Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

No ja na nfz nie mam jak nie chce żeby w pracy wiedzieli na razie. Kurcze no ja byłam w tamtym tyg . Ehh zadzwonię tam zis i zapytam czy oni robią usg przy pierwszej wizycie czy nie. Człowiek w nowej sytuacji to głupi . Generalnie babka kazała kupić witaminy , i zgłosić się gdybym wymiotowała lub było krwawienie. A jak wszystko będzie w porządku to po zrobieniu usg czyli gdzieś w połowie czerwca . Czekam na info od jeszcze jednego lekarza i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu bym wybrała takiego, który przyjmuje i prywatnie i na kasę chorych a teraz chodziła prywatnie jeżeli nie chcesz żeby w pracy wiedzieli. Dużo badań później trzeba robić (prywatnie też) i co niektóre są dość drogie. Za toxo płaciłam coś ok 80zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to dużo w tym laboratiuruum co ja patrzyłam to toxo jest za 45 zł generalnie za badania krwi( grupa, glukoza hbs toxo) i mocz wyszło cos koło 110 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam w diagnostyce ale igm oba (ok 80zł) a grupe krwi, mocz,tarczyce, morfologie na kase:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po mojej dluzzszej nieobecnosci, ale niestety tak mnie rozlozyl bol plecow ze nawet usiedziec przed komputerem nie moglam. Dzisiaj troszke lepiej ale i tak pewnie do wieczora bedzie z kazda chwila gorzej. Niestety musze to jakos przewcierpiec, wziac nic nie moge... Ze wzgledu na to ze mam skolioze to nie boli mnie dol plecow tylko srodek;/ moze macie jakies magiczne sposoby na te dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diagnostyka jest koło mnie czyżbyś była moją sąsiadka :D :D hehe ale ja znalazłam laboratorium na Borkowskiej bo tam w soboty przyjmują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masaze niestety nic nie daja, dopoki mąż mnie masuje to jest ok ale przestanie to znowu boli. przydal by mi sie tak 24/7 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1160 super, że się odezwałaś :) Nie znam magicznego sposobu niestety na ból pleców. Mi moje też dają w kość. Dobrze Ci Angel doradziła-mąż może robić masaże :D Ewentualnie basen i pływanie albo kąpiele też powinny pomóc. Angel ja chodzę do diagnostyki na kolorowe bo na Hucie mieszkam i tam mam najbliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza1508 ja tez tam chodze i tez tam mam najblizej :) nawet dzisiaj rano odwiedzialm to zatloczote miejsce (prawie 30 osob przede mna bylo) bo mialam do zrobienioa krew mocz i CRP. a z jakiego osiedla jestes? bo zaraz sie okaze ze mieszkamy obok siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiem Wam tak dzowniłam do tego gabinetu co chodzę, i że niby jestem w ciązy itd i szukam lekarza i pytałam o USG. I wiecie co mi powiedzieli, że jak sobie zażyczę to mi zrobią No normalnie to juz jest chmastwo . Nie dośc, że za wizyte płacę to jeszcze sie musze prosić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1160 ja jestem z kolorowego a Ty?:D jak mam tam iść to mnie skręca ;/ kiedyś poszłam o 6:30 a tam już 15 starszych osób i dopiero ja. Dawniej tam był mniejszy tłok. Chyba jesteś przed krzywą cukrową ? Jeśli tak to jak dostaniesz skierowanie od lekarza to kupo sobie glukozę w aptecę i wtedy wchodzisz bez kolejki. Ale to jest warunek-musisz ją mieć przy sobie żeby Ci kobitka tylko przygotowała :) Zaoszczędzisz kupę czasu. Angel, to jest jakaś porażka żeby łaskę robili z usg jak za to wszystko płacisz! Ja prywatnie chodziłam do Sofimedu na Ruczaju. Fajnie tam jest tylko drogo. Można sprawdzić cennik na ich stronie. Wizyta płatna oddzielnie, usg też ale kolejek nie ma i wchodzi się w miare o swojej godzinie.I mają fajny nowy sprzęt- dlatego połówkowe tam robiłam. Wszystko idealnie było widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jestem z piastów :) i dzisiaj tam bylam ok 8.30 bo maz akurat do pracy tak jedzie to mnie podrzucil zebym nie musiala sie gniesc ze staruchami w tramwaju. A co do krzywej cukrowej to jestem jeszcze przed, pewnie teraz mi da skierowanie wiec dobrze ze mi powiedzialam ze mozna tak zrobic :). a jutro ide na USG polowkowe!!! :D i juz sie doczekac nie moge :D tylko szkoda ze dopiero na 19.15 bo nie wiem jak ja caly dzien wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to ja z drugiej strony Kraowa jestem :) Iza wiesz co znalazłam lekarza na Rakowickiej , 100 zł wizyta z usg. i badania na miejscu. Tak widziałam, że wiekszośc klinik ma cennik, kurcze tylko mi na ujastku zalezy hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to Ty masz bliżej do Rydygiera w którym ja chyba będę rodzić:D O tej glukozie się dowiedziałam przypadkiem bo zadzowniłam czy muszę mieć swoją także fajnie, że mogłam Ci pomóc obejść początkową kolejkę. Później czekania 2h więc dobre i to :) A połówkowe to najfajniejsze usg w czasie ciąży dla mnie. Każdy narząd mogłam zobaczyć wyraźnie :) I na tym echo serca płodu było super bo "niechcący" zrobiły małej zdjęcie buźki zaraz przed ziewaniem. płytę dostałam po i taką niespodziankę miałam później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel... ja też początkowo myślałam o Ujastku ale chyba mnie dziewczyny przekonały do Rydygiera. Co do lekarza to fajnie, że badania na miejscu. Ja miałam w Sofimedzie robić ale było drożej niż w Diagnostyce. O Narutowiczu dzisiaj krakuska123 pisała fajną opinię ale dla mnie nie po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie moze jak jest z obecnoscia meza przy porodzie w Rydygierze? bo jak bylam w piatek to pytalam ta glupia polazna o to to powiedziala mi tak " mamy tu fajna sale porodow rodzinnych jak ktos chce, ale jest tylko jedna i nie ma mozliwosci zarezerwowania jej wczesniej, jesli sie przyjedzie i jest wolna to nie ma problemu". czyli moze sie uda moze nie z ta obecnoscia partnera? troche dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mnie to ciekawi. Może jakaś mama sie wypowie? :) Ja nie jestem przekonana do rodzinnego chociaż bym chciała żeby mój M ze mną był w szpitalu. Zresztą jak się okazuje być może będę miała cc. Do sierpnia jeszcze tak dużo czasu.........;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) szkoda ze taki temat nie powstał wczesniej:) miło by było poznac kogos z okolicy:) ja tez jestem z Krk i nawet mieszkam na jednym z osiedli ktore tu padło:) hehe ale ja juz mam swojego skarbka na swiecie. zycze wam spokojnej ciazy i szczesliwego rozwiazania! pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie nie wyobrazam zebym mogla zostac na sali z grupa obcych dla mnie osob :) a do tego moj by mi nie odpuscil tak strasznie chce przy tym byc :D no ciekawe jak to z rydygierem jest. bo jesli tak jak mowila polozna to jak sie zacznie to zadzwonimy do rydygiera czy wolna sala a jak nie bedzie wolna to wio na zeromskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia fajny plan :D Ja mój też chce być przy porodzie ale wydaje mi się to kiepskim pomysłem. Jakoś nie chcę żeby mnie wtedy widział. Ale pępowinę mógłby przeciąć :) i ogólnie żeby był wtedy w szpitalu ze mną. Ale mam wymagania :D iwcia00 nic tylko pozazdrościć, że już synka/córeczkę masz ze sobą. Jakbyś jeszcze do nas zaglądała to daj znać gdzie rodziłaś i co o tym szpitalu sądzisz bo myślę, że każda z nas chciałaby poznać różne opinie o szpitalach :D A jeżeli już Cię na naszym wątku nie spotkamy to dzięki za słowa otuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale podobno w niektorych szpitalach jest mozliwosc aby M tylko zostal wezwany do przeciecia pepowiny :) ale nie wiem jak jest z tymi u nas w krk. dobrze by bylo pojezdzic popytac jak to wszystko wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widziałam opinie o Ujastku, ale wiesz jak jest ile osób tyle opini :) hehe wy huta ja Prokocim :) W sumie do każdego szpitala mam daleko :) uff umówiłam sie na przyszły wtorek do innego lekarza mam tylko badania krwi przynieść i reszta na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza1508 zreszta co bede jezdzic jak przeciez mozemy zapytac swoich lekarzy prowadzacych bo pracuja w Rydygierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia tak zrobię bo szczerze mówiąc nie słyszałam o tym. To by było świetne rozwiązanie dla mnie :) Popołudniu spotkam się z koleżanką i już sie nie mogę doczekać. Jak to mój M mówi-nie potrafię usiedzieć odkąd jestem w ciąży :) Ciągle mnie gdzieś gna i ciągnie. Zawsze towarzyska bestia ze mnie była ale teraz to mi się dopiero nasiliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam synka:) rodziłam z Zeromskim , tylko ze ja miałam cesarke ze wskazniem, bo moj mały miał ułozenie główkowe. nie chciało mu sie fikołków robic:) chodziłam do lekrz ktory tam pracuje wiec miałam dobrze. ogólnie opieka w zeromskim jest naprawde dobra i co najwazniejsze nie szczedza leków przeciwbólowych bo jednak po tej cesarce to ten brzuch boli, co chwilke przychodza pytac czy czegos nie potrzeba... dziecko jest cały czas z matka, ale jak ktos chce isc pod prysznic to popilnuja. odwiedziny do godz 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ale do tego na Rakowieckiej się umówiłaś? Pamiętam, że jak szukałam lekarza to znalazłam tam jakąś klinikę ale niestety nie na moją kieszeń. Prokocim to faktycznie kawałek od mojego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz mi wrecz odwrotnie. jak wczesniej to ja mojego wszedzie ciaglam tak teraz on mnie na sile musi wyciagac z domu, takiego lenia dostalam :P nic mi sie nie chce nawet do biblioteki mialam isc cos pozyczyc do poczytania ale jak patrze za okno to mi sie odniechciewa nosa za drzwi wychylac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia jestem zdziwiona, ze w Rydygierze trafilas na taka polozna! Tak jak pisalam rodzilam tam 2 dzieci (syn urodzil sie z zachlystowym zapaleniem pluc, wiec lezelismy 16 dni) i naprawde wszyscy byli ok! No moze po za jedna pania na noworodkach! Ale zawsze znajdzie sie jakas czarna owca ;-) a co do porodow rodzinnych to nam sie akurat dwukrotnie udalo trafic na wolna sale do porodow rodzinnych, ale jezeli bedzie zajeta to nie jest tak, ze rodzisz sama - maz lub osoba towarzyszaca moze byc z Toba w boksach (to sa takie mniejsze sale). Po pierwszym porodzie maz byl ze mna caly czas i nikt go nie wyganial (lezalam wiekszosc czasu sama na sali) - chodzil tylko do domu spac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja moge Ci prywatnie polecic dr. Wiechecia. przyjmuje on na placu szczepanskim 3. nie wiem dokladnie ile bierze za wizyte ale jest swietnym fachowcem, sam moj lekarz mi to powiedzial bo mial mi juz powiedziec zebys sie zapisala do niego na to USG genetyczne ale jak mu powiedzialam ze sie zapisalam do dr. Wiechecia to powiedzial ze lepiej wybrac nie moglam :) on przyjmuje w klinice Fertility Centre wiec mozesz zadzwonic zapytac o cene wizyty moze nie bedzie tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×