Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Muszynianka to dobrze,ze lepiej się czujesz! powodzenia na wizycie i daj znac co z tymi wynikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki :-) ja jak zwykle próbuję doczytać Was, ale ufff, co nadrobię zaległości, to już mam następne. Macie intensywne tempo, nie ma co :-) Jak chodzi o chusteczki nawilżajace, których uzywam nie tylko do wycirania pupy, ale zawsze biorę na spacr itd, wytarcie rąk itd, od początku używałam chusteczek pampers, zazayczaj zielonych, ostatnio kupiłam białe, premium care. Super, bardzo delikatne, wytrzymałe, dla nas bomba więc inncyh nie próbowałam nawet. Kupuję je zawsze w M1, tzn w Realu konkretnie :-) Opłaca się, ejst promocja 4 + 2 i faktycznie, za 6 opakowań po 64 chusteczki (premium care 56 , mniej troszkę ); płacę ok 27 pln. Także jakby co to polecam, ja tak wolę po 6 paczek i mam na długo, teraz już nie schodzi tak dużo, bo się oduczamy pooowoli pieluchowania, a synek zaczyna ślicznie sikać do kibelka, oczywiscie zaliczając po drodze mase wpadek żeby nie było :-)) Nie naciskam, jak dla mnie może jeszcze nosic pieluchy ale sama widzę że on ich nie lubi zbytnio...jak mu czasem zalozę gdy nie chce sikać do kibelka, to sam się wysika jeden raz i sam sobie ściąga pieluchę i oddaje lub wyrzuca do kosza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pieluch od urodzenia używaliśmy pampers active, zielone. Po ok pół roku przerzuciliśmy się na Happy, bardzo przyjemne, ale jak dla mnie zbyt malo elastyczne i jak mały zaczął się ruszać, raczkować, a potem chodzić to już nie były takie fajne. Teraz od długiego czasu kupujemy Dadę z Biedronki i są naprawdę dobre, a cenowo bardzo przyjemne ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka to czekamy na wiadomość :) Ineezz ruszać się też trzeba ;) ale fajnie bo w domu od razu inaczej :) Gardło przeszło samo obyło się bez płukania ;p wcinam holsy :) Mykam do lekarza z tą buźką ciekawe co mi powie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka i jak tam Twoje sprawy ? uspokoiło się ? chodzi mi o faceta jak synuś ? Wróciłam i tak jak myślałam hormony ... nie dotykać ! Dermatologa mam na 21.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Nie.. ;( facet zranił mnie jeszcze bardziej .. dałam mu szanse.. a on znowu fotka.pl.. .. MAlutki był na rehabilitacji.. Pani dr . Janeczko w prokocimiu rozmawiała z rodzicami i przyspieszyła nam Wszystkie terminy ... a na wynikach pisze. Rozpoznanie choroby zasadniczej: Dysmorfia,Hipotrofia,Całkowita Amnezja Ciała Modzelowatego,Opóźnienie rozwoju psycho**rycznego ale nie doczytam sie.. Podejrzenie choroby genetycznej..Wymaga dalszej rehabilitacji i opieki wielospecjalistycznej.. Wzmożone napiecie w konczynach górnych i dolnych zanikniecie napiecia głowy. pozatym ma skierowania do Ortopedy.genetyka.naurologa.na rehabilitacje,laryngologa,dietytyka,gastrologa, i okulisty..;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech... Miska! Co by Ci napisac, jak dodac otuchy!? Przytulam Was mocno! Nie trac swojej energii na faceta -bo nie jest Was wart! Nie zostawia sie najblizszych w takiej sytuacji, jest niedojrzaly zupelnie! Domyslam sie, ze to bardzo boli, ale zastanow sie czy warto dawac sie tak ponizac? Musisz walczyc teraz o syna, o to by jak najwiecej zyskal na przyszlosc! Pisz do nas o wszystkim - bedzie Ci latwiej! Ania dobrze, ze to tylko sprawa hormonow! Ja tez dzisiaj latalam po miescie - za zniczami i zalatwialam Kamilowi rehabilitacje na ten jego krzywy kregoslup. Zobaczymy czy mu to cos pomoze! Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska caluje mocno :*:* bedzie dobrze a faceta kopnij mocno w dupe :):) Super ze udalo sie wszystko przyspieszyc wogole sie dziwilam jak napisalas jaki termin dostalas , bo mnie w prokocimiu dziecko do neurologa w ciagu msc przyjeli jak powiedzialam z jakim problemem dzwonie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I postaraj sie szybko o alimenty niech szanowny ojczulek zacznie placic na dziecko, jeszcze powinnas dostac wieksze ze wzgledu na choroby synka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom juz myślałam o tym (znaczy moja mama bo go zniezawidziła.. i nie dziwie sie jej po tym jak mnie uderzył) dała mi kobieta z mopsu numer do adwokata i prawnika... i powiedziala ze musial by dawac z sumie 1400 zl bo na mnie tez poniewaz nie moge chodzic do pracy ani sie uczyc jak chcialam dalej.. bo mam zakazane od lekarza ze wzgledu na zalecenie opiekowania sie 24 na dobe Dawidkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, chciałam się z Wami pozegnać, ponieważ nie będę uczestniczyć w waszym forum. Moje wypowiedzi z początku OK - Kanatika, Angel suer babki z Was, ściskam ogromniaście. Ale to co pisałam potem, jakoś jest totalnie pomijane, a tak pisać do siebie, bez celu, jest bez sensu ;-) Nie mam żalu, znacie się, trzymacie razem, Kanatika dziękuję raz jeszcze za porady odnośnie przedszkola i adaptacji. POzdrawiam Was i wszystkiego dobrego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka trzymaj się, musisz być silna dla Dawidka. Ania jak hormonowo to pewnie przejdzie, lepiej chyba niz jakies uczulenie na niewiadomo co, tylko troche długi termin do tego dermatologa:/ Ja miałam popołudnie pełne emocji:)) Jak jechałam do lekarza to dzwoniła babka ze Smyka o ten wózek że nie dowieźli i jest tylko nosidełko, ale że jak chcemy po promocyjnej cenie to musimy dzis wpłacic reszte kasy bo do dzis promocja, no to mówie że wieczorkiem podjedziemy bo ja teraz do lekarza. Młody akurat między pracami zdążył kase wypłacic i pojechał tam i okazało się że wózek jednak dotarł:)) Także cały zestaw mamy już w domu, tzn póki co jest w bagażniku:)) Dodatkowo w gratisie pani dała dwie butelki, jedną z aventu druga lovi, smoczek uspakajający z canpolu, grzechotke -gryzak z canpolu, wkładki lakatcyjne z canpolu i dlugopis:D wózek w kartonie także pewnie jutro będziemy go składac i sprawdzać. A u lekarki wyszła mi jakaś infekcja w moczu także dostałam na to furaginum czy jakos tak, na grzybka który sie tez pojawił dostałam globulki clotrimazolum i na swędzenie maść pimafukort. Ponoć ciążowo lubi sie coś przyplątywać więc mam się nie martwić, tak jak pisałyście. Wyszła mi jeszcze anemia także żelazo dodatkowo mam łykać. Także w aptece w piątek niewiem ile zostawie:)) Ogólnie Bastek zdrowo się rozwija i wszytsko w normie. aa no i skierowanie na glukoze dostałam także w przyszłym tygodniu muszę się zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Nasturcja nie uciekaj od nas! Kurcze mialam dzisiaj pisac, ze gratuluje Twojemu synusiowi, ze tak pieknie juz sobie radzi z zalatwianiem, ale po przeczytaniu postu Miski - bardzo sie przejelam i po prostu zapomnialam! A potem nie mialam juz czasu zagladnac na forum. Sama widzisz ile tutaj piszemy i ja czesto mam tak, ze podczas odpisywania zapominam co komu mialam napisac. Daj nam jeszcze szanse! Muszynianka super, ze macie juz woziu! I ile gratisow! Nas jutro nie ma, ale na pewno wieczorkiem zagladne! Bo ten topik mnie uzaleznil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa Muszynianka dobrze Cie zdiagnozowalysmy na kafe ;-) cale szczescie, ze to nic bardzo groznego! Wracaj do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze to pisze nie chce nikogo straszyc ,ale niestety np jak sie ma bakterie w moczu w ciazy to sa one niebezpieczne trzeba bardzo uwazac, robic badania jak pojawia sie choc raz i regularnie zazywac leki , do tych dziewczyn co mialy bakterie w moczu ja na waszym miejscu regularnie bralabym np urosept w ciazy wolno :) Muszynianka fajnie ze z bobasem wszystko ok, gratuluje zakupu wozka :):) Mama Nasturcja nie odchodz :) napewno wcale tak nie jest ze ktos omija Twoje posty, moze to przez przypadek :) ja na swoje wytlumaczenie mam to ze ostatnio malu tu bylam bo wyjazd, potem przeprowadzka zamieszanie, i sama czytalam ostatnie strony polebkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Nasturcji nie uciekaj nooo. Kurde własnie jest tak ja dziewczyny pisza, ja czesem jak pisze z koma to tez odpisuje ogólnie bo licze na to ze ktos sie domysli, że to do Niego:) Zostan zostań zostań!!!! I dziekujeę za komplement:) No a ja wczoraj napisałam do as posta chciałam wysłac i mi zasięg uciekł i sie poszło ....... Załatwilismy w usc wszytsko, papier juz jest, mieliśmy szczescie bo tylko jedna para przed nami była, a podobno zazwyczaj są straszne kolejki. Biedny psiak cezkał przed wejsciem półtorej godziny , niestet mimo małej ilosci osob tyle to zajeło, zanim sprawdza dokumenty , spisza itd. Dzis juz po cmentarzu wypizdziło mnie z kazdej strony i jeszcze lac zaczęło. W piatek lub sobote mamy jechac do koleżanki bo ma jakies rzeczy dla dzieci , matę i jakis leżaczek z fp taki zamykany w kulę:) Co do pieluch kupuje pampki ziellone, a póxniej będę sprawdzać które się sprwadzą. O Dadach własnie słyszałam, że są oki ale na póxniej :) a chusteczki teraz mam dady takie kremowe ale mi zapach nie odpowiada, nie znam ani pampkow, ani nivea i bambino. Przetesuję je:) Mama Nasturcji w jakim wieku zaczęłaś odzwyczajać syna od pamppków. Bo jak kiedys rozmawiałam z kolezankami to każda mówi ze taki wiek od 12m-18 m jest oki:) Ale to pewnie i tak każdy maluch inaczej:) Laski ide piec babkę dzis:D Gosiu ja bymn kupiła ciasto a nie robiła chyba, że Ci zależy żeby samemu :) Ambasadory są mega uwielbiam taki z masa czekoladową, kokosową mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja tez już po :) jeszcze raz wybiorę się jak będzie ciemno ma to swój urok ... posprzeczaliśmy się dziś z M i dzień spędzamy osobno :( Muszynianka to super niech Bastuś rośnie i że macie wszystko :) a jaki kolor macie ? No termin taki bo była miesiąc na urliopie ;/ Mama Nasturcji nie zawsze mam odpowiedź na swojego posta ale piszę drugiego ;p bo tak i nie wydaje mi się że nie narzucam ;) Miśka dużo buziaków dla Dawidka :*:*:*:*:*:*:*:* A gdzie nasza Iwcia ? Angel ja znalazłam świetną matę edu ale jesce nie kupuje bo nie będę szaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania oni nam maja to pokazac bo ich mała ma dopiero 4 miesiace wiec i tak bysmy ja dostali koło lutego:) Ale maja jesczze jakies inne rzeczy mówiła ze starsznie im sie zdublowały niektóre prezenty i leza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeeeeee no pewnie jak dają to bierz .... napisz mi na privie co i jak było w tym urzędzie, bo ja też muszę się wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki ;) dziekuje za te buziaki dla synka :) bedzie ucałowany że hoho:P Maluszek zaczał jeść zupke jarzynową w słoiczku i bananki tez w słoiczku ale bardzoo lubi pic soczek z jabłuszek:) . Pozdrawiam i ściskam mocno;);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy sie i my:) mówię Wam jak Mai się palace znicze podobały poszlismy pod wieczor i klimat jest... Miśka niech synuś wcina na zdrówko;) Angel dobrze,ze w urzedzie poszlo gladko.Masz z głowy.Jaki to lezaczek sklada sie w kule?nie slyszałam o takowym.Kurcze odzwyczajac od pampersów od 12m?cos za szybko.Maje jeszcze na nocnik nie sadzam,ale mamy juz taki najprostszy bez udziwnien.Takie dzieci jeszcze nie kontrolują potrzeb fizjologicznych http://dziendobry.tvn.pl/video/kiedy-zaczac-nocnikowanie,1,newest,65074.html Ania o co poszło z Twoim M?kurde te hormony ! ja czekam na @ i z byle głupoty bym płakała Mama Nasturcja wiez nie daj sie prosic i pisz dalej z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania info poszło, Inezz ja tak mniej wiecej napisałam 12-18 bo nie pamietam jak dziewczyny pisały dokładnie. W każdyjkm razie na pewno chodziło o wiek ponizej 2 lat. Koleżanka ma synka w sieprniu skończyła rok i powoli go uczyła:) Nie wiem jaki skutek był ale ćwiczyli:) Ehh pamietam jak Dziewczyna która jest przedszkolanka pisała, że Mamusie 3-4 letnie dzieci z pampersami przyprowadzały. Cóż mi sie podoba jak Mama Nasturcja pisała, że Jej maluch siusia na nocniczek / toalete *bo nie pamiętam) a czasami w pampka i i daje do kosza:) Wazne ze sobie radzi :) Bleee normlanie od wczoraj mnie tak brzuch napieprza ze szok:( Wczora wieczór maluch tak się prezył, że głowe czułam tak gdzies 4-5 cm nad pepkie, okrągłe to obstawiam ze główka a nie pupa bo kopniaki dalej czuje na dole brzucha. Taaak sie napinał, że myślałam, że mi skóra peknie. Nad ranem znowu ból w pachwinie raz jednej raz w drugiej , i popołuydniu to samo w sumie chya dlatego pół dnia przespała. Ja lubiłam jako dziecko chodzic na cmentarz ten zapach świec, aa i Mama mówiła, że zawsze mówiłam, że duszki widze:D MIałam piec ciasto i lipa nie zebrałam sie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz a ten leżaczek kula to ona mi tłumaczyła, że on jest taki, że można go jak by zasłonić z jednej strony moskitiera :) i sie robi kulisty nie widziałam więc moge sie tylko domyślać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my tez juz w domku. Pogoda troszke niebardzo, ale dalismy rade! Kamil zostal na wsi u mojej mamy, a Natalia juz w lozeczku zasypia :-) Angel czy ja cos przeoczylam, czy wybraliscie imie dla malego? Krzysiu - ladnie brzmi! Fajnie, ze z USC wszystko zalatwione! Co znowu z tym Twoim brzuszkiem? Mam nadzieje, ze boli z powodu kopniaczkow! Ania co to za klotnie? Tobie nie wolno sie denerwowac! Ineezz super, ze Maja zachwycona palacymi zniczami! My bylismy do poludnia, wiec Nati srednio zainteresowana ;-) bardziej podobaly sie jej chryzantemy! A co do nocnika, to nie wiem czy juz pisalam, ze sadzam mala od 2 tyg i o dziwo, za kazdym razem jest siku! Gdzies czytalam, ze moment w ktorym dziecko siada jest optymalny na nauke sadzania na nocnik, bo dziecko robi to chetnie (cwiczac nowa umiejetnosc) wyprobowalam - chociaz mam swiadomosc, ze robi to mimowolnie, ale co tam, niech sie przyzwyczaja! Tak stalam sobie nad grobem dziadziusia, obok jest taki maly grobek - pomyslalam sobie wtedy o mamach, ktore utracily swoje dzieci... Normalnie stanela mi gula w gardle i lzy w oczach! Nie przezylabym tego, nie moge sobie wyobrazic tego bolu! W takich chwilach pluje sobie w brode, ze tak szybko sie denerwuje i zloszcze (glownie na Kamila, bo Nati jeszcze za mala, by sprawiac trudnosci)... Ech jaki czlowiek jest slaby, a bycie mama... Trudne! Ale kocham te moje dzieci nad zycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanatika imie w sumie mialo byc inne ale jak zmarl MOjemu PRzyjaciel w maju to zostal KRzysiu :-) takie zwykle normalne imie :-) a brzuch ehh nie mowie nic jak jutro bedzie bolec to dzwonie do lekarza, gorzej jak trzeba bedzie podjechac do szpitala bo moja ksiazeczka jest w firmie i bede ja miec najwczesniej ww poniedzialek podbita. no jja nawet nie chce myslec co czuje taka kobieta jak straci malucha.... a bycie nie tylko MAma jest trudne , kazda zmiana "roli" wymaga zmiany w NAs samych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
Dziewczyny, jeżeli szukacie wyprawki dla swoich jeszcze nienarodzonych dzieciątek, to polecam wybrać się tutaj http://olineksklep.pl/ naprawdę duży wybór, a i ceny bardzo okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ja ciężką noc miałam, Żołądek mnie tak napieprzał że aż całą się telepałam :( dziś też nie bardzo. Do tego na wymioty mnie ciągnie a pogoda śliczna się zapowiada a ja chyba do łóżka z powrotem wskoczę . :( Wczoraj zdążyliśmy 4 cmentarze objechać i miedzy nimi jeszcze dziadka objechać, i ten mój żołądek to tak od rana mnie pobolewał, ale wieczorem - masakra. Chyba mi cmentarne słodkości zaszkodziły . 😴 Co do sikania na nocnik, to ja dziewczynkę którą się opiekowałam też coś koło roku już sadzałam na nocnik, wiem że jak od niej odchodziłam , ( miała 2,5 roku ) to już spała w nocy bez pieluchy . I oczywiście w ciągu dnia tym bardziej. :) Więc da się . A to co mówią eksperci to o dupę rozbić. To tak jak z diagnozami lekarzy. sorki że nie odpiszę każdej z osobna ale kiepsko się czuję i idę się położyć. Angel - mój Teść ma Krzysztof na imię, bardzo pozytywny człowiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) pora na kawusie :) dziś spokojny dzień :) za to jutro sajgon się zaczyna ;) Dziewczyny co z Waszymi brzuszkami :( mam nadzieję że to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja z kawką tu przybywam!!! Angel - co racja to racja!!! Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić! Kurcze niepokoisz mnie tym bólem - co to? nie ma co zwlekać tylko musisz wybrać się do lekarza, a książeczkę dowieziesz! (a po następne, każda kobieta w ciąży - nawet nie ubezpieczona ma prawo do darmowej opieki, wiec problemów nie powinnaś mieć żadnych!) Gosiaq - współczuje!!!! Kuruj się szybciutko!!! Ania co to za sajgon od jutra????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×