Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość mamucha83
Hej w nowym roku cos tu cisza na maksa ostatnio :-) u nas spoko mala tez kimala w trakcie wybuchow ogolnie bylo dobrze dzieciaty sylweste bo wszyscy uczestnicy sylwka mieli dzieci Matylda byla najmlodsza Ja juz szczepilam mala nie mpamietam ile to bylo ale wiem ze miala 3 naklucia i dzielnie to znosla poza tym robilam jescze pneumokoki ale ja mialam je za friko ( pomylka w wadze urodzeniowe-lekarka wpisala bledny pomiar na nasza korzysc) Co sadzicie o chustach? Mi sie to strasznir podoba bylam dzis na warsztatach chustowych od kolezanki dostalam chuste i jest super mala od razu sie uspokaja i wtula i wogole nie czuje sie ciezaru maluchawogole niunka wazy juz 6 kg i zaczynamy korzystac z pieluch 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u Nas spokojnie minęła noc sylwestrowa, Mała grzecznie spała a fajerwerek i tak było mało bo mieszkamy daleko od centrum miasta. my 8 stycznia mamy wizytę u pediatry i dopiero wtedy dowiemy się wszystkiego odnośnie szczepień. ja osobiście nie jestem zwolenniczką chust. u Nas wieczór spokojny, Mała niedawno zasnęła a my zaraz coś sobie obejrzymy na kompie :) miłego wieczorku zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Szczepienia brałam darmowe - nie widzę sensu w tych 5 w 1. 5 min płaczu i już. Chusty wg mnie nie sa ani ładne ani zdrowe:) Wczoraj rozmawiałam z koleżanką która szczepiła na wszystko a dziecko non stop chore-w Sylwestra tez nie poszli na imprezę bo się syn rozchorował. Był szczepiony na rotawirusy a w szpitalu z rotawirusem wylądował:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Widze ze forum siadlo na maksa ale najwyzej napisze do siebie :-) U malej standard z wieczornym zasypianiem marudzenie ale udalo sie skurocic do ok 1h i plusem tego jest przesypianie nocki A mi sie chusty podobaja super odciazony kregoslup jest ale nie chce malej przyzwyczajac do ciaglego noszenia na rekach Mala wazy ponad 6 i wskoczylismy juz na pieluchy 3 Jakie plany na dzis? (o ile ktoras odpowie :-))Bo ja duzo siedzenia przy kompie teraz musze sie ogarnac i zjesc sniadanie :-) Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Faktycznie cisza tu jakaś, czyżby to postanowienie noworoczne- mniej czasu przy kompie ? :) aaa_wazka ale te skojarzone szczepionki to nie tylko mniej kłóć ale tam coś jeszcze chodzi o jakieś rodzaje tych komórek wszczepianych bakteri, nie pamiętam dokładnie ,musiałabym doczytać. Do wtorku mam czas żeby podjąć decyzję. Ale mam chyba inny problem- dziewczyny, czy któraś miała problem z ciemieniuchą? Ja w sumie nie wiem czy to na pewno to. Do wczoraj nie stosowałam zadnego szamponu tylko głowkę myłam w tej wodzie co mały się kąpał z oilatum. Ale włoski wydawały mi się jakby ciągle tłuste więc kupiłam szampon hipp i dzisiaj mały ma taką suchą skórę na czubku główki i zaczyna się łuszczyć. Może to już było wcześniej tylko ciągle natłuszczone oilatum nie rzucało się w oczy a szampon ujawnił problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Wydaje mi sie ze to ciemieniucha i ja bym stosowala dalej ten oilatum bo wiem ze na ciemieniuche stosuje sie oliwke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Ale zastanawiam się czy kupić osobno szampon oilatum i chyba tak zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knika ale też czytałam że po każdej szczepionce mogą być różne efekty uboczne a po 5 w 1 może ich być aż 5. Ale każdy robi jak uważa:) Ja szczepiłam syna darmowymi - tego starszego i nigdy nawet marudny nie był a jest zdrowy :) Może gdybym nie pracowała w służbie zdrowia z lekarzami to bym inaczej podchodziła a niestety wiem że naciąganie na kasę jest tu przerażające:) My dzisiaj filmiki jak zwykle a jutro do Piły bo mąż ma turniej w piłkę nożną:) http://szczepieniapneumoihib.wordpress.com/ http://hipokrates2012.wordpress.com/2012/04/01/szczepionka-na-pneumokoki-prevenar-czyli-kolejna-afera-medyczna-iii-rp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg pierwszego artykułu jak nie paliłam w ciąży,nie piłam , karmię piersią to mam minimalne ryzyko że syn pneumokokami się zarazi - chociaż ciągle czytam i się zastaawiam. Dziwi mnie fakt ze szczepionka na pneumokoki kosztuje 100 zł a biorą od nas 300, czemu mam sponsorować i tak bogatych lekarzy czy firmy farmaceutyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Wazka- dokladnie ja tez mialam te darmowa mnie straszyla polozna ze lepiej wziac te 5w1 lub 6 bo moze wystapic teperatura itd a mala moze 30sec po kazdym nakluciu plakala i nie miala zadnej temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyesc dziewczyny! U nas sylwester spokojny byl. maz w pracy a ja z synusiem w domu sama. myslalam ze sie troche pobawimy a on jak zasnal mi o 21 tak obudzil sie dopiero o 5.20 rano.. nic mu nie przeszkadzalo w ta noc :) Jesli chodzi o szczepienia to my bedziemy miecw lutym 6w1 i do tego osobno rotawirusy. u nas ten pakiet jest za free wiec ok, musimy tylko za rotawirusy zaplacic osobno. mamucha mi tez chusty mocno sie podobaja ale niewiem czy takie cos bardziej na lato sie nie przydaje. po domu bym nie chciala pzryzwyyczaic zeby ciagle noszony byl a na dwor teraz w kombinezonie to za ciezko . mamy nosidelko dosyc solidne i uzywam jak ide do pralni czy cos, tez fajna sprawa :) my planow na dzisiaj nie mamy, maly naratie od rana tylko spi, zaraz zabieram sie za obiad. P.S. maly tez juz 6kg minal :D a jest tylko na cycu ciagle :) P.P.s. wazka, wglowiesieniemiesci - slodkie juzy wasze maluchy, ja dopiero wczoraj otworzylam maile ze zdjeciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly ma dopiero 4,430 i tez tylko na cycu.Ssie z 5 min i zasypia,a pozniej jest wielkie darcie bo glodny.Jak go budze jeszcze gorzej bo wkurzony jest strasznie.Czesto sie budzi i wogole ciezko ma zasnac zasypia na rekach w wozku jedynie jak jest bardzo zmeczony.Wieczorem o 9 juz jestesmy po kapieli i jedzeniu i zamiast spac to oczy jak 5zl i do 1,30 co dzien mamy bal.Moja mama wyjezdza w niedziele,az sie plakac chce. marien...jak jest u Ciebie z tym karmieniem je ladnie czy tez odstawia jak moj?Ile czasu siedzi na piersi?Za kazdym razem mu sie odbije czy jak zasnie to odkladasz do lozeczka na boczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senioritka u mnie raczej nie ma cyrkow z jedzeniem. Maly z poczatku mi przysypial to polozna kazala mi go zawsze wybudzac i tez sie burzyl ale teraz juz sie nauczyl ze cycus jest do jedzenia i jak mu sie przysnie to go pod stopka mocniej pogilam i od razu je dalej. Kazdy posilek zajmuje mu jakies 10 do 20 minut max. dluzej je rano zawsze po dluzszej przerwie a takw dzien to 10 minut i po sprawie. A z tym odbijaniem to roznie. Czasem mu sie odbije kilka razy a czasem wogole, wtedy go klade na 5 minut plasko , podnosze i od razu sie odbija. A jak zasypia to klade go tez normalnie do lozeczka na boczek, a kiedys sam sie przewroci i spi normalnie na pleckach. Kurcze polecilabym Ci zebys zawsze go wybudzala jak zasypia ale piszesz ze sie awanturuje.. pewnie wtedy tez odpowiednio dluzej trwa cale karmienie, co? u mnie z poczatku pamietam jak przysypial to w sumie ciagle mialam cyce na wierzchu bo nie zdarzyl dobrze sie najesc a juz byla pora nastepnego karmienia.. Dlugo nie da sie tak ciagnac.. Mam nadzieje ze jakos Ci sie unormuje z malym. A wogole to jak czesto domaga sie jedzenia? dajesz w rownych odstepach czasu czy poprostu jak wola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Probowalam w okreslonych porach,ale nie dalo rady go przetrzymywac bo ewidentnie glodny byl.Sciagalam mleko zeby byc pewnym ze zjadl i ile zjadl,ale lykal powietrze...Teraz sama piers i nie wiem czy sie najada czy nie.Ulewa mu sie czasami a nawet czasem taki serek leci.W dzien budzi sie tak co godzine,na spacerze mozemy byc 5 godz i spi.W nocy co 3 godz okolo,tylko ze zasypia o 2!Jutro konczy 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Senioritka na serio ci wspolczuje malucha na pewno jest slodki ale jak piszesz to ogolnie trudny w obejsciu pociesz sie tym ze moja mala wczoraj odstawiala cyrki od 21-2430mniej wiecej a dzis nie wiem jak to bedzie puki co przyszypia ale na ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka - pociesz się ze już tak długo nie będzie. Dzidzia zacznie więcej obserwować, bawić się, mniej marudzić...nakręcasz mu karuzelę? Niektóre dzieci takie są, że im dobrze przy cycu i już, Mój czasem ma takie dni-wieczorem czasem cały film przeleżymy - on przy cycu. Mnie to akurat nie przeszkadza. Na dworze, w aucie tez zawsze śpi.Jak jesteś zmęczona wysyłaj męża na spacer. Marien wyślij też Filipka, ciekawa jestem jak się zmienił...Ja jak przerzucę zdjęcia ze swiąt też wysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze to sie zmieni.Maz w robocie wiecej go nie ma jak jest a rano odsypia,popoludniu przyjedzie ale za pozno na spacer.Maly zasnal i juz sie przebudzil i tak w kolko mam.Taki ten sen ma niespokojny.Zrzuce zdjecia to tez wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z każdym dniem będzie więcej zajmował się otoczeniem. Chyba nie płacze cały czas tylko sobie leży i patrzy też? Ma bujaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka a gdzie gra Twój mąż, bo mój też gra w halówkę w Pile :) A nad szczepionkami jeszcze pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly czas nie placze ale dlatego ze wciaz sie ktos nim zajmuje.Karuzele mu wlaczam ale polezy 5min i mu sie nudzi. Slyszeliscie o kroplach Bobotic?Na kolke?Lubi jak mu babcia spiewa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
senioritka ja mam te krople, ale krótko je stosowaliśmy bo nie przynosiły rezultatów i dopiero sab nam poimógł. Dziewczyny nie chcę się narzucać ale też chętnie pooglądam zdjęcia Waszych Maluchów i podzielę się swoimi. Mój adres to knika77@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Dziewczeta jak wam knika wysle foto dzidzi to mi tez przeslijcie ja na ten fotosik tez wrzuce aktualne malej bo tez sie zmienia ( heheh glownie tje :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
chetnie przeslę zdjęcia tylko o adresy poproszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
A i creamyfl tez sie podziel swoim maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Ja to tu nie podaje swojego priv meila wiec przez dziewczyny mi wyslesz :-) a nie umiem z tego tableta meili wysylac bo cos jest zle ustawione Wogole o ktorej kapiecie maluchy? Bo ja kapalam o ok 20 30 to kimala do 2130 i pozniej maruddzenie domok 24 m in przez kupe :-) a zaczelismy ja kapac o 19 to jest luz o ok2015 kima i sw spokoj zobaczymy jak to dalej pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
To moj maly zuczek ae foto na maksa nie aktualne bo sprzed ponad miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodalam link z fotosika tydzień temu tutaj ;) zobacz na poprzedniej stronie. Szczęśliwego Nowego Roku mamusie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) senioritka wszystko się z czasem unormuje :) u Nas wczoraj była health visitor i zważyła Małą 4580 :) obejrzała z każdej strony, wypytała o to ile Mała je i czy nie ma jakis większych problemów, umówiła się na kolejną wizytę na 21go i poszła, w sumie to nie mam nic przeciwko tym wizytom ale mogłyby się już skończyć ale tutaj to standard :O heh ubawiłam się ostatnio bo Nasza córka ma zaledwie 1,5 ms a już listy na siebie dostaje :D wczoraj dostała zaproszenie na szczepienie a wcześniej po przeprowadzce dostała list potwierdzający zmianę przychodni :) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Knika mój ma turniej w Margoninie, nie gra w żadnej lidze czy cos, po prostu sobie zorganizowali sami. Wgłowiesieniemieści - to fajnie u Was jest:) Ja muszę sama pamiętać o szczepieniach:) Zaraz Wam wyślę kilka zdjeć. Senioritka - za chwilkę wiosna a u Ciebie to w ogóle dużo szybciej będzie ciepło i można w wózku małego wystawićna balkon i niech spi i się dotlenia:) Ostatnio u nas deszcz padał i mąż ze spaceru wrócił po 15 minutach to jeszcze wózek na balkon wystawiliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×