Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ela...................

jak wysokie alimenty moge zasadzic od ojca ?????

Polecane posty

Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" O w morde To dlaczego orzekł w twojej sprawie?""""" Ja takiego orzeczenia nie mam. Ona dopiero chce by sąd orzekł. Ja jednak nie znajduję podstawy prawnej dla sądu do orzekania alimentów na pełnoletnie dziecko. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem. Ustawa o Rzeczniku praw dziecka mówi : Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
To alimenty orzeka się na podstawie ustawy o rzeczniku????? A ja myślałem że na podstawie ustaw KRiO i KC. Ale jeśli masz racje to masz zaległości alimentacyjne! Musisz zapłacić od chwili poczęcia do chwili urodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha ble ble ble
zZ Zniecierpliwiony """" O w morde To dlaczego orzekł w twojej sprawie?""""" Ja takiego orzeczenia nie mam. Ona dopiero chce by sąd orzekł. Ja jednak nie znajduję podstawy prawnej dla sądu do orzekania alimentów na pełnoletnie dziecko. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem. Ustawa o Rzeczniku praw dziecka mówi : Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do ale ustawa o obowiązku alimentacyjnym rodziców wobec dziecka uwzględnia dziecko pełnoletnie, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać...BO SIĘ UCZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" [zgłoś do usunięcia] O w morde To alimenty orzeka się na podstawie ustawy o rzeczniku????? A ja myślałem że na podstawie ustaw KRiO i KC. Ale jeśli masz racje to masz zaległości alimentacyjne! Musisz zapłacić od chwili poczęcia do chwili urodzenia """ Oczywiście ,że na podstawie ustaw KRiO i KC. Ale trzeba rozróżniać pojęcia "" dziecko """ i """pełnoletnie dziecko """ A prawo to system przepisów wzajemnie się uzupełniających. Prawo również nie przewiduje płacenia alimentów od chwili poczęcia. A jak wspomniałem wcześniej ,ja nie mam orzeczenia o alimentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" ale ustawa o obowiązku alimentacyjnym rodziców wobec dziecka uwzględnia dziecko pełnoletnie, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać...BO SIĘ UCZY""" A gdzie to jest napisane . Proszę wskazać ....bo może przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
"A prawo to system przepisów wzajemnie się uzupełniających." Zapomniałeś dodać "ZAZWYCZAJ" Definicje są konstruowane BARDZO często na potrzeby konkretnej ustawy. I w innej nie mają zastosowania. Wiesz ile jest definicji prawnych n.p. gospodarstwa? Od ZAJEBANIA i jeszcze kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" O w morde "A prawo to system przepisów wzajemnie się uzupełniających." Zapomniałeś dodać "ZAZWYCZAJ" Definicje są konstruowane BARDZO często na potrzeby konkretnej ustawy. I w innej nie mają zastosowania. Wiesz ile jest definicji prawnych n.p. gospodarstwa? Od ZAJ**ANIA i jeszcze kilka.""""" Każda definicja prawna \ ujęta w przepisie prawa powszechnie obowiązującego \ ma moc prawną i wiąże wszystkie instytucje i obywatela. I ma zastosowanie w każdej dziedzinie życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha ble ble ble
O w morde nie wytłumaczysz zniecierpliwionemu. On ma tunelowe widzenie-widzi tylko art 133.3 i innych,uzupełniających artykułów i paragrafów dla zniecierpliwionego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" ha ha ha ble ble ble O w morde nie wytłumaczysz zniecierpliwionemu. On ma tunelowe widzenie-widzi tylko art 133.3 i innych,uzupełniających artykułów i paragrafów dla zniecierpliwionego nie ma """" Przecież ja podaję inne przepisy również . A w tym konkretnym przypadku mają zastosowanie jedynie art.133 par.3 i art.144\1\ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O w morde
Wiara Znieciepka mogłaby przenosić góry. Tylko jest jeden problem: GÓRY O TYM NIE WIEDZĄ :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha ble ble ble
zZ Zniecierpliwiony Każda definicja prawna \ ujęta w przepisie prawa powszechnie obowiązującego \ ma moc prawną i wiąże wszystkie instytucje i obywatela. I ma zastosowanie w każdej dziedzinie życia. Dokładnie-nareszcie cos zrozumiałeś-w mysl tego co powiedziałeś sady rodzinne przyznają alimenty,podtrzymują wyroki i odrzucają wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""""" zZ Zniecierpliwiony Każda definicja prawna \ ujęta w przepisie prawa powszechnie obowiązującego \ ma moc prawną i wiąże wszystkie instytucje i obywatela. I ma zastosowanie w każdej dziedzinie życia. Dokładnie-nareszcie cos zrozumiałeś-w mysl tego co powiedziałeś sady rodzinne przyznają alimenty,podtrzymują wyroki i odrzucają wnioski""""" Ja przecież nigdy tego nie kwestionowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" O w morde Wiara Znieciepka mogłaby przenosić góry. Tylko jest jeden problem: GÓRY O TYM NIE WIEDZĄ """" Góry i o wielu innych rzeczach nie wiedzą . Nie wiedzą nawet o tym ,że są burzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie możesz sobie wymyślić,że chcesz 2000 zł, jednak sąd nie może zasądzić wyższych alimentów aniżeli 60% udokumentowanych zarobków ojca. Więc nie ważne, że zarabia 7 tys na czarno, na papierze ma 2 tys zł, więc MAKSYMALNIE możesz dostać 1200 zł (o ile sa to zarobki NETTO), bo od netto jest liczone. Na MAX jednak bym nie liczyła, jeżeli jesteś dorosła. Pewnie dostaniesz 300 zł i na tym się skończy. Ale oczywiście wszystko przez sąd. Dobrze by było zebrać rachunki z kilku miesięcy dot. Twoich wydatków- szkoła, mieszkanie, jedzenie, czyli to, co jest uzasadnione, by pokrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×