Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Dziewczyny pisząc że nie będziecie się wpisywać by nie być wykreślone same napędzacie pomarańczówki. Już nie przesadzajcie. Jak was nie ma to sie dopiszcie. Jak nas wykreślą to znów sie można dopisać. Problem z głowy. Już mnie denerwuje takie pisanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr dzięki za info jeśli chodzi o funkcjonalność ciuszków;) Mamuśki, które już mają dzieci piszcie co się u was sprawdziło jeśli chodzi o typ ubranek a co byście odradzały. Ja stwierdziłam, że zacznę kompletować powolutku wyprawkę dla dzidzi bo to bardzo duży wydatek i jak się to trochę w czasie rozłoży nie odczujemy tak tego. oczywiście bez szaleństw jak będę nieraz w galerii popatrzę na przeceny, okazje i za każdym razem kupię ze dwie, trzy rzeczy które mi się spodobają. Ja niestety nie mam w spadku ciuszków po nikim, gdyż to będzie pierwsze takie maleńkie dzieciątko w rodzinie od dawna;) U mnie 15 tc wcześniej nic nie kupowałam, dopiero teraz, a w przesądy nie wierzę, jak ma być dobrze to będzie i tego się trzymam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abgr mam identyczne zdanie co do bodziaków rozpinanych (zachodu z nimi, że hoho...wolę o sto razy przez główkę, najlepiej zapinane na boczku na napki, bo takie z zakładkami się rozciągają w praniu i robi się dedo) i takie samo zdanie co do czapeczek bez troczków:) - zsuwają się, schodzą z uszek, a to przecież najważniejsze, zeby na uszkach leżały. więc polecam zawiązywane czapunie. Jak czytam wasze wpisy to nie mogę uwierzyć, że można tak sie czuć i mieć takie problemy w ciąży. jejku, biedne jesteście. musicie się oszczędzać. ja odpukać czuję się bardzo dobrze. Lekarz też zachwycony ciążą,że bardzo prawidłowa i silna, czuję się spokojna. Witaminki Ladee Vit bardzo mi służą, a Prenatal oddałam koleżance która za miesiąc rodzi. Zje je ze smakiem, bo jej służą. Te co przeziębione,kurujcie sie szybko. muszynianka, czekam na wieści z usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek - zgadzam sie w 100%. ale jak Kancia się boisz, to na poczatek pare sobie kup rozpinanych po całości. Bo to trochę wprawy trzeba zamaluszkiem nabrać. Co do innych ciuszków, to polecam śpiochy z tesco, albo mothercare (jak traficie na przeceny ,to naprawde warto - są niezniszczalne). Chodzi mi o taki , które nie rozpinaja sie do samej stópki, ale mają ostatni zatrzask tak w połowie łydki. Bo z tych ropzinanych do końca potrafi stópka wyjść i tak się "zaplątać". A w maju to juz raczej skarpetek nie będziemy maluchom zakładac, więc te śpiochy sa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajacyki, spiochy, body... matuluśku jak ja to ogarne:)) jak tak czytam to wsyztsko to aż mnie głowa boli ile tego jest i ile potrzeba:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko spoko dasz radę. Tak naprawdę na początek aż tak dużo nie potrzeba. Chyba że się jakis ulewacz okropny trafi. Mój nie ulewał duzo, to pod koniec dnia zdejmowałam praktyczznie czyste ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek parę body (ale nie wiecej niz 10 sztuk, bo sie nie przyda), śpiochy i pajace. No i kocyki. Bluzy z kapturami nie przydaja się, bo dziecko leży. skarpetki, bo pajace sie ściągaja jak dziecko kopie nózkami. Ale szybko bedzie ciepło, to może w maju/czerwcu z gołymi nóżkamu da się. Ubranka to pikus - gorsze piecluchy. Z wiekszych wydatków zuzywajacych się - Oilatum do kąpieli. Radze juz polowac na promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ręczniki koniecznie co najmniej metr na metr. te mniejsze sa na pół roku, potem dziecko wyrasta i zawalaja szafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zupełnie inne doświadczenie jesli chodzi o bodziaki ;) dla mnie niezastąpione były te rozpinane po całości a nie wkładane przez główkę - chodzi mi o pierwszy miesiąc życia. rozmiar 56. potem uzywałam juz wkładanych przez główkę. ale noworodkowi wolałam zapinane. no i nie wiem po co Oilatum? jeśli dziecko nie ma problemów ze skórą to jest to niepotrzebny kosmetyk, a tych noworodek/niemowle powinno używać jak najmniej. moja córa ma piękną skórę - a nigdy Oilatum nie używałam. wg mnie to jest już kosmetyk "specjalistyczny" - nie wiem czy moge go tak nazwac - i powinny go uzywac dzieci z problemami skórnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja planuje kupić trochę pajacyków albo śpiochów takich gdzie w kroku można rozpiąć i przewinąć dziecko bez konieczności ściągania całego ubranka. A powiedzcie mi sprawdziły się u was półśpioszki i kaftaniki? Co myślicie o welurowych ciuszkach? Wydają się być takie cieplutkie i miękkie dla skóry. Polecacie ręczniki takie zwykle dla dzieci czy te dla niemowląt z kapturkiem? Muszynianka jak też myślę ile rzeczy trzeba kupić, nie tylko ciuszków to trochę mnie to przeraża;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtiii w ciazy nie jestem:p po prostu zajrzalam w ten watek i patrze- a tutaj ty!:) tak cie kojarzylam z innych watkow i z tego "kto chce zeby wstreciucha nie przyszla?". nie wiem, czy mnie akurat pamietasz z tego, ale przypomne sie troche;) jestesmy w tym samym wieku i pamietam, ze chyba angielski studiowalas?? szkoda bardzo, ze zrezygnowalas ze studiow:( powiem ci, ze jak raz zrezygnuje sie to pozniej trudno wrocic do nauki i tym bardziej, jak malenstwo pojawi sie. nagle robi sie masa obowiazkow, a to dziecko przeziebione, a to codzienne sprawy- tak tylko sie wydaje:/ w dodatku koszty kolejne dojda, a gdzie tutaj szkola? moja znajoma z roku wziela urlop dziekanski, bo urodzila i teraz bardzo duzo zajec opuszcza, a podkresle ze uczy sie na zaocznych, jak i ja. u niej to jest to, ze jej chlopak prowadzi firme wykonawcza i tylko jest w niedziele, wiec czasami trudno jej przyjechac na zajecia, bo synem opiekuje sie. a nie myslalas, zeby wziac warunkowa rejestracje i zaplacic za ta historie? bylabys na kolejnym roku, to wzielabys wtedy urlop dziekanski i jakos bys dala rade tym bardziej, ze robilas licencjat, wiec jeden rok by ci zostal z tego, co kojarze. nie szkoda ci tego wszystkiego...? no ale mleko juz rozlane. u mnie po staremu. przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i na razie o dziecku nie ma mowy, bo szkola zajmuje mi bardzo duzo czasu i nawet, jak moj chlopak nie pracuje w ogole w weekendy, to trudno sie zdecydowac na dziecko. wydaje mi sie, ze bardziej chodzi tutaj o koszty, bo im dziecko starsze tym drozsze. mialabym warunki na dziecko w sensie czasowym, bo studiuje zaocznie, ale ja z moim M predzej zaliczymy wpadke niz zdecydujemy sie swiadomie na dziecko. w ogole po jakims czasie odpisuje, bo czasu nie mialam. trzymaj sie i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile mam, tyle porad. Tak naprawdę samemu trzeba sprawdzić co jest wygodne a co nie. Mi pasowały pajace rozpinane i przez główkę. Napenwo bardzo byłam zadowolona z poduchy do karmienia. Mały był ciężki i nie miałam siły go trzymać i karmić jak troszkę podrósł. Kładłam wtedy poduszkę na nogi, jego na poduchę i karmiłam. Naprawdę fajna rzecz. Oilatum ałam tylko wtedy jak działo się coś niepokojącego ze skórą. Według mnie w szafce powinien znależć się sudokrem. Paznokcie obcinałam odrazu nożyczkami dla dorosłych, te dla dzieci są bardzo grube i ciężko mi było chwycić paznokcia niemowlaka. Przewijak miałam na łóżeczku i wogólemi nie przeszkadzał. Fajna rzecz to leżaczek, dzidziuś wtedy zawsze może obserwować co robią domownicy. Jak sobie cośistotnego przypomnę to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tymi osobami, ktore tutaj pisza nie warto az tak sie przejmowac. tak wlasciwie troche poczytalam, co pisaly i czasami jednak mimo, ze jestescie sympatyczne (tak wynika z postow), to pomaranczowki mialy racje:/ chociaz pisaly to w bezczelny sposob (co niektore), ale jednak racje mialy. nikomu zle tez nie zycze i tez nikogo nie oceniam, ale naprawde bardzo trudno jest, jak rodzi sie dziecko, gdy jest sie mlodziutkim:/ inaczej byloby gdyby polska byla innym krajem i miala lepsza polityke prorodzinna, ale tak to kiepsko...ja nie mam dziecka, ale widze to po swoich kolezankach, jak jest im trudno, gdy siedza w domu i nic nie robia. w zeszlym tyg odwiedzilam bardzo dobra znajoma, to az plakac jej sie chcialo, bo 22 lata ma i 2 dziecko urodzila do pracy nie moze isc, robi studium, bo na studia ja nie stac:/ za kolorowo nie ma. i jeszcze od swojego meza slyszy, ze ona wlasciwie nic w domu nie robi...mam nadzieje, ze tym mlodziutkim mamom, ktore tutaj pisza inaczej zycie sie potoczy- lepiej:) milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia oj czekamy na wyniki, czekamy. Oszaleć można. Muszynianka jak tam usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o Oilatum to ja kąpałam córkę w nim od narodzin i po kilku miesiącach na jej ciele pojawiły się takie suche plamki. Pojechaliśmy z nią do lekarza który stwierdził że dziecko ma atopowe zapalenie skóry i dał jakąś maść po której oczywiście nie przechodziło a nawet miałam wrażenie że jest gorzej. pojechaliśmy do innego lekarza który kazał kąpać córkę w samej wodzie a tylko raz w tygodniu w płynie(ja osobiście kąpałam ją i myłam włoski w płynie 2w1 Nivea) i oczywiście niczym nie smarować. Po niedługim czasie wszystko przeszło. Także im mniej chemii tym lepiej. Dupkę od urodzenie smaruje jej Alantanem maścią który wg mnie jest super a sudocrem jest na poważne odparzenia i jak powiedziała mi położna jest zbyt mocny dla małych dzieci. Jak córka już była trochę większa i czasem jej dupka bardziej zaczerwieniała to używałam również kremu z Nivea sos na zaczerwienienia który również mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubranek sprawdziły się bodziaki i te wkładane przez głowę i zapinane po całości i do tego zakładałam półśpoichy. Kaftaniki jak dla mnie beznadzieja bo jak zakładałam na nie śpiochy takie na szelkach to bardzo te kaftaniki się podwijały. także moim zdaniem najlepsze body.n Łapki niedrapki tez niezbyt trafione bo ciągle spadały z malutkich łapek więc już w szpitalu z nich zrezygnowałam. Córka się absolutnie nie podrapała więc dla mnie zbędny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha welurowe ciuszki też do końca się nie sprawdziły w moim przypadku. Wolałam zakładać córce te bawełniane ciuszki bo przez jakiś czas spała w rożku wiec gdyby jeszcze miała te welurowe ubranka to zagotowałaby się jak kurczaczek-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja dzis po zakupach nabylam dla corci pare ciuszkow, rajstopki, body, piszecie o ciuszkach wiec coz o tesco moge powiedziec, mam obecnie dla corci, ale rozciagaja sie w praniu jakies takie nijakie, co prawda nie mechaca sie ale mysle ze lepiej dolozyc pare zlotych i dobra firma jest h&m poza tym tony nie trzeba kupowac, a na drugie dziecko bedzie ok bo to dobra firma, polecam rowniez firme nicol. Na razie tyle, padam ze zmeczenia, ide sie polozyc, jestem do tylu z czytaniem Muszynianka- pochwal sie brzuszkiem ;) moze tez takich sporych rozmiarow jak moj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
Wikunia83 mi też nachodzi na ujście... ale kazali nie panikować. Ja cały czas pracuję ale na szczęcie „przy biurku. Jula__2 ja wziełam rozmiar większe nić normalnie noszę i są dobre :) Patra24 ja też już kompletuje ubranka , mam już ze 20 szt. :) Oglądam nawet wóżki heheh a Wy macie coś już na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam i cały czas coś dopisuję do listy:) Ja już wózek i łóżeczko mam na szczęście:) teraz w każdej wolnej chwili kupuję jakiś ciuszek, albo coś innego:) tak powolutku żeby później nie było wszystko na hura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-deutchland
Hej mamusi:) dziś się trochę lepiej czuje... trochę martwię się tym lozyskiem ale duzo leże, mam nadzieję że będzie ok. staram się nie martwić na zapas :) dziś biore się za listę zakupów dla. małej bo zapomnialam dodać że będę mieć trzecią córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam ze tylko mi odbija na punkcie zakupów i wyprawki dla bejbika ale widze ze wy tez :) mam szczęście bo mam kolezanke która ma syna - rok i 3 m-ce ma mały i dużo rzeczy dostanę od niej :) juz dostałam ciuszki.... :D :D :D oglądam juz rózne rzeczy na allegro z wózków inna kumpela ma X-landera Move i bardzo go poleca! ona kupiła nówke, ja bym wolała kupić używany ale nie wiem czy będą używane bo to nowy model :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
ja miałam boldera sd tylko w kolorze czerwonym coral i nie polecam go. Gondola fajna i duża używałam go intensywnie głównie w domu, na spacerach trzeba było go mocno trzymać bo zjeżdżał na lewo. Jak córka miała 7 miesięcy założyłam wersję spacerowa i wyglądał okropnie szczególnie jak jechała przodem do mnie, rama wtedy wydawała mi się taka szeroka względem spacerówki i razem z mężem podjęliśmy jednomyślna decyzję o jego sprzedaży. Siostra miała też jaki tylko wersję starsza i też miała zastrzeżenia, jeśli mogę coś Ci polecić to x landera, jedo, maxi cosi i graco moze jeszcze mura. u nas sprawdziły się body rozpinane po całości i kopertowe te przez głowę miała nałożone kilka razy i to nie przeze mnie tylko moja siostrę wprawiona już. nie wiem może teraz już bym się nie bała. polecam też pajacyki ale nie te zapinane z tylu. Kaftaniki i spiochy też używałam bo u nas zimno w mieszkaniu, trudno nagrzac jak nikt do okóła ogrzewania nie włącza. Przewijak na łożeczko TAK! sudocrem nie dla dziewczynek polozna stanowczo odradzała dla chłopców tak, to samo tyczy się chusteczek nawilżanych podobno sklejaja wargi. do smarowania linomag i to najlepszy z dodatkiem cynku. cynk daje skórze barierę ochronną. do kąpieli balneum albo inny emolient po użyciu jego nie ma potrzeby smarowania oliwka. do cienieniuszki polecam skarb matki olejuszka. mydlo sebamed też jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×