Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość pumpalumpa

Nalewki

Polecane posty

A propos cebulówki, to podałam recepturę, którą kiedyś znalazłam w domowych przepisach, ale można modyfikować ją według uznania. Trochę miodu dla osłody nie zaszkodzi. Polecam cebulówkę na mroźne dni, gdy przemarzniesz dobrze wypić kieliszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipuli
To zależy . . . masz rację! Spirytus łączymy ze wszystkimi składnikami i czekamy 4 tygodnie. Ja zazwyczaj korzystam z nieco innego przepisu. Według mnie najprostszego: owoce zasypujesz na tydzień cukrem, później zalewasz na kolejny tydzień spirytusem, odcedzasz i odlewasz do butelek. Myslę, że każda nalewka powinna stać minimum 3 miesiące. Lecznicze, te z ziół czy z czosnku robi się trochę inaczej bo tu o sok trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak jeszcze w temacie leczniczych nalewek to podaje przepis na dyniówkę, która działa wzmacniająco na organizm: 1 l soku z dobrze dojrzałej dyni 1 l spirytusu Z dyni wycisnąć do słoja 1 l soku. Powoli dodać 1 l spirytusu. Wymieszać. Słój szczelnie zamknąć i postawić na dobę w lodówce. Następnie wyjąć i dobrze wstrząsnąć. Przelać do butelek, zamknąć. Od razu jest gotowa do spożycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry pomysł
z tą dynią. Choć ja za tradycjami halloween nie przepadam to moje dzieci owszem i mają w planach zrobić lampiony - to już wiem co ja mogę z tego mieć ;). Spirytusu nie rozrabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nigdy nie wychodzą mi nalewki. Próbowałam już kilka razy swoich sił- nieskutecznie. Wolę kupić dobre wino ( uwielbiam Tamaya Merlot). Chyba , że któraś z Was poleci mi jakiś sprawdzony przepis na nalewkę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nalewka z soku to nie jest żadna nalewka, tylko sok zmieszany ze spirytusem. Z dyni fajnie wychodzi z pokrojonych kawałków oczywiście z dodatkiem cukru i przypraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim faworytem wśród sklepów z sortymentem gorzelniczym jest internetowy sklep Domowe Alkohole. Można w nim kupić wszystko począwszy od drożdży poprzez zaprawki do alkoholi a na dębowych beczkach i destylatorach kończąc za bardzo atrakcyjne ceny. Z ofertą sklepu możesz zapoznać się na stronie pod adresem www.alkohole-domowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalewki domowe
Sezon nalewkowy właśnie się zaczyna. Chcesz zacząć i brakuje Ci pomysłów? Zajrzyj na: https://www.facebook.com/groups/266313200547815/ Setki przepisów na najlepsze nalewki, kalendarz nalewkowy - kiedy zrobić daną nalewkę i wiele, wiele innych porad i inspiracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka

Witam.

Kocham nalewki.

Do nalewek wg mnie najlepiej dodać spirytus 70%. A jak go uzyskać? Bardzo prosto:

0,5 litra spirytusu 96% zmieszać z 0,5 litra wódki 40% = i cyk! już jest potrzebny spirytusik 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Bimber ? W jaki sposób go przygotować ? 

Edytowano przez malecka22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×