Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

dziewczyny jak byłam w zeszłym tygodniu w szpitalu i powiedziałam lekarce, że gdy mnie boli brzuch biorę nospę to tak mnie okrzyczała! powiedziała, że nospe można brać tylko w I trymestrze, bo ona rozluźnia WSZYSTKIE mięśnie, więc także szyjkę a wiadomo, że trzeba tego przedwcześnie unikać.. a brałam nospę bo jak byłam w II trymestrze na SOR w innym szpitalu to tak mi zlecił lekarz... dowiedźcie się lepiej co na ten temat uważa wasz lekarz prowadzący. mamaluty - trzymam kciuki aby wszystko było dobrze, przebadają Cię dokładnie i przynajmniej będziesz spokojniejsza w święta :) mi brzuch codziennie się napina...4 razy dziennie biorę te tabletki rozkurczowe ale i tak po 15 minutach chodzenia brzuch się stawia.. chyba już będę leżeć do lutego,eeeeehh nienawidzę leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia też miałam taka sytuację, lekarz powiedział mi, że skoro zaczęłam chodzić prywatnie w ciąży do lekarza to konsekwentnie muszę wszystkie badania robić prywatnie, NIC na nfz mi się nie należy, chamstwo, zważywszy na wartość składek, które odprowadzamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Lunek i Lusesitaaaa Właśnie miałam napisać, żebyś nie brała No-spy, bo moja gin też strasznie na mnie nakrzyczała jak dowiedziała się, że biorę ją 2 20 tyg ciąży. To jest bardzo niebezpieczne podobno i tak jak napisała Lusesitaaaa branie jej doprowadza do rozkurczania macicy. Odstaw ją i zapytaj co zamiast tego możesz brać jakiegoś specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izmaizma może pogadaj poważnie z lekarzem w piątek.. Gdy u mnie pojawiły się problemy z szyjką moja ówczesna gin powiedziała, że nic się nie da zrobić.. Zmieniłam lekarza, dostałam zastrzyki na przyspieszenie rozwoju płuc Maluszka, biorę leki rozkurczowe, leżę na podniesionym łóżku, by nie było ucisku na macicę, kategorycznie muszę leżeć.. Może Twój dr też Ci coś zaproponuje..? Wprawdzie Twoje Maleństwa już wytwarzają surfaktant więc nie wiem, czy na tym etapie dają jeszcze zastrzyki. Może Twoja szyjka jest stosunkowo długa i skrócenie nie ma żadnego większego wpływu. Znam kobiety, które z takim rozwarciem mogły kilka tyg. przechodzić, bo szyjka była twarda. Ta twardość ma duże znaczenie. Myślę, że gdyby Twój dr widział realne zagrożenie to by zareagował. Mógłby Ci tylko wyjaśnić, byś była spokojniejsza.. Daj znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania01985- witam Krakowiankę :) W którym szpitalu planujesz rodzić? Podoba mi się imię Natalia, nawet je rozważaliśmy :) Do 2w1 można dopiąć poprzez adapter większość fotelików. Szukamy takiego rozwiązania. _Aga_jak po wizycie? bóle ustały? Ratea fajnie, że napisałaś. Chciałabym być już nym etapie przygotowań :) LutowaNIKI witaj! Sysia jak się czujesz? a sól morską i inhalacje przed snem próbowałaś? Mi używanie zwykłych kropli też odradzali. Mamaluty trzymaj się. Myślami jesteśmy z Tobą. Dawaj znać. Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judka dzięki za ostrzeżenie.Mój gin powiedział, że jeszcze mogę brać nospę ale już po 28 tyg nie, ale widzę że każdy lekarz swoje:( w poniedziałek mam wizytę więc dopytam na pewno może jakieś inne leki mi da. Marysia2013 Co do tych badań to ich szlag trafia jak powiesz, że prywatnie chodzisz ja jak już pisałam chodzę i prywatnie i na nfz właśnie żeby badania mieć za darmo ale chodzę od samego początku. Rada taka jak nie chcesz płacić to idź do innej lekarki i powiedz że się przeprowadziłaś czy coś i teraz będziesz przychodzić wtedy musi Ci dać. JA się swojej lekarce przyznałam że chodzę prywatnie ze względu min na usg i to że lekarz w szpitalu pracuje ona nic nie miała przeciwko ale wiesz co lekarz to lekarz. Jadę zaraz po wynik badań, zobaczymy czy po jedzeniu buraków i piciu dużej ilości świeżych soków poprawił mi się poziom hemoglobiny???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co wy mówicie z tą nospą? matko....ja już sama nie wiem... mi lekarz powiedział że jak coś to zebym wzięła nospę i magnez... nie wiem co myśleć bo np moja siostra jak leżała z zagrożoną ciążą to brała nospę i magnez po 3 razy dziennie i po 2 a nawet 3 tabletki więc nospy brała po 6 a nawet więcej tabletek dziennie nospy :/ na zalecenie profesora z rzeszowa...sama nie wiem... od czego to zależy?? izmaizma mój lekarz mówił że zastrzyki albo tabletki na rozwój płuc dają jakoś do 34 tygodnia a później dziecko sobie już poradzi...myślę że jakby się coś działo to by wziął cię do szpitala.... mój też kazał mi się oszczędzać i odpoczywać... mamaluty trzymaj się i dawaj znać jak będziesz mogła :) ja głównie leżę ale jak chwilę pochodzę to też mi się brzuch napina i chyba zaczynają mi się te skurcze przepowiadające.... takie dziwne uczucie... wizytę mam 20 mam nadzieję ze będzie ok :) miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Witajcie dziewczynki Dzieki za odpowiedzi na temat zas chorobowego i Zusu Robilam dzis morfologię i kurcze nie za ciekawą mam hemoglobine Norma to 12-17 Miesiac temu mialam 11,6 i,od tamtej pory musiałam brac po 2 tabletki żelaza Bralam a dzisiejszy wynik to 11,1 chyba moj organizm nie przyswaja zelaza Wiem ze zbliza mnie to do anemii. Czy to fatalny wymik? Nie chciałabym wyladowac w szpitalu na swieta a wizyte mam w poniedz. Jak u was z wynikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Ja na skurcze biore nosoe forte takie zalecenia mialam w szpitalu i od mojej ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa juz troszke lepiej probowalam mam nadzieje ze dzisiaj w nocy bedzie lepiej zrobie sobie jeszcze wieczorem inhalacje najgorsze jest to ze od tego kataru glowa mnie boli... Dzisiaj upralam wszystkie ciuszki:) kupa tego i nie mam gdzie juz tego wieszac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Dzięki za miłe przyjęcie :D Kilka słów o mnie: na imię mam Nikola, podobnie jak Ninkaa86 jestem ze Szczecina, mam 37 lat i spodziewam się synka, Dawidka, którego termin narodzin przewidziano na 11 lutego 2012 (o czym już wspomniałam) To czwarta moja ciąża, dzieci jeszcze nie mam, to które noszę pod sercem będzie naszym pierwszym :D Jutro kończę 32 tydzień, mam nadzieję, że będzie pełen sukces!! modlę się o to, zaklinam, afirmuję, wierzę, proszę innych o modlitwę lub chociaż dobrą myśl w tej intencji W poniedziałek mamy trzecie duże USG. Mam nadzieję, że wszystko, jak dotychczas, będzie ok. :) Jako, że mam za sobą trudne doświadczenia bałam się, że ciąża może skończyć się przed czasem (mimo, że wcale tak być nie musi) więc wyprawkę zaczęłam pomału kompletować od usg połówkowego, na którym potwierdziła się płeć naszego dziecięcia :) Mamy już bardzo dużo, w najbliższy weekend skorzystamy z promocji w jednej z hurtowni z art. dziecięcymi . Po tej akcji będzie nam brakowało tylko niani z monitorem oddechu (żebym ja panikara nocami nie wisiała co chwila nad łóżeczkiem sprawdzając czy Dawidek oddycha), termometru bezdotykowego, kilku drobiazgów i mojej wyprawki do szpitala (póki co mam tylko pożyczone od przyjaciółki rozpinane koszule). W sumie to kompletowanie wyprawki, poza tym, że jest kosztowne, jest mega przyjemne :D Wcześniej nie mogłam, a później nie zdążyłam, więc nie zapisałam się do żadnej szkoły rodzenia. Więc czytam co się da, na youtube oglądam filmiki o pielęgnacji niemowląt (byłam w szoku, że jest ich tak wiele) mając jednocześnie z tyłu głowy myśl, że nam wszystkim jest o niebo (albo trzy) być w ciąży, rodzić, pielęgnować maleństwa itd. niż naszym matkom, babkom Bynajmniej mam nadzieję, że jeszcze zdołam wyedukować w tej materii mojego M ;) Ostatnio dokucza mi samotność. Wszystko zasypał śnieg i jest strasznie ślisko. Nie bardzo mogę spacerować, bo po 100 m brzuch mi się boleśnie spina. Nie mam tez na kim się wesprzeć, bo całymi dniami jestem sama (w nocy spać nie mogę, odsypiam rano i zanim mój M wyjdzie do pracy to mam go z godzinkę, dwie i niewiele zdążymy razem zrobić). Sama boję się wyjść, bo w styczniu złamałam rękę po dym jak klapnęłam na pupę i ledwo się podparłam nie wyobrażam sobie tego w ciąży (Ew prześwietlenia, nastawianie, ból) wolę unikać. Ale w efekcie w czterech ścianach kota dostaję :( bo M wraca ok. godz. 20, 22, 23 eh Wszyscy nasi znajomi i rodzina mieszkają na drugim końcu miasta. Jedna przyjaciółka jak ja w ciąży (21 tydzień), druga z 2 miesięczną córcią, też przez śniegi (a właściwie przez brak odśnieżania w Szczecinie) są uwięzione w domkach na szczęście są takie miejsca w necie jak to i mam Was :) :) :) Podczytuję też dziewczyny z października 2012. Byłam ciekawa ich doświadczeń i trochę z tego co poczytałam na pewno mi się przyda :) Kurczę, Dziewczyny, z tą Nospą to jakaś masakra :( Moim położnikiem jest profesor i słowem nie wspomniał, żebym nie brała. Wręcz przepisał forte w okolicach 20 tygodnia i mam brać jak potrzebuję. A może któraś z Was Mo doradzi: *tanią i sprawdzoną aptekę internetową *najlepszy termometr bezdotykowy? MamaLuty trzymam kciuki i podobnie jak Lusesitaaaa uważam, że w zaistniałej sytuacji lepiej żeby Ciebie przebadali i podkurowali do świąt :) Życzę żeby to było coś błahego i żebyś szybciutko do domku wróciła :) Kaju, u kobieta w ciąży ma inne normy morfologii niż w czasie kiedy nie jest w ciąży. Wszystko powyżej 11 g/dl. jest ok. Faktycznie zbliżasz się do granicy ale też wraz z wiekiem ciąży wszystkim nam poziom hemoglobiny spada. Jej poziom swoje minimum osiąga w okolicach 30-34 tygodnia. Więc nie stresuj się i spokojnie poczekaj do następnej wizyty :) To się dopisuję: NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........34...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........34...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013...........32.dwie dziewczynki..Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica __aga__.............05.02.2013...........32...........DZ. ......Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............30.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........31..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........31. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............31.........DZ ...... ..Kraków green-grass.......12.02.2013.............31..........CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........29..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........32...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........30 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............30..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............30..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013...........30............DZ. ........Wrocław Nuss ...............24.02.2013............26...........CH......Ko ło księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....29...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............29............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............29..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............27..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz ania01985........28-02-2013.............29...........DZ.. ........Kraków Lunek...............10.03.213..............25.........CH. ........Lublin LutowaNiki....11.02.2013.....37...CH.Szczecin U mnie z oknem już szaro się robi życzę Wam miłej reszty dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia-oj,wspolczuje,ja tez sie mecze z katarem,gardlo troche lepiej.Na katar to ja sobie psikam wode morska,troche pomaga,to zaden lek,ale rociencza wydzieline. *Mama2013-trzymam kciuki,zeby to nie bylo nic powaznego.Ty to sie masz z tymi szpitalami. *LutowaNiki-witaj:)Ja pochodze ze Szczecina,uwielbiam to miasto.Na pewno bedzie pelny sukces,a co do pielgnacji noworodka i niemowlaka,to zobaczysz,ze w mig wszystko opanujesz,tak to juz jest. *Kaja-ja mam hemoglobine roznie,.jak jest ponizej 10,to gin kaze zwiekszac ilosc tabletek do dwoch,ale nie przejmuje sie specjalnie.11,1,jak ja bym miala taki wynik to hoho,jest dobrze,nic sie nie martw,ja nie mialam tyle od poczatku ciazy. *Moje konto-ja tez mam teraz czesciej skurcze,ale to raczej normalne na tym etapie ciazy,wiec nie panikuje. *Aga-jak tam?Bylas u lekarza? 🌼 U mnie na szczescie lepiej z tym wirusem,jako tako przespalam noc,nie bylo zle,ale w nocy sobie jacys gowniarze urzadzili impreze pod moimi oknami z wodka i trawa w roli glownej,dzwonilam na policje i troche to trwalo zanim sie towarzystwo rozeszlo,wiec zasnelam dopiero o 1 w nocy,strasznie pozno jak na mnie,a o 8 pobudka i jazda do przedszkola,mam straszny deficyt snu. Teraz siedze w necie i dokupuje prezenty dla corki pod choinke.Jutro wizyta znowu i zobaczymy co tam slychac u mojego hiperaktywnego dzisiaj synka.W poniedzialek musze koniecznie wybrac sie do szpitala zameldowac do porodu,cholera,bo przez te chorobe nie mialam jak. Poza tym strasznie zimno jest,ale od jutra juz beda temperatury powyzej 5 stopni,wiec odetchniemy troche od mrozow,dzis nie moglam auta otworzyc,bo drzwi zamarzly,dobrze,ze akumulator zmienilismy dopiero co,to sie otwiera bez problemu chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po szkoleniu :) powiem Wam że fajnie prowadzili trwało to 4h ale się opłacało :) tylko mało było o porodzie ;/ co mnie najbardziej ciekawiło Rososa w Żeromskim Właśnie nie bo nasz wózek jest z 2006 - nowy nie używany i ponoć ma stary stelaż chyba że się da jakis uniwersalny ... MamaLuty daj znac co i jak :) Dziewczyny ja też niestety chodzę prywatnie i muszę płacić za wszystko :( a składki nie małe idą na to ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LutowaNiki co do internetowej apteki to niestety nie mam wybranej ja wyszukuję najtańszych witamin na allegro i tam kupuję Ja też będę się przyuczać z filmików z Internetu, bo nie załapałam się na szkołę rodzenia dlatego każda porada tutaj jest dla mnie na wagę złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY - o kurczę, znów szpital...ale lepiej, że będziesz pod fachową opieką, będziesz spokojniejsza.Trzymam kciuki, żebyś szybciutko wróciła do domu. kaja -spróbuj zrobic hemoglobinę w winnym laboratorium. Ja robiłam w laboratoruim i miałam 11,8 a tydzień poźniej w szpitalu 12,3. Niezła różnica, co? LutowaNIKI - trzymam kciuki najmocniej jak potrafię, aby wszystko było u ciebie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja nie martw się tą hemoglobiną i tak jak piała Bayer Lev dla kobiet w ciąży są inne normy ja gdzieś w necie czytałam właśnie interpretację wyników i niektóre parametry w poszczególnych tygodniach różnią się nawet o 20%. U mnie hemoglobina 12,6 nie wiem czy to te tabletki z buraka czerwonego pomogły czy tak poprostu jest; w poniedziałek wizyta więc się okaże. LutowaNiki trzymam kciuki:) pytałaś o aptekę ja robię zakupy na www.doz.pl już od bardzo dawna zawsze jakieś promocje są a i za transport nie płącę bo odbieram w konkretnej aptece najbliższej, jestem zadowolona ale to kwestia gustu. Po pierwszej lekcji w szkole rodzenia, fajna atmosfera mała grupa , miła położna ze szpitala gdzie mam zamiar rodzić. Następne spotkanie dopiero po nowym roku będą warsztaty:) U mnie strasznie zimno wieczorem było -14 a teraz -9 nawet do sklepu nie chciało mi się iść i były zapiekanki:) jak się ociepli to zrobię zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie pisałam, bo wiele się działo cały weekend spędziliśmy z mężem w szkole rodzenia dwa dni po 6 godz i zaliczyliśmy cały kurs, bo w tyg byśmy nie dali rady czasowo. Wszystkim polecam taką szkołę atmosfera przemiła dwie położne omówiły całą ciąże, poród, jak wygląda pobyt w szpitalu, połóg opieka nad niemowlakiem, mąż dumnie wykapał lalkę ;) była nawet rehabilitantka która omówiła na co zwrócić uwagę przy dziecku jakie zachowanie powinno nas niepokoić mówię wam przydatnych informacji mnóstwo, o dziwo nawet męża to wciągnęło z czego bardzo się cieszę bo był na początku niechętny.W końcu zrobił nam stolarz szafę i komodę do pokoju Kubusia, w niedziele zagonie męża żeby skręcił łóżeczko, wyprawkę też już prawie mam poza małymi drobiazgami no i wózkiem.Czuje się dobrze, oszczędnie sprzątam codziennie jeden pokój, żeby nie zaszkodzić maluszkowi :) przed samymi świętami mam wizyte u lekarza ciekawe co tam u naszego maluszka, teraz jest tak ruchliwy że szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem po wizycie,maly wazy 2300g ,wszystko z nim w porzadku,ktg ok,ja mam 6800g na plusie,tylko zelazo 9,5 ,ale lekarz powiedzial,ze dopoki jest powyzej 9 to on jest zadowolony.Jutro zaczynam 35 tydzien,szok jak to zlecialo. A pytal sie czy chce cesarke czy sn,zdecydowalam sie na sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia2013
Witajcie, chciałam się Was poradzić:) Otóż byłam dzisiaj w przychodni, lekarz zalecić zbadać poziom cukru we krwi, ale tym razem: za pierwszym razem na czczo, za drugim razem po godzinie od posiłku i za trzecim razem po dwóch godzinach od posiłku, nic nie mówił o glukozie. Poprzednim razem będąc w 24 tyg.ciąży robiłam test z glukozy 75g i po dwóch godz. od przyjęcia wyszedł wynik 141, na czczo był w normie. Pielęgniarka stwierdziła, że powinnam udać się do przychodni diabetologicznej, nieźle mnie przestraszyła! I położyć się do szpitala. Ale czy jest taka potrzeba? Przecież lekarz wie co robi. Wizytę mam w przyszły wtorek, zobaczymy co mi powie. Do tej pory w ogóle sobie nie zaprzątałam głowy cukrzycą. Czy któraś z Was miała podobny problem? Czy powinnam coś robić na własną rękę nie uprzedzając lekarza? Nie sądzę żeby to był dobry pomysł. POZDRAWIAM SERDECZNIE:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) u mnie też zimnie brrrr i do tego trzeba wziąć się za porządki :) jeden pokój do przodu :) dywan zostaje dla mojego :) A co do tych warsztatów to było miło tyle, że myślałam że będzie więcej o samym porodzie ;) pokaz wiązania chust pokaz masażu Shantala niemowląt bra-fitting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia spokojnie możesz zrobić sobie ten cukier nie zaszkodzi; ale jak z krzywej nic Ci nie wyszło to nie wiem skąd nagle pojawiła się kwestia cukrzycy?????JA bym poszła ewentualnie po badaniach cukru do lekarza jak nie gin to rodzinnego skonsultować a jak będziesz mocno się bać to idź do tej poradni ale myślę, że pod koniec roku z dostaniem może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gren-grass
Hej. Wróciłam w środę ze szpitala, na szczęście z maleństwem w brzuszku. Teraz będę nadrabiać zaległości na forum. Przyjęli mnie z powodu porodu przedwczesnego zagrażającego, od razu podali mi Celeston na rozwój płuc u synka, podobno już 24 godz po podaniu dziecko jest już zabezpieczone. Miałam „wlew ciągły kroplówki z magnezem, az opuchnięta od nich byłam, 3x no-spa forte, a brzuszek cały czas miałam twardy jak kamień. 3x dziennie KTG. Dopiero po Fenoterolu zaczął być miękki (ale tylko jak leże). Czy któraś z Was go zażywa? Ja mam brać go 4 x dziennie i do tego Staveran, do tej pory mam po nim kołatanie serca i drżenie rąk. Tak płakałam jak sobie pomyślałam ze na mojego synka tez to przecież może podobnie działać. Na badaniu gin usłyszałam ze główka jest już na samiutkim dole, już wyczuwalna, cos tam wygięte jak do porodu, na szczęście mięsień jeszcze trzyma. Lekarze inaczej liczą te skończone tyg niż mój suwaczek i okazało się ze wg nich jak mnie przyjęli na oddział to byłam dopiero 30 tyg w ciazy i 2 dni, jak to usłyszałam to wpadłam w panikę. Mam teraz leżeć cały czas i brać te leki, gwarancji nie ma ze się za chwile nie zacznie poród, ważne żeby do stycznia dotrwać, później już będzie w miarę bezpiecznie. Tak się boje, żeby tylko było dobrze z maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green-grass trzymaj się i wypoczywaj! wierzę, że dasz radę trzymam kciuki ciekawe jak u MamyLuty bo chyba miała iść do szpitala, biedna... te szpitale to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green graas cieszę się,że już wróciłaś i napisałaś. Nie martw się, damy radę! Też modlę się,by dotrwać do 2013. Fenoterol biorę od 8tyg.3 po 1. Do tego asmag forte i luteinę. Celeston też już miałam. Leżę i cieszę się z każdego dnia.. Fenot.potrafi czasami dość mocno podziałać,3 razy aż było mi słabo,tętno ponad 100itd. Ale na Maleństwa źle nie wpływa. Tam na ulotce dobrze opisali. Ze względu na zagrożenie będę rodziła na Kopernika. Mają najlepszy sprzęt i 3stopień referencyjności..jak się coś dzieje to nawet z innych szpitali im dowożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green Grass zapomniałam-w szpitalu zawsze piszą skończone tyg. Teraz jesteśmy w 32,ale fachowo to mamy skończone 31 plus 4:) Najważniejsze,że szyjka trzyma. A powiedzieli Ci ile ma mm? Musimy być dobrej myśli.. Bayer Lev gratuluję! Ale Twój Maluszek już duży,super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia2013
Do Lunek: dziękuję Ci za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie, norma na poziom cukru jest do 140, a ja miałam 141, czy to nie początek cukrzycy? Do tej pory byłam nieświadoma problemu, ale od dzisiaj już nie wiem co mam myśleć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Roosa ja po tych tabletkach mam ciśnienie np. 157/89 a tętno 122 ! Mam się zgłosić do kontroli w środę, sama już nie wiem czy nie zgłosić się wcześniej. Liczę na to, że w końcu mój organizm się przyzwyczai do Fenoterolu. Ważne że synek jest aktywny, reaguje na mój głos kopniaczkami :) niestety dotykać brzuszka nie wolno. Nie wiem jaka długość ma moja szyjka macicy, tylko tyle co mówili podczas badania ze bardzo krótka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze dni są najgorsze. Ja przez pewien czas robilam tak,że zamiast co 8 godz.po jednej brałam co4 godz.po pół tabletki. Bo rzeczywiście masz b.wysokie to ciśnienie. A w szpitalu Ci powiedzieli,że nie można głaskać brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×