Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Angel nic mi nie pomagaja te cwiczenia bo one rozciagaja tam te rzeczy do porodu a mi to nie potrzebne a wracam do domu tylko z obolalym tylkiem. Ech staram sie nie przejmowac tym ale mowie Wam jestem taka marudna teraz ze sie wytrzymac ze mna nie da, jak sie dziwie ze moj dzielnie znosi moje humorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm może i wracasz z obolałym ale może jakieś efekty póxniej będą z tych ćwiczeń? Ewentualnie zawsze możesz sama w domu się troszkę porozciągać. Marudx , póxniej będziesz zajeta dziecmi i nie będziesz miała czasu :) J ateż mam dzis jakis lekko kryzysowy dzień;/ A młody wczoraj poczuł drugiego kopniaka hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel dobrze pisze :) Olej innych na mnie też się wczoraj na basenie gapili, niektórzy jakoś tak jak by ich obrzydzenie brało, może bali się, że mi wody odejdą i im zapaskudzę basen :D Nie wyobrażam sobie tego, że miałabym rezygnować z czegoś, co jest dla mnie dobre, bo inni muszą czekać czy np. psuje im widok swoim wielkim brzuchem :D A co do rozstępów wiem, że to nie jest fajna sprawa mi na brzuchy na szczęście jeszcze nic nie wyszło i oby już tak zostało, za to mam całe poślady i trochę uda w paseczkach i z tym żyje. W ogóle się nie ograniczam z tego powodu. Mam koleżankę, która ma oparzoną nogę od stopy po kolano i chociaż by było 50 stopni i żar by się z nieba lał to ona zawsze w długich gaciach chodzi, na basen czy plaże nigdy się nie wybrała i bardzo dużo przez to traci. Nie rezygnuj z niczego, bo u każdego można by się czegoś dopatrzeć a jak by każdy tak podchodził do sprawy to by ludzie w ogóle z domów nie wychodziły. Najważniejsze, że twoje dzieci są duże i zdrowe i o tym myśl, kiedy ktoś coś o twoich rozstępach będzie wspominać. One nie wyszły dlatego, że żarłaś i tyłaś jak opętana tylko dlatego, że w małym brzuszku aż dwa maluchy rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :) hehe Inka rozbawilas mnie z tym odejsciem wod do basenu :P teraz wlasnie czytam o tych odchodzacych wodach bo od kilku dni mam caly czas mokro i nie wiem czy sluz sie tak zmienia pod koniec czy co to, ale skoro mnie badali i jest ok to sie nie przejmuje chopciaz czy przy zwyklym badaniu sa w stanie to wylapac? wole byc swiadoma jak rozpoznac saczace sie wody bo nie kazdemu chlusna jak z kranu a wlasnie tego sie boje ze beda mi sie saczyc a ja pomyle to z sluzem albo ze sobie popuscilam chociaz nie zdarzylo mi sie to nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ludzie są dziwni, ja rozumiem , że niektóre rzeczy nie są fajne do oglądania, ale nie każdy ma wpływ na to co się dzieje z ich ciałem. Mnie np gorszy widok starszych Pań wyrozbieranych z obwisłym ciałem itd ale to chyba nie tylko mnie. Troche inaczej patrzyłam na to jak byłam na źródłach zdrowotnych . , sorki sama mam rękę w sznitach i ja nie zwracam na to uwagi, ale widze jak ludzie czasem patrzą;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mow mi o popuszczaniu co :d bo ja sie smiac nie moge :d A ostatnio myslalam ze nie zdarze do toalety :d Kurde cos mnie dzis plecy strasznie bola dziś;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel niestety nie pociesze Cie i poweim ze plecy na tym etapie beda dawaly o sobie znac :) pamietasz jak ja narzekalam strasznie ze chodzic siedziec lezec nie moge, i balam sie jak ja 4h na egzaminie wytrzymam a przestaly mnie bolec doslownie z dnia na dzien to bylo cos ok 23tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam :( bo w sumie to 16 tydzień ... Angel no liczyłam na chłopca bo u mnie wszystkie koleżanki, sąsiadki rodzą dziewczynki, ale to się podobno nie sprawdza ;p hahah byle zdrowe było ! byłam na usg w poniedz doktorek powiedział że jest wszystko w porządku :) ja po swoich początkach -4kg wracam do swojej wagi .. myślę, że teraz mam tyle co przed ciążą co do swędzącego brzuszka to słyszałam że zwykły krem bambino jest dobry :) ja na razie używam swoje kochane masło kakaowe i raz dziennie nie wiem czy nie za mało ten z rossmana na rozstępy a co do ludzi to nie ma co się przejmować ... najlepiej jechać do centrum o po patrzeć na Angielki jak wyglądają i wtedy nie ma się już kompleksów ;p :) Idę właśnie na spacerek bo wszędzie poruszam dupsko autem więc miłego popołudnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu to Ty nie robilas tego usg genetycznego miedzy 11 a 13tc? bo ja juz wtedy wiedzialam ze bede miec parke prawdopodobnie :) a na polowkowym sie potwierdzilo. Angel to mnie zaskoczylas ze jestem tu od 19tc :D kurde kiedy ten czas minal... a tu juz prawie na koncowce jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak z ciekawości popatrzyłam, ja do Was dołaczyłam 28 maja wtedy wiedziałam 6 dni o ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe najpierw trzeba bylo sie przyzwyczaic do mysli ze jakas mala fasolka rosnie w srodku;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robiłam w końcu genetycznego ... tylko miałam badaną przezierność karkową, bo tyle mi wszyscy nagadali i w ogóle że ja sama nie wiedziałam co mam już robić :( a co do połówkowego pytałam się mojego doktorka to mówi, że nie ma potrzeby tego robić ... bo jak coś to będziemy żyć w stresie a właśnie tego się obawiam i jestem w kropce bo znowu się zaczną komentarze wszystkich :( wiem nie powinnam się tak przejmować co ludzie powiedzą ale jestem strasznym laikiem :( a w poniedziałek bąbelek nie współpracował bo obrócił się na chwilkę pokazał rączkę i fikał dalej nie myśląc o tym że chcemy go zobaczyć ;/ ale tatuś cały czas mu/jej mówi że w życiu trzeba mieć na wszystko wy... ;) szybko się uczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja bym zrobila to polowkowe, ale to ja, nikt Cie nie bedzie przeciez do tego zmuszal ani krytykowal jesli tego nie zrobisz :) mnie lekarz namawial do tego trzeciego genetycznego ale ja stwqierdzilam ze skoro to pierwsze i drugie wyszlo elegancko to po co mam znowu dawac dwie stowy zeby sie dowiedziec ze jest wszystko ok. Zrobisz jak uwazasz ale mysle ze byla bys spokojniejsza gdybys dowiedziala sie ze dzidzia rozwija sie prawidlowo i wogole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to robiła mi ta moja pierwsza lekarka co chodziłam na nfz i powiedziała że jest wszystko w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to drugie jest chyba bardziej pod katem rozwoju serca i narządów wewnetrznych. Ja jestem za tym badaniem ze względu na to, że gdyby cos było nie tak ( odpukać) to lekarz jest w stanie przygotowac, że po porodzie działają od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to polowkowe to jest super przezycie :) wtedy bobas jest juz taki ksztaltny, mozna zobaczyc nozki raczki, a u mnie nawet bylo widac jak ssie palucha ktorys :) i wszystko nagrane na plyte wiec tez zajefajna pamiatka. Bo pozniejsze usg nie obejmuje juz calego malucha tylko 'po kawalku' wiec ja np nie wiem co mi tam lekarz pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel moj Maly zawsze pokazuje mi siusiaka :P hehe to jest takie smieszne bo on jest taki nieproporcjonalny do reszty ciala czyli wiekszy, taki do polowy nogi i moj sie smieje ze po tatusiu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tj miedzy 20a23 tak ? no to może zrobię ... my te zdjęcia co mamy to bąbel się tak chowa kuli byle by mu tam nic nie zobaczyć ;p hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko fiotki z usg nie brałam filmu w sumie tylko to pierwsze mam w 3d , a drugim byłam w 2d ale fotkę w 3 d dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi studentka probowala 3d zrobic jak lekarz cos pisal i moje dziecko wyszlo jak kosmita :O wstawie za chwilke na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna pamiątka ... a w ogóle na każdym usg to mam takie przeżycie nie do ogarnięcia przy tym po raz pierwszy nie rycałam bo tak to zawsze gdzieś tam łza się pojawia bo to coś nie prawdopodobnego :) Angel a z tego co czytałam to Ty też bez ślubu ?! bo zastanawiam się jak zarejestrować dziecko w urzędzie bo tatuś sam nie może a pewnie tak średnio po porodzie jeździć i załatwiać nie wiesz czy to da się jakoś załatwić żeby jednak sama tata to zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu mi lekarz powiedzial ze najlepiej przyjsc przed skonczonym 20tc, nie wiem czemu ale jak przyszlam i bylam w 19 i pare dni to mnie pochwalil ze dobrze ze nie skonczylam jeszcze 20tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×