Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość agusia18204
Hejka:-) nie pisalam ostatnio bo jakos po tej akcji z tesciowa nie mialam weny. Za chwile wybieram sie do dentysty pewnie wyrwie mi zab bo cos mnie pobolewa wogole ja to mam problemy z zebami. Codziennie od paru dni snia mi sie koszmary i przez to spac nie moge i caly dzien nieprzytomna chodze. milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A i widze ze tylko ja nie znam plci maluszka. Poznam pewnie dopiero w listopadzie albo grudniu chyba ze uda nam sie zaoszczedzic i isc wczesniej prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie tez dzisiaj taka pogoda ze az sie wychodzic z domu nie chce zimno i wieje brrr, niby cos tam slonce przeblyskuje ale to tylko pozory. Wczoraj przegadalam w ciuchu kurtki zimowe nie ma tragedii cos tam sie wybierze i nie drogo nawet 20-30 zł. Dzisiaj 10ty jestem ciekawa wyplaty czy dostne w terminie i czy bedzie cala bo moj durny szef moze cos wykombinowac. Dzwonilam wlasnie do ZUSu Pani mi powiedziala ze L4 musze zanosic do pracodawcy inna sprawa by byla gdybym miala wlasna działalnośc gospodarcza i wedlug kodeksu prawnego on sie musi tym zajac tak samo z aktem urodzenia dziecka, ale to juz moj facet zaniesie albo mama wiec sie nie mam co martwic przeciez nie bede zapitalala pdrazu po porodzie z aktem urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pościele fajne :) podoba mi się na tej aukcji co brzoskwinka podała w kolorze beżowym tym ciemnym ;)) i fajnie że odrazu pościel do wózka :) a powiedzcie mi dziewczyny czy zaopatrujecie się w laktator, sterylizator, podgrzewacz? i czy np.laktator ręczny czy elektryczny? bo się nie znam :P Robię sobie właśnie listę potrzebnych zakupów hehe troche jeszcze tego jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Wlasnie tez sie zastanawiam co do laktatora chyba kupie ale reczny napewno bo elektryczne jednak troche kosztuja. Sterylizatora napewno nie kupuje a podgrzewacz chcialabym od kofgos odkupic moze sie uda na tablicy lub innym serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam reczny, od kolezanki i chyba innego nie bede juz kupowac. Bylam dzis na kontrolnej wizycie u swojego gina. przedluzyl zwolnienie, zbadal tetno maluszka, powiedzial, ze prawidlowe, zbadal szyjke macicy i niby wszystko ok. A no i zwazylam sie, przytylam kolejne 3 kg heh od ostatniej wizyty, wiec juz jakies 9,10 kg od poczatku ciazy.. :D Nom zimno dzis, a ja latalam po dworzu troche z rozpieta kurtka oczywiscie. A jak mnie denerwuja ludzie, totalna znieczulica na kobiety w ciazy. w metrze stalam, nikt mi miejsca nie ustapil, baba zerkala na mnie, ale wsadzila nos w ksiazke, inny koles tez widzial, ale udal, ze spi. phi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no ja za pościelą też się rozglądam ale w sumie my jeszcze nic nie kupiliśmy z takich ważniejeszych rzeczy.... ja wczoraj byłam u lekarza, zwolnienie mi przedłuzył, tętno malutkiej zmierzył... co do mnie to nie za ciekawie.... zrobiły mi się żylaki pod kolanem, pokazałam mu i dostałam leki cyklo 3 forte, i zalecenie żebym sobie kupiła rajstopy przeciwżylakowe w sklepie medycznym, codo wyników mojej tarczycy to niby mieszczę sie w granicy normy bo jest od 0,9-1,8 a ja mam jakoś 0,92 i powiedział że za mało i kazał mi brać euthyrox 25 a po 10 dniach zwiększyć dawkę do dwóch tabletek, no i co najgorsze skróciła mi się szyjka, niezanacznie ale jednak..... kazał brać asmag 3x2 tabletki.... zobaczymy co z tego będzie...kolejna wizyta za 6 tygodni.... mam nadzieję że się unormuje wszytsko..... muszę się oszczędzać itp :) aha a z dobrych wieści to wreszcie przytyłam ok 3 kilo, :P aj.... mam nadzieję ze wszytsko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glodek ja ostatnio jak bylam w centrum handlowym i poszłam do toalety to mi kobieta chciala kolejke ustapic ale bez przesady siku jeszcze potrafie powstrzymac, a w komunikacji miejskiej faktycznie kazdy uadej ze nic nie widzi a jak ci sie uda usiasc i wejdzie jakies babsko pozniej to tylko wzdycha nad Toba zeby jej miejsce zwolnic. Ktos ostatnio wspominal ze w Biedronce beda akcesoria dla dzieci, faktycznie. Dzisiaj wzielam sobie gazetke i w dniach 18-24.10 jest promocja 15 zł za kocyk dzieciecy i 20 zl za zestaw kapielowy: okrycie kapielowe, recznik i myjka do kapieli i co jeszcze bedzie ? Dmuchana pilka z pompka za 27 zl taka duza na odciazenie kregoslupa :) I buty cos w stylu emu za 30 zl sadze ze sie na nie skusze bo tej zimy to pewnie beda jedne z niewielu butów ktore bedzie mi latwo i szybko zalozyc no i beda wygodn nawet jak mi nogi spuchnał :) A wogole to sprawdzalam dzisiaj konto wieczorem i nie mam wyplaty jak jutro do poludnia nie dostane dzwonie i robie awanture! Jak to nie podziala to inaczej to zalatwie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto ja tez biore asmag ale 2 tabletki dziennie tylko tak mi kazala ordynatorka jak wychodzilamze szpitala, ale pozniej na wizycie u mojego lekarza, dostalam inne zalecenia. Sonczyc opakowanie zeby kasy nie marnowac i kupic w aptece Hela MagB6 Mama- podobno zawiera wszystko co potrzebne przyszlej mamie i jej dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka rzeczywiście fajny komplet, myślałam też żeby kupować pościel do wózka ale moja teściowa zaproponowała że da mi taką długą poduchę a moja mama poszewkę na nią i zimę przejeździmy :) a na wiosnę już kocyk bo będzie cieplej :) fajnie że w komplecie jest rożek już :) ale na baldachim sie jednak nie zdecydowaliśmy ponieważ łóżeczko będzie stało pod "skosem" w pokoju i by sie nie zmieścił :) Papi ja laktator też pewnie zakupię ale ręczny i podgrzewacz, sterylizatora raczej nie, oglądałam już buteleczki i smoczki które można sterylizować w mikrofali albo poprostu wygotować - wydaje mi sie że to trochę zbędny wydatek... moje konto, głodek njważniejsze że wszystko ok z maluszkami :) moje konto wszystko będzie dobrze, będziesz brała te tabl co Ci przepisał i wszystko sie unormuje!! a te rajstopy to pewnie w jakimś sklepie medycznym byś musiała poszukać... odpoczywaj przez te 6 tyg ile wlezie - wszystko dla Waszego dobra :) głodek - ja wczoraj u nas w markecie zostałam obsłużona przy stanowisku mięsnym po za kolejką :D zresztą tam mają napisane że kobiety w ciąży, z małymi dziećmi i inwalidzi obsługiwani są poza kolejnością... ale to tylko w tym jednym sklepie, bo gdzie indziej to tak jak piszesz totalna znieczulica :/ Ja dziś byłam u mnie w pracy u koleżanek na plotkach i trafiłam na szefową - życzyła zdrowia i dużo odpoczynku :) lilka- czyli musisz zanosić l4 do niego a jego świętym obowiązkiem jest zanoszenie tego do zusu i musi to robić więc nie masz sie już czym denerwować a przynajmniej wiesz na czym stoisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka ja pisałam o tych akcesoriach w biedronce i te buty też widziałam i też tak myślę żę sobie je zakupie bo narazie kupiłam sobie botki na 3 guziczki ale już rozmiar większe niż nosze i je teraz zakładam bo w baletkach byłoby już za zimno... ale czy dam radę je zakładać do samego konca to niewiem a te w stylu emu napewno będą luźniejsze i wygodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz widzialam w biedroce akcesoria dla dzieci typu smoczek grzebyk szczoteczka butelka do karmieia itp ale jakos nie jestem do takich rzeczy przekonana wole kupic normlanie w sklepie albo na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kołderki do wózka to wcześniej o tym nawet nie myślałam ale jak zobaczyłam , ze jest w komplecie to w sumie nie glupia sprawa tym bardziej ze rodzę początkiem lutego i szkoda brodzić dodatkowe kocyki , i tak tez myślę , ze zadnych kolorow rozowych bo jak urodze drugiego chlopczyka w przyszlosci to bedzie spal pod rozowa posciela ;) heheh tak nie fajnie :) co do laktatora to kupuje oczywiscie ale nie elektryczny bo to zbedny bajer za dodatkowa kase a moja siostra miala normalny byla bardzo zadowolona i ten wyparzacz tez chyba zbedny mozna przeciesz wygotowac no chaba ze ktos ma trojaczki albo duzo dzieci i duzo butelek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też widziałam te buteleczki itd ale też jakoś nic mnie nie zainteresowało. w sklepie to w sklepie :) wczoraj opowiadałam szwagierce że zamówiłam sobie kilka rzeczy dla malucha na allegro a ona na to że nie wie czy by tak chciała bo samo oglądanie i wybieranie i dotykanie rzeczy w sklepie to przyjemność a na allegro to można wybierać tylko ze zdjęć :) może i ma rację ale z drugiej strony skoro są teraz takie możliwości to dlaczego z nich nied korzystać :) zamówisz, przywiozą do domu i nigdzie nie musisz wychodzić ale wiadomo ze wszystkiego sie tak nie da i wyprawa do sklepu też będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ,ze sama przyjemnosc w dotykaniu ogladaniu to prawda ,tak jak piszesz viola ale i tak to jest nieuniknione. Wszystkiego na allegro nie kupi sie a to co tansze i ladniejsze na allegro no to warto , wiem ze w mojej malej miejscowosci za taki komplet poscieli czy cokolwiek innego zaplacilabym duuuzo wiecej.A teraz gdzie jestem na obczyźnie;/ tez te rzeczy sa duzo drozsze wiec i tak jade do Naszej kochanej Polski na urlop i sobie kupie i wysle ...juz nie moge sie doczekac..... Ale naszczescie nie mam problemu z ciuszkami bo sa znow duuuzo tansze no ale wszedzie gdzies cos jest tansze a gdzies drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo dziewczynki:) wczoraj byłam sobie też na zakupkach:) kupiłam sobie już koszule do szpitala do karmienia. staników nie musze kupywać bo mam z poprzedniej ciąży. powiem wam że taki stanik (do karmienia) to zajebiaszcza sprawa:) laktator też mam z poprzedniej ciąży. w laktator warto się zaopatrzyć, w razie potrzeby a szczególnie gdy będzie nawał pokarmu będzie bardzo przydatny. odkupiłam sobie od koleżanki też poduszke do karmienia, podobno sprawdza się w czasie gdy ciężko jest z siadaniem:P podgrzewacz to raczej nie potrzebny jest skoro zamierzacie karmić piersią... przynajmniej na początku. zrobiłam sobie taki spacerek a dzisiaj cała obolała jestem a na dworze taka piękna pogoda dzisiaj... ciężarówka---> jak tam się czujesz? nie dajesz się grypie mam nadzieje? :) moje konto---> z tym skracaniem szyjki jest różnie, odpoczniesz 2-3 dni i wszystko powinno wrócić do normy. brzoskwinka---> ja też nie potrafię kupywać na allegro:P ja to musze zobaczyć, pomacać, być pewna co kupuje:P:P lilka---> i jak tam? dostałaś wkońcu przelew czy nie? bo jak dzisiaj dostaniesz dopiero kase albo twu twu odstukać za pare dni to możesz go udupić za coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To 18 smigam do Biedronki :) W Rossmanie tez czasem sa promocje, ostatnio dali mi taka karte Rossnet.pl chyba, ze potem sa rabaty wieksze. Aj z tymi ludzmi to roznie bywa. Czasem sa mili i ustepuja miejsca (ale dla mnie to normalne ustapic kobiecie w ciazy, glupio mi by bylo siedziec jak widze kobiete z brzuchem stojaca, a ja bym sobie siedziala jak swieta krowa), ale sa i tacy co udaja, ze nie widza i wtedy jakos mnie to wkurwia :) Raz w Ikei poszlam do kasy pierwszenstwa, podeszlam do kasjera, spytalam uprzejmie pani czy mnie pusci (bylo napisane, zeby podejsc jak sie jest w ciazy czy z malym dzieckiem), puscila, ale dalej "mlodziez" juz skomentowala, ze jak tak dalej bedzie to nigdy nie dojda do kasy. To po co stawali akurat przy tej kasie skoro jest kasa pierwszenstwa? wiec raczej spotykam sie ze znieczulica,a niby powinnysmy miec odmienne traktowanie. No to sie wyzalilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzalam przed chwila konto i dalej nie ma przelewu. Chyba sobie jakies jaja robi. Albo chce mi zrobic tym na zlosc albo ie wiem o co chodzi ale nie zdaje sobie chyba sprawy ze swojego postepowania ze sszkodzi sam sobie: opznienie z wyplata pierwszy najwazniejszy wystepek pracodawcy a do tego kobieta w ciazy i jeszcze na L4. Co za dupek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Lilka ja tez czekam za wyplata powinna byc wczoraj a mam dostac chorobowe i za godz ktore bylam mimo tego i troszke sie uzbieralo a ciagle nie ma i ani nie raczyl zzadzwonic ze cos sie opozni. Chyba czeka az ja zadzwonie i bede prosic zeby dostac swoje pieniadze. Nerwowa od wczoraj jestem strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mama2013luty witamy:-) no i gratulacje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia ja tez powinnam miec naliczone za L4 za wrzesien bo bylam w szpitali i mialam zwolnienie a ponad polowe miesiaca pracowalam narazie sie nie odzywa ale szlag mnie zaraz trafi bo tez mam swoje wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dokladnie. Pracodawcy chyba mysla ze nie mamy wydatkow a nikt nas sie nie pyta czy wyplate dostalismy tylko chca miec zaplacone np.my wynajmujemy mieszkanie i zawsze 10-tego placimy czynsz. Zachowuja sie tak jakby placili nam 10 tys mies i nie mieli skad wziasc. Ciesze sie ze to ostatnia wyplata ktora od niego dostane wreszcie sie uwolnie psychicznie od niego nawet na L4 nie mamy spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niestey jeszcze miesiac sie musze z nim meczyc a pozniej bede miala stresa czy dostarcza moje zwolnienia do ZUSu. Ja chcialam rozstanie zalatwic normalnie ale z nim sie ie da strzela fochy jak maly obrazony chlopiec, ale w sumie czasami jak sie na niego patrzylam to stwierdzalam ze zachowuje sie jak dziecko w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam zamiaru wszystkiego kupować na allegro, ale to co widzę że jest tańsze a z tego samego gatunku to czemu nie kupić. Pier***ki typu buteleczki, smoczki itp napewno kupię osobiście. Rottana co do podgrzewcza to masz rację, zamierzamy karmić piersią czyli na początku nie będzie nam potrzebny, a w razie co można zamówić na allegro czy iśc do sklepu i kupić... lilka poczekaj jeszcze dziś i zadzwoń do niego i sie zapytaj, za l4 we wrześniu też on musi Ci zapłacić bo przecież pierwszy miesiąc płaci on...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj to nieładnie z jego strony... co za cham!! chyba nie będziesz miała wyjścia jak do jutra nie będzie przelewu i będziesz musiała iść do niego... ale najlepiej nie sama, weź ze sobą chłopaka albo mamę tak na wszelki wypadek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide dzisiaj na 16 bo mam do oddania jeszcze jedna rzecz jestem ciekawa czy bedzie on czy jego zmienniczka a moja nowa zastepczyni ktora tez ladnie pode mna dolki kopie, bo gada na mnie jakies pierdoly a pozniej sie wykreca ze wcale tak nie bylo. Zanim odeszlam wyszkolilam ja przekazalam wszystko a ona sie latala skarżyła. Co za ludzie sa na tym swiecie, zero wdziecznosci. Jak sama nie wywalczysz i sie nie powkurzasz to nic ci nie dadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No ja jeszcze nie dzwonilam wxciaz czekam ze zadzwoni tel ze mam podejsxc po wyplate. bezczelny ten Twoj szef zeby nawet nie odebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola nie mam za bardzo kogo wziac ze soba kolezanki w pracy albo uczelnia, facet w pracy bo ma 2 zmiane a mama mieszka 20 km ode mnie wiec lipa. Nooo nie odebral zadzwonilam na stacjonarny i odebrala pracownica stwierdzila ze go nie ma teraz w firmie prosila zebym oddzwonila za 5 min a ona sie z nim skontaktuje i sie zapyta czy bedzie. ak tez zrobilam zadzwonilam za 5 min i powiedziala mi ze zaprasza mnie na 16 ale nie wiem kto mnie przywita szef, tatus czy kierownik? Jak bedzie na mnie czekal jego ojciec to sie wkurze bo to jest czlowiek ktory ma pretensje do calego swiata o wszystko i juz mnie nawyzywal od oszustow i naciagaczy jak sie dowiedzial o mojej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×