Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

hej kropelka- ja mam ochraniacze a szczebelkach i sobie bardzo chwale, w nocy non stop musze przekladac Matylde bo albo spi w poprzek albo calkiem do gory nogami i gdyby nie ochraniacze to przyrznelaby glowka w szczebeki, poza tym lozeczko bardzo ladnie wyglada- takze polecam. Matyska caly dzien rozdarta albo spiaca....massakra jakas jestem wykonczona. Ide do wanny, milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam ochraniacz i polecam... marysia podobnie jak matylda wedruje w nocy po łóżeczku... więc się przydaje :p ja dzisiaj padam... trawę siałam.... a wcześniej podworko grabiłam całe... matko tyle roboty jeszcze przed nami :/ spokojnej nocki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dzieki za odp. w takim razie zakupiłam taki ochraniacz, z ikei. hm ja tez ostatnio taka przemeczona chodze, marze o tym zeby maz sie dzieckiem zajmowal, ja jestem w stanie wy3mac z Piotrkiem gora pol dnia;/ tez wskoczylam do wanny w ramach relaxu;) a jak poza tym mija dlugi weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wziełam się za prasowanie... wcześniej też wyleżałam się w wannie ale z moim słoneczkiem :) marysia się ze mną wypluskała, leżała i na pleckach i na brzuszku, machała nóżkami :P mąż wziął ją a ja jeszcze wyleżałam się... póżniej cyc i mała padła w przeciągu minuty :P ja ogólnie będę ogarniać burdel na działce... zostało pełno papierów, gruzu, betonu, masakra :/ a poza tym mieszkamy poza radomiem w domku więc już nam się goście zapowiedzieli na grilla :) jeszcze raz miłej nocki... a u was jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja dopiero wrociłam do zywych w nocy z poniedzialku we wtorek zlapala mnie jelitówka, masakra normalnie cala noc i cale przedpoludnie zygansko i sransko. Maly caly wtorek i srode z dziadkami. Jeszcze mnie goraczka zlapala prawie 40 stopni. We wtorek malego prawie nie karmilam piersia bo lezalam jak zwloki na lozku. Na szczescie juz dzisiaj jest ok, wzielam leki na zbicie goraczki i na kichy i na szczescie juz moge jesc :) kropelka ja tez sobie nie wyobrazam łozeczk/kołyski bez ochraniaczy, dzieciaczki maja zbyt deikatne glowki i jak by sie udezyly to by mogly sobie cos zrobic. U mnie weekend jak narazie ze tak powiem "przesrany" :D mam nadzieje ze jutro sie gdzies ruszymy ;) A moj maly bardzo grzeczny nie marudzi, nie placze, aniolek sie zrobil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka pozazdroscic grzecznego bobaska hehe tzn mój nie jest taki zly :P ale nie można go prawie na chwile samego zostawić, bo od razu kwili. Wspolczuje jelitowki, ja niedawno tez przechodziłam cos podobnego-z 5 dni zoladek bolał-skurcze zoladka itp. Dzis mój maluszek dostal troszkę zupki ze słoiczka :) trochę się krzywil, ale jadl i potem miał werwe do zabawy :P gadal i smial się. i inaczej się jemu odbilo niż po mleku :P jutro dostanie trochę deserku. zastanawiam się jak to jest z karmieniem, co ile się daje taki sloik, ile mleka. mamucha może Ty się wypowiedz. Mój maluszek już u dziadkow, jutro rano jedziemy na dzialke, trochę nieciekawa pogoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cisza :D wszystkie korzystają z długiego weekendu, tylko szkoda że u mnie brak pogody, dziś przestało padać dop. o 16.30 i wtedy z małym na szybki spacerek wyszłam bo na 17 przyjeżdżali znajomi w odiwedzinki. Fifi od 17 nie spał i poszedł spać po kąpaniu o 20, ale był naprawdę grzeczny i dużo sobie w łożeczku przy karuzeli poleżał. ogólnie bałam sie że jak będzie taki zmęczony to będzie marudny ale nie. Po wyjeździe też dobrze, troszkę odpoczęłam, mały był grzeczny, ladnie spał we wózku, a w samochodzie robił sobie takie drzemki po pół godz, chwila zabawy i znów drzemka. kropelka - no ja emulsją do ciała smaruje też twarz... jutro właśnie kupię z emolium ochraniacze też mam, ale mój mały ogolnie narazie jest grzeczny w nocy więc aż tak sie nie prtzydają ale rzeczywiście ładnie to wygląda :) głodek - fajnie że już zaczęłaś :) ja poczekam jeszcze troszkę, w sumie 2 tyg i też spróbujemy :) to tą herbatkę też już chyba spokojnie kupię taką po 4 m-cu heh mój też tak ma że samego go na długo zostawić nie można bo domaga sie uwagi, ale jak sie stoi koło nigo przy łóżeczku to jest OK, cały zadowolony i uwielbia bawić sie moimi palacmi od rąk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , weekend sie zbliza bedzie cisza to ja nadrobie:P:) kurcze u mnie przeprowadzka dletego milcze nie mam czasu , w niedziele juz lece do Polski, ale popakowac to wszystko to straszne bylo ... jestesmy z mezem graciarze przez rok czasu tyle nazbierac !!wysylamy 10 sporych paczek ,dwa tyg temu ok 6 bylo;/ ciekawe gdzie to w Polsce ulokuje;/ 12 maja czyli w nastepn aniedziela ja robie chrzciny mojej malutkiej ale tylko 13 osob , w domu , brakuje mi tylko buciki i opaska dla malej .A w kocu moja dieta dziaja :) pochwale sie 5 kg mniej :) jeszcze tylko ok 15 hehehe .A ja w pon zaraz na badania ide bo juz zaczynam sie niepokoic , znow kostki mi spuchly , chyba cos z nerkami mama , bo byly w miare oki jak bralam urofuragin , teraz sie mi skonczyly i znow ...;/ milego weekendu Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej:) a ja jeszcze nie urodziłam, jutro ide już do szpitala bo bede tydzień po terminie. w sumie w czwartek jak byłam na ktg to miałam reguralne skurcze co mniej niż 10 minut ale nie powiekszyło mi sie rozwarcie i mnie odesłali do domu. no i miałam te skurcze ale nie aż tak mocno bolesne cały dzień i dziś już nie mam.ciekawe czy uda mi sie samej urodzić po wywoływaniu czy cc bede miała. jak wróce do domku to napewno napisze co i jak.pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podajcie jakieś linki do mat edukacyjnych które macie dla maluchów, bo chce dziś małemu zamówić i lepiej wybrać z takich sprawdzonych i przetestowanych już przez Was :) qazwsx1991 - POWODZENIA!!! a może do jutra samo sie jeszcze ruszy :) życzę ci aby poszło szybko i sprawnie, jeśli będzie musiało byc cc to przeżyjesz :) brzoskwinka - czyli wracasz na stare śmieci :) a jaką diete stosujesz?? cwiczysz też czy sama dieta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/bright-starts-aktywna-mata-edukacyjna-zyrafa-hit-i3197206663.html viola ja mam tą mate - dostałyśmy ją od moich kumpeli :) jestem z niej bardzo zadowolona, ma takiego wariata co on gra i jest odpinany i ostatnio jak jechaliśmy do łodzi to jej do fotelika go przyczepiłam. Jest droga na allegro ale w smyku była chyba za 120 zł ostatnio, można kupić też używaną, ma dużo zawieszek, lusterko, takie liście gryzaki przywiesiłam jej do wózka :) zawsze jakąś zabawkę możesz podmienić :) sama bym sobie pewnie jej nie kupiła ale super sprawa :) brzoskwinka współczuje... my się przeprowadzaliśmy niedawno więc wiem co to znaczy... pudeł pełno i nie wiadomo skąd tyle rzeczy :P u nas pogoda ponura... jutro ma być cieplej :) cisza na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec wczoraj udalo sie przystawic Liwke do piersi :) raz, ssała moze ok. 5 minut.. juz myslalam, ze bedzie chciala czesciej, ale udalo sie tylko wczoraj ten jeden raz. Dzis jak probowalam to masakra, wrzask, jakby ja ze skory obdzierali, jeszcze pozniej poprobuje.. Nasza Mała ślicznie przesypia nocki, dzis spala od 20 do 9, z przerwami o 24, 3 i 6 na jedzonko :) przewine ją, zje i idzie dalej spac, czasami musze z pol godzinki ją usypiać ale i tak chodze wyspana :) za to w ciagu dnia czasami potrafi 2-3 godz. "czuwać", ale wtedy sie z nia bawimy i pozniej je i zasypia :D niestety, wydaje mi sie, ze ma problem ze zrobieniem kupki.. jest na MM, wiec podobno to sie czesto zdarza. Daje jej do picia jeszcze wode, ale niechetnie ja pije. Szkoda mi jej jak widze jak sie meczy czasami :( Macie jakies sposoby na to, mamuski karmiace MM? qazwsx1991 - zaraz dołączysz do nas!!!:) czekamy! :) Od porodu minely 3tyg, schudlam 13kg, nogi mam jak patyki.. w sumie wolalabym juz nie chudnąć.. ważę 57kg. Ale jak patrze na swoj brzuch po cesarce to chce juz zaczac cwiczyc :D Ile po cesarce moge wykonywac jakies cwiczenia? 6tyg po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Ostatnio napisalam dlugi post ale wcielo go wiec sie wkurzylam i nie pisalam znow. My dalej walczymy z niechecia do wozka. A co do rannych wybudzen to Natalka miedzy 4 a 5 ma udawany bol brzuszka. Biore ja na swoja poduszke i momentalnie spi cwaniara. Mini-z tego co pamietam dajesz nan. Moja Natala miala straszne bole brzuszka po nim i kupy sama nie mogla zrobic i po zmianie mleka bylo ok. Piersia nie karmilam wcale poza szpitalem ale sciagalam moje mleko a na noc mm. We wtorek bylysmy na szczepieniu i mala wazy 6700. 12 maja robimy chrzciny wiec wogole malo czasu mam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini moze twoja mala jest takim malym cwanym leniuszkiem i wie ze z butli szybciej poleci i sie szybciej naje :) ja ostatnio jak mialam jelitowke to maly lecal caly dzien na mm i pozniej mialam problem zeby go na cycka przywrocic bo jadl jadl jadl i po jedzeniu dalej chcial jesc i musialam go butla dokarmiac. Narazie widze ze ze powoli zaczyna wracac do karmienia cycem, wiec mam nadzieje ze jeszcze tydz i sie unormuje. Ale z piersi na butle mozna szybko przeskoczyc ale w druga strone to jest katorga... Dziewczyny karmiace mm ile razy dziennie przepajacie swoje dzieci herbatkami? Ja cala majowke spedzilam w domu. Moj byl na rybach codziennie a nas mial gdzies. Wczoraj byl tylko w domu to prezsiedzial caly dzen przed kompem. I oczywiscie standardowo jeszcze mi burdel w mieszkaniu narobil. Dzisiaj moje dziecie skonczylo 5 mcy :) Nocke ladnie przespal od 22 do 7.30 i pozniej do 11 :) Dziewczyny macie jakis dobry sprawdzony szamopn na łupież? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela35
Hej, Ostatnio hitem dla dzieci są przytulanki z metkami i różna fakturą materiału. Ja mam jedną, i bardzo chwalę ale coraz częściej widzę jak mamuśki w wózkach mają podobne. Najtaniej znalazłam tutaj http://tree-house.pl/pl/c/Zabawki/1/1/default/1/f_producer_39/1 te zwierzaki, są bardzo przyjazne. Jak by, któraś znalazła taniej z przesyłką to podeślijcie link bo planuje kupić jeszcze jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka już 5 mies czy się pomylilas :) z tego co pamiętam to chyba później ode mnieurodzilas :) mój 7 maja skończy 4 mies. Wrocilam niedawno do domu. w pt i sob była beznadziejna pogoda, trochę zimno, deszcz eh a dopiero dziś się ladnie zrobilo, słoneczko i cieplo. pt grill, sob ognisko i ziemniaczki z ogniska mniam, pt picie, sob picie hehe ale na wieczor już bylam padnieta to długo nie posiedziałam. Bartus już codzien dostaje po trochu jedzonka ze sloiczkow. jutro do niego jade,juz chce go przytuuulic. viola mój tez się bawi zaciekawiony moja reka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto - rzeczywście dosyć droga ale podoba mi sie i chyba poszukam używanej. dzięki za linka :) głodek - fajnie że twój już próbuje nowych smakoów - i jak mu idzie?? od czego zaczęłaś?? lilka - ja mu daje herbatkę różnie, czasem przez cały dzien wypije ze 20ml tylko, bo np jesteśmy ciągle gdzieś albo śpi i nie ma kiedy a czasem wypija po 100ml w ciągu całego dnia. także mi ciężko powiedzieć ile razy... My byliśmy dziś na komunii, w sumie mały był grzeczny, dużo pospał we wózku ale męczyła go kupka a zrobił dop po powrocie do domku - chyba nie lubi robić po za domem :P wczoraj mieliśmy grilla na ogrodzie, mój brat wziął trochę małego na spacer a tak to bardzo dużo czasu spędził z nami na ogrodzie. a dziś w nocy poczułam sie jak mama noworodka - budził sie co 3h na jedzenie... zresztą od kilku dni częściej sie w nocy budzi i chyba zacznę zagęszczać mleko na noc tylko czym kleikiem czy kaszką?? mamucha poradz?? i ile tego na butle - jutro pójde zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka ja cherbatke daje tez roznie, trudno powiedzieć ile dziennie. viola zaczal od trochę zupki z marchewki, potem deserek-jabłko chyba (nie wiem dokładnie, bo rodzice moi podawali). zamowilam dziś mleka i trochę tych sloiczkow hippa na stronie dodomku.pl. wstałam i zaraz jade do swojego maluuucha :)) miłego dnia dziewczyny. wygląda na to, ze będzie zajebista pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) moja mała śpi :) ja włąsnie wypiłam kawkę i czekam aż mi w końcu taras skończą bo dupa... kawę muszę pić w domku a tu taka pogoda dzisiaj ładna... czy to nie jakaś paranoja... weekend majowy się skończył a tu cieplo... wcześniej padało i wiało :/ aj... no my wczoraj byliśmy u rodzinki na ranczu :P fajnie, karmi wypiłam chwilkę odpoczełam.... marysia się rozglądała i podziwiała barany i małe króliczki :) chcemy wziąć psa i koleżanka dała nam namiary na labradora... myślicie że to dobry moment żeby wziąć szczeniaka... mój m uparł się na owczarka.. no ale zobaczymy... czy lepiej poczekać do końca wakacji jak marysia będzie bardziej ogarnięta... jak myślicie??? ja jeszcze poczekam chwilkę z karmireniem czymś innym niż cycem... może w połowie maja... narazie najada się cycem a nawet gdzieś wyczytałam że jak jest na piersi to można nawet po pół roku wproadzić coś.. no ale zacznę cosik w przyszłym tygodniu... od czego zacząć??? miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoda przepiękna :) mały pije mleczko, ubieramy sie i na spacerek :) kupiłam wczoraj ta mate co moje konto podałas linka używana za 100zł z przesyłka. na zdjęciach była w stanie idealnym, zobaczymy. no własnie czytałam że jak sie karmi tylko piersia to do pół roku nic nowego nie podawac bo mleko mamusi wystarcza :) ja pewnie zaczne tez od jakiejs marchewki i deserków. ale planuje tak po 20 maja, a dzis sprobuje do mleka kleik czy kaszke na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane u nas tez piekna pogoda, maly sobie drzemke zrobil wiec ppczekam az wstanie troszke go dokarmie zapakuje w butle wody osobo proszek i idziemy na pacer :) taki dłuuuuugi :) obiad mam zrobiony a ze mo na druga zmiane to mozemy sobie pozwolic na dluzsze wojaze :P moje konto- ja bym wybrala labradora, to sa psy stworzone do dzieci, bardzo cierpliwe i spokojne, dzidzia bedzie mogla go targac za uszy a on nic nie zrobi i nawet nie zareaguje :) a co do owczarka to piekne psy ale nie wiem czy odpowiednie dla maluszków. Rany musze sie oaplic troche bo jestem blada jak truposz :) My jutro na szczepienie a ja jeszcze wczesniej do stomatologa. Chyba zmieniamy przychodnie dla malego, okazalo sie ze mamy pod nosem nowiutenka przychodnie, gdzie ie ma kolejek, wszystko jest czysciutkie sterylne, sa wizyty domowe i jest fajny persoel. A w tamtej mnie pediatra irytuje. I wszystko jest na NFZ oczywiscie. Co do maty to jest swietna sama bym taka zakupila jak bym nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki:) u nas w lbn ladna pogoda wiec duzo jestesmy poza domem. mojemu sie cos pozmienialo i jak juz jestesmy w tym domu to spi po 3-4h za jednym razem a pozniej kaldzie sie spac dopiero po 23;/ wiec sredniawka;/ teraz tez spi brzoskwinka wiec powitasz nasza Polske:D ciekawe jak ci sie bedzie podobac:))) gdzie lepiej czy tu czy tam:p mini witam w klubie szybko chudnących, ja wazę juz 48kg;] lilka no wlasnie mialam ci pisac o tych 5 miesiacach i sie nawet zaczelam martwic ze sie na roczny nie zalapiesz;p bylam dzis na cw u beaty, troche dala nam wycisk, ale pozytywnie, maly nie mial zbytnio humoru wiec musialam kolo niego skakac, zamiast skakac na pilce:p viola ja mam taką http://allegro.pl/fisher-price-mata-edukacyjna-rainforest-k4562-i3196248272.html kupilam ja za 100zl ale musze przyznac ze maly nie szaleje za tymi bajerami tak jak myslalam, wiecej z niej korzysta jak lezy na brzuchu ja sie zastanawialam nad wprowadzeniem kaszek ale na opak jest napisane ze to powyzej 6 m-ca;/ moje konto mam ten sam problem, tez juz bym cos zaczela wprowadzac ale co i w jakich? wogle nie wiem jak sie do tego zabrac;p co do psa, ja bym wziela, sama mam psiaka;) teraz ladna pogoda to bedziesz mogla z nim czesciej wychodzic bo szczeniak czesciej potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto hm a co do rasy, sama nie wiem:( ja mam przygarnietego z ulicy kundelka i jest super;) Piotrka broni jak swojego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - jest sporo kaszek po 4 m-cu np. z Bobovity - może nie zauważyłaś... :) ja dziś kupiłam deserek - samo jabłuszko ponieważ byłam po ten kleik do zagęszczenia mleka i były w promocji 2x deserek jabłuszko z bobovity za nie całe 5zł. kupiłm też kleik i wieczorem dodamy do mleka, zobaczymy co z tego wyniknie w nocy :) Pani w sklepie mi poradziła żeby zacząć wprowadzanie od deserków jednoskładnikowych bo jeśli weźmiemy 2-składnikowe a coś uczuli nie będziemy wiedzieć co, dlatego wzięłam samo jabłuszko a jak będzie ok, zacznę kupować z czymś innym. ale jeszcze wstrzymam sie z podawaniem, najpierw zaczne ten kleik. kropelka- wpiszesz w google rozszerzxanie diety niemowlaka i jest bardzo dużo artykułów. co do maty to sama jestem ciekawa jak mój na nią będzie reagował. moje konto - jak najbardziej labrador albo jeszcze golden retivier - one są najbardziej przyjazne dla dzieciaczków, myślę że spokojnie już teraz mogłby do was zawitać szczeniaczek, razem by sie wychowywali :D ja idę powoli szykować do kąpieli małego, popołudniu spał na ogoridzie 2,5h, zobaczymy jak będzie wieczorem z uśnięciem. coś nas mało - reszta dziewczyn chyba jeszcze ma długi weekend :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja. A ja caly czas zajeta i jakos weny nie mialam. Co do wprowadzania zarcia to dobrze zaczac od kleikow np 2 miarki na 150 ml mm. Zamienic pozmiej ma kaszke- te z bobovity sa super- ja 3miarki do nocnego mm dodaje. a kleik stosuje jako zageszczacz obiadkow zacznijcie od wprowadzania grupy produktow pojedynczo: jablko, dynia, marchew, ziemniak-najlepiej samemu ugotowac zmiksowac i zamrozic. odradzam wprowadzanie jako 1-szych deserkow bo pozniej maluchy nie beda chcialy jesc obiadkow. ja z 2tyg sie cackalam czy ne uczula itd a pozniej dawalam jak leci. Jak maluch nie mial jazd z uczuleniami po roznych mm to nie bedzie raczej miec i po tym. trzymajta sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroplelka a ja znowu zamulilam i zapomnialam o zajeciach. Jedynie czego sie obawiam to ze pojde z mlodym pocwicze z pol godz i bede musiala wracac bo sie rozplacze i narobi awantury :P A troche ruchu by mi sie przydao bo mi zostalo troszke bzuszka do zrzucenia, duzo go nie ma ale nigdy takiego nie mialam. Dziewczyny a wy stosujecie cos na brzuch? Tzn smarujecie go czyms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka ide w czw wiec zapraszam;p moj tez ostatnio robic awantury ale dalismy rade hehe dzis pojde do stokrotki zobaczyc te rozne sloiczki a jutro mamy sesje z fotografem ktora dostalismy w prezencie z malym, ciekawe jak wyjdzie bo jestesmy z moim pokloceni:p viola daj znac jak ta mata, mama nadzieje ze przyjdzie w lepszym stanie niz moja, moj tata musial ją naprawiac i jak rozkrecic to sie okazalo ze juz byla wczesniej naprawiana o czym w opisie nikt nie wspomnial;] na dworze wakacyjnie..zaraz wychodzimy, szkoda w domu siedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×