Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość green-grass
Bayer Lev- Ja praktycznie wszystkie ubranka zamówiłam na allegro, miałam zamiar również pościel tak samo zamówić, ale będąc w sklepie obejrzałam sobie dokładnie mój internetowy wybór. Bardzo zależało mi na ochraniaczu na cala długość łóżeczka żeby mały nie włożył np. nóżki miedzy szczebelki albo się nie uderzył, a ten wypatrzony był po prostu tragiczny, zero zabezpieczenia, jakaś tandetna zasłonka wypełniona watą. Po długim 'macaniu" różnych zestawów ostatecznie zdecydowałam się na taki: http://www.sklep.bondodo.eu/design/_gallery/_orginal/3481.jpg Mam nadzieje ze sprawdzi się dobrze. Wypełnienie wybrałam takie które można prac w temp 95 stopni z jakiejś firmy medycznej tak jak materac. Dziewczyny zastanawiam się nad kocykiem do wózka, może mi poradzicie czy wybrać polarkowy albo z mikrofibry? Może jakiś konkretny polecicie. anetka_1991- tez nie mogę się nadziwić ze już niedługo przytule mojego skarba, jak ten czas szybko płynie ech... :) MAMA2013LUTY- uważaj na siebie, kontroluj ciśnienie jeśli zauważysz ze dalej puchną ci nogi, albo nie możesz zdjąć pierścionków. Ja mam podobny problem i trochę mnie nastraszył gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........25..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........24. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........27.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........27...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............25............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............22. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........24...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........22.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........22.02.2013.............22..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............24.........DZ ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo Kasia-Angel........28.02.2013............22..........CH.. ....Jelenia Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny umieram, od wczoraj mam bóle żołądka tzn czuje jakby coś mnie tam strasznie uciskało; boli jak chodzę i wezmę głębbbooooki oddech jak leże to nie. Mam nadzieję, że to mały naciska ale jutro dopytam gin. Widzę, że Wy już mocno w przygotowaniach zaprawione ja sobie pomyślałam, że z kupowaniem poczekam na wyprzedaże ja dopiero w marcu mam termin więc mam nadzieję, ze zdążę ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprawka i ciuchy ciążowe
WITAM Was :) serdecznie zapraszam na moje aukcje - znajdziecie tam najpotrzebniejsze pierwsze ciuszki do WYPRAWKI oraz ładne markowe i zadbane ciuchy ciążowe !http://allegro.pl/myaccount/sell.php/p,2 serdecznie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green-grass ani mnie nie strasz.... we wtorek wizyta, wczoraj zauwazylam ze moja prawa stopa jest wieksza od lewej, tzn spuchnieta, nie jakos tragicznie ale jednak.... no lekarz kazl mi mierzyc cisnienie bo mam troche wysokie, nie wiem zobaczymy we wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green-grass-ja kupuje do wozka kolderke i poduszke,a oprocz tego kocyk polarowy,wiekszy i cienszy,tak,zeby mozna bylo go zlozyc w razie zimna i jest wtedy grubszy albo tylko przykryc malego w cieple dni jedna warstwa. Lunek-ja mysle,ze to dziecko moze cie uciskac.A ten bol jest taki klujacy czy jaki?Ja mam nieraz klujacy w klatce piersiowej,nie moge wtedy glebiej odetchnac,ale to od kregoslupa,zawsze z jednej strony. Kasia Angel-ja bede kupowac kilka na 56 i kilka na 62,a potem po prostu dokupowac systematycznie,nie robie wyprawki od razu do roku czy nawet na pol roku.Troche dostalam wiekszych ubranek na 74,to je odloze do szafy,ale kupowac nie zamierzam wiekszych niz 62,max 68. Moje konto-masz podobny termin jak ja i to chyba ten etap jest,ze ruchy sa czasem zwyczajnie bolesne.Moj synus tez sie kreci wiecej teraz niz kopie,wierci,przeciaga i czasem jak tak robi,to mam wrazenie,ze sie zsikam zaraz,od poczatku mi daje popalic z pecherzem. Hehe,ja tez nie mam wcale wielkiej wyprawki jeszcze,mam za to liste i przymierzam sie do zakupow wlasnie;) A ja sie dzis w nocy zalalam elegancko mlekiem:o To i tak niezle wytrzymalam,z corka mialam pokarm od 5 miesiaca,a teraz dotrwalam do 7;)Za to nie mialam problemow z karmieniem po cesarce,mala od razu mogla jesc,wiec cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny niestety oblalam nastepne podejscie za miesiac chyba ze zwolni sie wczesniej termin troche mi przykro bo była to w sumie glupota ,ale coz .... Roosa trzymam kciuki za czwartkowa wizyte ;) green grass bardzo ładna posciel;) lunek mi tez wydaje sie ze to dzidzia naciska Ci na jakis narzad ;) mama luty jak u Ciebie ?mierzyłas cisnienie? bayer lev o kurcze Ty juz siodmy miesiac ,ale ten czas zleciał juz nie dlugo byle do swiat ;) Dziewczyny pokazcie swoje brzuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev wiesz to taki ból jakby kłujący a ja to odczuwam jakbym coś zjadła i mi zalegało w żołądku a przy chodzeniu to coś mnie uciskało , też tak mi się wydaje że to mały się akurat tak ułożył. Na razie leżę i tak jest zimno więc pogoda sprzyja odpoczynkowi.Słyszałam o tym, że jest siara w ciąży ale żadna z moich koleżanek nie miała takiej sytuacji. Kurcze dziwne uczucie pewnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek-no uczucie tak sobie przyjemne,ale z drugiej strony to mi sie zdarza tylko w nocy,wiec nie jest jakos specjalnie uciazliwe.Liczylam sie z tym,ze sie pojawi pokarm wczesniej. Ja mysle,ze dziecko cie moze uciskac i stad ten bol. Wrzesniowa mama-no tak prawde mowiac to ja tez tak licze,ze do swiat musze zaciskac nogi,a potem to juz sie wlasciwie maly moze rodzic bezpiecznie;) Oj,no trudno z tym prawkiem,nastepnym razem sie na pewno uda.A u was jest latwiej zdac niz w Polsce?Bo u nas tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa mama nastepnym razem Ci sie uda juz na pewno :) no mierze cisnienie prawie codziennie, dzis bylo dobre, wczoraj tez, wiec nie wiem co z ta noga... moze faktycznie od dluzszego stania glownie na tej jednej... no sporo juz przybralam na wadze a nigdy to ja wieszakiem nie bylam wiec troche obciazenia bylo.... no wlasnie wrzucac na meila fotki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też jakoś od tygodnia jest dużo ciężej, plecy czuję już każdego dnia... Kopniaczki coraz mocniejsze ;) Ile kg już przybrałyście? Ja dopiero 2 kg - lekarz nic nie powiedział że mało, a jak czytam to wszędzie jest napisane że powinnam już przytyć ok 7 kg. Ale w sumie tycie dopiero przede mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
ja przytylam az 9kg:) tylko zawsze bylam bardzo chuda i niebardzo po mnie widac poszlo wiekszosc w brzuch:) wrzesniowa mama nastepnym razem napewno sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie - wszystko w porządku, niestety maleństwo wypięło dzis cztery literki i nadal żyje w nieświadomosci. Dowiem sie na 3 D. Kasia-Angel - ja tez przytyłam dopiero nieco ponad dwa kilo i tez mój lekarz nic na to nie mówi, pyta tylko czy mam apetyt a tego mi nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........25..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........24. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........27.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........27...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............21.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............25............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............22. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........25...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........22.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........22.02.2013.............22..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............24.........DZ ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo Kasia-Angel........28.02.2013............22..........CH.. ....Jelenia Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kureczę ale to leci juz 25tc :) ja dzis mam "wycieczke" do Łańcuta do lekarza od toxo :P po za tym mam kilka spraw do zalatwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz w domku :) nic sie nie zmienilo, dalej mam brac ten antybiotyk, nastepna "wycieczka" w listopadzie (a nawet 2) :) a u Was co slychac? tak jakos tu dzis cicho... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iskierka* no a kiedy masz to USG polowkowe 4D?? pewnie ciekawosc Cie zrzera:P ja wiedzialam w 17tc, chyba jajo bym zniosla jakbym jeszcze nie wiedzial co siedzi u mnie w brzuszku, no moja kolezanka nie wiedziala az do rozwazania co bedzie miala, choc bardzo chciala, poprostu jej coreczka wstydzila sie i caly czas pokazywala tyleczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny tez mam nadzeje ze nastepnym sie uda .... Bayer lev ciezko mi powiedziec gdzie łatwiej poniewaz w Polsce nigdy nie podchodziłam wiec nie mam porowniania .... Mamaluty dobrze ze cisnienie ok to najwazniejsze staraj sie jak najwiecej odpoczywac;) iskierka super ze u Was wszystko dobrze ja tez zyje w nieswiadomosci ,tylko ze my nie chcemy znac plci ;) U nas pochmurno zimno nawet dzidzia mało daje o sobie znac jakis taki dzien ze nic sie nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dzisiaj mam masakryczny dzien... Caly dzien wszystko mnie denerwuje i plakac mi sie chce jeszcze mezus pojechal sobie do mamusi... Cos mnie chyba zaraz trafi...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Przepraszam,ze tak długo sie nie odzywałam ale nie miałam chwilowo internetu a w sumie to i tak leze całymi dniami. Tak sie wystraszyłam tym przedwczesnym porodem ze strach wstawać :( Takze leze leze i leze... no i kompletuje wyprawkę, a mam juz chyba całkiem sporo: meble do pokoiku łozeczko materac posciel( 11 elem,-poduszka, kołdra,poszewki,organizer, rozek,przescieradło itp) 2 posciel ( 3 elem,-ochraniacz, kołdra,kocyk)-na zmianę 3 przescieradła ceratka na gumce pod materac 2 kocyki otulaczek karuzela (ale taka z samych pluszowych mieciutkich misiów) kilka misiów dla ozdoby pokoiku pluszowe grzechotki,pozytywka do usypiania/uspokojania hmm niewiem co tam jeszcze z ciuszków to duzo by wymieniać bo mam juz troszkę: ok 5 par body z długim rękawkiem rozm 56-62 ok 10 par pajacyków rozm 56-68 3 pary dresików sweterek, polarkowa bluza z kapturem 56-62 3 pary spodni z miekkego dzinsu 56-62 trampeczki :D 2 komplety spodnie z nóżkami i bluzeczka rozpinana z długim rękawem welurkowe oba rozm 62 czapeczki chyba z 5 szt skarpeteczki tez chyba z 5 szt 2 kombinezony jeden 56 drugi od 3-6m oprocz tego chusteczki nawilzające pampers 6 opakowań i jakieś tam ozdoby do pokoiku ( 2 białe ramki dream i smile ) figurka aniołka, zasłony... aaa i kosz mojzesza (kołyskę)- straaaasznie mi się marzyła :) Dziewczyny jesli chodzi o samopoczucie nie zapeszając narazie czuje sie bardzo dobrze :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ...........25..........CH..........Warszawa Anitka90............15.02.2013..........21...........CH.. ........Kraków lista..................11.02.2013..........24. ...... ...CH..........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........27.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........27...........CH..........N iemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........20 ...........DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........19......................UK Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=)..............10.02.2013............25.. .........CH........Rzeszów kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............25............CH .......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............22. ......................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............21.......DZ....... ...Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........25...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........22.......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń Gusia09 ...........18-02-2013.............19..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........22.02.2013.............22..........CH.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2013..............24.........DZ ...... ..Kraków aclerya............17.02.2013.............22...........CH ........W-wa basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo Kasia-Angel........28.02.2013............22..........CH.. ....JeleniaGóra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013 LUTY- ostatnio lekarz miał pewne podejrzenia i powiedział, że teraz mi potwierdzi, ale za nic maleństwo nie chciało pokazać... Cóż poczekam jeszcze ten tydzień, mam usg 2 listopada o 19.15. wrzesniowa mama- ja bym wolała jednak wiedzieć, jesli bedzie drugi synek to wiekszośc zakupów ubrankowych z głowy a jesli córcia to muszę troszkę ciuszków dokupić. sysia 09- oj ja w tym tygodniu tez nastrój taki średni miałam, tak burczałam na mojego męża, że aż się obraził....musiałam mocno przepraszać. kati - wspaniałe zakupy:) ile taka kołyska Cię wyniosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
część dziewczynki Dawno tu nie pisalam i nie wiem, czy któraś zmaga sie z podobnym problemem Od poniedz. Dziwnie sie czułam, udalo mi sie zapisać na wizyte na, dzis. No i okazało sie ze szyjka ma 2,7 cm jest niewydolna, 1 cm rozwarcia. mam nakaz leżenia, pobrała mi wymaz z szyjki, za 10 dni jade do szpitala na założenie szwu. Martwie się okropnie, chcę mi sie płakać , a nie wolno bo stres pogłębia ten stan. Boję sie najgorszego przecież to juz spora dziewczynka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa mama szkoda że się nie udało :(, następnym razem na pewno zdasz 🌻 Kati to już sporo masz :D, ja byłam dzisiaj na zakupach i przypadkiem weszłam na dziecięcy i była obniżka 30 % więc musiałam skorzystać Kupiłam kombinezonik taki pluszowy na wyjście ze szpitala roz 62, body z dł rękawem 7 szt do tego spodnie dł ze stopkami 2 szt, spodnie długie bez stopek 62 2 szt, teściowa wczoraj kupiła 4 pajacyki, 3 kaftaniki, czapeczke zimowa, i ręcznik kąpielowy z kapturkiem i jak pomysle ile dostane od dziewczyn (kuzynki, siostry i 2 koleżanek) to nie wiem czy starczy mi komody :D A w czym pierzecie czy bedziecie prać ubranka?? 🌻 Maja nie martw się, stres nie pomoże. Założą ci ten szew i na pewno będzie wszystko dobrze i donosisz do lutego, u mnie pare koleżanek miało te szwy i wszystko dobrze się kończyło. Lepiej że to wczesniej wyszło i założą niż szyjka miałaby puscić za wcześnie. Przytulam cię mocno dla poprawy humorku. 🌻 Pozdrowienia dla wszystkich mam :D 🌻 Ja jutro wizyta o 19, jak wrócę to napiszę jaka moja Alunia już duża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati =) - ale masz już dużo rzeczy. Leżeć, leżeć ;) Kaja-@@@@@ - rób jak Ci lekarka karze, na pewno wie co robi. Jak widzisz w każdym przypadku gdzie dzieje się coś niepokojącego lekarz zaleca dużo leżeć, widocznie to najlepsze lekarstwo ;) Szew pewnie dla bezpieczeństwa, po to aby rozwarcie się nie powiększyło. Ochłoń i myśl pozytywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati bardzo się cieszę, że napisałaś i że samopoczucie masz lepsze. Ja od ponad miesiąca muszę leżeć, a od tyg. nakaz się zaostrzył-wstawać mogę tylko do wc i łazienki. Jak Ci się udało zrobić taką rewelacyjną wyprawkę? Przez internet kupowałaś? Kiedy teraz masz wizytę? Kaja moja szyja podczas połówkowego skróciła się do 2 cm.. Dlatego leżę... Do tego doszło mi twardnienie brzucha i ból..W szpitalu mój lekarz przepisał mi fenoterol. Biorę też luteinę 2*1, i asmag forte 4*2. Dziś byłam na badaniu kontrolnym. Szyjka lepiej, ale jest miękka, więc nie ma najmniejszej gwarancji jaka będzie za godzinę... Łóżko mam podniesione 20 cm nogami do góry, nie mogę dosłownie nic robić.. Lekarz też planuje położyć mnie na oddziale, bym dostała leki przyspieszające rozwój płuc dziecka, ze względu na zagrożenie... Liczę każdy dzień i cieszę się nim, choć bywają gorsze chwile... Kaja damy radę.. Moja koleżanka ma szew od 16 tc. Teraz jest już w 28. On pomaga. Mi niestety boją się go dać ze względu na miękkość.. Więc leżę... Trzymaj się i pisz i pytaj co chcesz..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie miałyście objawy skracającej się szyjki?? Kaja mówiłaś, że dziwnie się czułaś. Co się działo?? teraz tylko wypoczywaj! Kati ale fajne zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
czesc Dziekuje dziewczyny za wczorajsze wpisy. Z tego wszystkiego od 1 rano do 6 nie spalam Leżę plackiem, wstaję na chwilę. Mam takie klucia w pochwie, kroczu ze chwilami nawet nieźle bolą. Biore nospe, magnez, luteine Mam nadzieję ze będzie dobrze. zastanaeiam sie czy po założeniu szwu bede mogła chodzić aby np.kupić dla dziecka rzeczy.? U mnie jest tylko plus ze mam twarda szyjkę, ale to dopiero 23 tydz. Modlę sie aby jakos to przetrwać. Rosa a jak sobie radzisz leżąc, jak zabijasz czas? Ja jestem z lekka pracusiem i juz od 7 wisialam na tel z pracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia już się zaczynają wyprzedaże?? 30% to już fajnie :) ja widziałam reklamę tesco na 30% Iskierka do 2 listopada to już niewiele czasu, tym razem Księżniczka lub Księciunio się pokażą w całej okazałości, tego życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×