Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

no to ja mam inny maraton serialowy ogladam Julke, pozniej na VOD Wszystko przed nami, oczywiscie lekarzy tez :) we wtorek prawo agaty, w czwartek kuchenne rewolucje, sobota mam talent a niedzuela ugotowani i master chef :D ja dzisiaj nagrywalam komorka filmik jak mi moj synio brzuch swidruje :) smieszne to bylo bo przez chwile mialam taki rożek wedrujacy po brzychu. Ciekawe co to bylo raczka czy nozka :P dziewczyny ile sie czeka na wynik badania na przeciwciala? Musze zrobic na kolejna wizyte do gina i nie wiem kiedy sie zebrac do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno lekarz bedzie sie pytal o grupe krwi ojca? bo cos czytalam ze jak sie nie zgadzaja grupy krwi matki i dziecka to sie bierze jakies szczepionki czy cos takiego. Bo ja to nawet nie wiem jaka grupe ma moj facet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - ja w czwartek, sobotę i niedziele to samo co Ty :) ja niewiem czemu mój men tak nie lubi tych moich maratonów :D co do przeciwciał to pytałam moją mamę która pracuje w laboratorium i mówi że to zależy od laboratorium, w ich wyniki są w ten sam dzień, a w niektórych trzeba poczekać 2-3 dni ale nie dłużej jak za innymi wynikami... a tam gdzie zawsze robiłaś wyniki to ile czekałaś?? co do grupy krwi ojca to pytałam moją gin czy mojego męża też będzie wymagana (bo on sie strasznie sie boi pobierania :D ) i ja mam AB rh+ i w tym wypadku nie potrzebna jest, jeżeli masz rh- to wtedy jest problem bo może być ten konflikt serologiczny i wymagają w szpitalu krwi ojca... a matce podaje sie jakieś tam przeciwciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też niewiemy jaką grupę krwi ma mój i pewnie się nie dowiemy bo on dobrowolnie sie nie podda badaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heheh ja tez dzis serialowo, w necie tluke caly dzien wszytskie sezony horyc doktorow- scrubs :)- b mi sie podoba viola- ja mam reczy tomee teepeee i nie moge bez niego zyc :) ja bym od razu kupila i spakowala do walizy pozniej jak bedzie nawal pokarmu a dla malej uzywamy do mycia- pharmaceris- taka niebieska butelka- od 1-szegpo dnia zycia i jest super zero wysypek a skore mala ma mega gladka po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam grupe krwi ARh - Nie no moj napewno ma grupe krwi okreslona na 10000% kurcze mialam isc dzisiaj do tego ZUSu ale taka pogoda byla ze mi sie nie chcialo za bardzo a po za tym ten balagan jeszcze mialam do ogarniecia to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka jak minął dzionek?? lilka mnie moja ginekolog nie pytała się o grupę krwi ojca tylko o moją.Także myślę,że lekarz nie będzie się pytał.Ja mam Arh+.Mój też wie jaką ma grudę krwi bo oddawał ze mną honorowo wiec w razie potrzeby to mamy:)lilka jeśli chodzi o to wrażenie jakby nasze dzidzie chciały nam przekażać,że w niewygodnej dla nich pozycji leżymy czy coś w tym stylu to też mam takie odczucia i zawsze staram się zmienić pozycję;)chociaż wiem,że ona w wodach pładowych sama sobie poradzi i się ułoży by było jej wygodnie:) Co do serialów to mój już wie,że poniedziałek i wtorek są dla mnie....seriale typu barwy szczęścia i m jak miłość:)Lubie to oglądać:) mamucha fajnie,że sie odezwałaś:)Ja chyba jestem następna w kolejce.Fajnie masz....dzidzia przy tobie:).....i podziwiam,że ty już o odchudzaniu ostrym myślisz:)Ja laktator też już kupiłam z tej firmy ręczny.....w razie gdyby mała nie chciała ssać:( kakakiaa co z tobą???co lekarz powiedział?? Dostałam już w prezencie od mojej cioci dla małej duży polarowy kocyk,ręcznik kąpielowy z rożkiem na główkę,i kolejny kocyk tym razem z przeslicznym misiem:) marika witamy wsród mam....według mnie to ciąża:)gratulacje i teraz uważaj na siebie:) głodeka tak wogóle to śpisz troszkę na plecach w nocy???bo ja kurcze śpie...jakoś mi tak wygodnie ale boję sie troszkę bo wszędzie piszą,ze taka pozycja jest niebezpieczna:( viola ja chyba też zamówie te próbki:)A co do przemęczania się to też tak mam...dziś pobiegałam po sklepach i miałam już dość....mój odziwo dał mi tysiaka na zakupy.....normalnie byłam w szoku.Ale niewiele kupiłam,buty,sweterek i body dla małej.Resztę może zakupię na allegro jak mi coś w oko wpaddnie:) dobrej nocki buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz kurde nie spie gdzies od godziny.wstalam siusiu i sie krecilam. Kamilki niewygodnie mi czasem na bokach spac, wiec na chwile przekrecam sie na plecy, ale czy w nocy dluzej spie na plecach to nie wiem, bo zasypiam :P mialam dzis straszne sny, jeden po drugim.. Lilka to sprawdz jaka ma Twoj grupe krwi, bo jesli masz - to zeby nie bylo tego konfliktu. ja mam tez plusowa grupe, a moj minusowa. on oddaje chonorowo, wiec wie, a ja robilam kiedys kiedys z ciekawosci. glodna jestem, zaraz jakies sniadanko musze zjesc :) Mamucha ja to tez juz mysle o odchudzaniu :) po prostu zle sie czuje jak mam wiecej kilogramow, ale fajnie, ze od razu 11 kg zrzucilas, tez bym tak chciala :) jutro sie zwaze u ginekologa, zobaczymy ile mi znowu przybylo :) wiecej jednak slodkeigo jem w tej ciazy co kiedys slodkie moglo dla mnie nie istniec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - to jak masz rh- to już lekarz powinien sie zainteresować tym ale z tego co sobie przypominam to moja koleżanka tez miała - i przy pierwszej ciąży to chyba nie przeszkadza, tylko przy drugiej i więcej podaje się te przeciwciała... kamilki - mój synuś miał 3 dni spokoju za to wczoraj wieczorem dał taki popis że niewiem :) i dziś od rana tez już buszuje, a ja sie już zaczynałam martwić że on tak długo jest spokojny :D ja też kładę sie na plecach, staram sie usypiać na boku ale niewiem jak sie przekręcam w czasie snu :) no i jak sobie czytam w łóżeczku wieczorem to też na plecach... Ooo to ale Twój Ci sprawił prezencik miły - my kobiety to uwielbiamy zakupy :) a próbki naprawdę fajne, takie w buteleczkach więc nie jednorazowe a starczą napewno na kilka razy Też będę musiała sie za laktatorem rozejrzeć w razie co bo może być tak że sie nie przyda ale na wszelki wypadek trzeba mieć... głodek - ja tez już dziś nie śpie od 8 co w moim przypadku jest dziwne bo zawsze śpie co najmniej do 9 :D a u mnie dziś równe 2 m-ce do terminu :) zobaczymy kiedy synuś będzie chciał wyjść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja też sie trochę martwiłam od wczoraj bo mały mało brykał, ale cały czas powtarzałam że pewnie jest ospały:) ważne że chociaż troche się ruszał. dzisiaj dopiero teraz zaczął buszować a więc uff... już kamień z serca:P laktator to faktycznie przydatna rzecz. ja mam swój jeszcze z poprzedniej ciąży. musze wam jeszcze powiedzieć że bardzo przydatny jest stanik do karmienia. nie są zbyt tanie ale bardzo ułatwiają sprawe:) tym bardziej że pierwsze tygodnie trzeba spać w staniku żeby piersi nie utraciły swojego kształtu ani żeby się nie porobiły że tak brzydko powiem zwisy. nie trzeba bawić się w rozpinanie ani zdejmowanie stanika tylko klik i pierś już na wierchu. no ja też stawiam że kamilki najszybciej się rozsypie:P tym bardziej że będzie miała dziewczynke:) zazwyczaj dziewczynki wychodzą przed terminem:P lilka--->Konflikt serologiczny może wystąpić tylko, jeżeli matka jest grupy krwi Rh-, ojciec Rh+, a dziecko urodzi się z grupą kwi ojca. Po porodzie, gdy dojdzie do konfliktu serologicznego, podaje się matce immonuglobine-D w ciągu 72 godzin. lepiej sprawdź jaką grupe ma twój men. dziwne że lekarz jeszcze się ciebie o to nie zapytał... mamucha---> fajnie że się wkońcu odezwałaś:) no tak na początku wygląda macierzyństwo... ale nie jedna z nas chciala by się już z tobą zamienić:P hihi:) ale jeszcze miesiąc i pomału tabelki zaczną się zmieniać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dzisiaj obudzilam o 7 ale stwierdzilam ze nie ma sensu tak wczesie wstawac bo co ja bede robila tak od rana wiec na drugi boczek i dalej spac. Pozniej o 8 wiec dalej w drzemke i chyba po 9 stwierdzilam ze powoli sie mozna zbierac do wstawania, polezalam jeszcze chwilke i jestem :) kurcze wlasnie czytalam o tym konflikcie u kobiet w ciazy ciekawe jak mi badaia wyjda i mojego musze zapytac jaka ma gr krwi. Ja dzisiaj sprzatania ciag dalszy, powinnam w koncy skonczyc jeden pokoj i poznej zabieram sie za reszte po kolei. U mnie dzisiaj znowu pochnmurno i wietrznie, brzydko za oknem tylko nie pada na szczescie. No wlasnie ciekawe jak tam nowe dziewczyny nic nie pisza nie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja to chyba jestem a koncu naszego łańcuch pokarmoego nie dosc ze termin na 30.01 to napewno przeosze bo chlopak wiec pewnie urodze w przedziale 1-7.02.2013 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lika---> u mnie też brzydko i pochmurnie. też się będę brała za porządki. nie nie jesteś ostatnia:) za tobą jest jeszcze brzoskwinka mini i qazwsx. i tak się patrze że kilka dziewczyn ma termin po 20 stycznia więc kto wie, kto wie:P brzoskwinka---> włacha a co u ciebie???????? dalej w polsce że się nie odzywasz? jak badania ci powychodziły i w ogóle jak wrażenia z odwiedzin w pl?? odezwij się w końcu!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok napisalam do mojego zeby mi podał gr krwi, ma BRh- wiec luz :) hmmm sa za mna jeszcze dziewczyny a ja myslalam ze bede ostatnia, cos mi sie pomyliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> a no to luzik nie ma co się martwić:) tak już kiedyś patrzyłam żeby tabelke ustawić wg daty porodu, była by jeszcze bardziej przejrzysta ale jakoś takoś mi się nie chciało:P może później się pobawie jak będzie mi się nudzić. na razie ide zupke wstawić, żurek dzisiaj robie, i pranko wstawie bo kosze się zapełniają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hejka:-) ale mam dzis lenia przez ta pogode chyba. Wczoraj milczalam bo moj byl taki milutki caly dzien ze tylko na szybko was czytalam a pisac nie bylo czasu;-) Ja mam grupe A Rh+ a mojego grupy nie znamy nawet. A moj maluszek ma dzis tez dzien lenia za mama a tu trzeba wstac i posprzatac w kuchni podlogi umyc i wogole. Bylam wczoraj na pobieraniu krwi i o dziwo pierwszy raz mnie nie bolalo a ja to panicznie boje sie igiel:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wypilam kawke i obejrzalam odcinek amerykanskiego Master Chef- wiecie ze Polska sciagnela scenariusz i zadania z odcinkow, oni tam tez kroili cebule i gotowali dla motocyklistow. Bznadzieja jak by nie mogli wymyslec czegos nowego. Ja sie zabieram za konczenie pokoju wysprzatam reszte i sie odezwe pozniej :) Chyba tez jakas zupke dzisiaj ugotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakiaa
moaj ginekolog pow ze to najprawdopodbniej poronienie wyslala mnie na usg a tam doktor pow ze to 5 tydzien ciazy :((( nie pisalam wczoraj b nie bylo mnie w domu zalamalam sie totalnie mama jest wsciekla nagle odezwe sie pozniej. lekarz pow ze wszystko ok ate bole to dlateto ze macica sie bardzo szybko rozciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Skoro na usg nie widac poronienia to powinno byc wszystko dobrze. Mi lekarz na pierwszym badaniu powiedzial ze ciaza jes za nisko a na usg wszystko bylo dobrze wiec tym sie kieruj. Glowka do gory bedzie dobrze a plamienia sa czeste na poczatku ciazy. Zapisal ci chociaz luteine? Ja bralam od poczatku i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Niewiem czemu ale cos mi sie pomotalo ze mialas plamienia takze przepraszam bo teraz patrze ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakakiaa---> skoro na usg widać ciąże to jak to mogło być poronienie? główka do góry:) ciąża jest:) za 2 tygodnie powtórz usg to powinno być już słychać echo zarodka:) agusia---> to zależy na jaką lekarke się trafi. ja się igieł nie boję ale niektóre są takie brutalne że się odechciewa chodzić:P no ale niestety trzeba... mi już też zostało odkurzanie i mycie podłóg ale już mi się nie chce:( zrobiłam sobie chwile przerwy bo mnie plecy rozbolały. no i zupke dokończyć musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A ja dzis z obiadem na latwizne ide i usmaze jajko do ziemniakow. ale mam ogolnie chec na zupe jakas ogorkowa albo fasolowa i chyba jutro zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba glodna bylam, a raczej z Bartkiem bylismy :) ze tak rano wstalam, sniadanie zjadlam i znowu poszlam spac, wstalam gdzies 10:30 :) U mnie dzis rosolek, uwielbiam ta zupe jakos, tylko, ze ja jem z ziemniakami :) Dzis zaczynam szkole rodzenia, ciekawa jestem jak bedzie. ide z kolezanka, ktora tez jest w ciazy, ok tygodnia roznicy miedzy nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek---> to koniecznie daj znać jak będzie po:) i co mówili:) sama chętnie bym poszła tak z ciekawości ale jakoś chęci mi zbrakło żeby się dowiedzieć kiedy u nas organizują no i podchodziłam do tego że teraz to mi już nie potrzebne bo wiem co i jak... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zostałam sama, mój poszedł na popołudniówkę i już mi sie nudzi... byłam u kumpeli na kawce, a jest taki wiatr że głowy urywa więc popołudniu sie pewnie nigdzie nie wybiorę na pieszo a auto wziął mój men... Sprzątałam w weekend więc nie mam zbytnio co, może umyje sobie piec bo kolor stali nierdzewnej jest STRASZNY - cokolwiek kapnie wszystko widać i codziennie musiałabym go myć, a jak sie coś smaży i pryska... na lodówce też ch chwila odciski paluchów naszych są :/ rottana - pisząc o staniku do karmienia masz na myśli taki miękki, elastyczny bez fiszbinów tak?? bo widziałam że są też takie wypasione ale te to dopiero kosztują!! laktator odkupie sobie od tej kumpeli co u niej byłam bo ma z aventu a używała tylko tydz bo potem przestała karmić... tak myśle o koszulach do karmienia - narazie mam jedna, ale pewnie w jedną będę jeszcze musiała sie zaopatrzyć, albo w piżame agusia - ja idę jutro z rana na badania, miałam iść dziś ale zapomniałam że mam być na czczo i zjadłam a wtedy mi sie przypomniało :D mi zawsze do tej pory pobierała mama ale teraz mam skierowanie do innego laboratorium - zobaczymy jak oni pobierają... kakakiaa - jeżeli lekatrz na usg widział 5 tc to jest ciąża a nie poronienie, tym bardziej że nie miałaś zadnych plamień i wogole, najlepiej powtórz za tydz-dwa usg jak piszą dziewczyny i już wtedy będziesz pewna. a mama o co zła?? głodek - czekamy na wieści jak było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chciałabym w listopadzie okna umyć :) pewnie do świąt i tak sie pobrudzą no ale w grudniu już ryzykować nie będę... a mój synek nadrabia dziś chyba wszystkie chwile spokoju które miał :) ale sie cieszę - uwielbiam patrzeć jak mi brzuszek faluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chciałabym w listopadzie okna umyć :) pewnie do świąt i tak sie pobrudzą no ale w grudniu już ryzykować nie będę... a mój synek nadrabia dziś chyba wszystkie chwile spokoju które miał :) ale sie cieszę - uwielbiam patrzeć jak mi brzuszek faluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Viola to zazdroszcze. Moj maluszek mial wczoraj dzien bombardowania mamusi a dzisiaj grzeczny jak aniolek jakby nie brzuch to kto by pomyslal ze w ciazy jestem. moj wrocil taak wiec my juz po obiadku i czas na odpoczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> nie one są z fisbinami. mniej więcej wygląda to tak (to taki zwykły brzydki:)) : http://allegro.pl/bak-22-secret-biustonosz-do-karmienia-bialy-r-75b-i2700214851.html ale są dużo ładniejsze np coś w tym stylu: http://www.mamadama.pl/dla-mamy/biustonosze_do_karmienia?gclid=COOJrqq4urMCFQm33godzkMAMg to że będziemy mamuśkami nie znaczy że nie można wyglądać sexi:P:P ja to akurat z koszulami do karmienia nie będę miała problemu przez to że większość rzeczy mam z dużym dekoldem:P hehe:P ale może jakąś sobie fajną sprawie, w razie jakbyśmy musieli iść do lekarza czy coś to nie trzeba całego stanika odkrywać:Pnp cosik takiego: http://allegro.pl/koszulka-top-bluzka-do-karmienia-nowosc-40-l-i2763802169.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omg ale się narobiłam... ale już koniec. mam zrobione wszystko... tzn to co na dzisiaj zaplanowałam:P jeszcze bym musiała łazienke ogarnąć i kibelek ale kurcze nie jestem tu sama... teściowa mogła by ruszyć 4 litery... no ale cóż... jak chce mieć czysto to nie mam co czekać na nią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×