Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Ineezz dzieki:) ja tez czekam na małpe, ale nie panikuje bo od czasu porodu to nie uregulowało sie to jeszcze zawsze opoziona o kilka dni, w sumie to miałabyc wczoraj ale kto ja wie hehe dzis konczymy 11 miesiecy:) nie mozliwe jest to dla mnie hehe ze tak szybko to zleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spania to ja ubieram Dawidka w pajaca, bo rozkopuje sie wiadomo, ale najgorsze jest to ze cały czas przekreca sie na brzuch w nocy, ale mysle ze on juz jest na tyle duzy ze sie nie udusi, chociaz jak sie przebudze to zawsze go na boczek przekładam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia spiworki łdne-oby okazały sie przydatne,bo ja ich wogole nie uzywałam a mam 4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pracy nudno starsznie, kurde fajne firanki sa na promocji w obi i dywany :)_ Musze mojemu pokazac bo jest taki na wymiar 160x260 wiec idealnie na ,środek pokoju by starczył a kosztuje 150 zł więc tyle ile obszycie wykładziny na wymiar:) Iwcia ja tez trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia ja rowniez sie przylaczam i trzymam kciuka za trzech :D Dziewczynki czyli takie bobaski na poczatku spia sobie w takich spiworkach a od kiedy przechodzi sie na zwykla posciel? Dzwonilam do doktorka i umowilam sie na jutro miedzy 10-11 na to USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i dzisiaj zaczynam szkole rodzenia :) pierwsze zajecia organizacyjne, mam nadzieje ze dowiem sie czegokolwiek o opiece nad dziecmi i pielegnacji bo jestem ciemna w tej materii :P Angel a Ty sie nie zapisalas na ta bezplatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mam od rana ciężki dzień :( Głowa mnie boli, spać mi się strasznie chce wręcz jakaś taka nie przytomna się czuję nic a n ic mi się nie chce a tu mnie tyle pracy papierowej czeka bo muszę zamknąć miesiąc a najchętniej był się do łóżka walnęła. Byłam z samego rana na wizycie u kardiologa moje serce się jakoś trzyma, zastrzyki mam brać nadal, na szczęście nie muszę rodzić przez CC i już się to nie zmieni :) Pędziłam do domu bo byłam umówiona z kurierem bo przyszła mi paczka z apteki ale zdążyłam :) Dziś wieczorem przepakuję torbę do szpitala bo puki co to tak tylko wrzuciłam do niej podstawowe rzeczy a muszę to przeglądnąć i pomyśleć czy to oby wszystko :) Też byłam w ikei :) Upatrzyłam sobie taką małą półkę na ścianę nad łóżeczko i mały wąski regał na ścinę, który uda mi się upchnąć między szafą a zasłoną. Ciuszki małej uprasowałam i poskładałam w kosteczki i leżą już ładnie w szafie ale nie mam zupełnie miejsca na jakiekolwiek zabaweczki misie przytulanki itd. Coraz częściej mnie dosłownie ściska w środku tak głęboko podejrzewam, że musi to być szyjka macicy. Brzuch też mi się robi często twardy i wrażenie jak by był bardzo ciężki i miał mi zaraz wyskoczyć. Jutro wizyta u gin ciekawe co mi powie. Koniecznie muszę się dowiedzieć ile mała waży bo ostatnią wagę znam sprzed 2 msc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spiworka wogole nie uzywam i nie uzywalam :) jak sie urodzila uzywalam rozka potem kocyka a teraz juz sa zimne noce sie uzywamy kolderki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a Ty tak czesto do doktorka dzwonisz?ja to nigdy no raz jak urodziłam to zadzwoniłam,ale to bardziej chodzilo mi o info o zaśw do becikowego a on był na urlopie i musialam się umawiać.Fajnie,że masz to usg jutro i dzis szkołe rodzenia;)czyli welcome Rydygier;] inka dobrze,ze z sercem wszystko w porzadku:) krakuska Ty niebawem rozszerzasz dietę Pati polecam cos co ostatnio kupilam dla Mai poki ma malo zębow na razie 0 na wierzchu to sprawdza sie to rewelacyjnie http://www.twenga.pl/item/7221478862662481629-142168.html ja spiworka tez nie uzywałam angel ja tez jestem tego zdania,że tabelka krakuski pomocna dlon sie powiększy niebawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam oj tam a gdzie ta Twoja koleżanka z terminem na kwiecień?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile teraz się bierze rodzinnego ?? i becikowego?ja mialam 2tysie a slyszalam cos o 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Inezz ze pomyslalas o Nas :) ale nie ma tak latwo :) my od poczatku bedziemy sie uczyc jesc lyzeczka :) troche dluzej bedzie jesc , ale chce ja szybko nauczyc samodzielnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skąd te 3 tysiaki tez tak chcę ? Ehh nie wiem może do Nas dołączy musi sobie na razie wszystko ogarnąć :) od stycznia zmieniaja sie zasady becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie to sie składa itd, wiem, że od lekarza trzeba miec zaświadczenie, że było sie pod opieką od 10 tyg , ale nei wiem co dalej :) Więc jak byś miała chwilke i chęci o chętnie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja nie wiem gdzie wy to macie zalatwic , ja skladalam papiery na ul staszewskiego to jest na salwatorze tam jest urzad miasta wydzial rodzinny, ja oddawalam ksero akt urodzenia, ksero naszych dowodow osobistych zaswiadczenie od lekarza i bralam od nich wnioski ktore tez skladalam, ja skladalam dwa, na becikowe panstwowe i krakowskie, zeby dostac krakowskie nie trzeba byc tu zameldowanym wystarczy udowodnic im ze mieszkasz min rok w krakowie tzn umowe najmu mieszkania , przynajmniej ja im taki papier dawalam no i czekasz na decyzje ktora przychodzi poczta a potem na kase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasw dla lekarza tez najlepiej wziasc od nich druk bo ja mialam na zlym i musialam dwa razy do gina chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja czasami mam wrażenie, że zacznę się sypać już jutro a czasami, że nigdy to nie nastąpi jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, że urodzę i będę mieć dzidziusia a nie brzuszek :) Hehe niby się już doczekać nie mogę ale jak chyba każda boje się, że sobie nie poradzę, boje się mega zmęczenia i braku snu. A co do snu to już od dawna jak coś mi się śni to widzę siebie z brzuszkiem ale dziś w nocy przeszłam samą siebie śniło mi się, że karmiłam dziecko piersią :) Nie wiem czy to było moje dziecko, czy miałam jeszcze brzuszek bo nie widziałam go a to dziecko też jakieś takie mi się obce wydawało ale śnił mi się fakt karmienia, że się dokładałam do bobasa jak tylko się dało a on/ona jadł/jadła :) Nawet nie wiem czy to był chłopczyk czy dziewczynka. Już się jutrzejszej wizyty doczekać nie mogę w sumie sama nie wiem co chce usłyszeć czy coś w stylu daję pani max 2-3 dni i będzie po sprawie,m czy, że trzymam się świetnie szyjka długa i zamknięta - w co raczej nie wierze bo zaczynam "czuć, że mam coś co służy też do rodzenia" ;) Też się cieszę, że serce ok jestem zadowolona po dzisiejszej wizycie bo wszystko dokładnie zostało mi narysowane i opowiedziane i jestem w pełni świadoma co, jak i po co. Mimo, że nie jest to nic dobrego to ta wiedza mnie uspokoiła. Angel masz gdzieś może na wierzchu link do aukcji allegro gdzie kupiłaś butelki avent? Bo wiem, że go tu wklejałaś ale szukać mi się nie chce :P Rozumie, że to była jedna z najbardziej korzystnych cenowo ofert? Bo chciałabym sobie dokupić buteleczkę albo dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska ja tez chetnie sie dowiem co i jak bo mnie beda obowiazywaly jeszcze zasady z tego roku :) wiem ze chyba jeden tysiac jest becikowe i to sie na ul. Stachowicza zalatwia tam kolo placu przy stawach drugi tysiac jest z urzedu miasta ale nie mam pojecia na jakiej zasadzie a trzeci mozna jeszcze wziac z MOPSu jak ktos nie przekracza tej kwoty ktora jesttam podana na osobe. A rodzinne teraz wynosi chyba 100zl? No zawsze jakis grosz wpadnie :) Ineezz ja nie dzwonie tak czesto :) trzeci raz dzwonilam do niego dopiero. Pierwszy jak robilam badania na progesteron ale to przed ciaza, kazal mi sam zadzwonic i powiedziec jaki mam wynik, drugi jak wlasnie mialam to krwawienie a trzeci teraz kazal zadzwonic i sie umowic na to USG wiec sama od siebie to tylko raz dzwonilam :P Angel Ty mnie nie strasz bo ja juz od tygodnia sie czuje jak bym dziecko nosila miedzy nogami :P Inka trzymaj sie jakos i czekaj na mnie chociaz, nie badz taka :) a wogole to snilas mi sie dzisiaj :D ale takie glupoty ze az wstyd napisac :D Bylam teraz w sklepie i pan ktory tam sprzedaje powiedzial mi ze za kazdym razem jak przychodze to coraz ladniej wygladam z tym brzusiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieprzylam ulice mialo byc stachiewicza :) tam zalatwia sie obydwa becikowe a jak jest z mopsem nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do tego krakowskiego branu jest dochód pod uwagę ? To urzad ja mam na wielickiej akurat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Asia co ci się śniło? To może ja twoje dziecko karmiłam :) Bo mam wrażenie, że moje to nie było. Tak sobie kiedyś myślałam o tym jakbyśmy razem rodziły, czy można na porodówce się odwiedzać I może gdzieś w głowie mi tam zostało, że wtedy może by ci dzieci pozwalali brać bo byłby ktoś do pomocy czyli ja :D A sny czasami takie głupie potrafią być, że sama się sobie dziwię, że coś takiego mogło mi się w głowie poukładać i przyśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×