Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Hej widzę, ze ktoś się odezwał na starym wątku! Piszcie dziewczyny jak coś zawsze można wątek reaktywować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja rodze za miesiąć i zastanawiam się nad Żeromskim i Ujastkiem. Nie jestem z krakowa, nie mam tu żadnej rodziny i nie mam się kogo poradzić. polegam tylko na opiniach z internetu. a wy gdzie rodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam w Narutowiczu jesli chodzi o mnie to innego bym nie wybrala :) Jesli myslisz o cesarce to ujastek oni to tna kazda jedna znajoma rodzilam w maju na 11 porodow w tym dniu co ona 10 cesarek;/ zalezy co kto woli Jesli chodzi o wybor to co osoba to inna opinia wiec niestety ale przy pierwszym porodzie musisz sie przekonac na wlasnej skorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianna z Dobrej Woli
ja bym z dwoch wziela Zeromski. Ujastek - masakrycznie duzo porodow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1562
hej tak sie zastanawiam gdzie isc w tym szpitalu na kopernika w razie boli porodowych?? sa tam w zasadzie 3 pietra ale nie mam pojecia gdzie sie w razie czego udac....izba przyjec czy od razu na gore jechac?? moze ktos kto jjuuz tam rodzil mi odpowie na to pytanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam Ci niezaprzestawanie wysiłku fizycznego oraz przede wszystkim dobrą dietę - dietetyk Kraków - www.centrum-dietetyki.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzielna z mielna i jak przebiegł poród?jak czujesz się w roli mamusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zainteresowana opinią na temat Rydygiera: Chodzę do lekarki prywatnie która pracuje właśnie tam. Interesuje mnie opieka lekarska i położnicza przed w trakcie i po. Czy jest pomoc przy karmieniu? Czy dają znieczulenie bez problemu? Poród we wodzie? Bo ja chciałam mieć taką możliwość. Czy zabierają dziecko, żeby młoda mama mogła odpocząć po porodzie? Jak jest w położnymi, czy traktują pacjentkę indywidualnie czy jako kolejny przypadek? Chciałam mieć opłaconą położną albo zmobilizuje moją lekarkę w końcu jest ginekologiem-położnikiem. Jak z wyprawką do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elewelewina pomocy tam przy dziecku,karmieniu nie znajdziesz.Dziecko jest z Tobą calutki czas.Nie ma mowy o odpoczynku(oczywiscie jesli wszysto z dzieckiem i mamą wporządku)Położne hmm zalezy na jaką zmianę trafisz.Poród w wodzie mozliwy i znieczulenie tak samo.Proponuje odwiedzic szpital i stronę www jesli mozna wiedziec do której lekarki z Rydygiera chodzisz? wyprawkę musisz miec całą dla dziecka od pieluch,chusteczek nawilzonych po ubranka,rożek(becik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tam rodziłam i dla mnie było wszystko w porządku! Również miałam lekarkę stamtąd, ale nie było jej przy porodzie. Wszyscy byli bardzo mili, położna bardzo sympatyczna. Rodziłam w wodzie (oczywiście parcie już na łóżku), jak chciałam się umyć to zawoziłam dziecko na noworodki i nigdy nie usłyszałam złego słowa. Jeżeli chcesz żeby dziecko było w Twoich ubrankach to je dajesz, jak nie to oni dają, jedynie trzeba mieć pampersy i krem, rożka też nie musisz mieć, tylko oni opatulają w kocyk zawinięty w poszewkę. to wszystko pewnie zależy jakie kto ma wymagania, ja cudów się nie spodziewałam, dlatego pewnie wszystko mi pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i co do opieki nad dzieckiem i pomocy w karmieniu, to chyba na jakąś dobrą zmianę trafiłam - bo ja wszelkich porad otrzymałam. przyszła położna, żeby zobaczyć jak karmię, poprawiała i pomagała w karmieniu i w doborze pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka000
Dziewczyny jakie są Wasze opinie o porofowce na Kopernika. Co trzeba mieć dla siebie co dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do Edyty Olesiak-Cyganik. Co do wyprawki to wg mnie szpital powinien ubierac dziecko, a nie zeby jeszcze kobieta myslala, czy wszystko zabrała. Tak naprawde to wychodzi na to ze szpital nfz a my mamy przyjezdzac do porodu jak z walizka na wakacje... Co one tam robia nic je nie obchodzi - swoje ubranka, dziecko przy matce a pielegniarki pija kawe... Realia polskiego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po za tym mam w planach opłacić sobie połozna ktora bedzie na zmianie i mnie "obsługiwała". A takze pielegniarki pop orodzie ze jak bede chciala odpoczac czy przespac to dziecko mi wezma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elewelewina masz świętą rację co do tych wyprawek to skandal,że tylko w Kopeniku kobieta nie musi miec nic dla dziecka ! zeby takich szpitali bylo więcej. gosciowkaooo polecam Ci Kopernika bardzo.Opieka pani od laktacji cudowna.Po porodzie polozne na zawolanie pomagają przy dziecku i jak trzeba biora do siebie kiedy np chcesz się umyc,badz jestes wyczerpana porodem tak samo na noc jest mozliwosc aby dziecko zabraly polozne.Wyprawke całą organizuje szpital nawet pampersy.Musisz miec tylko rzeczy dla siebie tj srodki czystosci,szlafrok,koszule na zmiane,wkladki laktacyjne,biustonosz do karmienia,podklady bella oni dają,tak samo podklady na łózko dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie jakąś dobrą poleconą położną środowiskową? najlepiej z Woli Duchackiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
omyszka ja mieszkam na woli duchackiej rodziłam 4 miesiące temu:)) teoretycznie naleze do przychodni na białoruskiej, ale się wypisałam z tamtad i przyjechała do mnie superowa kobitka z małej przychodni kolo Swoszowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kin_ja
Hej, rodzi ktoś w Krakowie jeszcze? :) Dobrnęłam do 115 strony wątku, tam wtedy dziewczyny bardzo dużo pisały, aż nawet za dużo różnych bzdetów - gdyby to faceci siedzieli na wątku, to pewnie miałby 1/5 z tego ;) Proszę o wszelkie relacje z krakowskich porodówek i poporodówek, rodzę jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam 5 mies temu w Żeromskim polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kin_ja
Dziękuję :) A coś bliżej? Rodziłaś naturalnie czy przez cc? Miałaś tam swojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja rodziłam 7 mies temu w Żeromskim. Miałam swojego lekarza ale był zbędny ;) ja miałam sn, opieka ogólnie okej, położne są pomocne i przy porodzie i po ;) choć te na położnictwie mają niektóre hopla na punkcie naturalności tzn nie pozwalają ani smoczka ani laktatora używać ale oni tam się tym szczycą - cyc to podstawa ! Dziecko dokarmiają z kieliszka lub strzykawką Jak masz jakieś pytania to dużo czytałam na forum Ż na babyboom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam temat, czy Edyta Olesiak-Cyganik nadal pracuje w Rydygierze? Czy możecie polecić fajną położną środowiskową Wola Duchacka lub okolice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kin_ja
Kiedy - chyba końcem września - tam dzwoniłam, to już nie pracowała. Ponieważ chciałam u niej "dokończyć" prowadzenie ciąży i rodzić właśnie w Rydygierze, zrezygnowałam z tego szpitala. Zdecydowałam się z pewnych powodów na Ujastek i żałuję... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka120385
ja mam termin na 1 kwietnia i zdecydowalam sie na Rydygiera mam z tamtąd lekarza prowadzącego czy moze mi ktos opisac jak teraz tam wygląda poród i czy znieczulenie dają bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuniak
a czemu temat umarł??? No piszcie coś kobietki:)) Czy jestem sama w krakowie? Ale u mnie to dopiero początek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuniak fajnie, że odkopałaś topik. Nawet nie wiedziałam, że taki tu jest :P U mnie już końcówka. Za miesiąc będę rodzić. Zdecydowaliśmy się na Ujastek. Pomimo wielu negatywnych opinii. Najwyżej doświadczę tego na sobie :P Koleżanka rodziła i mówiła, że ok. Będzie co ma być. Zamierzam rodzić SN. A u Ciebie początki to znaczy który tydzień? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×