Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Wody to ja hektolitry jak były upały to potrafiłam koło 5 litrów wypic kurcze chyba kupie takie z igłami do masazu :( M,usze na ten fitness isć najchętniej to bym posżła na rolletic na pupe i uda ale nie wolno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hmm czyli wody nie powinno Ci brakować. Z tego co mówiłaś starasz się nie jeść słodyczy i fast foodów. Nie martw się za bardzo, ciąża już tak ma do siebie, że niszczy organizm i portfel... Ponoć jak ktoś przed ciążą nie miał celuitu to po ciąży szybko znika szczególnie jak się karmi piersią ale ty karmić nie planujesz :( może z miesiąc przynajmniej pokarm? Nie wiem ile jest w tym prawdy ale w ciąży ciałko ponoć przechodzi w rytm oszczędzania i specjalnie magazynuje na późniejsze czasy kiedy będzie potrzebować więcej energii. A produkcja mleka ponoć nie jest takim pstryczkiem palcami tylko wymaga od ciała wysiłku. Samo mleko musi zawierać odpowiednią ilość wartości odżywczych a w tym między innymi tłuszczu, żeby dziecko odpowiednio rosnąć na piersi chciało. Więc może coś w tym jest, że to co się zmagazynuje z mlekiem wychodzi. Wiadomo, że jak ktoś przed ciążą miał duży % tłuszczu w budowie ciała to dzieciątko cudów nie zdziała i nie "wyssie" wszystkiego bo za piękne by to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem ile miałam % tłuszczu przed sama ciażą , kiedys jak mierzyłam to miałam prawei tyle co maja fitneski :) No ja się zastanawiam , żeby tak do miesiąca karmic ale to znowu laktator będzie potrzebny pewnie :( Coraz mniej mi sie ta ciaża podoba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Laktator ponoć można wypożyczyć. Więc może nie będziesz musiała kupować skoro nie będzie Ci długo przydatny. A najwyżej jak zaczniesz karmić piersią i jednak stwierdzisz, że chcesz to robić dłużej to sobie wtedy swój kupisz, jeżeli wypożyczenie będzie drogo wychodzić. W sumie nie wiem jak się piersi zachowują jak się dziecko tak szybko chce odstawić. Jak będziesz mieć nawały (hormony potrafią zrobić swoje) to odciąganie jest konieczne, bo zatory ponoć bardzo bolą. Angel i jeszcze cię nie pocieszę :( Już sama ciąża potrafi z piersi zrobić obwisłe naleśniki :( Mogą ci się zdarzyć takie dni, że piersi będą obrzmiałe, jak by pęknąć miały, zaczną rosnąć, ważyć więcej a grawitacja mimo najlepszych staników lubi robić swoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dobij mnie dalej :(:(:(:(:(: Cycki i tak mam w takim stanie jakim mam po 18 kg na minusie :( ale z cyckami sobie jakos poradze bardzie się tyłkiem martwie i udami ,oj chyba mnie jakis zły nastruj dzis napadł :( Nie może sam brzuch rosnąc ? Kurde jak będe mieć masakrę z ciałem to w zyciu wiecej dzieci nie urodzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka masz racje z tym co piszesz:) chociaz ja tam sie obyłam bez laktatora na poczatku, ale ten nawał w pierwszym tyg pamietam do dzis:) sama wyciskałam w pieluche mleko, i modliłam sie zeby mały zgłodniał. ale laktator kupiłam dopiero jak dostałam ktorys raz z rzedu zapalenie, czy pomógł? niewiem. z reszta ten laktator to wogole mi potrzebny nie był moge stwierdzic. mam nawet dwa, jeden z Aventu a drugi jakis lakta plus, ale ten to wogole nie jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nie załamuj sie, jak juz urodzisz i dojdziesz do siebie to zawsze mozesz popracowac nad swoim ciałem,cwiczenia duzo daja- ale trzeba miec na to checi ktorych mi brakuje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile juz masz kg na plusie? ja przez cała ciaze przytyłam tylko 7kg a zaraz po ciazy miałam -18kg wiec mi to dobrze zrobiło. i wcale nie narzekam na ciało- wiadomo nie jest juz takie jak powinno, ale tez tu duzo zalezy od genów ja raczej mam tendencje do tycia i gromadzenia wszystkiego po bokach a o udach to juz nie wspomne, ale przyzwyczaiłam sie do tego- nad morzem pareo zawsze musiało byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Nie łam się, to pewnie przez tą pogodę doszukujesz się w sobie niedoskonałości. Za 2 dni wyjdzie słońce staniesz przed lustrem i stwierdzisz, że super wyglądasz :) Miałaś świetną kondycję na starcie, na pewno szybko wrócisz do formy. Urodzisz w styczniu dni będą się robić coraz dłuższe na pewno nie braknie ci energi. A co ja czy Asia mamy powiedzieć? Urodzimy pewnie jakoś w połowie września pewnie będzie ciągle lało, wiało a o 16 zacznie się ciemno robić. Przed nami cała jesień i zima + małe dziecko -> niedospane nocki + ciało do ogarnięcia... Jak tu nie wpaść w depresję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
iwcia00 rozbawiłaś mnie tym, że modliłaś się, żeby małemu się jeść zachciało :D A długo karmiłaś? Jak to jest z pokarmem? Jeżeli prowadzisz spokojny, nie stresujący tryb życia, dbasz o dietę i regularnie przystawiasz dziecko to mleko może się tak po prostu samo z dnia na dzień skończyć? Czy memlanie brodawek przez maleństwo może w nieskończoność pobudzać proces produkcji mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny . Iwcia jak na razie to albo 4 kg albo zależy jak patrzeć. Przez pierwsze tyg ciąży mnie ściągnęło 2 kg , odzyskałam je no i 2 dodatkowe mam Ogólnie biust mi urósł o 3 cm , biodra o 3 cm i w udzie chyba 1 , ale to wszystko wygląda task blee , cellulit mi widac jak napne tyłek :*( ja wiem, że am tez będzie ciężko na początku,bo ciemno itd jak napisałyście, a u mnie w sumie po 2 miechach już będzie coraz lepiej z pogodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel cellulitem się nie martw. Mój ładnie właśnie schodzi a w ciąży szczególnie na końcu myslałam,że się zapłącze bo tak to wygladało styrasznie. . Nie karmie piersią tylko odciągam laktatorem i daje z butelki. Kupiłam właśnie podgrzewacz- jakbyście były zainteresowane to przesyłam link bo w dobrej cenie jest. http://allegro.pl/okazja-allegro-podgrzewacz-do-butelek-auto-dom-i2529032135.html Materacyk, który kupiliśmy jest super- zadowolona jestem a któraś z Was też miała kupować więc polecam. Wybaczcie, że tak chaotycznie piszę ale czekam na położna i korzystam z okazji, że mała śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja dalej karmie. mały skonczył juz 10msc i cyc jest rano i wieczorem, jakos to mleko minie chce zniknac a nie chce sama przerywac karmienia, czekam az samoistnie sie zakonczy hehe a najgorsze jest to ze szybko sie na to nie zapowiada bo nadal mam tego mleka multum. wiesz, z tego co nieraz opowiadały kolezanki co tez karmily to własnie tak z dnia na dzien im sie mleko skonczyło- nawet jak dbały o to zeby było- tu nie ma znaczenia. ja znowuz nie dbam o diete,tzn jem wszystko bez zadnych ograniczen i wszystko jest ok. proces lakatcji dziła tak, ze piers jak jest pralktycznie cała oprozniona to produkuje mleko, a jak ktos chce sie go "pozbyc" to zeby nie miec własnie zastoju to daje sie dziecku tylko troszke possac, i z aczasem ta laktacja zanika, bo tak jak pisałam mleko ni ejest odciagane do konca. hmmm mam nadzieje ze jakos to składowo napisłam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Izuś, czeka Ty chyba też tak bardziej do przodu szłas niz na boki no nie ? Podgrzewacz fajny bo do auta :) oo to tez rozwiązanie z tym odciaganiem i z butli , a jak długo zamierzasz tak robić ? Jak brzuszek w ogóle widać już różnicę ? jak blizna boli ? Mam tysiace pytań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel nie kupuj narazie laktatora, naprawde, bo moze okazac sie nie potzrebny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko nie kupuje oglądam tylko :D Moja Mama w szoku, że juz butle kupiłam , a ja niestety na raty musze zakupy rozłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hej Iza :) Kupiłam materac i na razie sama go wymacałam i wydaje mi się fajny mam wiarę, że mojej niuni też się będzie podobać :) Napisz do nas coś czasami! Poświęć nam 5 minut ;) To fajnie, że celuit znika po ciąży :) A jeszcze liczę na magię gubienia kg bo chciałabym długo karmić :) Iza pozdrowienia dla Malutkiej :) Zdradź nam imię! Chyba, że ja przegapiłam :( Iwcia czyli na początku jak maluch je mało to warto resztę odciągać laktatorem aż się cała pierś opróżni? A jak karmisz chwilę z 1 chwilę z 2? Czy co karmienie to inna pierś? Nie wiem jak to logistycznie zaplanować :) Żeby było jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale paskudny dzien nic tylko w domu zostaje siedzieć ....bryyyy zimno,pada bleeee co do mies ur dziecka ja sie ciesze jak glupia,że jest z grudnia:) nastepne tez bym tak chciala,ale to kiedys:) Iza witanko:) mam identyko podgrzewacz !! rewelacyjny jest.Chodzi caly dzien i noc i sie nie zepsul jeszcze:D a w aucie niestety dlugo trzeba czekac nim sie nagrzeje.Ja wolę patent z termosem:) Iza i w koncu wybrałas polozna,przychodnie i pediatre?ależ Ty tajemnicza jestes jeszcze imienia księżniczki nam nie zdradziłaś;) angel ja się przypomne z laktatorem;) Iwcia jak Dawidek dziś się ma w taką pogodę?moja niunia jeszcze, a obiadek na gazie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, faktycznie ciagle piszę mała zamiast Ania bo malutka się urodziła. Niecałe 3kg ale dostała 10pkt/10 :) Odciagam bo na poczatku łapała ładnie pierś ale nie umiała sobie pociągnąć i tak zostało. Kupiłam taki laktator http://allegro.pl/medela-laktator-reczny-mini-lactaset-base-i2530222796.html i wypozyczylismy mechanizm elektr za 4,5zł/dzień. Nie wiem ile będę używać bo mam narazxie nadmiar pokarmu ;] W lodówce 5 woreczków po 150ml a do tego kazde odciąganie po 160-180ml. Masakra jakaś bo moja prolaktyna podwyższona się odezwała i musze iść z tym do lekaarza bo naturalne metody nie działają :( Położna mam z polecenia. Pediatry nie wybralam a dzisiaj musze to zrobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, pięknie! no moja ma tak na drugie:D angel Tobie też to imię się podoba,nie?;) Iza masz na mailu namiar ode mnie na pediatrę itp.powodzenia w wyborze;)mleka faktycznie sporo,ale to ciesz się dla maluszka to najlepszy pokarm::) moja też przy ur miala nie całe 3kg dobrze przynajmniej z porodem SN poszło gładko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza i jeszcze jedno ! czas przejsc niżej do tabeli :D tylko gdzie ona jest? angel no to super;) polecam się::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka nie trzeba, takiego maluszka przykłąda sie co chwilka do piersi wiec ta laktacja cały czas pracuje:) ja mowie w pozniejszym terminie jak sie karmi juz nie tylko piersia, na pocztku to sie nie ma co martwic:) wiesz sa rozne tezy dotyczace karmienia,jedni pisza zeby karmic troche z jednej troche z drugiej, ja praltykowałm tak ze co karmienie to zmiana piersi, raz z jednej raz z drugiej i do tej pory tak jest, dlatego pewni mi sie ta laktacja tak dobrze trzyma bo sa piersi dokładnie oprózniane. Ineezz a to Dawidek ma dzis dobry humorek, z reszta jak zwykle. :) własnie po kilku dniach dodzwoniłam sie do dermatologa i termin na 11 pazdziernika:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe podoba bo to Moje imie no nie :D Dziewczyny przypominam, że jak coś na sprzedaż wymianę to wrzucajmy na meila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Moloko82.............04.08.....??............SYN......... .Rydygier Iza1508-------------- 15.08------CC?---------córka----------Rydygier fabi784..........................27.08.....--.sn?........ ........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160----------.----19,10--------??..........-syn i corka .....--Rydygier Angel-------------------19.01------CC-------chłopiec---- -----Kop ernika Jopka------------------16.12------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------06.10------cc-----synek----- --Kopernika esistere-------------- 25.07------sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09------sn---------córka------- -- -Rydygier? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika.............Kamil2006/Natalia2011...... .dr Bogutyn..... Rydygier Krakuska123 ineezz................Maja Anna ur 6.12.2011........SN..........Kopernika Iwcia00...............Dawid 3.10.2011...............CC...........Zeromski no i jest uff ;] angel spoko na maila trzeba wrzucać tam sie przynajmniej jakos odnajdziemy. Iwcia to super,że Dawidek taki radosny mimo pogody pod psem:) kiedy mały zaczął samodzielnie siadać?pomagałaś mu jakoś w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz powiedz mi czy jak byś znalazła chwilke czasu mogła bys mi pomóc ogarnąć liste rzeczy dla malucha na zimę , co mi będzie na pewno potrzebne i ds szpitala i póxniej ?:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×