okolicy niema tego sklepu Pepco:( Dziś mała znowu kopie od rana....aż łzy mi lecą jak patrzę na mój brzuszek jak się porusza:)Wspaniałe uczucie:)Macie jakieś domowe sposoby na bóle kręgosłupa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zaktualizuje ;) Starające się: nick......................cykl starań................ostatnia @ manawi.......................1.......................18.0 4.2012 nati0587.....................1.......................17.0 4.2012 gaja_86......................2.......................03.0 6.2012 enel...........................1.......................09 .05.2012 dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 poziomka-n..................1.......................19.05 .2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 Zafasolkowane: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płec.. rottana............6.............08.01.13... .....24.........chłopczyk 100% viola150...........8............ 06.01.13.............20.......... chłopiec Mafijna ...........1............grudzień/styczeń................. ....... marta2387......2lata.........ok.18.01.2013........ 10. ............. moje konto .......6...........ok.22.01.2013......................... .. -ania-m-...........2............30.10.2012............ .................. Juustaaa..........2............04.01.2013.............17. .......dziewczynka Głodek 86.......2 lata..........03.01.2013...........24.........chłopiec ciezarowka_83....3............05.11.2012................. ......dziewczynka kamilki09..........3lata........25.12.12...............25 .........dziewczynka magdulinska_83....8........... 3/4.02,13............10................. kati =)...............1.............08.02.13.............13. .............. lika1987.............7..........30.01.2013............17 tydz....chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............23 .........chłopiec takakala............?............14.02.2013............15 .........?........ milanjass...........1............6-8.01.2013...........23 .....chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie dzisiaj sniło ze rodzilam i porod byl bardzo szybki i bezbolesny :) ja bylam wlasnie na zakupach przy okazji zachaczyłam o PEPCO i zakupilam pierwsze ciuszki dla dzieciaczka 2 sliczne bodziaki :D Szczerze mowiac to sie jeszcze troche gubie w tych wszystkich ciuszkach i akcesoriach dzieciecych bo to dla mnie nowośc ale malymi kroczkami i sie skompletuje wszystko :) Co do szkoly rodzenia i obecnosci mojego faceta to napewno nie bedzie ze mna chodzil ze wzgledu na prace. Do porodu z facetem tez mam mieszane uczucia bo to nie jest milt widok jak lezysz zapocona wymeczona i naprawde to jest straszny wysilek dla nas, wiec wolalabym oszczedzic mu takich widoków. Niech juz wezmie na rece malenstwo bez patrzenia na wlasne oczy jak przychodzi na swiat. Ale to jest moje indywidualne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szkoly rodzenia to chodzic nie bede bo nie ma kiedy,ciagle cos,mojego tez wiecej nie ma niz jest,ale jesli chodzi o porod to chce zeby byl i zobaczyl ze nie jest lekko a co..on mysli ze te 9msc takie lekkie jest,czasami jak mu mowie ze mnie cos boli albo zmeczona jestem to wydaje mu sie ze mi przytaknie,wyslucha, powie ze uwazaj na siebie a mi zaraz wszystko mija :P a to tak nie jest .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
dzisiaj ja sobie poszlam na zakupki;) kupilam pare bodziakow i innych ubranek dla malego. jeszcze z 2 kaplety kupie w pszyszlym miesiacu, jakies czapeczki i skarpetki i garderobe mam w komplecie. wiadomo jeszcze troche sie podostaje od rodziny i gosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kamilki09----> nie jest za wczesnie, juz spokojnie mozesz drobne rzeczy kupywac i na koniec zostawic t "najwieksze" jak wozek czy lozeczko. jak widzisz wszystkie startunemy od ciuszkow:-D:-D papi ---> witaj:-) milo znow cie "widziec" :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
no ja juz oddalam tej dziewczynie te "ciuszki" jesli mozna je tak nazwac.... focha miala na mnie kumacie? jakbym to ja jej gowno wcisnela... rozumiem ze nie bylo jej na reke oddawac mi tej kasy bo chajsu jej brakuje ale znajomym sie czegos takiego nie robi. ja tez na kasie nie spie... eh ale juz z glowy takze huk... jak tam wieczorek mija? chlopy w domu to i na kompie sie nie siedzi:-D:-D ja to akurat kozystam i z koma pisze przez wi-fi bo kompa akurat mam zajetego:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis na wizycie u lekarza. zawsze przed wizyta ide na chwile do poloznej, wpisuja mi wyniki badan i mierza cisnienie, a potem do lekarza, zeby mial juz wsio wpisane. O torbielu nic nowego mi nie powiedzial, pokiwal glowa i potwierdzil co wczesniejszy lekarz stwierdzil na usg. Wyniki mam wszystkie dobre, zbadal mnie, wszystko ok, slyszelismy tetno dziecka. Zwazyl i przytylam od ostatniej wizyty, czyli przez 4 tyg, ok 3,4 kg :/ ostatnio martwilam sie, ze nie tyje to teraz mam. To przez to, ze mniej spaceruje pewnie, ale i tak podobno nie widac, ze przytylam :) tym sie pocieszam :P od poczatku ciazy przytylam juz ok 6 kg. Dal zwolnienie, zazartowal, ze skoro wszystkie badania mam ok, oprocz torbiela, to moze poprzedniemu lekarzowi robiacemu usg przywidzialo sie cos :P no ale na monitorze sama widzialam i zdjecia tez sa. niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
glodek ---> dobrze ze nic sie nie dzieje niepokojacego. moze faktycznie po porodzie po prostu sie wchlonie. to przytylas tyle co ja w ciagu miesiaca:-) tez z wielkimi ozami spojazalam na wage:-D:-D tyle ze ja przytylam 4,5kg od poczatku ciazy. no nie ukrywam ze dupcia troszke przybrala:-) ale tak samo sie martwilam ze w sumie tak duzo jem a nie tyje... no i tez przytylam...:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec lepiej sie nie zamartwiac i wtedy nie tyc :P Przed ciaza waga to byla moja obsesja, teraz tez troche mnie to dolujee, ale to normalna kolej rzeczy, jeszcze i tak musowo bede tyc. aby nie za duzo. to dlatego, ze kiedys roztylam sie jak swinia, ale wzielam sie za siebie i teraz nie chcialam do tego dopuscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja narazie (odpukac) z waga nie mam problemow. Mieszcze sie we wszystkie pary spodni ale jeszcze troszke brzuszek ywskoczy i zacznał sie tylko spodnie ciązowe z guma i ledzinsy :D ja to ogolnie nie tyje na ciele tylko mi brzuszek wywala wiec pewnie bede miala jak moja mam słodka ogromna piłeczke :) W piatek ide na 4D. mialam isc za tydz ale akurat terminów nie bylo albo mi nie pasowalo wiec opis wrazen w piatek :) Do mojego gina jednak za 2 tyg dopiero bo na jakies sympozjum jedzie w Polske i go nie bedzie a tylko w czwartek moge do niego pojsc bo mnie w jakims nowym gabinecie przyjmuje gdzie ma nowy dobry sprzet a bedzie mnie badal tzn bardziej malego narzady, wymiary itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
lilka1987---> łooo to masz dobrze, mi ta w dupke troche poszło poprostu się zaokrąglił ale nie jest tłusty, a w ciążówkach to od dłuższego czasu musze popylać bo mam taki bebzyn:P taki jak mam teraz miałam w 8mc jak chodziłam z Wiktorią:P przyznam się bez biacia że jak wczoraj chodziałam sobie po sklepach to jakaś porażka... zaczynam się męczyć, ciężko normalnie mi już łazić... ale patrząc na inne ciężarne to i tak nie mam aż takiego dużego brzucha, taki bardziej słodki no ale pitochy to ja już nie widze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Hej dziewoje ja mialam 13 n plusie :) wczoraj sie wazylam a tu 11 :) (niech zyje cukrzyca ciazowa i MEGA scisla dieta!) nie rpzejmujcie sie wogole waga, jka przytylyscie po kilka kilo to spoko- kobiety w ciazy inaczej tyja niz sie tyje normalnie (heeh inaczej sie to wszytsko uklada) i ja mimo tych 11 do przodu wygladam "normalnie" (oprocz brzucha, ktory jest juz spory). problem z wygladem sie robi jak przytyjecie po te 30 no to wtedy sie wyglada krowiasto ale tez nie jest jakos straszliwie :) kolezanka przytyla ok 30kg w ciazy :) urodzila pod koniec dzieciaczka zdrowego ok 4 kg- idealnie i na samym karmieniu cyckiem schudla juz ok 25kg ja juz nie moge sie doczekac porodu (to za 1,5 miesiaca!!!!) jestem w szale kompletowania wyprawki i zaczynam sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana ale chyba to normalne ze w drugiej ciazy brzuszek wczesniej widac i bardziej sie wypukla. Ja mam pierwsza i jak zaloze luzne ubrania tuniki czy sukienke to naprawde nie widac ze jestem w ciazy. Brzuszek jak narazie jest maly i slodki, ale juz zauwazam ze jest taki bardzo czubiasty i nie jest szeroki. Ciezarowka ja tez sie czsami mecze a jestem na półmetku, tchu mi brakuje i oddychac nie moge. Ale to chyba normalne w naszym stanie organizm nie jest juz taki sprawny jak kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
no mi brzuchol też do przodu idzie. jak ktoś patrzy na mnie z tyłu to nie powiedziałby że jestem w ciąży a jak stane bokiem to zonk:P taki brzusio jest fajny:) typowo ciążowy i nikt się nie zastanawia czy czasem nie jestem tylko gruba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana to widze ze mamy tak samo :) Dziewczyny nie wiecie jakie sa zasady przyznawania macierznskiego? musze miec jakis okres przepracowanych miesiacy w firmie zeby pojsc na l4 i miec pozniej macierzynskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×