Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Asia no widzisz one mi pisały, że później się normlanie zdzieckiem kapały albo kapały je w wannie i , że im tak było wygodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki macie rozmiar wanienki? Bo ja się zastanawiam czy brać tą 86 cm czy 102? Jak mała będzie już siedzieć to ją będę w brodziku sadzać bo mam dość spory i głęboki brodzik który mi za wannę czasami służy więc ona będzie mieć tam jak w raju to może ta mała wanna mi wystarczy? Zawsze to mniej miejsca zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twen wkładany fotelik do waniennki to tez podobno bez sensu jest bo dziecko z tego zjeżdżaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel racja ten wklad jest bez sensu bo i tak zaraz dziecko wyrosnie z tego, a niektore wanienki maja taki wbudowany. Inka mysle ze 86 Ci styknie :) ja mam ta mniejsza i wcale nie wydaje sie taka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jednocześnie porównywałam rozmiary wanienek to ta 102 mi się naprawdę duża wydawała jedyny plus dla mnie tej większej wanny byłby taki, że na wakacje jak mała miała by 9-10msc to by sobie mogła w tej wannie na balkonie siedzieć przy dużym upale ale do mniejszej też się może zmieści :) a jak nie to i tak basenik się kupi bo parę groszy kosztuje. Tylko z wanny łatwiej by mi było wodę wylać bo sztywna stabilna to łatwiej to przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka a basenik zawsze mozesz zabrac gdzies ze soba jak jedziesz np do rodziny co maja dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka czy u Ciebie na szkole rodzenia mowili o czyszczeniue dziecku ust? ja nawet nie wiedzialam o tym ze takiemu maluchowi trzeba juz usta czyscic. Mielismy wczoraj zajecia z stomalogiem i mowila ze trzeba raz dziennie gaza namoczona w przegotowanej wodzie czyscic jezyczek i policzki. A wogole to zaskoczyla mnie ze ciezarnym przysluguja biale plomby, wszedzie nawet z tylu, za darmo ( jak sie na nfz chodzi) a mi ta pinda zalozyla srebrne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa tak będę się pierdzielić w wodą z wanny, wszyscy w około palą jak lokomotywy i się nie przejmują, że innym do domu to wlatuje więc mi się też może zdarzyć, że np. mała mi na balkonie zrobi powódź bo wanna się przechyli :D Ja co chwilę zbieram z balkonu papierki po jedzeniu, liście z kwiatów, ogryzki, chusteczki czy skorupki z słonecznika więc ja będę robić potop skoro inni robią chlew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa to dlatego moja dentystka mi wymienia wszystkie czarne plomby na białe :D Też byłam zdziwiona ale nic się nie odzywałam, żeby mi płacić nie kazała. Nie wiedziałam ani o tych plombach ani o czyszczeniu paszczy malucha :) W piątek znów idę do dentysty niech robi ile się uda najwięcej będę mieć później święty spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka mozesz sie upomniec o to czyszczenie :) ja wlasnie wielu ciekawych rzeczy sie dowiaduje tam, czego normalnie nie wiedzialam, ale tesciowa oczywiscie powie zaraz ze zle hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o kamieniu i osadzie to mi powiedziała, że normalnie jest na nfz w ciągu roku raz za darmo a ciężarne mogą zrobić dodatkowo jeszcze raz za darmo czyli łącznie 1+1 to 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi powiedziala ze 3 razy :D a wogole to nawet nie wiedzialam o tym ze w ciazy nie jest wskazane uzywanie tych p;lukanek do ust bo maja alkohol i cos tam jeszcze i na okres ciazy lepiej zastapic to cukrem brzozowym, babka mowila ze probowala plukac sobie tym cukrem i efekt jest rewelacyjny, zeby gladkie lsniace i pozniej latwiej je domyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zamierzam uzywac wanienki dlugo, po pierwsze dlatego ze leje sie mniej wody niz do wanny (oszczednosc :)) a po drugie dla mnie mala w niej jest bezpieczniejsza :) A co do podawania wody, moja do picia dostaje tylko wode , wczesniej dostawala herbatke rumiankowa ale musialysmy zrezygnowac przez biegunki, glukozy do wody nie dodaje :) a przy karmieniu piersia podobno nie powinno sie dopajac woda :) bo mleko matki sluzy juz za wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za to info o zębach, ja płacę za wizyty , ale dziś dostałam namiar na dentystkę w borku Fałęckim która robi na nfz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dokładnie z tymi zębami powiedziała, że teraz zrobimy raz a było to chyba jakoś w lipcu więc już 3 kwartał i że w grudniu przyjdę jeszcze raz. Może nie ma sensu chodzić częściej bo w sumie nie miałam dużo kamienia a odkąd mi go usunęła to jeszcze nic mi się nie odłożyło, albo przynajmniej tego nie widzę. Chodzę tam najczęściej jak się da, żeby po korzystać póki mam na to czas, ona sama mi proponuje często wizyty byłam wczoraj i jutro znów idę, też chce mi zrobić jak najwięcej tym bardziej, że ja nie marudzę na godziny wizyty tylko jej ładnie luki wypełniam :) A ona ma z tego korzyść, bo więcej pacjentów przyjmuje :) Kurcze muszę sobie w szpitalu zapamiętać, żeby położną dopytać jak to jest z tą wodą. Takie małe brzuszki mogą nie być do końca wykształcone i może coś w tym jest, że mleko z cyca może być za ciężkie? W sumie jak dzidzia płacze i się aż zwija i widać, że o brzuszek chodzi to może warto spróbować podać wodę? Woda przecież nie zaszkodzi a może ulżyć w cierpieniach. Ehh co osoba to zdanie i niestety w większości spraw dotyczących niemowlaków tak jest, jak się same nie przekonamy to pewności mieć nie będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka uwierz na bank mleczko z cycka nie jest za ciezkie dla dziecka :) mleczko z cycka ma pewne fazy juznie pamietam jak to lecialo:) a uwierz ze polozna powie ci ze dziecka nie wolno dopajac woda bo ona maja w mozgu tylko cyc i cyc :):) i one sa nastawione na karmienie naturalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka a bietzesz znieczulenie do plombowania ? Bo ja musze inaczej się nie dam tknąc i zastanawiam sie czy sie jakos dopłaca za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej jak po karmieniu cyckiem dziecko boli brzuszek to glownie jest to spowodowane tym co zjadlas dlatego na poczatku trzeba sie kontrolowac i jesc jalowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel nie doplacasz nic za znieczulenie, a moja denstystka wolala mi dac niz zebym sie stresowala ze bede cokolwiek czula :) chociaz powiem Wam ze jak robila mi zeba calkiem z tylku to kilka razy szarpnelo mnie na wymioty a wczesniej mi sie to nigdy nie zdarzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna wizyte mam teraz jeszcze płatna juz nie będe odwoływac , ale może na ostaatniego zęba pójde na nfz :) no i ściagneła bym sobie osad od razu i wymieniła 3 srebrne plomby :) Zaraz zadzwonie i sie dowiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z borowaniem było o tyle łatwo, że miała tam co borować - bo musiała się starej plomby pozbyć ale pod tą stara plombą ząb był niby już wcześniej doborowany, trochę pobolało ale nie tak jak kiedyś mi zepsutego zęba borowali. Mi dentystka sama powiedziała, że jak będzie boleć to tylko chwilkę i na samym końcu i że się nie opłaca znieczulać, no chyba że będzie bardzo źle to przerwie i zrobi mi zastrzyk. Zaufałam i poszłam na żywioł :D Trochę bolało ale naprawdę nie tak, żeby mnie w fotel wkręcało ale jak ktoś ma otwarte ubytki to może być gorzej. A znieczulenie przy borowaniu jest bezpłatne z tego co wiem. Może mają jakieś środki super szybkie za które się płaci ale to standardowe znieczulenie lignokainą jest na fundusz. Z tym cycem i położną to racja. One chyba wszystkie nie mają na oczach klapek tylko cyce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nudzi mi sie :( ehh z nudów chodze po all i wszytsko bym juz klupiła a nie wiem gdzie to będę trzymac no i pustki na koncie na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpuszczam :D nie mam g łowy do tego , a bardziej to chęci :( A najbardziej na mnie działa to, że nawet jak sie obronie to mi to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja mam dwa kierunki i moim zdaniem starta czasu lepiej zrobić jakąs szkołe typu fryzjerska kosmetyczna tak, żebys miała konkretna specjalność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale szczerze to ja nie mam na tyle cierpliwosci zeby byc fryzjerka czy kosmetyczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×