Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość materacccc

zmywarka boscha - faktycznie zły pomysł?

Polecane posty

Gość materacccc

szukałam opinii na necie, zmywarki marki Bosch cieszą się dobrą opinia i są polecane. Sama mam kilka sprzętów agd Boscha i działają super. Jednak znajoma ma zmywarkę tej firmy i mówi, że jest tragiczna, ponoć jej 3 znajome też podzielają ten pogląd. A wy co myślicie? chcę kupić model w klasie A++ (taką też mam lodówkę, rachunki spadły o 30zł/m-c dzięki niej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka 86
ja mam miele i bardzo sobie ja chwale. niestesty z boscha nie ma nikt u mnie wiec nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam zmywarke bosha i od kilku miesiecy stoi bo jakis blad wyskoczyl na niej, tragedia jednym slowem.. u kolezanki podobnie z ta zmywarka tyle ze jakis inny blad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar(a)bara
tez slyszalam o Boschu niepochlebne opinie niekoniecznie zmywarki, tylko tak ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie piękna
a mój bosch jest najlepszy na świecie. Już 4 lata zmywa codziennie moje gary - bez żadnej najmniejszej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama ma
bosha juz jakieś dwa lata, ja troszke krócej - obydwie nie narzekamy, zmywarki działają aż miło:) także ja polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamela Andersen
mam pralkę boscha - z 10 lat i hula: przeżyła wynajem mieszkania i oprała tabun wynajmujących, dwójkę dzieci, pranie w wykonaniu mojego męża, po prostu niezajebywalna, no. Ale jak się kiedyś popsuła, to obdzwoniłam wszystkie serwisy w okolicy i już po trzech pierwszych telefonach wiedziałam, że rozmowę należy zaczynać tak: "Dzień dobry, robi pan boscha?". Z reguły odpowiedź brzmiała "nie". Bo nie ma części do boscha. Oczywiście, jest jeszcze autoryzowany serwis - który mi rzekł, że naprawa będzie kosztować nie pamiętam ile, ale coś tak pół nowej pralki, a majster ma czas za miesiąc. Na całe szczęście się okazało, że to nie pralka umarła, tylko gniazdko ;) Pralka hula nadal bezawaryjnie :D Ale wiem już, że jak jednak kiedyś stanie, to ratunku już dla niej nie będzie, "bo nie ma części do boscha".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Ja mam zmywarke bosha, nie narzekam ale ma dopiero rok, pierwsza tez byla bosh, ale to byl upgrade z 45 na 60, chodzila bez zarzutu i dalej chodzi bo sprzedalam ja znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni67
Ja też mam Boscha 3 lata i żadnych problemów podobnie jak z pralką. Bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosch i siemens to porządne marki, sprzęt mają rzeczywiście dobry jakościowo. sama używam i podzielam tę opinię. zajrzyj sobie na magiczną planete i wybierz coś wg specyfikacji. jestem pewna, że będziesz z boscha zadowolona. a marudzące kolezanki...hm, wyjątki potwierdzające regułę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijjjjja
moja mama ma zmywarke boscha od 10 lat, przeszla kiedys jedna naprawe,poza tym ok; teraz brat ja wykancza, a ona kupila nowa tez boscha, nie ma zastrzezen; ja tez mam od 2 lat boscha i jestem zadowolona; osobiscie nie spotkalam sie jeszcze z negatywnymi opiniami o tej marce...no ale moze may szczescie do ich sprzetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mieszane uczucia. Otóż z mężem mamy zmywarkę Boscha od prawie roku i jestem z niej bardzo zadowolona. Myje szybko, cicho i dość dobrze. Nie była nawet bardzo droga. Jednak w moim domu rodzinnym jest też zmywarka Boscha. Kosztowała dużo , Pan w sklepie bardzo ją zachwalał, a my jesteśmy rozczarowani. Zmywa długo i najgorsze to to, że nie domywa :/ Myślę, że wszystko zależy od modelu. Nie można powiedzieć, że wszystkie zmywarki Boscha są złe, albo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam amico - już 12 rok. I wady ma tylko takie : 1. nie działa jeden program (z 5 , więc tragedii nie ma ;) ) 2. od dwóch lat co jakiś czas mam awarię typu, że nie odpala (sól, wszystko jest), ale jak postoi nie włączana ok. tygodnia, to błąd sam się kasuje i działa znów - tak mniej więcej co 8 miesięcy się robi. Na zimę wprowadzamy się do nowego domu i planuję zakup Boscha :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam boscha od kilku miesiecy i.... bardzo czesto szklanki maja smugi i nawet zaschniete drobinki jakby jedzenia(?) , talerze i kubki maja te same ciemne drobinki (przypominaja fusy od kawy choc kawe pijam moze 1 w tyg.). naczynia sa najnormalniej niedomyte. oczywiscie przed wlozeniem do maszyny wszystko jest oplukane z resztek jedzenia wiec skad te brudy? uzywalam juz wszystkich tabletek od najtanszych do najdrozszych, plynow. nablyszczacz i sol tez zawsze sa w zmywarce. nie mam juz do niej cierpliwosci.... wiem, ze potrafi dobrze zmywac bo na poczatku przez ok. 2 miesiace nie mialam powodow do narzekan. a i filter czyszcze co 3 mycia. praktycznie ciagle jest czysty. moze jest jakis inny o ktorym nie wiem? jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jakim programie zmywasz? krótkim czy jakimś dłuższym? druga przyczyna to może być nieprawidłowe układanie naczyń w zmywarce - niby prosta rzecz ,ale są pewne zasady i one mają sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak mam takie oblepione naczynia to znak, że trzeba zdjąć śmigła i odetkać otwory bo się czymś zapchały woda leci, ale nie tak jak powinna i śmigła się nie obracają, przez co nie myją naczyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo zły pomysł. Działała dwa dni i przestała. Przyszedł pan z serwisu po 3 dniach obejrzał i powiedział że przyjdzie po niedzieli (pompa). Jestem już tydzień bez zmywarki, czekam na naprawę. Serwisant powiedział że to nie bosh i będzie się psuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowysprzet
nie czemu, zmywarka boscha to bardo dobry pomysł mam i sobie jak najbardziej chwale . Służy mi już kilka lat i problemów z nią żadnych ale widzę że masz wątpliwości jeżeli tak to zajrzyj tutaj http://pozmywani.pl W serwisie prezentowane są opisy i recenzje zmywarek, serwis cały czas aktualizowany o nowe testy i opisy. Bardzo pomocny przy zakupie nowego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam bardzo pozytywne doświadczenia z Boschem . Moja zmywarka co prawda właśnie padła,ale po 10 latach pełnej eksploatacji. Piszę pełnej, bo nienawidzę mycia, więc mój bosch był zajechany. Dwa lata temu czyściliśmy sami płaszcz wodny, kamienia było sporo, ale wszystko ładnie się doczyściło. Od czasu do czasu serwowałam jej jeden cykl czyszczący, taka kąpiel wraz z 10 kwaskami cytrynowymi :) W marcu minęło 10 lat i chyba czas na zasłużoną emeryturę. Poszła pompa :( Mąż upiera się zawezwać magika od zmywarek, zobaczymy co powie :) Jeśli reanimacja okaże się kosztowna, zacznę szukać nowego Boscha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tklien
Bardzo zly pomysl kupno sprzetu firmy bosch. Kto z nas? uzytkujacych sprzet dobrze dzialajacy ,za co zaplacilismy, bedzie pisal pochwalne teksty? Chyba, ze ma swiadomosc wyjatkowego szczescia. Zmywarke bosch mam 3 lata, nigdy dobrze nie zmywala , do tego rozlecial sie mikro filtr (PLASTIKOWE SITKO W KSZTALCIE WALCA) wartosci moze 5 zlotych, ale firma bosch sprzedaje tylko w kompletach w cenie kilkuset zlotych. Kazdego posiadacza zmywarki firmy bosch to czeka. Dlatego szczerze odradzam sprzet firmy boschl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO jest tak zwana dewaluacja marki Bosch - kiedyś marka o bardzo wysokiej pozycji- dzisiaj badziewie- mam lodówkę z 1996 - chodzi bez zarzutu- na pewno dzisiaj kupiona bedzie po 5 latach do wymiany, zmywarka 8 lat nie warto naprawiać - tylko my naiwniacy dajemy się nabierać i jesteśmy wierni marce a od fachowców rady - jechać po sprzęt do Niemiec na ten rynek są innej jakości - i tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotina
Mam boscha 45 od pól roku, jestem zachwycona. Poczytałam i przed kupieniem i po kupieniu prawie wszystko co jest w internecie. Jeszcze trochę zostanę instruktorem. O mało nie zrezygnowałam z zakupu, gdy moja znajoma otworzyła zmywarkę. Smród nie do opisania. Porozmawiałam z innymi właścicielkami zmywarek twierdziły, że nic nie śmierdzi,myślałam, że trochę okłamują. W końcu kupiłam, kupiłam też różne środki, żeby je przetestować i dalej studiowałam co się dało o zmywarkach. Znajoma od tej śmierdzącej zmywarki poinstruowałam, że resztki jedzenia trzeba usuwać, jakimś papierem, ręka czy też lekko opłukując - po kwasach. Po pewnym czasie znajoma zatelefonowała, ze zmywarka nie domywa, chyba będzie reklamować. Jak ją wypytałam, czy wszystkie naczynia, czy tez może z jednej strony okazało się, że głownie z dołu z tyłu. Oszczędzę szczegółów - ramię spryskujące było zapchane resztkami jedzenia. Jak ją wy instruowałam jak się myje zmywarkę okazało się, że "zmywarka się naprawiła" i oczywiście nie śmierdzi. Ja prawie po każdym myciu wyciągam filtr i przepłukuję go ciepłą woda , często prysnę środkiem do mycia naczyń ( płyn do mycia naczyń rozcieńczam i trzymam w pojemniku ze spryskiwaczem, nauczyłam tego kilka koleżanek i też tak robią). Ja nie twierdzę że nie postarzają zmywarek, ale wiele użytkowniczek same je "postarzają". Jedna z moich koleżanek, ma zmywarkę od lat. Gdy chciałam się od niej czegoś nauczyć, okazało się , że to ja mogę ją nauczyć. Nigdy jej nie myła bo uważała, że zmywarka sama się myje. "Z oszczędności" używa jej raz na tydzień po gościach. Chcialam do niej zajrzeć w ramach instruktażu ale wzbraniała się więc nie nalegałam bo... Dziewczyny, myjcie choć raz na miesiąc zmywarkę - automatycznie -a poza tym ręcznie przepłukujcie octem ramiona spryskiwaczy, a środkiem do mycia naczyń uszczelki Sprawdzajcie czy nie ma w nich jakiegoś ryżu albo pestki z cytryny w ramionach. Ja myję praktycznie wszystko, zawsze mam różne środki i wzglednie często używam rożnych programów w zależności od "sytuacji naczyniowej" . Garnki tez myję. Oczywiście mocno przypalonego nie umyje, ale jest na to rada nie przypalać. Kupiłam również kostki z Lidla i z Biedronki. Ponieważ część forumowiczek pisze, że niszczą szkło zaczęłam używać ich do mycia - odmaczania przypalanych garnków - cudo. Ponieważ jestem specjalistka od przypalania, kilka razy musiałam, dać kolejną kostkę i postawić garnek na 2 dni. To patent - wszystko odchodzi, a wodę potem do wc niech tam zrobi trochę porządku. Ostatnimi czasy. Czasem myję pustą zmywarkę 2 kostkami, wsadzam wtedy tez |CZYSTE garnki, żeby wypiękniały. Myślę, że takim myciu garnki lepiej opłukać . Mam jeszcze trochę tabletek bo nakupiłam rożnych jak głupi czapek al tak myślę, że przejdę na proszek. tak radzą specjaliści. jeśli chodzi o te gary. Zmywarka może nie domyć czasem garnka, ale można troche obmyć przed wsadzaniem - ja tak robię, a jak czasem nie domyje mi to wsadzam go do ponownego mycia, albo ręcznie domywam. Pozdrawiam wszystkich, a najbardziej tego kto wmyślił zmywarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotina
Jak się rozpisała to jeszcze dodam. Udało mi się - o nie wiedziałam- kupić zmywarkę ze stalową wkładka filtra, taki e sa lepsze produkowane w Niemczech. W Polsce produkują plastikowe. Łatwo to sprawdzić w sklepie. Na górnej ramie wewnątrz drzwi pisze kto jest producentem. Dziewczyny poczytajcie w necie co się da o zmywarkach jak władać naczynia, jak myć zmywarkę, jakich środków używać. Ja w gospodarstwie 2 osobowym - obecnie już nie pracuję i gotuję w domu- używam zmywarki 45 codziennie. Myję też wszystkie szklanki - bo szkoda i wody. Jestem zachwycona żałuje, że nie kupiłam zmywarki wcześniej, a nie kupiłam bo durna słuchałam tych co zmywarek nie mają i twierdzili, że w nich jest smród, zgnilizna i pleśń. celowo rożnymi srodkami myję zmywarkę - poza octem bo ponoć niszczy powłokę stalową. W Lidlu w czasie akcji błysk jest w małym prostokątnym pudełeczku za kilka złotych 5 woreczków środka do mycia zmywarki. Z nim jeszcze czystych garnków nie myłam, ale jak już pisałam 2 kostkami (biedroka lidl) jedną do pojemnika drugą do koszyczka to już myłam cała dumna z siebie, że tak oszczędzam. Środek do mycia zmywarki finisz kosztuje ok 15 zł. mam tez taki, ale użyję go za jakiż czas jak dokupię kostek finisza - radzą ozywać wszystkiego z jednej firmy. Ja nie należałam do oszczędnych ale teraz już nie pracuję i mam troszkę więcej czasu więc postanowiłam na starość trochę się zmienić, ha ha ha. Każdy środek działa troszkę inaczej ( na coś innego), dlatego daję moje ukochanej zmywaczce urozmaicenie. Wyczytałam, ze jezeli gotowe kostki to nie 11 w jednym tylko clasic i oczywiście sól i nabłyszczacz. ja przyznam , że z nabłyszczaczem nie szalej, bo w większości środków które teraz mam jest już nabłyszczacz. czytałam ze z nabłyszczacza nie warto rezygnować co do zasady bo ułatwia zmywanie detergentów. Pisałam, że jak skończę kostki i kapsułki przejdę na dobry proszek, wtedy będę regularnie uzupełniać nabłyszczacz. Ten projekt przejścia na proszek wynika stąd że mam 45 i czasem mam dyskomfort umysłowy, że może normalna kostka to za dużo chemii na moje niezbyt brudne naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam dwie bzdury. Mam zmywarkę Bosch wprawdzie dopiero od pół roku ale żaden błąd mi nie wyskoczył, ale gdyby wyskoczył - jest instrukcja która wymienia symbole błędów, które mogą być sygnalizowane i instrukcję co wtedy należy zrobić. Filtr do zmywarki Bosch nie kosztuje w komplecie 500 zł zależny ile części potrzebujesz całość z tacką , czy samą wkładkę filtrującą od 50 do 150. Jest pełno ogłoszeń a internecie. I nie słuchajcie opinii tych co nie maja zmywarki albo nie umieją z niej korzystać, bo nie przeczytali instrukcji. Zmywarki trzeba się troszkę nauczyć, w necie jest mnóstwo informacji, a sama zmywarka to cudo. Bardzo dobrą instrukcję ma Miele czy jak tam się nazywa, jeszcze dokładniejszą niż Bosch, warto ją przeczytać bez względu na to jaka a siezmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Nie wiem, nigdy nie miałam zmywarki ale wydaje mi się że Bosch jest dobrą firmą. Obejrzyj sobie moze zmywarki dostępne w rtv euro agd - http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml moja mama ma stamtąd zmywarkę ponad rok i nie narzeka. Ja też planuję jakoś kupić bo nie znoszę myć naczyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę przeciez jak zmywarka jest dobrej jakości to się z nią nic nie stanie nawet od produktów o niższej cenie, wystarczy zobaczyć ich skład, niemalże to samo wszystko. Ja mam zmywarkę Bosh kupowałam ją na avans.pl używam tabletek dyskontowych i nic się z nią złego nie dzieje, jest świeża, czysta i pachnąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja zmywarka Bosh służyła mi dość długo, wydaje mi się, że nie ma co patrzeć na markę, a na konkretny model. Nawet kiedy sie popsula to usterka była na tyle mała, że wystarczyła drobna naprawa ze strony: http://www.technikan.pl/naprawa-agd-warszawa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tlispina
gorszą opcją jest na pewno amica, teraz z niej korzystam i delikatnie mówiąc mnie nie zadowala, podpytywałam w sferisie o producentów zmywarek i mówili, żeby pójść w elektroluxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytajcie sobie tutaj jak obsługiwac taką zmywarkę http://www.finish.pl/ Mysle ze warto jest to wczesniej wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×