Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie MAMUŚKI:) tak się zastanawiam kiedy możemy z dzidzią wybrać się na pierwszy spacerek, w środę skończy 3 tygodnie. Ile powinien trwać? Boję się żeby tylko nie zachorowała. Mam też pytanie, słuchajcie, nie wiem czy to normalne, ale Mała śpiąc bardzo się wierci i wydaje różne dźwięki, czy powinno mnie to zaniepokoić? Czy Wasze dzieciątka mają podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mój maluch skończył w niedzielę już miesiąc. Zaczyna pomału z nami rozmawiać ;) na razie jest to takie eeeee, aaaaa lub gggggg. Rozgląda też się coraz mocniej. xxxxxxxxxx Za to z karmieniem mamy problem. Wieczorami nie mam czym go nakarmić :( gdzieś podział mi się pokarm. Piję jak głupia dużo płynów, herbatki laktacyjne i karmi i na razie nic nie pomaga. Wieczorami jest taki wrzask z głodu, że muszę go dokarmiać sztucznym. Jestem tym podłamana, bo chce go karmić tylko piersią. Za to rano po jego 5-6 godzinnej drzemce chce mi rozsadzić piersi. Potem w ciągu dnia jest coraz mniej pokarmu. Nie wiem co mam z tym zrobić. Dziś idę porozmawiać o tym z połażną, może mi coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałam się dziś na zakupy, spotkałam znajomą a ta do mnie z pyt.czy bliźniaki będą a ja eeeee nie. Później idę tak sobie między regałami a obca kobietka to mnie bliźniaki będą? Już troszeczkę się wkurzyłam i powiedziałam, nie trojaczki heheh to babka aż za głowę się złapała hihihi. Co ich wzięło dziś na to pytanie. Wiem, że mam duży brzuszek heh to jeszcze mnie dobijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia2013 nam położna mówiła, że od 2go tygodnia można już wychodzić z dzieckiem na spacer, a od 10 doby można go już zacząć werandować, tzn. ubierasz dziecko jak na spacer, do wózka i na balkon na 10 minut, następnego dnia na 15 minut, i następnego na 20 minut. Po trzech dniach werandowania można już z maleństwem iść na 20 minutowy spacer. Moja mała jutro kończy 3 tygodnie, a już w tamtym tygodniu byłyśmy na pierwszym spacerze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!! xxxxxxxxxxxxxxxx MAMA2013LUTY ja jeszcze nie odważyłam się na współżycie bo połóg się nie skończył (mimo, że to już 4 tyg minęły) poza tym wyraźnie bolą mnie blizny, tam w środku :( xxxxxxxxxxxxxxxx netta2 - i nasz synek w niedzielę skończył miesiąc i tak jak Twój próbuje z nami rozmawiać, a nawet obdarza pierwszymi uśmieszkami :) co daje nam morze radości :) Wiesz ja też wieczorem miewam trochę mniej pokarmu ale Tobie szczerze współczuję takiego problemu i życzę żeby szybko Twoja laktacja się unormowała :) Proszę podziel się z nami tym co Ci położna podpowie. xxxxxxxxxxxxxxxx My dzisiaj byliśmy na cudownym spacerku. Pogoda jak marzenie. Zdeptałam się ale wróciłam szczęśliwa :) dzieci orek również :) xxxxxxxxxxxxxxxx Dziewczynki czy któraś z Was miała problem jak my i sobie poradziła i zechciałaby się podzielić rozwiązaniem? Otóż mój syneczek nad wewnętrznymi kącikami oczek, na nosku pomiędzy nimi i na czółku nad noskiem i oczkami ma przesuszoną, spierzchniętą skórkę, która się łuszczy przy najdelikatniejszym potarciu (np. przy bardzo delikatnym przemyciu oczek gazikiem) odkrywając zaczerwienienia. Najwyraźniej go to piecze, bo zaraz zaczyna płakuniać, a mi się serducho kraja, bo przecież oczka przemyć muszę (tym bardziej jałowym gazikiem kiedy otarcia się robią) eh pomóżcie. xxxxxxxxxxxxxxxx Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczorku :) A wszystkim 2w1 życzę by porody same ruszyły i żeby były pięknym przeżyciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutowaniki moja córka ma tak samo jak twoje maleństwo. Pediatra zalecił mi stosować do kąpieli oraz do smarowania ciałka Oilatum soft emulsja do kąpieli i krem. Wcześniej używałam mydełka i oliwki bambino. Oilatum jest stosunkowo kosztownym kosmetykiem, ale pomaga. Już po 2 dniach widziałam różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka - dziękuję serdecznie, że się ze mną podzieliłaś :) Jutro kupię i zacznę stosować. Mam nadzieję, że i u nas zadziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo2013-ja dzis bylam u ginekologa i dopiero teraz zaczne wspolzycie,po pierwszej ciazy zaczelam po 5 tygodniach,a teraz w czwrtek minelo 6 i jeszcze nic.Moja lekarka przy wypisie ze szpitala powiedziala,zeby odczekac 6 tygodni,bo mimo,ze sie nie krwawi,to te wydzieliny nadal sa i maja bakterie,wiec ja sie posluchalam. *Sysia-ciesz sie,ze tak ci spi w nocy.Ja tez nie narzekam,ma 5-6 godzinna przerwe w nocy,ale jednak karmie go jakies trzy razy. *Marysia-spokojnie mozecie juz wyjsc,ja wychodzilam z malym jak skonczyl tydzien,ale to byl styczen,zimno,zaczelismy od jakis 20 minut,teraz juz smigamy i dwie godziny nieraz. Co do wiercenia,to moze brzuszek ja boli dlatego tak sie wierci? *Green-grass-sprobuj Saba,u nas dziala rewelacyjnie i przy tym smakuje malemu bardzo. *Kaja-nie wiem czy isc do lekarza,zalezy jak ty to czujesz,prawda jest taka,ze niewiele mozna takiemu maluszkowi podac,chyba tylko te wode morska.Moj synek kaszlec zaczal,zarazil sie od siostry i pojechalam do szpitala,bo balam sie,ze ma zapalenie pluc,ale podlaczyli go do maszyny,saturacje mial na 100%,temperatury brak,wiec sie uspokoilam,mam obserwowac,na razie sie nic nie dzieje.Jesli wiec u twojej coreczki pojawi sie kaszel,to smigaj do lekarza,bo u tak malych dzieci kaszel czesto zwiastuje zapalenie pluc wlasnie,a to cholernie niebezpieczne jest.Natomiast przy samym katarku ja bym nie panikowala. XXX U nas jakos leci,maly coraz fajniejszy,smieje sie czesciej,ladnie je,ja mam pokarmu duzo,wiec z tym nie mamy problemu.Dzis bylo u nas cieplo i slonecznie,odprowadzilam corke do przedszkola,mlodego z wozkiem wystawilam na balkon i spal mi ponad dwie godziny,moglam spokojnie w domu posprzatac.W sumie wyspana jestem,coraz lepiej sie organizuje z wyjsciami o konkretnej porze,np.po corke do przedszkola.W piatek kupilismy dzialke,wiec w tym roku bede miala gdzie spedzac czas z dzieciakami,strasznie sie ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz nie wytrzymalam :P zabezpieczylismy sie i mysla ze zadne bakterie sie nie przedostaly, boli mnie tylko jajnik na ktorym mialam cyste ale nie ze wspolzycia, nie wiem czemu, wizyta dopiero 8 kwietnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My pierwszy raz na dworze byliśmy w drugiej dobie bo jechalismy z nia na wizytę z pediatra poza tym wychodzimy od samego początek regularnie jak tylko nie wieje bardzo. W sb bylismy w parku to chyba z 4 h zajelo nam to latanie. Ale dodam ze uk to nie polska i temp inne. Za dziewczyny w dwupaku caly czas trzymam kciuki. Powodzenia. Moja mala ma juz prawie miesiąc i wazy mi ponad 5 kg przybrała kilo w 4 tyg niezle. Na szczęście kolek nie mamy jedynie raz ją brzuszek bolal jak się najadlam pieczarek. Mleka mam sporo nawet sa nadwyzki to zamrazam na pozniej. Netta a probowalas gotowac rosolki podobno jest po nich lepsza laktacja albo bawarka. Poza tym sprobuj czesyo jesc a mniej mnie to teraz pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka77777
witam te w dwupaku i mamusie tez........ IZa87 ja też mam dość z kolei pytań dotyczących kiedy urodzę? ogólnie to czekanie dobija mnie osobiście.... a jak reszta 2 w 1?????? Kasia Angel coś milczy pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zapakowane :] w czw wizyta, i IP więc pt rano indukcja :) Liczę że się samo rozkręci ... Piękna pogoda znowu się szykuje :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję że jestem nadal 2w1. Ale tu dziś cisza... Iza87 a ty jak tam ? U mnie cisza, tylko czasem mnie pobolewa brzuch jak na miesiączkę, stawia się i dziś zauważyłam że trochę palce u rąk i stopy mam podpuchnięte. Ach ta moja kruszynka nie chce wyjść ;( A tak chciałam sama urodzić. Trochę mi smutno że nie będzie tak książkowo i spontanicznie - bóle, odejście wód i jazda do szpitala, tylko wywoływanie kroplówkami ;( Jutro o 7:45 jedziemy z M do szpitala i będą wywoływać ;( Tylko nie wiem czy w ten sam dzień jak porobią wszystkie niezbędne badania czy może na drugi dzień - wiem tylko od lekarza że 6 lub 7 urodzę. Pewnie dzisiejsza noc będzie nieprzespana z wrażenia i przejęcia, więc możliwe że z rana przed wyjazdem się odezwę, bo jak już pojadę do szpitala to napisze dopiero za kilka dni po powrocie do domu, ponieważ nie mam internetu w tel a w laptopie tylko stacjonarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja także nadal 2w1. Nie jesteś sama pamiętaj obie trafiamy jutro do szpitala i chyba jesteśmy jedynymi dziewczynami, które będą miały wywoływany poród. Dzisiaj dwa razy przepakowywałam torbę, sprawdzałam czy wszystko mam..ahh strasznie się już denerwuje. Pewnie też nie będę w nocy spała. Szkoda, że nie rodzimy w tych samych szpitalach, bo chociaż na korytarzu można by się spotkać i pogadać ;) Ja się jakoś wystraszyłam Jeleniej Góry, dlatego wybrałam Kowary. Z tego co moja koleżanka ostatnio mówiła to w pierwszy dzień, w krórym przyjmują Ciebie na oddział to podają jakieś tabletki a dopiero na drugi dzień lecą z kroplówką, bynajmniej tak jest w Kowarach. Kasia mam jeszcze pytanie jedziecie na 8, bo tak wam kazali się stawić w szpitalu, czg poprostu Ty tak zadecydowałaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja mialam wywolywany porod oksytocyna. Podawali mi ja od 6 non stop, jak sie skonczyla to podlaczali nowa. Bol byl niesamowity, po godzinie zaczely sie skurcze takie jak bol miesiaczkowy a od 8 to juz w ogole jazda bez trzymanki... przygotujcie sie psychicznie na bol bo po oksytocynie jest naprawde straszny. Skurcze na poczatku mialam 40 sekundowe co 1,5 minuty, pozniej skurcze trwajace minute co minute, a potem to juz skurcze trwaly po 1,5 minuty co 40 sekund, takze odpoczynku zadnego nie bylo, i jeszcze trzeba bylo lezec praktycznie caly czas i byc podlaczonym pod ktg, i.jeszcze badanie rozwarcia podczas skurczu... ah proscie o znieczulenie jak macie taka mozliwosc, ja blagalam o zewnatrzoponowe, ale nie chcieli mi dac, bo moich skurczy nie bylo widac na ktg... powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza Mój lekarz pracuje w szpitalu w JG i jak byłam na ostatnim ktg to mi wypisał "skierowanie" na kartce od ktg na jutro i kazał przyjść do sekretariatu o 7:45 ( o tej porze są tu planowe przyjęcia na oddział ). xxxxxxxxxxxxxxxxx aclerya Każdy inaczej przechodzi poród i pewnie tak samo jest w przypadku podania kroplówki. Nie wiem jak było w twoim przypadku, ale ja na ostatnim ktg miałam już kilka samoistnych skurczy porodowych 100% w skali 100% i mam już kilkucentymetrowe rozwarcie ( 2 tygodnie temu było już ok 3 cm ), więc może to trochę inaczej wyglądać czasowo i siłowo... Zobaczymy. Staram się o tym nie myśleć, bo to nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza bo ładna pogoda była ... ja też idę tyle że dopiero w czw na wieczór a w pt rano kroplówka każdy poród jest inny to i każda inaczej na oksy reaguje Jutro rano jeszcze zapis ktg pozdrawiam i trzymajcie się dziewczyny :) a mamusiom życzę słoneczka na spacerki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam jeszcze raz torbę do szpitala. Może chociaż na chwilę dziś zasnę ;) Brzuch mnie boli ze stresu. Boję się ale i cieszę że moja kruszynka już jutro najpóźniej pojutrze będzie na świecie. Dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia , Iza zycze wam jutro duzo siły. Aby jak najmniej bolało i jak najkrocej to trwało. Czekam na wieści jak juz wrocicie do domu odezwijcie się do nas koniecznie. Powiem wam ze marzec to piekny miesiac na poród. Sama jestem z marca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dziękuję Wam za odp. odnośnie karmienia piersią :) **.l.l.*** Trzymam kciuki za Was, które czekacie na przyjście na świat maluszków. Jeszcze troszkę.. :) Oby porody były jak najszybsze! ***..l.l**** Kaja i co z tym katarkiem? Dzieciom się tak oczyszcza nosek. Nasza też tak "charczy", ale osłuchowo jest zdrowa. Czasami tak jest przez ulewanie, że do noska się też dostanie. Ja też od porodu nie spałam ciągiem dłużej niż 2,5 godziny... ***.L.L.l..**** Anitka nasza robi 8-10 kupek. A którą herbatkę kupowałaś? ta od 1 tyg. czy m-ca? w granulkach? .l.l.****.L.L.***** Ewuśka jak tam Twoja mała? dalej tak często chce jeść? mi lekarz kazał skrócić karmienia, by nie trwały po 45 min. Ma to zmobilizowac dziecko. Kazał max 15 min karmić, ale ja zostałam przy 25, chyba, że wcześniej sama wypluje. .l.l.****.L.L.***** Marysiu podczas gazów lub robienia kupki dzieciaczek może się tak wyprężać i postękiwać. Nawet popłakiwać niestety.. A ze spacerkami myślę, że już tak :) .l.l.****.L.L.***** Netta i jak u Ciebie? Czytałam, że w nocy trzeba koniecznie zrobić choć 1 karmienie, właśnie w celu podtrzymania laktacji. A może spróbuj jak jest głodny przystawiać go na 15 min do jednej, później drugiej piersi. I za godz. znowu. Będzie się pewnie trochę denerwować, bo trzeba mocniej ssać, ale to może pobudzić laktację. A co położna Ci doradziła? .l.l.****.L.L.***** LutowaNIKI my użylamy Oillan, to tańszy odpowiednik Oilatum o takim samym składzie. A do ciała mamy Balneum- nam świetnie pomaga. .l.l.****.L.L.***** Też szczepimy 5w1. Pneumokoki mamy za darmo a rota dokupujemy. .l.l.****.L.L.***** Ale dziś był piękny dzień:) Oby i kolejne były takie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę spać. Teraz godziny będą się dłużyć... Życzę wam od razu wszystkiego najlepszego na Dzień Kobiet, bo będę jeszcze w szpitalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od godziny ok 2:15 mam dość silne skurcze, od razu co 6-7 minut. Czyli trwa to już jakieś 1.5 h. Są coraz silniejsze. Zaraz idę pod prysznic i jeśli nie przejdą to budzę M i jedziemy. Miałam za 4 h jechać na wywołanie a tu chyba ze stresu samo się rozkręci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia wczoraj właśnie tak myslalam ze za chwile to wy ze stresu zaczniecie rodzic. Cieszę się ze coś ci się ruszylo bedzie lepiej dla ciebie i maleństwa. Powodzenia. Ja właśnie Podtrzymuje laktacje i karmie mojego skarba. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa mój Fifi dobrze, dziękuję. Rośniemy. Weszłam z nim na wagę ( taką zwykłą) i już pokazuje 3500g :) ( oczywiście biorę poprawkę, ale miło patrzeć jak rośnie). Nabrał już tłuszczyku, podbródka Jemy co ok 2h, a nawet ostatnio wydłuża sobie czas do 3h :) ja też nie przespałam dłużej niż 2-2,5h ciągiem ... a jak Twoja Mała? 🌼 Marysia u mnie śpioch też wydaje dziwne dźwięki, czasami nawet popłakuje... 🌼 netta jak tam rozmowa z położną? 🌼 LUtowaNiki a czym przemywasz te oczka? polecam sól fizjologiczną i gazik, u mnie też była sucha skóra ale nie ma zaczerwienienia 🌼 ktoś pisał o katarku, sorki nie pamiętam tego tyle jest :) u nas też codziennie działam fridą, polecam sól morską ( co prawda podanie tego jest beznadziejne, ale pięknie oczyszcza nosek) największy problem jest nocą podobno to może być suche powietrze 🌼 Kasia-angel, iza, ania powodzenia!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) My juz mamy tydz i powoli wracamy do normalnosci bo poczatki byly ciezkie maly praktycznie nie spał w nocy tylko dzien do tego corka i naprawde nie maialm czasu aby do Was cos napisac ale wszystko powoli wraca na dobre tory ;) postaram sie wszystko nadrobic dziewczyny trzymam kciuki ;)i zycze szczesliwego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×