Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Przed chwilą pierwszy raz zobaczyłam kopniaczki Filipka tuż nad pępkiem, po lewej stronie, aż 3 razy brzuszek poszedł w górę - bezcenne. Zawsze kopie w pęcherz, lub gdzieś na dole a znad brzucha już tak nisko nie widzę hi a tu dziś niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używacie jakieś kremy na rozstępy, lub nawilżające na brzuch, pośladki? Nie wiem czy to bezpieczne dla dziecka, gdy krem przenika przez skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywaz ziaja, ale i tak nic nie daje... oliwki to sama... ja maja Ci sie pojawic rozstepy to i tak poprostu pojawia.... nie ma na to rady... cudowne uczucie co nie ? mi powoli pepek zaczyna wychodzic, slyszalam ze nie zawsze wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, cudowne uczucie ;) Mam nadzieję że teraz już będę widziała ruchy codziennie ;) Czy ci wyjdzie pępek na wierzch, to chyba zależy od budowy pępka. Niektórzy mają go jak rulonik na zewnątrz a niektórzy jak ja całkiem wciśnięty do środka, więc mi nie wyjdzie, tylko będzie się rozciągał na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam Zajki:) wcześniej krem nawilżający nie pamiętam jaki ale był dla kobiet w ciąży. Też słyszałam, że jak mają się pojawić rozstępy to się pojawią ale ja chce trochę nawilżyć skórę. Dzisiaj jak weszłam na wagę to się przeraziłam dla pewności pogoniłam męża żeby się zważył i albo waga mi się zepsuła albo przybyło mi się. Na wizycie się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno się nie odzywałam ale ten czas tak szybko leci że czasem nie ogarniam 🌻 NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...............................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20...........CH..........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........22. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19........................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21...........DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........24...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............22...........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............20...........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............(?)...........DZ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22............CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ. .......Węgorzewo 🌻 Sysia gratuluje synka, chłopak rośnie jak na drożdzach :D 🌻 Kasia Angel witaj. Ja też czuję moją Alunię dużo poniżej pępka i są to raczej takie delikatne puknięcia niż faktyczne kopniaki, i uaktywnia się z rana albo wieczorkiem przed TV albo jak czytam książkę. Co do kremów to do piersi mam krem na biust z Perfecta Mama, a na brzucholek krem Cocoa butter formuła niby na rozstępy ale ja go bardziej stosuje żeby uelastycznić skórę żeby mogła bez problemu się skurczyć po porodzie bo rozstępy na biodrach i boczkach mam więc tym się nie przejmuje. I na pewno krem nie przedostaje się do płodu 🌻 Mama2013luty na pewno super uczucie widzieć takiego kopniaczka, moja Alunia jeszcze tak nie szaleje :D 🌻 Kati trzymam kciuki żeby twoje maleństwo zostało w brzuszku jak najdłużej, uważaj na siebie i odpoczywaj, na pewno będzie dobrze 🌻 Bayer law dzięki za porady, co trochę dopisuje do listy jakieś nowe rzeczy bo ile mam tyle różnych opcji :D 🌻 Iskierka super lista też sobie skopiowałam i pewnie będę modyfikować pod siebie 🌻 LunekJa też mam tak że nie mogę leżeć na plecach, bo jak tylko chcę wstać to mam taki ból w dole plecow - że wstaję jak połamana albo M mi pomaga Najlepiej jest leżeć na boku, u mnie przynajmniej to działa i plecy tak nie ciągną. Śpie na prawym boku i jak do tej pory nie mam i nie miałam kłopotów ze snem na szczęście. Tylko normą jest że 6 rano pobudka do toalety, ale przynajmniej nie potrzebny mi budzik do pracy :D 🌻 Wrzesniowa mamo ja tak od paru dni czuje taki nieokreślony ból ciągnący w dół ale jak dużo chodze lub stoje przy kuchni, jest do wytrzymania i mija, także na razie sie nie martwię zbytnio w piatek mam wizytę to się spytam mojej lekarki co to?? Obstawiam że to pewnie rozciąganie macicy czy wiązadeł. 🌻 Ja już mam wózek a wszystko przez moją siostrę bo wkręciła mnie że na ten model co ja chce X-lander XA 3w 1 z nosidełkiem maxi cosi czeka się 2 m-ce, a chcieliśmy kupić tak ok grudnia, więc wysłałam M bo akurat jechał z dostawą do nich żeby zamówił ten wózek żeby nie było że się okaże że urodzę a wózka nie będzie, a Pani w sklepie firmowym to chce pan wózek odebrać dzisiaj czy jutro :D, no i głupio było powiedzieć że poczekamy 2 m-ce to wzieliśmy i pytam się mojej siostry gdzie się tyle czeka a ona że jej znajomi w Warszawie zamawiali :D a ja no to super. Ogólnie ubranka mam zamiar kupować tak w połowie grudnia, ale mam dostać ciuszki i różne gadzety od dwóch kuzynek i dopiero po przejrzeniu czego brakuje pewnie się wybiorę. 🌻 Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
no dzisiaj synek dal mi w nocy popalic... Kopal tak mocno ze nie dawal mi spac...:) ale dla takich kopniakow warto nie spac:) ja nie uzywam zadnych kremow na rozstepy... A co do ciuszkow to mam juz dwa pudla od siostry i nabierzaco bedzie mi oddawac wiecej bo w grudniu poraz drugi zostanie mama i pomoze mi z cala wyprawka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati O ranyprzedwczesny poród, ale musiałaś się najeść strachu Oszczędzaj się teraz koniecznie, dużo leż i wypoczywaj, musisz jak najdłużej wytrzymać Trzymam za Ciebie kciuki green grass oczywiście że nie zapomnimy o Tobie :) odzywaj się najczęściej jak to możliwe, rozumiem brak czasu później na swoim to już będziesz korzystać z wolnego Bayer lev, Iskierka Dzięki za porady w sprawie wyprawki :), muszę to sobie wszystko gdzieś zapisać Ja już zaczynam zakupy, mam już kilka body w różnych rozmiarach Wrzesniowa mama Ja już zaciskam kciuki za egzamin! Ja też odczuwam czasami ciagnięcie w dół zwłaszcza przy chodzeniu, może to grawitacja działa :P Zauważyłam właśnie, że mamy ten sam termin, ostatnio na usg zmienił mi się z 17 na 22, i czuję że to nie ostatnia zmiana, a i tak wyjdzie inaczej hhihi Moje konto Ja też mam wrażenie, że kupię źle lub nie wszystko, ale raczej mamy prawo się mylić Stoję w sklepie, wybieram i nie wiem czy dobrze Angel Ja ruchy odczuwam pod pępkiem i też zdecydowanie zrobił się płytszy do brzucha używam oliwki dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia masz już przynajmniej z głowy ten zakup przynajmniej już zdania nie będziesz zmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia ale masz szczęście, z siostrą na bieżąco to przeżywacie :) akurat jej Dzidziuś będzie miał 2 miesiące jak pojawi się Twój więc dostaniesz dużo rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ..........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20...........CH.... ......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........22. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19........................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21...........DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........24...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............22...........DZ........Cz- w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............20...........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............24..........DZ :)...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22............CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ. .......Węgorzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jak tam żyjecie po weekendzie? Kati, jak się czujesz? Jak dobrze, że udało się im zatrzymać. Dostałaś jakieś leki? A jak Twoja szyjka? Jest skrócona, zamknięta? Dał Ci jeszcze jakieś zalecenia, wskazówki? Jak czytam Twoje wpisy to są mi bardzo bliskie.. Od ponad 3 tyg. leżałam większość doby Lekarz kazał odpoczywać nie dźwigać, nie podnosić rąk, nie stresować się itp.. Kości łączące tak mnie bolały, że od ponad tyg. żadnej nocy z bólu nie przespałam. Ale czego się nie robi dla Kruszynki..Od kilku dni doszły bóle brzucha, coraz silniejsze, no i okropne napinanie brzucha Byliśmy w szpitalu Szyjka mocniej się skróciła A przecież zgodnie z zaleceniami nic nie robiłam łudziłam się, że lekarz mi powie, że jest dłuższa, twardsza, że mogę wyjść na spacer choć na pól godz. dziennie.. Dostałam lek rozkurczowy, silny, ale podobno skuteczny Fenoterol, który powoduje takie kołatania serca, drżenia rąk itp. + oczywiście luteina i asmag forte. Mogę wstawać tylko do łazienki, leżeć, leżeć, leżeć Każdy dzień, każdy tydz. jest tak ważny Oby choć do 28 t.c Dziewczyny, jak macie fajnie z tym lasem, parkiem, kinem, spacerami Że możecie iść do sklepu i kupić coś własnemu Dziecku, sobie Okropne uczucie, że nawet po wyprawkę nie mogę jechać Mamy 1 body Ale i to da się znieść Oby tylko wytrwać jak najdłużej. I dzięki za listę dot. wyprawki. Świetny podział tematyczny Miłego dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ..........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20...........CH. ... ......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........24. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19........................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21...........DZ...... . ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........24...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............22...........DZ........Cz- w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............20...........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............24..........DZ ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22............C H ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ . .......Węgorzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa tylko nie zasmucaj się za mocno, głowa do góry musi być dobrze łatwiej komuś doradzać ale ja strachu najadłam się na początku jak usłyszałam,że mogę stracić Maleństwo...Powtarzałam sobie, że musi być dobrze i jakoś idzie. Jak lekarz mówi leżeć to leż ... Ewuskaa a przypomnij kiedy masz egzamin????? Mama czekamy na wieści. Ja wczoraj zamówiłam sobie dwie pary spodni jeansy i dresowe z pasami, wypatrzyłam fajne w H@M ale cena mnie przeraziła i na razie kupie tańsze. Zastanawiam się nad jakąś spódnicą ale jak zapowiadają śniegi i zimno to chyba na święta dopiero założę:) ściskam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!! skąd Wy kopiujecie tabelkę??????? proszę kopiujcie ostatnio wklejoną... już któryś raz będę zmieniać swoje dane, bo źle jest kopiowana tabelka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa oj.. leż, leż, i jeszcze raz leż ja wiem, że łatwo powiedzieć, ale czego się nie robi dla Dzidziusia! a po wyprawkę niech idzie ktoś inny, albo oglądaj przez neta ciuszki i kupuj :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz po wizycie, badania na HIV oczywiscie ujemnie (choc zawsze mimo wszystko jest jakis stres) szyjka dluga i zamknieta. USG nie mialam robionego ale za tydzien ide do innego lekarza (chodze do 2) i jego poprosze o USG, ciekawa jestem jaki jest juz duzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidsta, Ewuśka dzięki... oczywiście leżę i leżeć będę.. szkoda tylko, że nawet to nie daje pewności... Mama luty gratulacje dobrych wieści! LISTA Słuchajcie, może zrezygnujemy z pisywania tyg., żeby się ktoś nie denerwował, że nie ta została skopiowana? Mi osobiście to nie przeszkadza, ale może rzeczywiście wystarczy sam termin porodu? On daje wystarczająco dużo informacji. Jak wolicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie mogłam znaleźć postu o tym egzaminie swoją drogą Wrześniowa mama podziwiam ja bym się teraz nie zdecydowała na egzamin. Mam problemy z jeżdżeniem autem, max 20 km w jedną stronę a egzamin to byłoby za dużo.!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
u was dzisiaj tez taka paskudna pogoda?? U mnie caly czas mgla aby spac... A niestety nie moge bo siedze z siostrzencem a jemu wcale sie nie widzi spanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no ja jak czytam o tych zaleceniach waszych lekarzy to ja chyba też powinnam więcej się oszczędzać... niby mój powiedział że delikatnie się skróciła szyjka ale jednak... narazie kazał mi się nie przejmować... mam brać asmag ... zobaczymy 6 listopada co i jak... moja siostra z pierwszym dzieckiem leżała jakoś od 7 miesiaca... z drugim niestety już praktycznie od samego początku :/ ale tak jak mówicie czego się nie robi dla naszego szkraba :P wrzesniowa mama powodzenia na egzaminie :) mama2013 fajnie że wszytsko dobrze po wizycie :) mój lekarz też ostatnio mi usg nie robił... wiec pewnie na kolejnej wizycie zobacze moją małą :) sysia u mnie też dzisiaj cały dzień mgła i wogóle... beznadzieja... jeszcze przed chwilą mi teściówka ciśnienie podniosła... o tym że nawet się nie zapyta jka się czuje albo jak po wizycie to już się przyzwyczaiłam... moja mama mi tłumaczy żebym się nie przejmowała i wogóle... ale dzisiaj mnie dobiła... jesteśmy w trakcie wykanczania domu... zostały podłogi do zrobienia, malowanie i schody no i oczywiście wyposażenie.... ale strasznie zależy nam żeby się wprowadzić przed nowym rokiem żeby nasza mała już ze szpitala wróciła do domku :) teraz mieszkamy u moich teściów na górze.. i zapytała się cosik o dom i jak jej zaczęłam mówić co mamy a co przed nami... to zaczęła gadać że bez sensu... to.. bez sensu tamto... że powinniśmy zrobić to tak, że dlaczego płytek w kuchni w karo nie ułożyliśmy... że powinniśmy kostkę zrobić przed domem bo jak teraz nie zrobimy to później pewnie też nie... podniosła mi cisneinie... wiem że wszytskiego nie ogarniemy jak trzeba ale mnie bardziej zależy żeby wykończyć środek a nie kostkę przed domem robić :/ sorki że tak się rozpisałam... ale mam nadzieje że zrozumiecie... chociaz mi ulżyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje konto tak to jest z teściowymi trzeba słuchać jednym uchem przytakiwać a drugim wypuszczać bo po co się stresować. Moja też ostatnio fochy stroiła odzywała się normalnie a przyjechała szwagierka (jej córunia) i nagle przestała się odzywać. Po jakiś 2 tygodniach ciszy bo jeżeli nie chce to łaski bez ja jej zmuszać nie będę, wyjechała na weekend ( 200km w jedną stronę) do córuni nikomu nic nie mówiąc, nawet teściowi bo na niego też się o coś obraziła. Dopiero M dzwoni do siostry o co wogole chodzi, że matka to już przesadziła na maxa i wyszło że co że ja się do niej nie odzywam że nie mówie jej jak na wizycie i ogólnie się jej "nie zwierzam", tylko od obcych ludzi musi się dowiadywać co u mnie (a mieszkamy razem my na górze oni na dole), ale jakoś z wizyty wracamy to teściu zawsze się zapyta jak bylo jaka duża Alunia, sąsiadki podobnie, w pracy dziewczyny też a ona ani razu się nie spytała no to jeżeli kogoś to nie interesuje to po co mam mu mówić. Piersze zdjęcie z usg zobaczyła dopiero w zeszłym tygodniu a to i tak tylko dzieki mojej mamie bo poprosiła (za co ochrzan dostała później) zeby im pokazać bo Kasiula jeszcze nie widzała :/, i gdyby nie moja mama to by do dzisiaj nie widziała. Ale się rozgadałam sorry ale czasem to lżej się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
oj te tesciowe... Moja tez sie do mnie nie odzywa ostatnio jak byla to robilam akurat obiad i nie mialam czasu sie nia zajac... Jak poszlam do lazienki to wstala i wyszla jak wrocilam to juz jej nie bylo a potem nagadala mezowi ze mam ja gdzies i wogole sie nia nie interesuje... Wkoncu po calym dniu z siostrzencem odpoczywam ale milutko poleniuchowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2013 - powiem Ci że cosik w tym jest :) gusia no to widze ze mamy podobnie, ja na początku to sama jej mówiłam co i jak... ale jak ona się nawet nie zapyta to mam ją gdzieś.... zdjecie z usg jej pokazywałam, jak dowiedzieliśmy się że będzie dziewczynka też poszliśmy specjalnie powiedzieć to zero jakiegoś zainteresowania.... kałczy radości... nic... tak jak mówisz to u mnie sąsiadki zapytają jak się czuje czy jakieś ciotki a ona? ale cała jej rodzinka taka :/ też jakiś miesiąc temu jak spotkała się z moją mama przez przypadek to jakimś tekstem rzuciła że nawet nie wie co u nas... a mieszkamy na górze... że nie zaglądamy itp... aj... brak słów... wiem że nie powinnam się przejmować ale poprostu mi przykro :( mam nadzieję że uda nam się wyprowadzić w tym roku... mogę nawet spać na materacu na podłodze :P sysia no czasem z nimi tak bywa... pewnie fajny dzionek z siostrzeńcem...ile ma lat? u mnie była siostra z dzieciakami na weekend... jużza nimi tęsknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×