Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

zreszta najwazniejsze usg jest polowkowe, wtedy mozna sie o dziecku dowiedziec najwiecej i o ewentualnych chorobach, potem plod jest juz za duzy zeby mozna na usg zrobic odpowiednie pomiary i stwierdzic czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badania na paciorkowca jesli by sie ktorejs z was zdarzylo ze nie zdarzy go zrobic to nie ma cosie stresowac w takim przypadku poprostu w szpitalu daja zastrzyk profilaktycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezz ja ciuszków to mam pare , chodzi mi tez o taka zwykła liste cio potrzeba :d ehhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz dzisiaj po spacerze :) wierze w nia ze len ja opusci :) ale zawsze to dla matki strach czy zacznie robic to co powinna czy nie :) a znow lazenie po tych lekarzach to mi sie nie chce , choc musimy we wrzesniu zaliczyc okuliste i badania sluchu :) Za to jest tak dzielna dziewczynka ze przy szczepieniu ostatnio nawet nie zakwilila, chyba nawet nie zajarzyla ze ktos jej igle wbil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska a Ty w ktorym tyg urodzilas Pati? :) a moze mamusie opisaly by nam swoj dzien porodu, czy mialyscie jakies przeczucia ze to juz dzisiaj i jak to wszystko wygladalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 40 / 41 tc :) Asia ja swojego porodu dokladnie nie opisze :) wybacz ale jestes przed rozwiazaniem , a moj do latwych nienalezal :) moge powiedziec tylko ze ja trafilam do szpitala bo odeszly mi wody :) zadnych innych oznak porodu nie mialam :) Wrzuce wam wieczorekim na maila zdjecia tych kombinezonow moze ktoras bedzie chciala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to dziewczyne co przyjmowali 10 minut po mnie na porodowke o 4 rano dzidziusia o 10 godz miala juz ze soba , a byl to jej pierwszy porod :) ja niestety musialam poczekac jeszcze ok 40 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie mowia ze pierwszy porod trwa bradzo dlugo a kazdy kolejny jest coraz krotszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od kobiety :) w sumie przez 10 dni naogladalam sie tyle kobiet rodzacych i byly takie co rodzily ktores dziecko byly co pierwsze i w sumie nie bylo reguly z czasem porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie powiem WAm, że zdycham o temp, a dupsko mnie juz tak boli od siedzenia eehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he, ja tez nie mam co swojego porodu opisywac:) bo ja miałam umowiona cesarke,na dzien i godzine:) nie odeszły mi wody, nie miałam skurczy ani zadnych objaw porodu. poprostu wstalismy z Dominikiem i pojechalismy rodzic dzidizusia, pamietam ze cała droge do szpitala milczelismy tak bylismy "w stachu" ja to wogole cała noc nie spałam wtedy, z reszta moj tez hehe zaliczylismy ostatnie przytulanko bo wiadomo pozniej jest długi celibat i tylle:) w szpitalu byłam po 7 a o 9 juz Dawidek był na swiecie. ale zanim mnie przyjeli, wypełniłam papiery -to najdłuzej trwało. bo na sale operacyjna wzieli mnie o 8;55:) szycie ok 20min i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys mialam zal o porod do szpitala do lekarzy, teraz poprostu juz to chyba wszystko przetrawilam, bylo minelo nie ma co pamietac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połózenie posladkowe- tzn mały nie odwrócił sie główka w dół. ale lekarz mowił mi ze nawet jakby był prawidłowo ułożony to i tak byłaby cesarka bo miałam bardzo krotka pepowine i do tego zacisnieta wokół szyji Dawidka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, a w którym tygodniu maluch sie musi odwrócić? Kurcze z ta pępowina podobno niebezpieczne jest bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel niby do 36tyg ma prawo sie odwrócic- chociaz moj lekarz jeszcze w 37 sprawdzał bo liczył ze moze akurat... no niebezpieczne, niebezpieczne ja nie wiedziłam ze jest owiniety, dowiedziałm sie dopiero jak sie urodził, bo zabrali go n aponad 2h do inkubatora tak na wszelki wypadek- wogole jak mi go wyjeli to był cały siny ale zaraz mu to zeszło na szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny udalo mi sie zarejestrowac do Waszej Dr :) normalnie bym na pazdziernik dopiero miala bym termin ale tylko jej powiedzialam ze ciaza blizniacza to od razu inna gadka i ze mam przyjsc we wtorek za tydzien na 16.55 :) ma ktoras z Was wtedy wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wiecie co tak sobie mysle ze teraz w czwartek ide do promedu jeszcze to wezme moje zdjecie kregoslupa, bo jak kiedys bylam u chirurga ortopedy to powiedzial mi ze moge miec problem z porodem bo po pierwsze mam kregoslup jak spirale a po drugie te dolne kregi gdzie wbija sie ZZO to sa tak na siebie nalozone ze nie ma tam przestrzeni na wbicie igly i ciekawa jestem co mi ginek powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co sie martic dziewczyny napewno wszystko bedzie dobrze:) Asiu jak masz takie "problemy" to pewnie przy cesarce miałabys znieczulenie ogółne-tzn całkiem by cie uspili. ze mna na sali lezała taka laska co miła cos z kregosłupem i miała własnie takie znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia to mnie pocieszylas :P ja sie bronie rekami i nogami przed cc a co dopiero przed calkowitym uspieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×