Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Gość KASSSSS
He he ale Teraz i tak mi sie dluzy juz, zwłaszcza ze od 27 tc lezalam i lezalam ;) jak mus to mus, noo bo oni ida na ilosc tak mysle, Wszyscy tam chca rodzic bo TAM JEST ladnie nie czuje sie tak atmosfery szpitala ja dam znac jak moje wrazenia ;) aaa tu sie zgadzam ile rodzacych-TYLE opini ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASSSSS mi się dłuży od 20tc bo wydaje mi się,że sierpień nigdy nie nadejdzie : Podziwiam za leżenie. Na szczęście nie muszę, mam tylko więcej odpoczywać żeby ta szyjka się nie skracała. ' Mam nadzieję, że na dniach urodzisz i szybko dołączysz do grona szczęśliwych mam. Przedtem zapomniałam podziękować za Twoją wypowiedź o Rydygierze. Nigdy w tym szpitalu jeszcze nie byłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racki rzorż
Ja co prawda jestem tatą, ale rodziliśmy w Krakowie - w Żeromskim i bardzo polecamy (zwłaszcza że wreszcie zrobili tam remont porodówek i sal matki z dzieckiem). Położne są tam bardzo fajne, lekarze też nie najgorsi. A co najważniejsze jest to szpital który promuje porody siłami natury. Raczej nie starają tam matce nic narzucać: jeśli chcecie rodzić bez znieczulenia - można, jeśli ze znieczuleniem - też można. Można na stojąco, na leżąco albo w wodzie - w zależności od tego czego chce matka, nie lekarz czy położna. __ http://www.tanie-latanie.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASSSSS
Iza1508- Nie ma za co napisałam co wiedzialam :D Wlasnie Ciotka mojego lubego tez chwali sobie baardzo Zeromski po remoncie ;) No z tym lezeniem to naprawde bo szyjka mi sie skracala, a teraz nawet jak na chwile obecna jest długaaa :D Nie ma reguły, Ale chcialabym juz byc po ;) Zlecii do Sierpnia ;) Tylko trafisz na upaly z najwiekszym brzucholkiem ale przeciez to tez do przezycia ;) Najwazniejsze By maluszek byl zdrowy ;)!! A porodu sie ciut ciut boje :P [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/88c59n731o2i0dfx.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racki rzorż- dziękuję za wyczerpującą opnię. Jak pisałam o tym szpitalu w sumie nie myślałam ale też wezmę pod uwagę. W końcu mam teraz dużo wolnego po pracy i żadnych obowiązków. Mogę więc się przejechać i sobie porównać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASSSSS ja się jakoś porodu nie boję. Boję się natomiast, że w trakcie coś pójdzie nie tak i dziecku się coś stanie;/ dlatego ewentualna perspektywa cc mnie jakoś nie przeraża. Czasami się nawet zatanawiam czy bym nie wolała. Trzymam mocno kciuki żebys miała nie tylko łatwy ale też szybki poród :D A te obecne upały mnie dobijają ale jak sobie pomyślę, że to dopiero ich początek to płakać mi się aż chce.Oprócz tego, że puchną nogi i rece to nie ma czym oddychać. Jakoś dla dobra małej trzeba będzie to przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza1508- a na którego sierpnia masz termin? bo ja na 27 z OM ,a z usg na 19... i nie ukrywam,że wolałabym ten z usg;) A jeśli chodzi o wyprawkę to ja mam tylko dwie pary bodów (kupiłam dzisiaj w lidlu), buciki i trochę ciuszków po mojej bratanicy tych bez falbanek i różów ( a takie głównie miała) bo u mnie prawdopodobnie synek będzie;) a u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, ja lada dzień będę rodzić właśnie w Rydygiera! Poleciły mi znajome, a widzę, że i tu dobre opinie. Szpital wizualnie nie wygląda super ekstra, ale myślę, że to drugorzędna kwestia! Chodziłam tam do szkoły rodzenia, teraz mam spotkania z położną (opłaciłam dla komfortu psychicznego) i po prostu czekam!!! Powodzenia Krakowianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASSSSS
Tzn ja wiem ze bolec bedzie, ale nie wyobrazam sobie JAKI to bol :) Tez sie nie boje cc, dziecko najwazniejsze, he he widze ze Ty tez sie spodziewasz MAŁEJ ;) Oby te nasze Małe byly zdrowiuskie ;)))) to jest najwazniejsze !! Nozki puchna ooj ;( Trzymaj przy kazdej okazji w gorze i nawadniaj sie podobno pomaga- sama tego nie doswiadczylam :) PLIMKA - Szczesliwego i bezproblemowego rozwiazania !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
ja jestem obecnie w 19tc blizniaczej i tez wybieram sie do porodu wlasnie do rydygiera :) slyszalam ze jest tam calkiem mila atmosfera a po drugie pracuje tam moj lekarz prowadzacy :P a o ujastu nasluchalam sie bardzo duzo zly rzeczy... nawet nie chce tu pisac jakis zeby Was nie dolowac. mam nadzieje ze moje znajowe maja racje i rodzi sie tam calkiem przyjemnie ( jesli porod mozna nazwac przyjemnym:D) i wszystko pojdzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliwka 24
witam, ja rodziłam 2,5roku temu na ujastku. Szpital z wyglądu bardzo przyjemny. Jest w nim również bardzo czysto. Jeśli chodzi o opiekę....tragiczna. Położna po podłączeniu mnie pod ktg wyszła i gdyby nie obecność męża urodziła bym w sali przedporodowej. Partych dostałam podłączona pod cały ten sprzęt. Oczywiście zostałam opieprzona że nie umiem oddychać a na prośbę pomocy usłyszałam "trzeba było zapisać się do szkoły rodzenia". Po porodzie nikt nie pokazał mi jak karmić jak zmieniać pieluszkę. Zachwalam sobie za to lekarza który mnie zszywał, byś może był to praktykant ale zrobił to na prawdę zawodowo. Przyjemny również okazał się lekarz który po porodzie robił mi usg. Bardzo miły, rozmowny nic nie trzeba było się dopytywać. Pielęgniarki na noworodkach zajęte głównie były oglądaniem tv. Moje dziecko strasznie ulewało i wymiotowało po każdym jedzeniu, poszłam więc zapytać czy to jest normalne to nie odrywając oczu od telewizji stwierdziły że każdy noworodek tak ma.Natomiast Dziewczyne leżącą ze mną na sali źle wyczyścili. Dopiero po dobie ktoś się nią zainteresował. Urodziłam po 18w poniedziałek a ze szpitala wyszłam już w środę przed 9rano. Fakt faktem ten szpital nastawiony jest na jak największą ilość odebranych porodów a nie na pomoc i opiekę poporodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabi784 ja się spodziewam córki :) wszystko na to wskazuje ale przy porodzie się okaże dopiero bo to czasami niespodzianka :D Termin mam na 15.08 ale z usg wygląda, że mała jest tydzień młodsza co mam nadzieję się nie sprawdzi bo jednak tydzień później zrobiło by mi różnicę. Nie byłam w Lidlu bo w sumie zainteresowana byłam tym termometrem a popołudniu pewnie już by go nie było. Inna sprawa, że chyba lepiej kupić w aptece. Tobie gratuluję zakupów bo ja jeszcze nic nie mam :D Plimka fajnie masz, że poród tuż tuż.... Też bym tak chciała :) Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia i się raczej nie wybieram. Moja Pani ginekolog powiedziała, że to nie jest konieczne a że tam pracuje (tzn w Rydygierze) to postanowiłam, że jakoś sama sobie poradzę. Jak będziesz na siłach to po lekkim i szybkim porodzie-czego Ci z całego serca życzę, daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASSSSS będzie ok bo musi być :D staram się pozytywnie myśleć i nie słuchać strasznych opowieści, które jak na złość wszyscy chcą mi opowiadać. Pije dużo wody i mam nadzieję, że nie będę opuchnieta ( też mi o tym koleżanki opowiadają) ale dzisiaj pogoda super bo ciepło a jest jak dla mnie czym oddychać. asia1160 gratuluję bliźniaków! zawsze mi się tak marzyło żeby dwa razy tego wszystkiego nie przechodzić ale teraz to sobie tego nie wyobrażam bo nie wiem jak sobie poradzę z jednym ;) Ciekawa jestem o którym lekarzu mówisz? Ja chodzę do dr Nowak-Stelmach i naprawdę wszystkim mogę ją polecić. Fantastyczna lekarka :) śliwka 24 dziekuję, że się z nami podzieliłaś swoim doświadczeniem. Właśnie takie opinie słyszałam od dziewczyn, które niedawno tam rodziły ;/ że ze względu na dużą ilość chętnych idą na ilość a nie jakość. Chyba się tam od Twojego porodu niewiele pod tym względem zmieniło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASSSSS
no to widze ze ujastek ma coraz wiecej negatywow- i mam juz niwiele czasu a tu dylemat coraz wiekszy.. hm dziekuje za opinie ! a co do plci do 7mc mowili mi ze chlopak na milioon % ze jajeczkami sie chwal slicznie, a potem ze to niunia jednak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASSSSS któraś z mam pisała, że ile kobiet tyle opinii więc się nie przejmuj. O wszystkich szpitalach zawsze znajdzie się coś negatywnego. Ja jestem już w 90% przekonana do Rydygiera ale gdybym była na Twoim miejscu to chyba bym nie zmieniała szpitala na ostatnią chwilę. Ujastek mi sie podobał ze względu na lokalizację i na wyposażenie :) ale za Rydygierem przemawia też oprócz opinii fakt, że pracuje tam moja Pani doktor. I jeszcze jedno, jak położne będą miały jakieś problemy to najlepiej popraoś męża/partnera żeby je "ustawił do pionu" bo ja rozumiem, że praca i płaca ciężka ale akurat poród i wspomnienia to ważna rzecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
Iza 1508 dziekuje bardzo :) i ja chodze do dr. Zalewskiego na Rozrywki przyujmuje w PROMEDzie. Jako jedyny zauwazyl ze nie jajeczkuje i zaczal cos dzialac inni lekarze mowili ze jestem zdrowa jak ryba ze wszystko w porzadku... Genialny lekarz i taki zyciowy :) nawet czasem posmiac sie z nim mozna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1160 ja też chodzę do Promedu na Rozrywki. Najpierw sie tam leczyłam u endykrynolog a później trafiłam właśnie do dr Nowak-Stelmach i też bardzo sobie ją chwalę. Jak trafisz na nią przy porodzie to wiedz, że będziesz w świetnych rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
w rygygierze pracuje tez dr. Rokicki ktory rowniez przyjmuje w promedzie, nie wiem czy oni cala ekipe stamtad zatrudnili czy co :D ale ten lekarz tez jest bardzo przyjemny :) troche małomowny co mnie troche denerwuje ale wie co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To można powiedzieć, że mamy już tam trzech lekarzy z polecenia :D Fjanieeeee..... A na kiedy masz termin? coś koło początku października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
teoretycznie na 22 pazdziernika ale blizniaki rodza sie wczesniej :) tak ok 35 tygodnia porod to normalne :) i dobrze ze beda wczesniej bo nie wiem jak ja wytrzymam do konca skoro juz mnie plecy tak bola... powoli zaczynam wygladac jak mala orka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie mów. Ty przynajmniej masz powód bo podwójne obciążenie. Ja się już czuję jak wieloryb, chociaż jak spotkałam na badaniu glukozą kobitkę w 28tc to nie chciała uwierzyć, że jesteśmy w tym samym czasie. "Ale ma Pani mały brzuszek"-powiedziała i już się zaczęłam zastanawiać, czy nie ma racji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
no ja jak ostatnio z ciekawosci zmierzylam w pasie to mam ponad setke :D ja wlasnie probuje tesciowa uspokoic bo znalazla jakies wozki blizniacze na promocji i juz chce zamowic a mi pozwolila tylko kolor wybrac... Ja sie boje co bedzie potem jak ona juz teraz sie tak wtraca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... z tą teściową to niezły klops. Fajnie, że chce pomóc ale mnie najbardziej wkurza jak ktoś mnie uszczęśliwia na siłe. Powiedz, że macie jeszcze dużo czasu na decyzje to może odpuści : Ja takie zakupy zostawiam na lipiec i mam nadzieję, że nie będzie wtedy gorąco. A co do rozmiarów to moja waga wyjściowa to było 68kg, teraz mam 78,5kg więc do szczupłych nie należę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
ja na poczatku wazylam 67 a dzisiaj rano jak sie wazylam to bylo 74 wiec nie tak zle, myslalam ze bedzie gorzej. a swoja droga to ogladacie moze czase, "prosto z porodowki" na TLC leci wlasnie za 10 min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za tchórza się nigdy nie uważałam ale jakoś nie mam odwagi żeby takie rzeczy oglądać :P Za to mój M oglądał już wszystkie "dziwne" porody w internecie i teraz mi nie pozwala żebym nie chciała mu córeczki przetrzymywać w brzuchu dłużej niż 40tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1160
dzisiaj jet odcinek o blizniakach wiec pilnie ogladam :D chociaz ja mam dwuowodniowe a w programie sa jednoowodniowe. jakas glupia para o religii jachwe nie chce zeby podac babie krew bo jej przekonania religijne sa inne a dziecko moze umrzec przez to... co za glupota;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek już kilka razy się przewijał w filmach itd. i sama też tego nie rozumiem. A sprawdzałam i nie mam tego kanału więc nie dotrzymam Ci towarzystwa. Miłego seansu Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanatika czy możesz mi napisać coś o Pani dr.Bogutyn. Chodzi mi o to jakim jest lekażem.Ide do niej z polecenia pierwszy raz. Potrzebuje jakiejś mądrej lekarki która mi odpowiewie na moje pytania i obejmie opieką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1160 i jak po seansie? :) kanatika mam nadzieję, że się odezwiesz i napiszesz coś koleżance. Ja się moge podzielić opinią na temat dr Nowak-Stelmach i ją gorąco polecić do prowadzenia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosieńńńka80...
Ja pół roku temu rodziłam w Narutowiczu. Przyszłam praktycznie "z ulicy" nie miałam ani położnej ani lekarza swojego. Zarówno z komfortu po jak i w trakcie porodu jestem zadowolona, bardzo zadowolona. Rodziłam z mężem, do dyspozycji mieliśmy wanne, która bardzo (przynajmniej w moim przypadku) złagodziła bóle. Położne bardzo miłe ( trafiłam na zmiane) i pomocne. Poradnia laktacyjna bardzo mi pomogła ale trzeba pytać bo sami nie przyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×