Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

ehhh jak juz wszystkie narzekaja i sie zala to i ja sie wyzale. Moj pracodawca najprawdopodobniej nie przedłuzy mi umowy niby wszystko ladnie pieknie ale z jego wypowiedzi zrozumialam ze kobiety zchodza w ciaze zeby wyludzic pieniadze od pracodawcy i panstwa. Dupek jeden. teraz bede kombinowala spotkam sie dzisiaj jeszcze z kolega i bede myslala co dalej napewno L4 do konca ciazy chcialam mu jeszcze pomoc do konca grudnia w firmie zeby nie zostawiac go na lodzie ale jak ma takie podejscie to ja mam go daleko w d....!!! damy rade cos sie wymysli nie ma sytuacji bez wysjcia prawda? a co do naszych facetow to dziewczyny trzeba im troche ustepowac niech sie czuje wazni w tym zwiazku przeciez to oni sa samcami, badzmy madrzejsze, bo z ich fochami i duma nie ma co walczyc a jeszcze jak ich popieraja koedzy albo mamusie...o zgrozooo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
ja to mam szczescie bo mam wpozo tescowa:-) lilka---> nie ma co si przejmowac. do porodu kase bedziesz miala i na nastepne 6 miesiecy ( okres maciezynskiego) tez. nie warto czasem byc w pozadku bo ludzie a szczegolnie pracodawcy bywaja wredni i falszywi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana chyba w okreie macierzynskiego nie bede miala kasy bo bo umowe mam teraz do 10 pazdziernika na okres probny 3 mce wiec wydaje mi sie z tego co wiem ze tylko do rozwiazania bede miala placone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ja sie dokladnie na tym nie znam wlasnie i wiem tyle ze do porodu napewno samoistnie sie przedluza. Moj pracodawca sie cieszyl jak bez umowy pracowalam a jak zaszlam w ciaze to z wielka laska dal mi umowe ale z tego co wiem to na rok(nie wiidzialam jej jeszcze) i ciagle odczuwalam zale ze musial mi dac ta umowe. Nie ma co ciagle ustepowac chcemy dobrze poswiecamy sie a pracodaqwcy tego nie widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A i musze sie pochwallic taka dzis z siebie dumna jestem udalo mi sie upolowac spioszki w lumpku i to w calkiem niskich cenach bralam jak szalona jakbym wiedziala ze taki fajny lumpek mamy to juz rano bym tam byla he. Nawet kombinezon kupilam za 5 zl a poprzedni mialam za 20zl tez z lumpka. A cxo do rozmiarow to wiekszosc kupuje 62 na poczatku kupowalam 56 ale kazdy mowi ze tylko kilka sztuk tego rozm bedzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
lilka musza ci przedluzyc umowe do dnia porodu!!! i pozniej akt urodzenia (albo odpis) nie pamietam trzeba doniesc do pracodawcy on to zglasza do zusu i zus ci wyplaca maciezynski100% pensji tej ktora mialas do tej pory pracodawca ci MUSI dac umowe do dnia porodu a jak nie bedzie chcial to mozesz go zaskarzyc bo to jest jego psi obowiazek tylko t musisz mu to zglosic poczytaj w necie na ten temat jest sporo artykulow i nie daj sie wyrolowac ja tez poszlam do nowej pracy na pocz ciazy (nie wiedzialam ze jestem w ciazy) na okres probny i jescze w okresie probnym poszlam na l4 i dostalam przedluzenie mowy pamjetaj jak by on kombinowal inaczej to byloby wbrew prawu zbulwersowalam sie strasznie wogole na ta twoja sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ciezarowka to mamy podobnie ja tez nie wiedzialam ze jestem w ciazy jak umowe dostalam. Dowiedzialam sie tydz pozniej a predzej pracowalam juz u tego pracodawcy bez umowy w zeszlym roku. I wedlug niego zrobilam to specjanie ze sie zatrudnilam a ja naprawde nic nie wiedzialam i wisi mi jego zdanie tym bardzieh ze myslal ze znow bede bez umowy a ja sie nie dalam i pracowalam caly czas nie poszlam na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papi88 he he no właśnie jakie rozmiary :) ja ma część na 56, dużo na 62 i takie już będę kupować bo moja kumpela teraz urodziła córeczkę która mierzyła 61cm!! i nici z ubranek na 56 a miała ich dosyć sporo, malutkiej za małe są skarpetki takie dla noworodków, kolega musiał kupować śpiochy bo te co miała były jej za krótkie :D Ja zamówiłam teraz z allegro pościel wraz z wypełnieniem i prześcieradłem, rożek, kocyk i okrycie kąpielowe z kapturkiem. Wszystko od jedengo sprzedawcy... lilka1987 no pewnie że nie ma sytuacji bez wyjścia :) i najważniejsze jest takie podejście :) :) ale z tym okresem próbnym to dokładnie niewiem, najlepiej jakbyś zapytała jakąś znajomą księgową bo będzie sie znała najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarowka ale to dziala rowniez w mojej sytuacji gdzie mialam umowe tylko na 3 mce na okres probny? wtedy tez mam wyplacane maciezynski normalnie 100 % ? czy tylko L4 do dnia porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka na tym forum kazda moze sie zalic, dobrze czasem sie rozpisac i wyrzucic z siebie zlosc :) Jutro ide do tej matuli, mam stresa heh w sumie to nie wiem co mi powie i niechetnie do niej ide :P ale bede madrzejsza :) a jak mnie odrzuci to trudno, ja probowalam sie pogodzic. moim zdaniem nic takiego sie nie stalo, ale.. starsze kobiety podobno odbieraja pewne rzeczy inaczej :P Ja tylko dzis przy okazji kupilam podklady do przewijania za 12,50 jest 10 sztuk i 2 smoczki za 8 zl w promocji w Rossmanie. I bylam u kolezanki, odebralam ciuszki, czapeczki, buciki do domu itp.polazilam troche, pospacerowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po za tym nie ma takiego prawa ze jak sie zatrudniam to pracodawca nie musi wiedziec ze jestem w ciazy i nie ma prawa sie o to zapytac, ponadto ja go nie musze o tym informowac, a jeszcze mi sie przypomnialo ze cos przebaknął ze musi pogadac z prawnikiem jak to rozwiazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny zaczęłam coś z Wami pisać i miałam małą przerwę w tym pisaniu ale wracam i oczywiście sledze co tam u Was ... widzę ze się dzieje , zakupy na maxa ja jeszcze czekam z zakupami nic jeszcze nie mam myślę zacząć w okres świąteczny zaczną się u mnie promocje i moge wykorzystać i tanio pokupie ciekawe rzeczy ... Moja mała wierci się coraz to intensywniej no i mamuśka sie cieszy ale jak bylam wczoraj na USG to za nic nie chciała współpracować wręcz na przekór ,az położna stukała mnie w brzuch ,az zastanawiałam sie czy nie za bardzo , no ale w sumie wody płodowe chronią malucha .. Tak sie dzisiaj zastanawiałam dziewczyny czy wypad do kina to dobry pomysl , chodzi mi czy nie za głośno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ap ropo tego kina moze glupie pytanie ale jak w ostatnia sobotę siedziałam ze znajomymi i oczywiście oni drinkowali i byli głośno to mała moja tak w brzuchu sie wierciła , ze czułam znaczna różnicę , wiec w kinie jakby nie bylo tez nie jest za cicho , no ale nie wiem sama.... I dokucza mi zgaga .....koszmar ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam juz w kinie 2 razy bedac w ciazy :) raczej nie wybieraj horrorow :) Tez czasem mam zgage, ale nie za czesto, wiec jest ok, moj maly juz z rana sie rusza :) nie moge juz spac, bo mysle o tej dzisiejszej rozmowie z matka jego :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej laseczki brzoskwinka----> oooo witaj ponownie:P no fakt troche cię nie było:P to który to juz tydzień? yyy... nie kino nie powinno małemu zaszkodzić. rusza się bardziej bo słyszy i reaguje na otoczenie ale nic po za tym. głodek---> w cale nie dziwie się że się stresujesz. tak to jest jak wychodzisz z rozejmem i nie wiesz jak zostaniesz potraktowana. a o której idziesz? ja znowu dzisiaj ciężką noc miałam. po 2 się obudziłam i do 4 miałam pospane. póżniej po 5 mucha mnie tak wkurzała... siadała wszedzie gdzie nie trzeba;/ nawet na ustach pizda jedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no ja dzisiaj odpoczywam... wczoraj troche nalatałam się po mieście za rzeczami do domu... ale chcemy sie wprowadzić w tym roku i poprostu szalenstwo... wszytsko na ostatnią chwilę... rodzice nam nie wierzą ze damy radę... ale spróbować zawsze można :P ciężarówka jak się czujesz? tak sobie myśle że może to i lepiej jakbyś w tym szpitalu została? w sumie to tylko 2 czy 3 tygodnie a już wszytsko pod kontrolą i wogóle? trzymam kciuki aby wszystko dobrze było :) ja odebrałam wyniki wczoraj... glukoza chyba w normie, wyczytyałam gdzieś że do 130 norma a ja mam 115 więc chyba ok :) tarczyca też mi wyszła w normie więc nie wiem czemu nie tyję... teraz zobaczymy czy przytyłam na kolejnej wizycie:) co do umów to ja też się o ciąży dowiedziałam dosłownie po paru dniach od podjęcia pracy... nawet nie wiem czy tydzien minąl... ja muszę sobie kupić jakies spodnie ciążowe bo już legginsy mnie wkurzają :P zaraz luknę na tych sprzedawców co podałyście :P głodek powodzonka :) miłego dnia dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o a jeszcze jedno pytanko :P jak długo siedzę to mnie plecy bolą.... ale za to jak za długo pochodzę to mnie kość łonowa boli... czy wy też tak macie? czy powinnam się martwić że cosik ze spojeniem mi się robi? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
lilka- ten twoj szef to kawal skurwiela i widze ze chyba chce cos zakombinowac ja tez mialam umowe na 3 miesiace na okr probny i mam umowe do dnia porodu plus maciezynski 6 miesiecy i to jest standard i on nic nie moze przeskoczyc w ktorym ty teaz jestes w ok 6-tym bo taka procedura obowiazuje w momencie kiedy minimum twoj 3-ci miesiac ciazy skonczy sie w czasie trwania okresu probnego ale ty juz dawno skonczylas ten 3 ci miesiac wiec przysluguje ci na l4 100% pensji i pozniej maciezynski tez 100% pensji WALCZ O SWOJE i nie daj mu sie bo to jakis kombinator probujacy cie zastraszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
moje konto mnie krocze boli od ok 3 miesiecy :-) i to jest ponoc standar rottana- wyjde jesli wyniki beda super cacy tzn wroca do normy bo jak nie to ja sama wole zostac bo w sumie mi tu wygodnie :-) tylko za moim kotem bardzo tesknie :-) bylam w kinie ok miesiac temu na batmanie ogolnie odradzam glosne filmy bo wtedy dziecko sie chyba boi i zaczyna byc nerwowe i strasznie kopac wczoraj pogonilam meza ze szpitala bo mi robi laske ze mnie odwiedza dzis zakazalam mu wpadac do mnie i sie odzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
moje konto--> od siedzenie to teraz będzie standard że będą cię plecy bolały... najlepiej przerwy sobie robić, pochodzić chwile albo się położyć... ciężarówka----> ja pitole, ale to nie tylko twój facet tak ma. na początku odwiedzają zmartwieni a później ciężko im przyjechać... skąd ja to znam.... ale to takie przykre:( przecież nie leżymy tam dla własnej przyjemności... a wyobrażasz sobie odwrotną sytuację? jakby nasz men leżał? ja to bym przyjeżdżała i nie robiła łachy... dzisiaj wizyta u mojej pani doktor:) idziemy podejrzeć naszego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cieżarówka jak ma przyjeżdzać z łaską to dobrze zrobilaś że go pogoniłaś :P a z innej beczki zupelnie, słyszałyście o wiaderku do kąpania TUMMY TUB?? ja właśnie na niego natrafiłam w necie i wogóle niby same plusy, że zapobiega kolce, że rozluźnia.... matko... nie wyobrażam sobie kapać małej w wiadrze :P hehhe... ale ciekawa sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ciezarowka zobaczysz ze zateskni i sam przyleci do was do szpitala jeszcze. ostatnio jak sie budze to jestem gorzej polamana niz przed snem a o tym wiaderku pierwsze slysze w zyciu bym dziecka nie kapala we wiadrze he czego to ludzie nie wymysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Glodek-zyczymy powodzenia na rozmowie:-) moje konto-mnie to ciagle cos boli a to plecy a to brzuch i niestety nie potrafie znalezc wygodnej pozycji. Leze zle siedze zle takze nie jestes sama:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mi stuknie jutro 22 tydzień .... ja pierdziele ale leci... teraz jestem w szoku , tez Wam tak leci albo ja jestem nie zorganizowana albo gdzieś mi godziny ociekają nawet dni;/ ... Chyba do tego kina się wybiorę bo mam straszna ochotę aż sama dziwie sie czego może dlatego , ze ostatnio byłam z 3 lata temu;/ Co do facetów to kurcze ja na swojego nie narzekam , ale i to mnie martwi bo za dobrze jest ( no czasem przezywa , ze musi stać ze mna w kolejce do lekarza i narzeka ... a co ja mam powiedzieć, to tez jego dziecko niech czeka i łazi ze mną wszędzie!! ) boje sie co bedzie potem jak mala sie urodzi , ze nie bedzie przewijal, kąpał i takie tam bo on nie mial stycznosci z dzieckiem niegdy takim malym i moze powiedziec po prostu nie umiem , ale nie ma co sie martwic na zapas ..:) Ja juz mam trzecia nac pod rząd straszna , nie moge spac i dotego mam koszmary , mamuśka mówi moja je tez miala w ciazy koszmary ale nie wiem czy to ma cos z tym wspolnego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto ---Ciesz się ze nie tyjesz!, nie każdy musi nabrać niewiarygodnie dużo kilogramów ,znajoma moja jakoś do piątego miesiąca czy szóstego chudla , nawet lekarze sie pytali czy ćpa:) oczywiście nie ćpała pod koniec zaczęła mega tyć .. nadrobiła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarowka dzieki za podniesienie na duchu :) no ja juz jestem w 23 tyg :) 3 mce dawno minely. a moze ktoras z was wytlumaczy mi tak prosto lopatologicznie jak sie wylicza macierzynski? czy to jest srednia z calego roku od kazdej umowy o prace czy tylko serdnia od ostatnieg pracodawcy bo ja to sie nie za bardzo lapie w tym zargonie prawnym i ustawowym :) ciezarowka a jakie to uczucie z to uczucie z tym bolacym krroczem? bo mnie cos ostatnio tez pobolewa i sie zastanawiam czy to nie to samo. a mnie cos glowa od samego rana boli chyba wypije sobie jakas mala lekka kawe maze mi przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
lilka dopilnuj tego by cie typek w jajo nie zrobil wygugluj urlop maciezynski w necie na str ofeminin.pl sa info np jak ja sie orientuje standardowo przysluguje nam 20 tyg maciezynskiego i jak jescze zlozysz podanie jakies to masz jeszcze dodatkowo 4 tyg czyli w sumie 24 kazdy normalnie platny 100% tyle ile dostawalas pensji dobrze bezie tylko dopilnuj tego jak cos wez ze soba na potwierdzenie kodeks pracy na rozmowe z szefem i np zaswiadczenie od lekarza ze jestes w ciazy i od kiedy w niej jestes i dawaj znac jak rozmowy poszly! hehe moj juz przeprasza pisze ze teskkni kocha. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
przed chwilą obejrzałam fajną komedie:P "jak urodzić i nie zwariować" pod koniec płakałam ze śmiechu:P muszę iść pod prysznic ale mi się nie chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam isc do kina na ten film "jak urodzic i nie zwariowac", to pewnie juz jest do sciagniecia w necie? Wyjde z domu tak 14:30, wiec po 15 bede u niej :) brrr ale juz chce miec to za soba :) Mnie pobolewa chyba kosc ogonowa jak dluzej pochodze. z kroczem na razie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glodek jak juz doszlo do terminu spotkani to bedzie dobrze wydaje mi sie ze matka dzeci siegnie po rozum do glowy i nie bedzie sie nad Toba pastwila bo jestes w ciazy rottana na necie mozna obejrzec ten film on-line np kinomaniak.pl cięzarowka jakakolwiek rozmowa dopiero jutro, wiec jak bedzie mnie chcial zastraszac albo cos kombinowac to bez skrupułów bede juz na zwolnieniu do konca ciazy bo nie chce byc traktowana inaczej przez to ze bede miala dzecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×