Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ela...................

jak wysokie alimenty moge zasadzic od ojca ?????

Polecane posty

Gość ela...................

ucze sie w szkole medycznej policealnej mieszkam w internacie za ktory place 140 zł na mies mam spore wydatki w szkole (ok mies 70zł) jestem jakies 400km od domu rodzice sie rozwodza mama nie pracuje zarobki ojca na papierku wynosza 2000 tys a tak naprawde ma cos kolo 7 tys (wypisał sie z swojej firmy i zostawil tam swojego brata ktory mu robi takie przekrety zeby bylo ze niby zarabia tyle co pracownicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
prosze podpowiedzcie cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O'qrwa
O'rwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
bez przeklenstw.. mam ich dosc przez cale zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
O w morde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka Miki***
Ty nie zasądzasz tylko Sąd. Wystąp o 1000zł , a ile Sąd zasądzi to zasądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
A z czego mama sie utrzymuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
mama miala do tej pory prace ale ja stracila bo jej firma upadla... teraz ledwo co tam z nim wytrzymuja... do tego mam jeszcze 2 siostry w wieku 15-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
A próbowałaś po dobroci? Straszna to rzecz przeciw ojcu stawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba mama
powinna porozmawiać z ojcem o wysokości alimentów na dzieci,jeżeli nie uda się porozumieć niech wniesie sprawę do sądu.Mozecie spróbować wnieść o 2.000zł,pozbierajcie jakieś dowody jakie miał dochody gdy był z wami,musicie udowodnić,ze je teraz zaniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsko swędziało
a teraz płać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
on do tego jest chory psychicznie.. ja nie wiem czy to go z czegos wogole zwalnia.. boze:( co wy po dobroci nie da rady.... on wogole nie chce slyszec o tym ze my chcemy od niego pieniadze.... on by chcial po 100 zł na mies to by bylo dla niego odpowiednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Znaczy tak: Poszłaś do taty i poprosiłaś: - tato, daj mi 420 zł, bo tyle mi potrzeba żeby się uczyć. A tata powiedział: - dam ci 100 zł, bo jestem chory psychicznie. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
chodzi o to ze on nie chce nawet sluchac zeby na nas placic... nie odwaze sie nawet isc do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
To coś ty mu zrobiła, że tak sie boisz? A może napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela...................
ja nic mu nie robilam... to on zawsze sobie urajal ze my cos na niego kombinujemy ze klamiemy ze jestesmy kurwami ;] bez zadnych podstaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Ale jednak kombinujecie! A nie lepiej po dobroci? Bez kombinacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Rodzic , nie ma żadnego obowiązku alimentacyjnego względem pełnoletniego dziecka. Nauka pełnoletniego dziecka nie jest ani argumentem a ni usprawiedliwieniem alimentacji pełnoletniego. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Zniecierpliwiony - skończ p..isać nieprawdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" [zgłoś do usunięcia] O w morde Zniecierpliwiony - skończ p..isać nieprawdy! """" Dlaczego ...nie prawdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
A mnie skąd to wiedzieć? - może masz problemy z rozumieniem - może myślisz życzeniowo - może masz omamy - albo żółte papiery Ja nie wiem. Ty sobie nie zdajesz sprawy. Idź i spytaj specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:10 [zgłoś do usunięcia] zZ Zniecierpliwiony Rodzic , nie ma żadnego obowiązku alimentacyjnego względem pełnoletniego dziecka. :D:D przede wszystkim ma obowiązek etyczny i moralny martwić się o swoje dziecko! Dziecko pełnoletnie, które się uczy /szkoła, policealne lub studia/ ma prawo do alimentów ze strony rodziców - nawet do 26 roku życia. http://www.fakt.pl/Alimenty-dla-doroslego-dziecka,artykuly,56499,1.html Autorko, a mama nie występuje po alimenty? Alimenty można uzyskać nawet nie mając rozwodu, wystarczy tylko napisać do sądu że nie łoży w wystarczającym stopniu na rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym lepiej, żeby twój ojciec nie miał żółtych papierów, bo jeszcze będziesz się musiała nim opiekować i na niego płacić alimenty - jeśli się okaże,że jest osobą chorą. Więc na twoim miejscu tak bardzo bym tego nie podkreślała w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
A co ty tu piszesz o etyce i moralności do zwolna rosnącego pasożycika, który chce ojca do sądu zawlec? Uważaj co i do KOGO piszesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o etyce i moralności pisałam myśląc o ojcu, a nie o dziewczynie, która się uczy i powinna mieć pieniądze od rodziców - bo to nie jest żadna łaska, tylko obowiązek rodziców, żeby dziecko mogło się uczyć, jeśli tego chce... a szkoła policealna to podstawa, bo po samym liceum dziewczyna nigdzie pracy nie znajdzie normalnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Znaczy że ojciec ma być etyczny i moralny, a córka niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""""""""" ciab o etyce i moralności pisałam myśląc o ojcu, a nie o dziewczynie, która się uczy i powinna mieć pieniądze od rodziców - bo to nie jest żadna łaska, tylko obowiązek rodziców, żeby dziecko mogło się uczyć, jeśli tego chce... a szkoła policealna to podstawa, bo po samym liceum dziewczyna nigdzie pracy nie znajdzie normalnej """""""""""""" A na jakiej podstawie prawnej powinna mieć pieniądze od rodziców - bo to nie jest żadna łaska, tylko obowiązek rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Art. 133. 1. KRiO Nie czytałeś???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A na jakiej podstawie prawnej powinna mieć pieniądze od rodziców - bo to nie jest żadna łaska, tylko obowiązek rodziców?..." Na takiej samej zZniecierpliwiony, na jakiej mają prawo potem żądać od dorosłej córki alimenty starsi, schorowani być może rodzice, którym też się wtedy należą alimenty od dorosłego dziecka /chyba, że wcześniej dziecko wykaże, że rodzice nie wypełniali należycie obowiązków pielęgnacyjnych i finansowych wobec dorastającego dziecka i zostaną wcześniej pozbawieni praw rodzicielskich/ Bo jeśli rodzice nie wypełniają wobec dzieci obowiązków, to mogą być pozbawieni praw rodzicielskich, a wtedy - za przeproszeniem- na starość nie mają prawa do żądania alimentów od dorosłego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ma prawo płacić alimenty dopóki dziecko się uczy, nie ważne ile ma lat.. Gorzej z ich wysokością bo sąd raczej bierze pod uwagę dochody ojca te na papierze, nie to co dostaje jeszcze gdzieś na lewo.Więc skoro jest was 3 rodzeństwa więc na pewno bardzo wysokich nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×