Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Najwyżej jak już będę mega zła z powodu bólu to wejdę na salę rodzinną jak będzie zajęta i zapytam się laski czy z wanny korzysta i czy nie miała by ochoty na spacer. Nie no żartuje ale pewnie by się zdziwiła :D Kurde pobolewa mnie co chwile brzuch od wczoraj a dziś jeszcze doszły do tego uda dosłownie identycznie jak na okres czuje się taka ociężała jak bym całą noc pole orała. Fajnie Angel, że będziesz mieć dostęp do takich pampersów, na pewno wiele na tym zaoszczędzisz bo z tego co wszędzie się słyszy to masa pieluch schodzi. A propo karmienia to mi się o uszy obijało, że dziecku w zupełności mleko starcza i że raczej się nie podaje nic więcej no chyba, że są upały i może to jest właśnie błąd? Może dlatego coraz więcej dzieciaczków ma problemy z brzuszkami, może wcale te wszystkie metody sprzed 20-30 lat nie są wcale takie złe. Kuzynka np uważa, że najlepszym okładem na napęczniałe i obolałe piersi w pierwszych dniach laktacji nie była żadna maść, masaże tylko okład z mrożonych liści kapusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka przeciez jak któraś z Was będzie chciała to ja Wam zamówię jak będą w dobrej cenie i podrzucę :) cos czuję , że Cie za pare dni weźmie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dałabyś jeszcze tydzień pożyć :D Już prawie skończyłam przygotowania teraz potrzebuje tygodnia odpoczynku i leniuchowania :D Ale z 2 strony jak mam się tak czuć jak rozgotowany rozklejony pieróg to szkoda się męczyć i tak wielkiego pożytku ze mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh ja Ci dam pytanie czy mała będzie ,az tak cierpliwa :) Którry Ty masz tydzień teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka dzieki za dobre slowa i wiem ze moge na Was liczyc, modle sie jednak zeby ta pomoc nie byla mi potrzebna :) mnie wogole dziwi to ze moj dr twierdzi ze to sie mam rozwarcie miekka szyjke i skrocona to ze jest to "normalne", mam przeczucie ze jednak nie jest to normalne... I mimo tego ze u dr Doroty bylam tylko raz, to mam jakies wieksze zaufanie do niej moze dlatego ze jest starsza? ciesze sie ze teraz do niej zaczne chodzic. Ona wogole byla zdziwiona ze przez cala ciaze nie bralam zadneku leku tylu duphaston czy fenotrol, ze przy blizniakach to ryzykowne. Inka ja masz juz takie bole to zacznij sobie mierzyc moze co ile, ja jak mam czesto to tak wlasnie robie bo wole wczesniej wylapac moment porodu (jak sa skurcze co 20min) i spokojnie jechac do szpitala a nie w ost chwili jak bede miec co 5 min. Wogole to w Hygiei jest promocja za 39 zl Pielegnacyjny balsam przeciw rozstepom + skoncentrowany krem przeciw rozstepom + nawilzajacy balsam do ciala GRATIS. Zamowilam sobie i odbiore w aptece :) mysle ze chyba sie oplaca, a wiem ze wiele z Was tez tego uzywa. I chyba w realu dzisiaj sa ciuszki od rozm 50 po 3,99 o ile sie nie myle, wiec jade dzisiaj na łowy, mam nadzieje ze nie wykupia mi tych 50 bo tylko na tymmi najbardziej zalezy bo mam glownie od 56 a mam wrazenie ze beda za duze. Boze dzisiaj znowu do ginekologa... I znowu bedzie grzebanie :( szczerze to teraz czesciej dotyka mnie tam lekarz niz moj wlasny mąż :O mam nadzieje ze gdzies za tydzien mnie zlapie i pojade bo juz ledwo sie ruszam a do lekarza tez mi ciezko jest sie dostac bo mpk nie pojade a za kierownice sie nie mieszcze i jest problem kto ze mna pojedzie, na szczescie dzisiaj szwagier sie zadeklarowal ze pojedzie ale chyba nie wie w co sie pakuje tyle czasu tam siedziec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Angel nasza forumowa wyszukiwarka :D Ja tez wczesniej nie lubilam chodzic do ginekologow kobiet ale PAni jest fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja zaczynam jutro 39 tydzień... Niby dzidzia tydzień młodsza więc można liczyć, ze 38 ale w sumie to i tak dużo... Asia u mnie jest tak, że jeżeli po podaniu zastrzyku nie minie 24 godziny to nie mam się co pchać na porodówkę bo o zzo na pewno mogę zapomnieć więc wolę wtedy 1 fazę porodu jak najdłużej przesiedzieć w domu wyjąc w poduchę niż siedzieć tam cały dzień. Rano brzuch mnie nie bolał więc stwierdziłam, że biorę zastrzyk bo to dziś nie będzie mój dzień a tu brzuch figle płata i pobolewa :) We wtorek idziemy na KTG mam wiarę, że coś więcej mi tam powiedzą. A jak ty te skurcze mierzysz? Bo kurde ja czuję lekki ból, taki ciężar brzucha i ud ale to nie napływa jakimiś takimi wyraźnymi falami w sensie boli nie boli, boli nie boli tylko chyba cały czas się czuję jak by mnie ktoś przeżuł i wypluł. Zastanawiam się też nad czymś co się określa stawianie się - twardnienie macicy. Mój brzuch ostatnio takie dziwne kształty przyjmuje i rwie się do przodu aż chwilami mam wrażenie jak by mi tchu brakowało. Ty właśnie coś takiego liczysz? Bo ja już sama nie wiem czy to skurcz macicy czy mała się tak rozpycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzuciłam link bo w Twoim mi się nie tworzyło nie wiem czemu hehe :d jak bys miała taka prace jak ja to bys też szperała po internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie juz bliżej niz dalej :) kurde ja uz troche z Wami jestem pamiętam, że jak przyszłam to asia była jesczez poniżej 30 tyg :d Mi tez już 21 leci, czas ucieka starsznie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel chyba nie będzie tragedii bo większość pościeli i tak jest nie wymiarowa :/ piszą, że 60x 40 poszewka na poduszkę a po zmierzeniu okazało się, że dostałam 38x57 i poduszka klin ledwo w to wchodzi. Tak, że jak będziesz mieć większą to przynajmniej ci pościel w poszewki wejdzie a jak będzie bardzo duże to babcie masz 2 bloki dalej a babcia raczej ma w domu maszynę do szycia a zwęzić to po linii prostej to są 2 minutki :) Ja poluję na tablicy, allegro i gumtre na wanienkę i stelaż mam kilka upatrzonych ale w sumie czekam może coś ładniejszego wpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz twardy brzuszek tez tam gdzie dzidzi nie ma to jest to wlasnie to twardnienie :) czyli jak np Malenka masz po praweja po lewej tez twardy to jest wlasnie skurcz taki bezbolesny :) ja mierze od momentu jak zaczyna bolec do nastepnego momentu jak zacznie bolec i tak ze 3 raz, jezeli jest nieregularnie np 5,10,7 min to nie mam sie czym martwic :) tyle ze u mnie ten brzuch tak mi juz wisi ze jak siedze to na udach czuje twarde, ja sie nie boicie rozstepow to wstawie pozniej foto brzusia :P a ja chciala bym wlansie wylapac ten moment bo mam miec cc wiec nie dosc ze to nerwy to jeszcze skurcze a tego mi juz nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka Ty nie poluj tylko idz i kup bo na dniach idziesz rodzic i zostanie to na glowie Twojego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.myszka-sklep.pl/p/pl/370/wanienka+dziecieca+wanna+102+w+4+kolorach+hitcena.html inka a takie Ci sie nie podobają? Mi kolezanka powiedziała, że jak mam miec cc to 4 dni przed terminem :d myslalam ze sie złapie na 13 stycznia a tu peszek wypada wneidziele :d wrzucaj co się martwisz , każda z Nas wie jak rozstępy wyglądaja. Mam kolezanka która ma termin za miesiąc i mi pisała, że ona się niczym nie smaruje i ma okropny ten brzuc. Argumentowała to tym, że nic nie działa, a przeciez nawet jak sie nie ma na krem ( chociaz ja używam taniego ) to zawsze jest oliwka dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój facet jest bardzo dzielny, bez problemu odbiera moje komunikaty zarówno słowne jak i sygnały ręczne :D Będzie taka potrzeba to ja będę sobie na sali poporodowej leżeć a on mi będzie wysyłać zdjęcia z sklepu czy taka może być :) Mamy jak coś w smyku upatrzone 2 wanienki :) Tylko, że w smyku nowa wanna + stelaż wychodzi ok 90 zł a na necie używane można dostać za 30-35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi mały zaczał wierzgac od wczoraj, kurcze mój tylko raz czuł. Ta mała paskuda jak słyszy tate to się chowa, a nawet jak trzymam jego rękeę i czuje to on nie ;/ mam nadzieje ze niebawem juz kopniaki będą takie mocne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka mi laski z drugiego forum pisały, że używały wanienki 1-2 miesiące więc czy jest sens dawac za nia duzo kasy ? Ja stelaz mam tylko musze zmierzyc jaka wanienka tam wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma dla mnie wanienka w sumie większego znaczenia, ważny jest kształt stelaża bo nie każdy będzie mi w łazience dobrze stać :) Muszę mieć taki http://more4kids.pl/produkt,tega-stojak-stelaz-pod-wanienke-102cm,99693.html?kat=305 bo wtedy idealnie między nogi stelaża mi kibelek wejdzie i będę mieć tą wanienkę w najbardziej wygodnym miejscu w łazience ustawioną, bo jak bym kupiła ten stelaż co się krzyżują nogi z 2 strony to już jej tak wygodnie nie upchnę :) Heh się człowiek logistycznie musi namęczyć jak tak mało miejsca jest w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wanienka taka mi się najbardziej podobała http://more4kids.pl/produkt,tega-wanienka-aqua-duza-102cm,97703.html?wsTrace=RjGHOys&kat=309 ale tylko dlatego, że ma ładne kolorowe rybki i dzidzia może będzie się tymi kolorkami interesować, ma wbudowany termometr i jest pół przeźroczysta :) Tylko, że zamiast różowej wolę niebieską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia chodziło mi o to, że kolor czy wzór nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia :) Jaka się trafi taka będzie a wanienka musi być :) Słyszałam, że te z ikei są niewygodne bo pod jakimś dziwnym nachyleniem jest oparcie, że rękę pod plecki czy główkę niewygodnie się wkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrealu sa takie z rybkami roznym pierdolami naklejonymi po 29zl chyba :P ja taka mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka a ten stojak co wstawilam to nawet tej samej firmy jest co Ty wstawilas i jest duzo tansza, tylko zdjecie dziwnie zrobione ale na zywo wyglada tak jka ten co Ty wstawilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to ten sam :) Właśnie taki muszę mieć bo mi wtedy bez żadnych komplikacji wanienka nad kibelek wejdzie :) Jak nic taniej nie upoluję to mój tam pojedzie po ten zestaw bo taniej wychodzi jak gdzieś indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×