Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mama2013-🌼dla ciebie. Wiesz co,najwazniejsze,ze z malym wszystko w porzadku. A czy twoj facet zajmuje sie dzieckiem z poprzedniego zwiazku? U mnie dzis lepiej,nie kluje mnie nic,wiec odzyskalam dobry humor i przestalam sie tak bac,tylko pogoda kiepska,pada co chwile. Na balkonie umiescilismy karmnik i teraz mamy wesolo,bo zlatuja sie wrobelki i sikorki,cora ma radoche,a i przyznam sie,ze ja tez odrobine;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Wybaczcie, że nie pisałam, ale u mnie znowu się działo. Po powrocie w połowie września ze szpitala myślałam, że teraz w końcu będzie spokój.. Wtedy szyjka się trochę skróciła.. Ale podczas badania połówkowego skróciła się do 2 cm!!! I okazało się, że jest miękka i niestabilna.. Na 10% córeczka, wszystko z Nią dobrze i to najważniejsze, ale jest wielki strach ile czasu mój organizm zdoła nosić ciąże.. To okropne, na ten moment boją się dać pessar lub szef, bo jest to ingerencja może wywołać.. poród, tzn.. poronienie. Więc leżę od prawie 3 tyg...Staram się myśleć pozytywnie, ale nie jest to łatwe. WIększość doby leżę, łóżko mam uniesione do góry, biorę luteinę i asmag forte... Moje konto a dużo się Twoja szyjka skróciła? Jeden z lekarzy mi powiedział, że lepiej jak ma 15mm ale jest twarda, niż 4 cm i miękka,, To okropne, że nie mamy na to wpływu :( A takie miałam plany, na spacery itp.. Ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2013... trzymaj się dzielnie.. Wile chciałabym Ci napisać, to co napisałaś jest mi bardzo bliskie.. Napiszę Ci choć trochę, co myślę, ale oczywiście każdy przypadek jest inny, możesz się ze mną w 100% nie zgodzić.. Wg mnie dopóki On jest z mamusią zbyt dużo nie da się zrobić.. Bo jak widać ona ma na niego ciągle zbyt duży wpływ.. I nie ma znaczenia, czy facet ma 20, 30 czy 40 lat... Myślę, że byłoby bardzo dobrze, gdybyście mogli być tylko we dwoje.. Chociaż w weekend, by zatęsknił... Bo Cię zobaczył. A TY na to spotkanie wyglądaj pięknie.. Czym więcej czasu będziecie spędzali tylko we dwoje, tym lepiej... A jeśli zaczniesz coś mówić na jego mamuśkę, to się może najeżać,że próbujesz go źle nastawić. Myślę, że dobrze przed rozpoczęciem trudnych rozmów (prowadzonych stopniowo) dobrze jest, by on za Tobą zatęsknił, przypomniał sobie jak jesteś dla niego ważna.. Byście się trochę zbliżyli emocjonalnie.. Musisz być silna Kochana, najważniejsze, że Wasze Maleństwo jest zdrowe.. Teraz w trakcie ciąży to wg mnie dobry czas na zbliżenie się i ustalenie pewnych spraw... Pewnych zasad.. Ale to dopiero w dalszej kolejności... Bo jak Maluszek pojawi się na świecie a facet będzie dalej rozchwiany emocjonalnie to wcale nie musi być tak, że się zapatrzy i zachwyci dzieckiem.. Bo jak mamuśka bedzie mu gadała np. po co ci to było, niech ona sama w nocy wstaje, ty masz się wysypiać itp. to nic nie ułatwi ... Wg mnie dobrze, by do czasu pojawienia się dziecka podomykać pewne kwestie.. Trzymaj się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam dziewczyny :) i zauwazylam ze kataru nie mam przez chorobe tylko z placzu normalnie.... rozmawialismy, nie mam pojecia co dalej.... czas pokaze... wiem ze tak naprawde jedynym rozwiazaniem bedzie wyprowadzka jego od mamusi ale to nie takie proste, no bo to jedynak..... nie chce sie denerwowac, najwazniejsze ze z moim skarbem wszystko wporzadku :) postanowilam sobie wiecej sie nie denerwowac, chociaz zapewne sie nie uda... chocby nawet nerwy z tesknoty...... ah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
wkoncu zasluzony odpoczynek...:) az milo sie polozyc tylko teraz bola mnie plecy... Trzeba czekac na meza moze jakis masazyk bedzie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) regularnie was podglądam i czytam ale czasu mi brakowało by cos naskrobać, tym bardziej ze ostatnio nie czuje sie najlepiej, zazwyczaj juz w lozku przed spaniem z telefonu wchodzilam i czytalam co nowego u Was... no wiec po koleji, niewiem od czego zaczac...dzis mialam słynna glukoze, strasznie sie jej obawialam ale nie bylo tak zle na szczecie (moze to dlatego ze mam pociag do slodkiego) niewiem ale dalam rade-wypilam i zyje :) gorzej z reszta....otoz od kilku dni potwornie mecze sie z bolem zeba, wczoraj bylam u dentyski, najpierw powiedziala ze da sie leczyc jednak za chwile zauwazyla ze niestety przesunal sie znacznie w strone dziąsła i koniecznie trzeba usówac chirurgicznie...bo jest kwestia czasu kiedy wysunie sie na tyle ze dojdzie do znieksztalcenia, a zeby nie bylo malo to obok 'tego' zeba mam obok praktycznie sam korzen innego i do usuniecia sa oiczywiscie oba( bo lepiej od razu za jednym razem itd) tak sie poryczalam jak idiotka :( nie dosc ze boli to bedzie bolec jeszcze bardziej :( moglam zrobic to od razu wzoraj ale przeliczylam w glowie ze strata pieniedzy byloby wyrywac je prywatnie za koszt bagatela 400 zl okolo, wole pojsc na fundusz a pieniadze przeznaczyc na dzidziusia lub leczenie innego zeba...ehh mowie wam jestem zalamana, strasznie sie boje pojde w poniedzialek a narazie sie mecze duzo spie zeby nie czuc bolu ale to cos koszmarnego. Na dodatek plecy nie ustapily a dokladniej ich bol, i mam potworne problemy z oddychaniem zanim zasne strasznie sie mecze :( w najblizszy piatek mam wizyte u lekarza , wiec dowiem sie co u Małego, narazie puki co ładnie kopie, raz wiecej raz mniej ale i tak stawarza mi tym duzo radosci, nawet zebym miala sie usmiechnac z grymasem bolu do siebie :) moze ktoras z was miala taki problem i usuwała zeba w ciazy? podniescie mnie na duchu, bo ja sama mysl o bolu mam lzy w oczach... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
moja siostra tez miala miec wyrywany zab w ciazy ale lekarz gin jej odradzil byc moze dlatego ze jest chora na astme i nie wiadomo bylo jak zareaguje na znieczulenie... Z tego co sie orientuje to jezeli to nie jest przedni zab to na fundusz tez chyba bedziesz musiala zaplacic bo ja jak jeszcze przed ciaza leczylam zeba na fundusz musialam placic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rossa trzymaj się kochana dużo leż mojej koleżance też bardzo się szyjka skróciła, leżała brała leki i wszystko powoli wróciło do normy. Pamiętaj, że jeżeli zaproponują Ci pessar bo to będzie najlepsze rozwiązanie to ie bój się wiele kobiet miało i urodziło szczęśliwie. Dbaj o siebie przede wszystkim:) Kati:) ja tydzień temu byłam u stomatologa miałam mieć wyrwaną ósemkę ale moja kochana pani dała radę zaplombować. Co do usuwania zębów z tego co z nią rozmawiałam to w chwili obecnej nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania znieczulenia no chyba że jesteś uczulona:(. Ja jej ufam w 100% bo chodzę od 15 lat prywatnie, sysia ma rację i tak na NFZ będziesz musiała coś zapłacić i tak za darmo w zasadzie nic nie dostajesz:(. A i jeszcze moja lekarka opowiadała, że usuwała ósemkę dziewczynie na 3 tyg przed porodem ciąża bliźniacza śmiała się, że ledwo się na fotel zmieściła ale wszystko się udało. Ja na Twoim miejscu poszłabym jednak do zaufanego dentysty a nie przypadkowego nawet gdyby miało to kosztować 400zł, ale ja mam fioła na punkcie zębów więc tak bym zrobiła. Mama2013Luty wiesz powiem Ci coś prosto z serca, podobnie jak Bayer Lev kopnęłabym faceta w tyłek.....wiem że pewnie płakałabym przez następne 2 miesiące może więcej ale to w takim przypadku najlepsze rozwiązanie. On nie dorósł do ojcostwa i bycia w związku i przepraszam, że to piszę ale czuję że nigdy nie dorośnie. Radziłabym Ci zająć się sobą i maleństwem,po porodzie złożyć w sądzie pozew o alimenty dołączając wszystkie faktury, paragony z okresu ciąży aby potwierdzić poniesione wydatki.I nie będzie w tym nic złego a wręcz przeciwnie zadbasz o przyszłość dziecka. Czasami bycie z kimś na siłę jest gorsze od bycia samotną matką, często w pracy spotykam takie sytuacje i wiesz mi trochę się już nasłuchałam o cierpieniu fizycznym i psychicznym, o poniżaniu i dlatego Tobie radzę przemyśl wszystko. Co do maleństwa to się trochę martwię, że mało ruchliwe jest a może ja go nie czuję??????? U mnie dopiero 16 tydzień. Lecę robić klopsy na obiadek buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ruchy poczulam w 20tc, tz wczesniej cos czulam ale pewna nie bylam, w 20tc wiedzialam na pewno ze kopie :) dziewczyny moze jeszcze moja sytuacja ❤️ sie poprawi, zobaczymy,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2013 luty- bardzo mi przykro, że musisz przeżywac takie perturbacje osobiste w tak ważnym dla Ciebie okresie, kiedy to powinnaś rozkoszować się oczekiwaniem na maluszka. Facet wydaje sie byc kompletnie niedojrzały ale może jeszcze warto dać mu czas? Sama musisz we własnym sumieniu rozważyć co będzie dla Ciebie i dziecka najlepsze. Trzymam kciuki i przesyłąm 🌼 Roosa - oj, uważaj bardzo na siebie, nie stresuj się, choć wiem, że to się łatwo mówi i pisze. Kiedy byłam w szpitalu na początku ciąży poznałam dziewczynę, która w 6 mc musiała mieć założony pessar, dlatego, że szyjka skróciła się jej niebezpiecznie od silnych wymiotów po zatruciu pokarmowym. Niby niemozliwe, a jednak..... Dbaj o siebie:) kati=) nie pomogę, nie miałam takiego przypadku:( Bayer lev - dobrze, że czujesz się ok. Kłucia mi też się zdarzają, ale jak się położę i trochę poodpoczywam jest lepiej. Niestety najczęściej mam takie dolegliwości po przytulanku z mężem:( A u mnie tak sobie, bardzo dokuczaja mi nadal kurcze, mimo tego, że biorę magnez... Kiepsko się wysypiam, mój synek budzi się w nocy, wykopany z pościeli .Poza tym wczorajszej nocy mało nie dostałam zawału serca, gdy o 0.30 zadzwoniła moja teściowa z informacją, że..... zrobiła nam ogień w piecyku w naszym domku, który wykańczamy ( będziemy mieszkać obok teściów) Myslałam, że nie wiem, co jej zrobię, news nocy..... Ale miałam nerwa. Jestem jakaś ociężała, mimo, że wcale nie mam dużego brzucha a i przytyłam ledwo kilogram, chyba brakuje mi ruchu, ćwiczycie w ciąży? Niestety nie potrafię pływać, co chyba byłoby najlepsze. Przyjemnego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) bayer no ogólnie to nie powiedział mi nic konkretnego, jak się zapytałam czy to poważne i czy dużo się skróciła to powiedział że niewiele i żebym póki cio sie nie przejmowała i jak będę brała leki które mi zalecił to wszytsko będzie ok :) biorę teraz euthyrox, asmag, prenatal i cyklo 3 forte na żyły :/ roosa a ty który tydzień ciąży? jak mnie badał to tylko powiedział że się skróciła ale powiedział że dobrze że jest zamknięta... ja kolejną wizytę mam 6 listopada więc jeszcze trochę ale póki co to staram się oszczędzać, więcej leżeć (chociaż jak leże tak w dzień to mnie kręgosłup pobolewa :/ ), jak za dużo chodzę to mnie spojenie łonowe boli.... i tak źle i tak niedobrze :P teraz też mam dużo spraw do załatwienia, chcemy się wprowadzić w tym roku i trzeba płytki jechać obejrzeć, boazerię, zlewy i inne pierdoły więc połazić też trochę bedę jeszcze musiała :/ kati ja rwałam 8 chirurgicznie to prywatnie też mi powiedzieli ok 500 zł, zapisałąm się do szpitala do poradnii chirurgii szczękowej i za darmo mi usunęli :P iskierka fajną masz teściową... z takimi informacjami o takiej porze :P masakra.... trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
hej odnośnie szyjki macicy to mi takze skrócila sie do 2,8 cm. było to 5 tyg temu, w czwartek byłam u lekarza sprawdziła szyjke, nadal na sama szerokosc , szyjka twarda wiec powiedziała abym prowadziła oszczedny tryb zycia i zażywała magnez dopoki nie ma skurczy, szyjka sie nie skraca bardziej to jest OK. choć mnie i tak już przeraża myśl, przedwczesnego porodu na tym etapie ciazy dziecko nie ma szans. ehhh,..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dzisiaj usg polowkowe... Jakos ogarna mnie dziwny niepokoj...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia ja tez tak mialam, normalnie myslalam ze zemdleje z nerwow i jeszcze musialam cale miasto przejechac autem, musialam sie skupic, a ja tylko myslalam o tym czy wszystko ok!! to normalne! wiec jak tylko przyjdziesz to szybciutko pisz co tam u Twojego skarba sluchac!! CZEKAMY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia czekamy na info po powrocie :) może zrób sobie czarnego nicka? niestety te nerwy to normalna rzecz...eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam trochę do nadrobienia Waszych wpisów, przepraszam ale może później poczytam niestety pod koniec zeszłego tygodnia dopadło mnie ostre zapalenie oka i wylądowałam na ostrym dyżurze, bo miałam taki światłowstręt, że nawet ciemność mnie drażniła... teraz daję odpocząć oczom z dala od netu... dostałam opierdziel, że noszę soczewki....a skąd niby miałam wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa mam jedno pytanie na co będziecie zwracać uwagę przy kupnie wózka? ja się chyba powoli zabieram za wyprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia dawaj znać jak po wizycie :) ja dzisiaj pół nocy się kręciłam i nie mogłam znależć sobie dobrej pozycji :P może dzisiaj pojadę do miasta to bym zakupiła sobie ta poduszkę do spania na boku bo jak tak dalej pójdzie to nie wiem... ja jeśli chodzi o wózek to na pewno będę zwracać uwagę na dostosowanie do terenu, my będziemy sporo po drogach gruntowych, lesie sie poruszać...są fajne wózeczki ale do miasta...asfalt i chodniki,.... u mnie to odpada... musimy mieć terenówkę :P no i chciałabym żeby był od razu z fotelikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja po ostatnich zakupach, stwierdzam ze pora się wziąć za kupowanie wyprawki (chociaż byłam przeciwna wczesnemu kupowaniu) ale pochodziłam z mężem 3 godz po sklepach i masakra czułam się jakbym jakiś maraton zrobiła, plecy mnie bolały po prostu szoku jaka byłam zmęczona :( a wiadomo że z czasem będzie coraz gorzej. Teraz malujemy pokoje jak skończymy i zamontują nam szafę do dziecięcego pokoju to zaczynam kupować ciuszki i inne rzeczy ,,,, a na koniec sobie zostawię kupno wózka bo nie mam pojęcia który wybrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
i juz po stresie...:) z dzidzia wszystko wporzadku ma16 cm i wazy 408g:) i juz napewno to bedzie synek:) ale ulga a maz jaki dumny chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........22. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........23...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............20..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............(?)...........DZ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati +)
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........22. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............24.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........23...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............20..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............(?)...........DZ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,jak tam weekend minal? Widze,ze problemy z szyjka sie zaczynaja,ech,kazdy etap ciazy niesie ze soba jakies niebezpieczenstwo:(,ja juz sie nie moge doczekac az sie maly urodzi w koncu i bede wiedziec,ze jest tu juz z nami.Jeszcze 10 tygodni i sie moze rodzic w zasadzie bezpiecznie. Sysia-super,ze wszystko dobrze u was.Chyba kazda z nas ma stresa przed badaniem,czasem mniejszego,czasem wiekszego. Roosa-trzymam kciuki za was,zebyscie dotrwaly do konca ciazy bez niespodzianek.Odpoczywaj i uwazaj na siebie.Musisz tak do kiedy lezec?Cala ciaze czy jest szansa,ze wczesniej cos sie zmieni? Kati-jak tam z zebem? Lunek-spokojnie,dziecko ma jeszcze czas,zeby sie rozpedzic i cie skopac:p Iskierko-ja to w ogole mam jakis lek przed wspolzyciem,bardzo zaluje,ze rzadko sie z mezem kochamy( czesto tylko raz na tydzien),ale jakos sie boje,moze za kilka tygodni to sie zmieni,bo po porodzie znow post 5-6 tygodni. Ja w ciazy nie cwicze,bo i przed ciaza nie cwiczylam specjalnie,za to duzo chodze,z corka,z psem,wiec jakis tam ruch jest.Przytylam na razie 3,5 kg,ale brzuch mi dosc przeszkadza w niektorych sytuacjach i ogolnie tez sie czuje czasem jak wieloryb. Ewuska-uch,wspolczuje problemow z okiem.Ja przy kupnie wozka zwracam uwage na wage,na to czy kolka sa skretne i czy raczka sie przeklada w ten sposob,ze dziecko moze jechac przodem lub tylem do mamy.To takie najwazniejsze funkcje jak dla mnie,ale ja bede jezdzic glownie w miescie po chodnikach,do sklepow. Lidsta-oj tak,ja tez juz sie wzielam za wyprawke,wiekszosc ciuszkow juz mam,sa wyprasowane w komodzie,potrzebuje troche dupereli jeszcze.Wozek kupie w grudniu przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........23..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........22. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........25.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........26...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............24.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........23...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........22.02.2013.............21..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............(?)...........DZ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×