Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

To już drugi powód do zazdrości :D A tak poważnie to myślałam Asiu, że jesteś jeszcze młodsza jak o tej maturze wspominałaś ale wolałam zapytac. A właśnie-jak po egzaminach? Swoją drogą ciekawe czy jeszcze jakaś mama z Krk do nas dołączy. Fajnie by było :) Jeżeli ktoś nas "podczytuje" to zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 :) ja pizze kocham :) ale ta była z mikrofali odgrzewana moze dla tego :) hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to teraz ja sie zapytam jesteście w zwiazkach małżeńskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że jestem najmłodsza od końca:D Ja z moim M jestem zaręczona od 3 lat ale ślubu nie bierzemy ze względu na oszczędności związane z pracą. Dzięki temu jesteśmy ok 400zł m-c do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha :) No ja wogole nie planuje ślubu :) Jesteśmy 5 lat razem i jest dobrze tak jak jest :) Oj tam jesteśmy w kwiecie wieku co to jest rok różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też jesteśmy 5 lat razem. W maju nam stuknęło:D Asia ma męża. Teraz pewnie sprząta żeby jej szybciej przed połówkowym zleciał dzień. My myśleliśmy o ślubie ale w kontekście ułatwień biurokratycznych. Okazało się, że gdybyśmy się zdecydowali to tak jak pisałam 400zł trzeba by było dołożyć do NFZu. I w sumie mówiąc szczerze mi obecna sytuacja bardzo pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu do nfz sory nie wiem o co chodzi heheh :D U Nas troche to jest poplątane i w sumie więcej probemów by mogło byc przez ten ślub. Może kiedyś jak się wszystko wyklaruje to weźmiemy ale to i tak tylko cywilny :) Nam 5 stuknie w sierpniu :) Ehh w czwartek ide na te badania krwi buuu tyle kasy prywatnie, że szok,no ale połowica powiedziała, że damy rade to damy :) Jak juz uświadomię u mnie w pracy to postaram sie iść na nfz raz na jakiś czas tylko, żeby badani mieć za free :) O Ty będziesz wiedzieć usg genetyczne zawsze jest płatne no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Asia ma meza jestesmy półtora miesiaca po slubie ale jestesmy ze soba juz 4 lata :) probuje cos sprzatac ale tak mi sie spac chce ze juz na siedzaco zasypiam. I wlasnie sie dowiedzialam ze u mnie w rodzinie kolejne blizniaki sa :D jeden ma jedna siostra babci (jednojajowe) druga siostra ma dwujajowe i kuzynowi sie teraz parka urodzila :D czyli ja bede czwarta :P no same blizniaki w tej rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja za swoje genetyczne placilam 200 wlasnie u dr Wiechecia :) jak juz pisalam kilka stron wczesnije chyba to skoro mam dac tyle kasy na to badanie to wole komus kto sie na tym zna rzeczywiscie i tak znalazlam tego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bliźniaki cięzko pewnie ale ile radości hehe nic tylko się cieszyć :) Dziewczyny a chodziłyście na jakis fitnes ? Kurcze bo ja niestety z vacu musiałam zrezygnować ( esazz akurat zaszłam jak mi się udało dojśc do wymarzonego celu) nno i zastanawiam sie na pilatesem , chodziłam kiedys i w sumie lekkie ćwiczenia i dużo z oddychania jest. Ewentualnie cos myślałam o jodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ciezko a to dopiero polowa :) jak na poczatku panicznie balam sie porodu tak w tym momencie chciala bym byc juz po wszystkim i miec Malenstwa przy sobie. Ja zanim dowiedzialam sie o ciazy mialam zamiar sie zapisac wlansie na jakis aerobik albi silownie i popraciwac troszke nad soba a tu taka niespodzianka wiec przestalam juz o tym myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszukam cos na tych zakupach grupowych. Kurde musze prawko szybko zrobic bo auto mam jezdrze ale z dzickiem to lipa bez ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym NFZem to chodzi o ZUS oczywiście ale nie chcę się rozpisywać żeby mnie jakimś cudem nie znaleźli i się nie przyczepili ;) USG genetyczne moim zdaniem lepiej zrobić prywatnie bo mają lepszy sprzęt ale wydaje mi się, że każdy lekarz zrobi. Ja robiłam dodatkowo te testy papa z krwi, chociaż w sumie sama nie wiem po co bo tak czy tak wynik nic by nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sie zapytam czy ten lekarz co ide do niego czy robi . OOO a co to te testy papa ? Aha oki nie tłumacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja o tym testach slyszalam ze wynik jest malo wiarygodny ze lepiej tego nie robic bo tylko sie kobieta denerwuje potrzebnie. mi na pierwszym usg u dr wiechec powiedzial ze z ta przeziernoscia jest cos nie tak bo granica to 0.3 a one mialy po .27 i jesli dzisiaj bedzie nadal tak to ze mam isc wlasnie na te testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego pisałam, że to genetyczne w 12tc robiłam prywatnie+te testy papa i po wprowadzeniu wszystkich danych do komputera wyszło jakie ryzyko urodzenia dziecka z wadami min zespołem downa.Ale to są tak naprawdę tylko statystyki. Dobrze Angel robisz, że poszukasz też na kasę chorych lekarza bo uwierz, że ciężko tak wszystkie badania prywatnie robić. Co do sportu podobno joga dla ciężarnych jest wskazana i pływanie, które bardzo lubię ale niestety nie chodzę. Nie mam stroju i już pewnie nie kupie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja popieram Twojego lekarza i też w tej chwili nie wiem po co ja to właściwie robiłam. Chyba dla świętego spokoju, że nie zaniedbałam a tak jak pisałam wcześniej zły wynik nic by u mnie nie zmienił tym bardziej, że to tylko statystyka;/ Nie martw się bo musi być wszystko ok z Twoimi maluchami! A mieścisz się w normie tylko jesteś trochę wysoko :) Fajnie masz, że w rodzince tyle bliźniaków się rodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo ja pojde do przychodni tylko mnie czas ogranicza , pracuje po 11 godzin i nie mam jak sobie załatwic wolnego z dnia na dzien wkurza mnie to strasznie ale co ja zrobie . Aha no ja nie chce chorego dziecka urodzic ale to chyba zadna mama nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo ja pojde do przychodni tylko mnie czas ogranicza , pracuje po 11 godzin i nie mam jak sobie załatwic wolnego z dnia na dzien wkurza mnie to strasznie ale co ja zrobie . Aha no ja nie chce chorego dziecka urodzic ale to chyba zadna mama nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel a w ktorym Ty jestes tygodniu teraz? :) bo Iza chyba 27 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny mialam Was zapytac juz wczesniej :) staralyscie sie o dzidzie czy to czysty przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel to bardzo wczesnie :) a kiedy sie dowiedzialam? chyba nie dawno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc DOWIEDZIALAS... nie wiem co mi takie byki dzisiaj wyskakuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny jestem w 29t+2dni :D w każdą niedzielę zaczynam kolejny tydzień. Asia a Ty w 22tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na literówki nie zwracam uwagi. Leczyłam się rok żeby hormony wyprowadzić i udało nam się za pierwszym razem jak spróbowaliśmy ale to była taka spontaniczna decyzja, że próbujemy :D W sumie zaskoczona byłam, że się tak udało bo myślałam, że zanim będę w ciąży to będziemy sie długo starać. Tak lekarze mówili. Zresztą pierwszy test wyszedł negatywny. Zrobiłam kolejny bo piersi mnie masakrycznie bolały i okresu nie miałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×