Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady - próbuje domowych sposobów ale ja mam dość specyficzny kaszel od zawsze taki jak,,ze studni'' i trudno mi go zawsze było zwalczyc bez antybiotyku... Czy czujecie podczas ruchów maleństwa bóle w okolicach pecherza czy ruchy sa raczej niebolesne? Moja mi się tak rozpycha na samym dole brzucha, że momentami aż boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer lev -ja od wczoraj tak czuje, że się tam coraz mocniej w dole rozpycha i boli a jak dotąd po bokach mnie kopała, stąd wnioskuje, że sie obróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z wizyty i wszystko z maleństwem dobrze, miałam 3D usg więc i mężulka zaciągnęłam ze sobą fajna sprawa.Mały ułożony od samego początku główką w dół. Co do twardnienia brzucha to więcej mam odpoczywać brać magnez B6 no i 3x1 spasmolinę, nospa niestety zbyt nie działa na mnie. Mój gin troszkę był zdziwiony jak dotknął brzuszka, zbadał mnie dokładnie zrobił usg dopochwowe szyjka długaaaa i trzyma jak należy.Powiedział, że spotykał już takie przypadki więc powiedzmy mieszczę się ,,w normie" jeżeli pojawi się krwawienie lub gorsze bóle to mam do szpitala jechać. Co do glukozy ja miałam po 2h 145 powiem tak ja panikowałam; mój gin zalecił dietę ubogą w cukry-zero słodyczy, zero białego pieczywa, mniej owoców. Po 3 tyg jeszcze raz zrobię krzywą dla świętego spokoju ale teraz 12 godzin nic nie będę jadła bo ostatnio nie żałowałam sobie przed badaniem:( a na to też zwrócił uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Cześć dziewczyny U mnie nie za ciekawie Mam znów skrocona szyjkę macicy i do tego 2cm rozwarcie Podczas badania ginekologicznego az zawylam z bólu gin dotknela główki małej Na środę skierowamie do szpitala podadzą mi zastrzyki na, rozwiniecie płucek Ciekawe czy wyjdę na święta byłoby mi strasznie smutno spedzac je w szpitalu Moja mala wazy 1420g wiec nie jest zbyt okraglutka Jakby ktoras z was mogla to zmieni mi tydzien w tabelce na 30 bo ja przez tel nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie od wczoraj palce u rąk puchną ale na chwilę i przestają ;/ też łykam magne b6 3x dziennie ale i tak czasem twardnieje jak kamień co do diety to powiem Wam że też miałam mały problem z cukrem ale jak sobie zjem coś słodkiego to później staram się zjeść grejpfruta. Dziewczyny a macie ciała ketonowe moczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........35...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........34...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013...........32.dwie dziewczynki..Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica __aga__.............05.02.2013...........32...........DZ. ...Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............33.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........31..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........31. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............31.........DZ ...... ..Kraków green-grass.......12.02.2013.............31..........CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........29..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........32...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........30 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............30..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............30..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013...........31............DZ. ........Wrocław Nuss ...............24.02.2013............26...........CH......Ko ło księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....29...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............30............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............29..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............30..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz ania01985........28-02-2013.............29...........DZ.. ........Kraków Lunek...............10.03.213..............25.........CH. ........Lublin LutowaNiki....11.02.2013................33..........CH... .......Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam już chyba z 3x kazał mi zbadać cukier więc w jeden dzień na czczo miałam 85 a w drugi 91 więc w normie nie wiem od czego one wychodzą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :) U mnie po strachu :) Jakże jestem szczęśliwa!! :) W usg wszystko prawidłowo, szacowana waga synusia to 1866 g (czyli między „kruszynkiem a „średniaczkiem), spodziewana przy porodzie ok. 3500 g, taki wsamraśny (zobaczymy jak to będzie, bo jeszcze ponad 7 tygodni zostało, ale póki co perspektywa jest miła). Nadal jest główką w dół, choć wydawało mi się, że jest inaczej, i pupcię w żołądek mi wpycha, a nóżki bokiem wystawia, aż gulkę widać. W ogóle jak buszuje, to aż mi brzuch się rusza i wykrzywia. Gapimy się wtedy z M na mój bebzonik, gadamy do niego i nadziwić się nie możemy jaki to nasz potomek sprawny jest hi hi :) Ja jestem 9,5 kg do przodu :) I po tak miłym wydarzeniu zmęczona strasznie jestem, bo się stresowałam cały dzień (nie sposób pohamować te wredne emocje eh) ale z bananem na buzi :D W temacie bolesnych ruchów, to i mnie czasem aż skręci. I w pęcherz dostanę, i w bok, i w żołądek mimo, że czasami jest naprawdę nie przyjemnie to i tak mnie cieszy :D Ja to w ogóle jak szczerbaty do sucharów się cieszę, że odpukać, póki co tak ładnie się układa .a od początku ciąży żyłam w przeświadczeniu, że większość ciąży spędzę leżąc plackiem w domu lub w szpitalu :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kaju - mocno trzymam kciuki za to żebyś świąt w szpitalu spędzić nie musiała i żebyś mimo dzisiejszego rozwarcia do terminu w dobrym samopoczuciu dotrwała :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx AniuO1985 mi też tak na momenty łapki puchną i buźka trochę, biorę aspargin i cyclo 3-fort bo do kompletu przypałętał się „zespół niespokojnych nóg, bo natura zdecydowała, że sama niemożność spania w nocy, koszmary i ciągłe pielgrzymki do siusialni to za mało Ciał ketonowych w ciąży póki co nie miałam ale też dawno nie robiłam wyników. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx To tyle ode mnie tym czasem :) Biegnę naleśniki smażyć, bo M się zamarzyło :) a co, napchamy się na noc hi hi Ściskam Was wszystkie mocno!! Życzę dobrej, przespanej nocy i żebyśmy wszystkie w zdrowiu trwały, a tym z Was, które chwilowo słabują, życzę rychłego do formy powrotu :D Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzicie wiec ja juz sama nie wiem gdzie ona ma głowke. Bayer Lev ale ja tez moja małą kapie codziennie ale to nie o to chodzi tylko o to zeby przez pierwsze tyg nie stosowac bardzo ciezkich kosmetyków a oliatum takim jest. a balsamy sa zbyteczne bo przeciez i tak dzidzia ma piekna skore. Kaja kurde lez plackiem i sie nie ruszaj! dla dzidzi kazdy dzien jest na wage złota. ja tez nie moge sie zmusic do spakowania torby :( jutro zaczynam 33:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapowiada się kolejna bezsenna noc... Do tego M chrapie na zmianę z kopniakami pierworodnego... Zaczynają jak już prawie zasypiam... RATUNKU :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutowa Niki-ooo,ja moge duzo zniesc,ale jak mi ktos chrapie,to cisnienie mi skacze i za cholere nie zasne.Wspolczuje. ga-a no to ja nie wiem,bo nigdy nie stosowalam oliatum,ale tez slyszalam,ze stosuje sie go przy skorze z problemami,a nie jako plyn do kapieli. *Kaja-lez,lez i jeszcze raz lez,juz niedlugo i bedziesz miala swoja zdrowa coreczke w ramionach,ale teraz niech jeszcze podrosnie w brzuszku. *Iskierko-moze i sie odwrocila twoja mala,a kiedy masz wizyte nastepna? 🌼 Zaraz jade do szpitala sie zameldowac do porodu,dzis mi sie snilo,ze urodzilam bez zadnych boli,hehe,fajny i szybki porod byl. Przegladnelam wczoraj ksiazeczke i okazalo sie,ze faktycznie to nie tylko moja opinia,ze brzuch sie obnizyl,bo lekarz tez to wpisal w piatek,a porownalam z poprzednia ciaza i wtedy do konca byl wysoko.Teraz mam jakis taki dziwny,niezbyt mi sie podoba,taki worek,hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, modelka byc nie musi, oby zdrowa była :) Mój brat urodził sie 3 kg więc moze Mała po wujka idzie, bo ja to taki sredniaczek byłam :) Moja cora już tez ma główkę na dole. Szykuje sie, ale musi jeszcze poczekać, aby nabrać masy :D Jeżeli opuchliza pojawia sie wieczorem to moze oznaczać ze nasz organizm jest zmęczony po cały dniu, ale jeśli wstaje sie rano i nogi, ręce są spuchniete trzeba KONIECZNIE jechać do lekarza/szpitala.... Obserwujcie swoje ciało! Iskierka mi pomaga ciepłe mleko z miodem oraz plakanie gardła woda z solą. Kaja moja w 31 tyle ważyła! Więc obie będziemy mieć kruszynki ;) Ale ja od piątku bardzo dużo jem i waga rośnie i dużo pije wody, ok. 3 l dziennie + kakao, soczki itp. Ja jak dostałam zastrzyki to leżałam ok. tygodnia, ale Ciebie pewnie wypuszcza na święta. Zastrzyk u mnie był podany o 10 rano i druga dawka po 24 h... Ja byłam cała czerwona i strasznie sie pocilam, ale po 2 dniach wszystko minęło... Niki fajnie ze maluch rośnie. Co do zakupów to niestety nie miałam czasu w weekend, bo jestem po remoncie i musiałam nadzorować sprzątania :) Rodzina nie pozwala mi nic robić więc robią wszystko za mnie... Ale to prawda, ze chwile coś porobie i zaraz kręgosłup mi szwankuje... Och, te uroki ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga dzięki :) a Ty to taki nocny marek, czy tez ze spaniem krucho u Ciebie? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Bayer Lev - ja się przez łzy śmieję, że ciąża u mojego M chrapanie wywołała, bo wcześniej nie chrapał. eh Mam do Ciebie pytanko nie mogłam pójść do szkoły rodzenia i mimo, że dużo czytam o ciąży i porodzie, to nigdzie nie spotkałam się z informacją, że do wybranego szpitala trzeba zgłosić się przed porodem. Tak jest w większości szpitali, czy tylko w Twoim? Szkoda by było żebym miała problem jak dopiero rodząc się pojawię. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ninka mój lekarz mówi, że „kto je ten rośnie super, że zdecydowałaś się więcej jeść i pić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki ja i tak przytylam już sporo! Ok. 14 kg!!! Ale miedzy 29 tc a 31 przytylam tylko 0,8 kg a zawsze ok 3/4 kg. Chyba ten tydzień w szpitalu miał taki duży wpływ bo schudlam tam 1/2 kg i musiałam nadrabiac:) Ale mąż 'pakuje' we mnie wszystko co się da... Chyba skończę +20 kg ;) Zawsze taka chudzina, ale teraz widać tylko brzuch i może troszkę zaokraglilam się na twarzy i pupie :D Dobrze jest, nie ma co narzekać !!'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia wg tabeli jest wagowo w tabeli B - średniej i super. Też jest już od co najmniej 29 t.c główką w dół, niemal codziennie czuję że ma czkawkę. Ciekawe czy w każdym szpitalu dają wyprawkę, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Hejo Ja leze, nastawiam sie psychicznie na jutrzejszy szpital, martwie sie niunia i tym czy wypuszcza mnie w poniedzialek . A wy ile lezalyscie po podaniu zastrzyków? Moja mala tak jak pisalam wazy 1420g wolałabym aby miala 1600,1700 Ale ja sama przytylam do tej pory tylko lub az 6 kg. Chciałabym wytrzymać chociaż do 36 tyg bo boje sie o zdrowie DZIECKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki,Kasia-Angel-ja nie mieszkam w Polsce,u nas trzeba sie zglosic przed porodem i porozmawiac o tym jaki rodzaj porodu sie chce,czy ze znieczuleniem i tak dalej. *Kaja-ja w pierwszej ciazy mialam podawane zastrzyki i juz na drugi dzien mnie wypuscili. {kwiatek] No a moje plany wziely w leb,poniewaz lekarze nie chca,zebym rodzila naturalnie i mam 17 stycznia cesarke.Troche sie rozczarowalam,ale z drugiej strony najwazniejsze jest zdrowie i moje,i mlodego.Pozostawili mi wybor,ale raczej polecaja cesarke,wiec trudno sie mowi.Zrobili mi porzadne usg z dopplerem,wszystkie przeplywy,ktg,kazali przyjsc za tydzien w swieta na ktg,bo chca mnie miec pod kontrola,choc z malym wszystko dobrze,ale ze wzgledu na to,ze corka miala problemy z tetnem,to oni chca byc pewni,ze jestem pod dobra opieka. Powodem ciecia jest to,ze jestem juz po jednym cc i obawiaja sie,ze moze blizna peknac,a wtedy niewesolo moze ze mna byc,dwa to te problemy corki z tetnem,spowodowane stresem i uwazaja,ze synek tez moze sie stresowac skurczami i porodem,a trzy,ze jestem drobna i lepiej jak jednak zrobia cc.No i tyle z moich planow rodzenia silami natury. Z drugiej strony(albo juz trzeciej)mozemy zaplanowac co zrobic z mala,tzn.bedzie wtedy w przeszkolu i nie trzeba bedzie jej u kogos zostawiac,jeszcze nie daj Boze w nocy.Maz bedzie przy cesarce,znieczulenie bedzie miejscowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki,Kasia-Angel-ja nie mieszkam w Polsce,u nas trzeba sie zglosic przed porodem i porozmawiac o tym jaki rodzaj porodu sie chce,czy ze znieczuleniem i tak dalej. *Kaja-ja w pierwszej ciazy mialam podawane zastrzyki i juz na drugi dzien mnie wypuscili. {kwiatek] No a moje plany wziely w leb,poniewaz lekarze nie chca,zebym rodzila naturalnie i mam 17 stycznia cesarke.Troche sie rozczarowalam,ale z drugiej strony najwazniejsze jest zdrowie i moje,i mlodego.Pozostawili mi wybor,ale raczej polecaja cesarke,wiec trudno sie mowi.Zrobili mi porzadne usg z dopplerem,wszystkie przeplywy,ktg,kazali przyjsc za tydzien w swieta na ktg,bo chca mnie miec pod kontrola,choc z malym wszystko dobrze,ale ze wzgledu na to,ze corka miala problemy z tetnem,to oni chca byc pewni,ze jestem pod dobra opieka. Powodem ciecia jest to,ze jestem juz po jednym cc i obawiaja sie,ze moze blizna peknac,a wtedy niewesolo moze ze mna byc,dwa to te problemy corki z tetnem,spowodowane stresem i uwazaja,ze synek tez moze sie stresowac skurczami i porodem,a trzy,ze jestem drobna i lepiej jak jednak zrobia cc.No i tyle z moich planow rodzenia silami natury. Z drugiej strony(albo juz trzeciej)mozemy zaplanowac co zrobic z mala,tzn.bedzie wtedy w przeszkolu i nie trzeba bedzie jej u kogos zostawiac,jeszcze nie daj Boze w nocy.Maz bedzie przy cesarce,znieczulenie bedzie miejscowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja każda z nas martwi się o zdrowie dziecka.... Zastrzyki podają w ciągu 2 dni, i na 3 dobę powinni Cię wypuścić!!! Chyba, że będzie się coś dziać, ale trzymam kciuki aby było OK Zastrzyki na płuca są bardzo ważne, bo dzidzia będzie miała szanse sama oddychać, gdyby nie daj Boże urodziła się przed terminem. Ja już jestem 2 tygodnie od podanych sterydow i jak narazie wszystko OK. Szyjka długa twarda, brak rozwarcia. Teraz kolejne zmartwienie - waga dziecka. Mam nadzieję, że Mała urośnie. Tak się zastanawiam czy nie iść do innego lekarza. Skoro między moim lekarzem a USG w szpitalu jest tak różnica! Ale już chyba dam sobie spokój i poczekam do tego 28 XII. Rozmawiałam właśnie z koleżanką przez tel. (urodziła 3 dni temu) i mówiła, że usg u niej pokazało 2.600 a urodziła 3,5 kg :) Więc chyba faktycznie wszystkie te wymiary są orientacyjne !!! Ale jednak zasiały w mojej głowie niepokój....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Rzeczywiscie u, kazdego inaczej z tymi, zastrzykami Ciągle mam klucia w pochwie, gdy wstaję do łazienki to pobolewa mniee brzuch czuję jak mala jest nisko, z resztą widac po .brzuchu. Zla jestem mieliśmy tyle planów z mezem na swieta , nie widzieliśmy sie 7 tyg a tu znow jak przyjedzie (czwartek) to ja w szpitalu. Nie wiem jak on ogarnie cale święta zakupy, dom, prexenty, itp... Mielismy kupic łóżeczko itp.. Wiec na te chwilę nie mam nic poza ubrankami, ani wozka, lozeczka, kosmetykow, wanienki, rzeczy dla mnie do porodu itpp Ehhhh Bylam u tej przyjaciółki co urodziła ona miala cc, kiedys marzyłam o cc ale patrzac na nia juz nie chcę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Rzeczywiscie u, kazdego inaczej z tymi, zastrzykami Ciągle mam klucia w pochwie, gdy wstaję do łazienki to pobolewa mniee brzuch czuję jak mala jest nisko, z resztą widac po .brzuchu. Zla jestem mieliśmy tyle planów z mezem na swieta , nie widzieliśmy sie 7 tyg a tu znow jak przyjedzie (czwartek) to ja w szpitalu. Nie wiem jak on ogarnie cale święta zakupy, dom, prexenty, itp... Mielismy kupic łóżeczko itp.. Wiec na te chwilę nie mam nic poza ubrankami, ani wozka, lozeczka, kosmetykow, wanienki, rzeczy dla mnie do porodu itpp Ehhhh Bylam u tej przyjaciółki co urodziła ona miala cc, kiedys marzyłam o cc ale patrzac na nia juz nie chcę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja-a co?tak zle zniosla cc?Ja czulam sie swietnie po pierwszej cesarce i mam nadzieje,ze bedzie tak samo teraz,oby,oby.I zeby mi nie schrzanili blizny,bo mam cieniutka i ladna. Moze czesc rzeczy mozesz kupic przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Tak fatalnie zniosła cc z reszta trzy pozostale dziewczyny także Ja po zabiegu lyzeczkowania przez tydzień dochodzilam do siebie wiec boje sie jak porod zniosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×