Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mój kawałek nieba

Rehabilitacja - achilles, rozruszanie mięśni - proszę o pomoc!

Polecane posty

Gość mój kawałek nieba

Witam, Mam 25 lat, w styczniu tego roku przeszłam operację wydłużenia mięśnia Achillesa w lewej stopie. Na skutek powikłań i źle gojącej się rany długo nie mogłam ruszać stopą i chodziłam na sztywnej stopie. W tym momencie rana jest już zagojona i mogę rozpocząć rehabilitacje - i tutaj pojawia się problem. Na rehabilitacje z NFZ muszę bardzo długo czekać, poza tym to tylko 14 dni więc i tak cudów nie zdziałają. Niestety rehabilitacja prywatna jest poza moim zasięgiem finansowym - postanowiłam więc ćwiczyć sama w domu. Nie mam pojęcia jednak jak się do tego zabrać tak, żeby nie zrobić sobie jeszcze większej krzywdy, nie znam się na tym dlatego szukam fachowej pomocy. Będę wdzięczna za wszelkie informacje, porady, wskazówki dotyczące tego jak ćwiczyć i jak rozruszać nogę. Nie muszę chyba dodawać, że po 4 miesiącach chodzenia na sztywnej nodze jest ona dosyć sporo przyblokowana, stopa nie zgina się, mam problem np. ze schodzeniem ze schodów (muszę po jednym schodku schodzić). Mam dwójkę małych dzieci, więc zależy mi na szybkim powrocie do formy. Dodatkowo muszę wzmocnić całe nogi - mięśnie bo od operacji, gipsu itd. mam bardzo słabe mięśnie do tego stopnia że kiedy np. nawet próbuje założyć buty na maleńkim (3 cm) obcasiku to mięśnie łydek mnie bolą i chodzę na zgiętych kolanach czego wcześniej nie było. Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Z racji przebytego zabiegu bieganie, podskoki, przysiady - odpadają. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. Z góry pięknie wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kawałek nieba
nikt nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×