Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monia,.,.

Jak przyrządzić pstrąga ?

Polecane posty

Gość Monia,.,.

Mam 3 pstrągi i nie mam pomysłu co z nimi zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
Składniki (na oko) pstrągi klarowane masło miód 1 cytryna 1 pomarańcza migdały (płatki, słupki lub posiekane) natka pietruszki pstrągi natrzeć solą i zrumienić na klarowanym maśle, przełożyć do brytfanny. Zrobić z soku z owoców i miodu sos, zagotować i polać nim rybę. Posypać migdałami i zapiec w piekarniku. Na koniec posypać natką pietruszki. Pozostały sos można podać w sosjerce. Uwielbiam tak przyrządzonego pstrąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprostszy i najpyszniejszy
cały sekret polega na tym, ze ryba musi poleżeć przyprawiona w lodowce, najlepiej całą noc, ale godzina też wystarczy. Sprawione ryby przyprawiam sokiem z cytryny, solą, pieprzem białym albo cytrynowym, czosnkiem i jakimś ziółkiem: tymiankiem, bazylią albo pietruszką. Układam w naczyniu do pieczenia, na każdym kawałku ryby kładę trochę masła. Piekę pod przykryciem ok pół godziny, później odkrywam i jakieś 10-15 minut jeszcze. Soczysty aromatyczny, pyszny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdyby taaak choć razzzz
chyba trochę długo pieczesz, ja pstrąga obkładam zieloną pietruszką, koprem, plasterkami czosnku (oczywiście sól, pieprz i sok z cytryny najpierw),podwójnie złożoną folię smaruję oliwą, kładę na to pstrąga, na niego trochę masła, robię ścisły pakiecik - i to władam do piekarnika z wiatraczkiem (nie pamiętam temp. pieczenia, zawsze sprawdzam w necie coś 190-200 stopni) po 10 minutach rozchylam (a raczej rozrywam) folię na wierzchu i trzymam jeszcze 10-15 minut, zależy od wielkości ryby często przyprawiona ryba leżakuje przez noc, żeby dobrze 'przeszła' smakiem czosnku i zieleniny po upieczeniu zdejmuje się gałązki pietruszki i koperku (bo nie napisałam, że daję je w całości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×