Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

najlepiej zadzwonić do zusu i oni Ci wszystko powiedzą :) ja byłam na zwolnieniu od 17 lipca chyba a kasę pierwszą dostałam ok 10 września :( tylko jak sie okazało to u mnie bardzo późno zwolnienie do nich dotarło.... najlepiej zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu witaj :) ja nie widziałam tych wózków TAKO, a na stronie nie ma sklepów? może na allegro będą sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
Jeśli chodzi o wypłatę zasiłku to dzwon najlepiej do zusu ja mam zwolnienie co miesiąc przedłużane i pierwsze miałam od 2 do 29 października następne od 30 października do 26 listopada czy jakoś tak i mi wypłacił zus od razu dwa naraz a dzwoniłam chyba 4 razy żeby się dowiedzieć kiedy wypłaca. Mają na to niby 30 dni. W każdym bądź razie następne będziesz miała już regularnie. A ja się zastanawiam jak to jest z macieżynskim przy umowie zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- kaja jaz zawsze dostawalam w dniu kiedy mialam wyplate. - Ewuskaaa ja materacyk dostalam, jest z gorczyca i jakas tam trawa morska, nie bede kupowac jakiegos piankowego czy cos, dostalam porzadny materacyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki MamaLuty masakra... jest tyle tych materacy piankowe piankowo- kokosowe kokos- pianka- kokos kokos-pianka-gryka itd.... ja już sie pogubiłam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja ja mam w dniu wypłaty. Ale mi wysyła firma, która rozlicza się później z ZUSem. Moje konto z tych, które podałaś mi najb. podoba się Gabrysia. Aga i Marysia witamy i zapraszamy:) Piszcie piszcie, zawsze jest nam raźniej :) Marysiu znam TAKO osobiście. Są bardzo ładne i dobre. Moja siostra używa, my też planujemy kupić tylko wahamy się który model. Jest dużo sklepów sprzedających tylko TAKO, przesyłka gratis i cena lepsza niż w tradycyjnym sklepie. Fotelik chcemy kupić inny, z zabezpieczeniem SPS od uderzeń bocznych. Szukam więc w niezależnych rankingach fotelików. Ewuśka nie wiem jeszcze jaki materac. Szukam info o różnych. A Ty już znasz jakieś opinie? (też mam już +11..) Maleństwo udało Ci się coś dowiedzieć? Lusesita dzięki. Super, że masz już to wszystko. O tych pieluchach nie słyszałam. Sysia gratulacje dla siostry! Bayer Lew jak się czujesz? Marysiu możesz na pisać dlaczego są przypuszczenia, że będzie wcześniakiem? u mnie z powodu nieszczęsnej szyjki.. ps. a zna któraś z Was wózek jedo fyn 4ds? Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zasiłek chorobowy wypłaca pracodawca (duża firma) to jest on wypłacany w terminie jak normalne wynagrodzenie za pracę W sytuacji gdy pracodawca jest małą firmą to płaci on pierwsze 33 dni chorobowego a resztę płaci ZUS. ZUS wypłaca zasiłek po skończonym zwolnieniu lekarskim tzn. jeśli zwolnienie jest np. do 10.12 to przelewu należy spodziewać się po tym terminie, (pod warunkiem, że pracodawca dostarczył w miarę szybko zwolnienie do ZUS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama to ładnie maleństwo rośnie :) Kaja jeżeli chodzi o zasiłek to mi cały czas wypłaca pracodawca ale ja w zasadzie nie podlegam zusowi więc nie pomogę ale koleżanka też miała nie dość, że w ratach ten zasiłek wypłacany to i w różnych terminach. Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia2013
Do Kaja-@@@@@, jestem na zwolnieniu od 18 października, wypłatę zawsze miałam w tym samym miesiącu, który przepracowałam, 30 listopada za listopad dostałam tylko część, czekam na resztę pieniążków, również jestem ciekawa kiedy wpłyną na moje konto. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia2013
Do Roosa niestety okazało się, że moja szyjka nie jest dostatecznie długa. Przyjmuję luteinę dwa razy dziennie. Poza tym dziecko było poprzecznie ułożone, ruchy były bardzo silne i bolesne, często zaciskałam pięść z bólu. Lekarz powiedział, że te ruchy mogą spowodować przedwczesne skurcze. Widzę, że leki na razie mi pomagają. Dziecko mniej szaleje:) Co do wózka myślimy o TAKO LARET, ewentualnie WARRIOR. Zobaczymy. W sklepie stacjonarnym chciałam jedynie obejrzeć, a zakupić na allegro żeby zaoszczędzić jakiś grosz. W mojej miejscowości niestety nie mam co liczyć żeby zobaczyć te wózki. Do Ewuskaaa my z mężem wybraliśmy materac gryka - pianka kokos, w sklepie widziałam taki za 80 zł, chyba się na niego zdecydujemy. DOBRANOC wszystkim:) do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa czytałam opinie na necie i ile ludzi tyle opinii o materacach jedni pozostają tylko przy piankowych, nie ufają tym kokosom i gryce inni mówią, że gryka uczula, inni nic takiego nie widzieli inni piankowo-kokosowy, żeby jedna strona była miększa... masakra koleżanka mi poradziła kokos-pianka-gryka czyli tak jak nasza Marysia :) i chyba też się na taki zdecyduję :):) Marysiu z jakich okolic Wawy jesteś, bo ja północ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam gryka - pianka - kokos i wygląda bardzo solidnie materacyk, a dałam za niego 80 zł na allegro. Poza tym moja chrześnica na takim też spała i miewa się bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Położna w szkole rodzenia mówiła, że zarówno proszek Lovela, jak i JELP są bardzo dobre. O orzechach pierwszy raz słyszę :> 2. Mama2013Luty to ile powinnam mieć mniej więcej pajacyków, kaftaników, body??? Tak na oko ;) Twoja dzidzia ładnie rośnie, jesteśmy w podobnym 'wieku ciazy' wiec u mnie pewnie bedzie podobnie - wizyte mam w piatek :) 3. Bayer Lev mi na gardło pomaga woda + sól = rewelacja!!! Przechodzi na drugi dzień. Ale trzeba często płukać. 4. Witaj nowe Mamuśki na forum :) 5. Roosa super to łóżeczko turystyczne! Ale ja też jestem za zwykłym, drewnianym łózeczkiem. Turystyczne tylko jako drugie (na wyjazdy, u rodziców itp.) 6. Sysia gratulacje dla siostry. Ale jej zazdroszczę, że jest już PO... 7 Ewuska ja miałam + 12 kg, a teraz waga stoi w miejscu, tylko Mała rośnie... ściąga wszystko z matki ;) Przez ten tygodniowy pobyt w szpitalu trochę spadła mi waga, np. jeden dzień TYLKO na kroplówce. Ale lekarz mnie uspokoił, że dziecko zawsze sobie poradzi :-) 8. Mój listonosz mówi, że ZUS wysyła kasę jak mu się podoba, raz na początku miesiąca, innym razem pod koniec... Nigdy nie trzymają się terminu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........34...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........31...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013...........32.dwie dziewczynki..Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica __aga__.............05.02.2013...........32...........DZ. ......Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............30.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........31..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........31. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............31.........DZ ...... ..Kraków green-grass.......12.02.2013.............31..........CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........29..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........31...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........30 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............30..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............30..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013...........30............DZ. ........Wrocław Nuss ...............24.02.2013............26...........CH......Ko ło księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....29...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............29............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............29..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............27..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz Lunek...............10.03.213..............25.........CH. ........Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86 hmmmm to moje pierwsze dziecko, wiec osobiscie nie wiem, ale kolezanki kuzynka i mama mi mowily ze na poczatku trzeba bedzie troche tego miec bo male dzieci szybko sie brudza, nawet w trakcie przebierania moze zrobic nam niespodzianke, ja mam tyle dobrze ze mam mnostwo tych rzeczy i z pewnoscia mi nie zabraknie i nie bede musiala tak czesto pralki wlaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) jednym słowem ZUS żyje swoim życiem tak jak myślałam:( Właśnie wróciłam z badań glukoza:( fuj fuj pół cytrynki pomogło bo inaczej nie dałabym rady, nie czuje się najlepiej chyba mój organizm nie jest przyzwyczajony do takiej dawki cukru. Jutro zaczynam szkołę rodzenia zobaczymy jak będzie mąż na razie mówi, że idzie ze mną ale jutro może zmienić zdanie jak zwykle...Już na niego nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia2013
Do Ewuskaaa: jesteśmy ze Skierniewic, obydwoje z mężem pracujemy w Warszawie, do której nie mamy wcale tak daleko. Na zakupy idealna, duży wybór, spore możliwości. Ja również podpisałam petycję, mam nadzieję, że to coś da:) chociaż nie wydaje mi się, ale może - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, wlasnie przyszla paczka z posciela do malego - jest poprostu CUDNA!! jestem mega zadowolona ze ja zamowilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) można ? co prawda końcówka ale luty ;) Też mam termin na luty :) dziś się zaczął 29tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........34...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........31...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013...........32.dwie dziewczynki..Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica __aga__.............05.02.2013...........32...........DZ. ......Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............30.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........31..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........31. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............31.........DZ ...... ..Kraków green-grass.......12.02.2013.............31..........CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........29..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........31...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........30 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............30..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............30..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013...........30............DZ. ........Wrocław Nuss ...............24.02.2013............26...........CH......Ko ło księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....29...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............29............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............29..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............27..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz ania01985........28-02-2013.............29...........DZ..........Kraków Lunek...............10.03.213..............25.........CH. ........Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Krakowa. mam na imię Ania :) mam 27 lat :) tj pierwsza ciąża jak na razie bez problemowa ... oprócz początkowych mdłości i lekkiego krwawienia w 8tc :) Spodziewamy się córeczki :) dowiedzieliśmy się o tym późno bo dopiero w 28tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa dziękuję do przodu :) dziś zamówiłam łóżeczko na all cały zestaw, wózek dostaliśmy 2w1, ale zastanawiam się nad 3w1 bo do naszego fotelik-nosidełko nie da się wpiąć ubranek mam sporo począwszy od kaftaników do pajców i rampersów, mało tylko sukienek bo uniwersalną robiłam ale teraz można kilka dokupić ;) jak coś kocyk, ręczniki, szcztoteczka, smoczki itp wanienka pampersy zostało już nie wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×