Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Idz Asia idz jak ja byłam rano to jakaś kobieta w zaawansowanej ciąży przyszła po pomoc bo ją głowa bolała i wymiotowała i nikt z niej głupiej nie robił. Lepiej się nachodzić niż tak jak piszesz później żałować. Nie wiem w jakich godzinach lekarze pracują albo ilu godzinne mają zmiany ale Dr Doroty raczej nie będzie bo była w nocy a koło 9 na oddziale był Dr Marszał, Bodzek i Bogutyn więc ktoś się tobą na pewno zajmie. Ja postanowiłam skorzystać z prawdopodobnie ostatnich tak ciepłych dni i poleżałam trochę na balkonie (brzuszek w cieniu i pod zimnym mokrym ręcznikiem) pyszczek, rączki i dekolt mi się lekko zarumieniły :) Teraz siedzę z nogami w słoneczku, niech też trochę promieni złapią :) Ehh tak bardzo mi brakuje sprzed ciąży takich dni kiedy przeleżałam gdzieś nad wodą i prażyłam ciało na czekoladowy brąz, takie opalone ciałko wydaje się szczuplejsze i jędrniejsze więc to już 3 rzeczy, których obecnie mi brak hehe. Biga powinna mi płacić albo przynajmniej rabat dać za takie ich polecanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm sałatka z kurczakiem? Ja czasami robię takie kurczakowe danie, które w sumie też może być sytą sałatką. Piersi kroję w kostkę doprawiam wg uznania sól, pieprz, papryka, curry itd. wsadzam w lodówkę na minimum godzinkę. Gotuję ryż (może być brązowy, żeby było zdrowiej) kroję w kostkę paprykę żółtą, zieloną i czerwoną, oraz ogórka (może być świeży lub konserwowy - w zależności od smaku) mieszam z puszką kukurydzy czasami do tego dorzucam pokrojone na pół pomidorki cherry. Kurczaka smażę a w sumie duszę na patelni pod przykrywką bez oleju jak się słabo poci to mu trochę wody dolewam i go pocę dosłownie chwilę, aż mięsko nie będzie surowe. Na koniec mieszam wszystko razem - kurczak ryż i warzywa. Czasami dorabiam do tego duszone (też na wodzie pieczarki). Sałatka bez żadnego sosu - warzywa puszczają swoje soki i jak się to rozmiesza to ryż pęcznieje sokiem z warzyw. Szybko, łatwo, zdrowo i dietetycznie. Mi smakuje :) Jak komuś nie zależy na kaloriach to ewentualnie można żółty serek dodać albo fetę ale wtedy bez pieczarek. Lubie też kurczaka na słodko - z brzoskwinią :) Kurczak w kostkę sól + pieprz i do lodówki. Po godzinie duszę go na patelni z pokrojoną w kostkę brzoskwinią (brzoskwinię można dodać pod koniec duszenia, żeby się nie rozgotowała a tylko lekko zmiękła i puściła soki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz wrocilam do domku na szczescie wszystko w porzadku :) mala ulozyla sie pleckami do mojej skory wiec jej nie czulam a maly to nie wiem czemu :) ale za to Maly mial strasznie wysokie tetno, ponad 200 mowila polozna ze bardzo wysokie ale nikt nic wiecej nie powiedzial. Pozniej ten wynik wziela dr. Oleś albo Olesiak nie pamietam ale jakos tak sie nazywala, i powiedziala ze wszystko ok, zbadala mnie i wiece co? rozwarcie na 1,5cm. Czekam az mnie wezmie w koncu bo juz nie daje rady, nogi mi w zadne buty juz nie wchodza. Po dzisiajszym KTG w Rygygierze stwierdzam ze rzadko sie im zdarzaja blizniaki :D nie mogly wogole znalesc ktg do blizniakow, pozniej nie wiedzialy jak to zalaczyc, zostawily mnie z jakas studentka ktora sie z tym meczyla i gdzies po 40 min dopiero podpieli oba bobasy ale i tak nie wiedzieli ktory jest ktory na ekranie :P mowie im zeby nie chowaly sprzeciora bo ja w poniedzialek sie na ktg pojawie hehe :P ale ta pani dr bardzo fajna i delikatna :) Na moje nieszczescie jak lezalam na ktg to jakas kobita rodzila, no i juz przy partych byla a polozna zaczela w koncu krzyczec na nia zeby parla bo dziecko udusi bo juz godzine ma miedzy nogami glowe a ona sie upierala ze ona nie bedzie rodzic i niezla tam akcja byla mowie Wam :P wogole zarzekala sie ze ona nie wierzy ze ona rodzi i chyba polozn mowi do drugiej "wez mi przynies lustro to jej pokaze glowe miedzy nogami to moze uwierzy i urodzi w koncu" heh uparta strasznie kobieta az im wspolczulam tym pielegniarkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ta Dr nazywała się chyba Edyta Cyganik Olesiak? Taka ładna babeczka z miedziano rudymi lekko kręconymi włosami i ciemnymi oczami? Niezstępujący z twarzy uśmiech to chyba jej znak rozpoznawczy :) Hehe fajną miałaś akcję :) Ja rano też słyszałam jęki i darcia ale to może ty na finał tej 2 rodzącej trafiłaś bo rano jedna z nich była cicho ;) Zazdroszczę rozwarcia, jeszcze urodzisz szybciej jak ja ;) Ja siedzę dalej w słoneczku bo ponoć przy wysokiej temp się okscytocyna lepiej w ciele wytwarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że dobrze, że z dzieciakami jest wszystko ok :) Warto się przejść do szpitala bo przynajmniej jesteś teraz spokojna. Ja jeżeli do wtorku się nic nie wydarzy to lecę na kolejne KTG. A kiedy twój Dr wraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka to dokladnie ta Pani dr :) ja wizyte u swojego dr mam dopiero 27 wrzesnia wiec mam nadzieje ze do tego czasu urodze hehe ale od przyszlego tygodnia mam niezle napiety grafik, ktg, wizytyta u dr Wrozka, Usg, wizyta u mojego dr. Ale przynajmniej czas szybciej zleci jak bedzie co robic, i zanim sie obejrze to urodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie wiem wlasnie co zrobic z tymi badaniami na paciorkowca, czy je robic czy nie. Mysle ze sobie odpuszcze a dr powiem ze zapomnialam o tym bo sie zle czulam, najwyzej podadza mi w szpitalu ten lek co sie podaje tak jak by wynik byl pozytywny. Ale mysle ze Dr Nowak wie co mowi ze przy cc nie jest to potrzebne wiec nie bede kolejnej kasy wywalac na jego widzi mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A torba spakowana? Ja swoją wczoraj do końca upchnęłam bo tak mi brzuch wieczorem szalał, że aż sobie film wkręciłam, że mnie dziś po KTG w szpitalu zostawią hehe ale niestety nie zatrzymali mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torbe mam spakowana tylko dla dzieciaczkow, ja najwyzej bede w majtkach po korytarzu latac hehe :P dzisiaj moze wyciagne mojego do rossmana zeby kupic te mini kosmetyki co sa tam zeby nie brac wielkich opakowan zelu pod prysznic, szamponu czy odzywki, a najwyzej jak mi braknie to dam mojemu zeby mi uzupelnil tym co mam w domu i wlasciwie moge akowac torbe bo tylko tego mi brakuje :) Inka a Ty sie spakowalas w jedna torbe z rzeczami dla malej? ja bede miec dwie torby bo inaczej nie ma szans sie zmiescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zmieściłam się w 1 torbę nie ma takiej opcji chyba, że bym jechała z największą walizką jaką w domu mam. Spakowałam się w takiego nie dużego sportowego jamnika na kółkach i do tego mam 2 małe reklamówki w jednej pampersy i podkłady a w 2 ręczniki, kocyk i koszule. A i tak mój następnego dnia będzie mi podkłady dowozić bo to jest strasznie duże i nie ma szans żebym 3 paczki gdzieś wepchnęła. Rożka też nie wziełam będzie potrzebny to w 20 minut będę go mieć, mój sam tak skomentował jak widział, że się denerwuje bo mi się rzeczy zmieścić nie chcą. Ciuszków dla małej wzięłąm 2 rozmiary bo już sama nie wiem czy ona będzie duża czy mała, bo mi tak ostatnio brzuch wywaliło, że mam wrażenie, że noszę w sobie konkretnego klposika :) Też chciałam kupić te małe kosmetyki w rosmanie ale ich ceny są przesadzone w stosunku do pojemności i ostatecznie kupiłam wszystko normalne duże jak zawsze bo po co przepłacać a przynajmniej nie będę się musiała martwić, że nie mam się w czym wykąpać i żeby przypadkiem mój sobie nie zapomniał o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz u Dr Wróżka to mu brzdąknij, że chyba powinnaś jeszcze takie badanie zrobić zobaczymy co powie może da ci skierowanie bo mi dał skierowanie na przeciwciała we krwi bo byłam przekonana, że mam z moim konflikt a na początku ciąży musiałam to zrobić sama i chyba 35 zł płaciłam. Ja pytałam się jeszcze o te inne badania z kartki z szpitala tam był HIV i coś jeszcze to mi Dr Dorota powiedziała, że tego nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze ze oki :) ja ide dzis na wizyte :) mam nadzieje ze dostane skierowani do okulisty. Kurde infekcja mi dalej z badań wychodzi :( hmm kupiłam sobie krem rosmana na rozstepy całkiem niezłe opinie ma zobaczymy czy dziła. Na pewno wydajeny bo dałam taka porcje wielkości mirabelki i starczyła na biust brzuch uda tyłek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja całą ciążę używałam każdego wieczoru krem rosmana babydream i odpukać narazie nie mam nic, jedynie skóra na której wisiał kolczyk wygląda paskudnie bo jest czerwona i strasznie napięta. Używałam jeszcze mleczko pod prysznic z tej serii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwczyny ja sie spakowałam w jedna torbe:) alr to dlatego ze nic nie musiałam miec dla małego oprocz pampersów i husteczek, i dla siebie tylko podklady do majtek:) tak w zeromskim dobrze:) Asia ciesze sie ze wszystko wporzadku... kamien z serca... wiecie co, dzwoniła ta babeczka z tej pracy co byłam ostatnio i mowiła mi ze ta dziewczyna z ktora sie nie lubiałam tam keidys juz nie pracuje i szuka kogos na jej miejsce. ale codziennie po 6h:/ i tu jest lipa... bo jak to zrobic. zadzwoniłam do mojej babci czy by sie podejeła wyzwania na 6h zostawac z małym a ze ten salon jest praktycznie tu u mnie na osiedlu to strasznie mi na tym zalezy, babcia powiedziała ze sie zastanowi, kurcze trzymajcie kciuki zeby sie zgodziła- to tylko co drugi dzien... czekam na telefon jak na szpilkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia do cc faktycznie nie trzeba paciorkowca, ale ja robiłam bo doktorek kazał, tak na wszelki wypadek. jak nie zrobisz to mysle ze nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak powinno być wszędzie, że szpital wszystko daje. Połowa problemów mniej. Mogliby pomyśleć nad tym, żeby wprowadzić opłatę jakieś tam kwoty i wtedy korzystasz z szpitalnych rzeczy :) Ja bym się nie musiała martwić a oni mogliby na tym parę groszy zarobić bo jak by hurtowo zamawiali to z pewnością mieli by lepsze ceny. Iwcia 3mam kciuki za twoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwcia trzymam kciuki , a nie myslała zeby malego oddac na bezpłatne godz do przedszkola ? ja wiem, że razem z krakuską byłyście przeciqwne temu , ale zastanowic się zawsze mozna :) A bBacia może się zgodzi, moja Babcia a prababcia dla synka powiedziała, że jak tylko będzie miała siłe to pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, no własnie to jest dla Dawidka prababcia, Angel przedszkola sa od 3lat, wczesniej jest żłobek-ale to raczej nie wchodzi w gre bo by mi serce pękło- wole biedowac. z reszta teraz dostec sie do przedszkola badz żłobka to graniczyz cudem. kurcze strasznie sie stresuje bo mi zalezy:( moja babcia jest młoda bo dopiero teraz ma 60-lat co prawda mieszka kawałek od nas ale ma jeden autobus bezposrednio, tez mysle ze w kazdym szpitalu powino byc Inka, a w ktorej Bidze byłas? tam na wieczystej znó? wiem ze tu w hucie koło nas jest tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel no w sumie tak bo dziewczyny już na końcówce co do BIGI to fakt bylam dzis u siebie po prostu wysyp spiszkow, pajacow, body i pelni kombinezonow .. ale jeszcze poczekam z miesiac i wpadne szal zakupowy ale powiem Wam ze nosi mnie strasznie :) tez uzywam tego kremu z rosmana i fakt za taka cena sie oplacalo kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ciesze sie, ze z maluchami wszystko dobrze!!! Trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie! Za ciebie Inka rowniez trzymam kciuki! Narobilas mi smaka tymi daniami! Pisalyscie ostatnio o farbowaniu ciuszkow - i mnie ten temat nie jest obcy! ;-) jakos maz nie lubil zielonych/ rozowych skarpetek, wiec wyprobowalam chusteczki wylapujace kolor z Rossmana firmy Domol (w takich zielonych opakowaniach) i powiem Wam, ze dzialaja. Zawsze dorzucam do bebna jedna i w razie jak cos pusci to chustka zlapie kolor! Polecam Iwcia ale fajnie mialabys z ta praca! Mam nadzieje, ze babcia sie zgodzi. Bo o zlobek byloby teraz trudno! Ja wzielam wychowawczy na rok, a potem sie zobaczy! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie u nas jest Biga? Iwcia widzisz i problem tej dziewczyny rozwiazany ale za to teraz znowu dylemat co z malym zrobic, mam nadzieje ze babcia sie zgodzi zaopiekowac sie prawnusiem :) Chyba tak zrobie ze zapytam tego Wrozka o to badanie i ew na ktg jak bede i o planowane cc bo dzisiaj zapomnialam. Wiecie co czuje sie juz normalnie jak maciora... Jak chodze na ta szkole rodzenia i widze dziewczyny w podobnym etapie ciazy jak ja i one sobie tak swobodnie te wszystkie cwiczenia wykonuja a ja zeby klek podparty zrobic to musze sie strasznie nagimnastykowac a pozniej pot na czole :/ juz nie mowie o tym ze nie pamietam kiedy ost cala noc przespalam... od tygodnia gdzies jest po prostu masakra, klade sie ok 23 i tak do 2 w nocy spie pozniej sie nagle zrywam siadam na lozku i piciu, no to za chwile siku i tak co 40 min :O dopiero jak moj idzie do pracy to wstaje na chwile pomagam mu sie zebrac i tak ok8 klade sie znowu i kimam do 11. Grr juz bym wolala dziesieciorga dzieci urodzic sn i miec spokoj niz sie tak meczyc codziennie a pozytek ze mnie zadny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia biedaku juz niedługo :) o i kanitka wróciła :) mi na szczescie nic nie farbuje a w sumie wrzucam wszytsko jak leci do pralki, ale dobrze wiedziec o tych chusteczkach :) Ania a Ty w której Bidze byłas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takze nie daleko spacerkiem ale Ty Asia juz bys sie chyba na taki spacerek nie nadawała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia u nas jest biga na osiedlu strusia niedaleko lidla jak byś szła w stronę wandy ale jakoś wole tą 2 bige czyli obok awf - wieczysta - ułanów. Tam jest jakoś więcej miejsca i ciuszków też mi się więcej wydaje zarówno z wyceny jak i z wagi. Zazwyczaj jak mi się udało coś super upolować to właśnie tam na wieczystej. Ja zaglądam raz na tydzień to tu to tam i poluję, jak coś ładnego w ręce wpadnie to biorę. A o tych ciuszkach co pisałam dla chłopców to zarówno w jednej jak i drugiej bidze była dostawa. W tej na wieczystej byłam w czwartek czy piątek a tu u nas w hucie poniedziałek. Ale w poniedziałek był koszmar baby się prawie na wycenie pobiły, jedna na drugiej grzebała w tych wieszakach szybko wyszłam bo nie mogłam tego hałasu i pisków znieść, dosłownie gorzej jak takie kiełkujące nastolatki... Ania ja zaczęłam kupować dość wcześnie ale moje pierwsze wypady były dość marne wychodziłam z jednym czasami dwoma bodziakami czy śpiochami, ale wybierałam tylko te nie zniszczone i dzięki temu, że szybko zaczęłam nie muszę teraz na wariata za czymś biegać. Kanatika dzięki wielkie za informację o magicznych chusteczkach kiedyś je widziałam ale jakoś nie miałam odwagi sprawdzić czy to działa. Zrobię najwyżej test w miednicy na jakiś starych skarpetach :) Aaa zapomniałam napisać, że w Promedzie aptekę zlikwidowali :D Kiedyś sobie żartowałam, że mogliby tam bufet zrobić bo jak się tyle siedzi to ja zawsze głodna jestem i pewnie zrobią bufet bo ja ciąże kończę i już nie skorzystam :) Zawsze tak jest, że robią coś albo otwierają kiedy ja już zainteresowana nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel biga jest u nas na duzej gorze :) na nowym biezanowie fajne ale czasem moim zdanie przesadzaja z cenami .. slyszlalam ze gdzies kolo Ciebie otworzyli sklep firmowy robana bylas moze ? Inka ale mnie nosi .... a mam strasznie duzo od siostry i brata a ze jest jeszcze troszke czasu to sie rozgladam ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×