Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

coś mi net poszalał i wysłał raz jeszcze wiadomość, ann a może znasz jakieś forum o szpitalach w czewie gdzie rodzić?bo ja tak przeglądam ale nic konkretnego nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amberr.
hej moge dolaczyć?? mieszkam w UK, termin porodu na 13(wg. lekarza z pl )a 17 wg lekarza w UK. Jak do tej pory nie miałam jako tako mdłości, czasami jedynie ale przed snem-co dziwne. teraz jestem w 10 tygodniu wg. OM i od wczoraj wieczorem strasznie mnie boli dół brzucha. Nie mam plamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też wyszedł chłopiec :) Ajka też nic konkretnego nie znalazłam. Z tego co wyczytałam to najbardziej kobiety wychwalają PCK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Amberr:-) Jasne, że możesz dołączyć:-) Bólami brzucha się nie martw, dopóki nie wystąpia plamienia. Mnie gin powiedział, że to macica i mięśnie się rozciągają. Też tak czasami mam. Wtedy no-spa jest mile widziana:-) Olinek, myślę, że po 17tym już na pewno dzidzia będzie odpowiednio duża:-) Mnie też wychodzi chłopiec, wg tego kalendarza. Byłabym przeszczęśliwa:-) Zresztą tak czuję, że będzie Syn-chyba kobieca intuicja:-) Za szpitalem rozejrzę się na początku września. Zastanawiam się też nad szkołą rodzenia, zapisujecie się?? Podobno dobrze chodzić przy szpitalu. Na razie mam ambicje rodzić naturalnie, bez znieczulenia, a Wy jak chcecie? Męczy Was czasami czkawka? Bo ja mam takie dni, że przez jakiś czas ciągle-to pewnie coś z przeponą. Co do jedzenia, to jak wcześniej chleb od święta, to teraz nałogowo kanapki z pasztetem, pasztetową, mortadelą i pomidorkiem:-) Chpisy też- o smaku czosnku i cebuli:-) W pracy juz nie mogą znieść tego zapachu i zapachu kanapek. I lody Grycana pistacjowe-0,5l na raz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberr.
pszczolkamaja dziękuje za slowa otuchy i przyjecie mnie do waszego grona. Kurcze dzisiaj mnie takie głupie myśli naszły, że może tfu tfu ciąza obumarla i stąd te bóle brzucha:( kurcze sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberr, nie steresuj się, w tym okresie bóle są na porządku dziennym. Mam nadzieję, że one są raczej takie jak przy miesiączce, takie bardziej tępe, a nie kłujace. Z tego co czytaam na innym forum, to jak jakiejś dziewczynie ciąża obumierała, to nic właśnie nie czuła:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberr.
pszczólka wlaśnie takich słow potrzebowałam teraz. Jak do jutra ból nadal bedzie sie utrzymywał, wieczorem jade na wizyte do gina. Pszczółka a ty w którym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberr.
już sprawdziłam w twoim suwaczku. 10 tydzień się kończy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po to jesteśmy, żeby się wspierać:-) U mnie dziś wg OM 1szy dzień 13tego tygodnia, a wg USG jutro 1szy dzień 12tego:-) Na koniec dnia coś śmiesznego: naczytałam sie w necie, że na to USG prenatalne trzeba z pełnym pęcherzem iść. Wypiłam więc rano kubas mleka, sok wzięłam na droge i wyruszyłam. Już blisko szpitala miałam mega ciśnienie na pęcherz, ale skoro im więcej tym lepiej, to wypiłam jeszcze 0,2l soczku. Poczekałam troszkę na gina, aż mnie brzuch bolał. Przyszedł, powiedział, że włączy sprzęt, a ja się go pyatam, czy trzeba z pełnym pęcherzem. On na to, że nie. Miał mega zdziwiona minę jak pędziłam do łazienki jak szalona:-D Ale potem jaka ulga:-) Dobranoc dziewczyny :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie wiem czy mnie pamiętacie :P Ja już po urlopie, wczoraj wrócilismy. Ogólnie wszystko okej :) Na razie mam mase prania i mało czasu żeby sie rozpisac, a jak tam u was w skrócie? Bo nie dam rady tylu stron nadrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) witaj amber, kejti jak czułaś się na wczasach? ja dzisiaj jestem bardzo słaba i mega mi niedobrze a czeka mnie wizyta u gina, mam nadzieje że mi troche przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajka na wczasach czułam sie dobrze, w końcu byłam na mazurach a tam spokój, cisza...nie ma tysięcy ludzi jak nad morzem. Oczywiscie bez drzemki poobiedniej nie dała bym rady funkcjonować :P Mdłosci sie nasiliły do tego stopnia że czasem zamieniają sie w wymioty i zamiast przechodzić to ostatnio 2 razy mi sie zdarzyło. Okropna sprawa:P Podróż zniosłam też dobrze, chociaż wczoraj jechaliśmy prawie 7 h gdzie góra powinno sie 4 jechać, takie korki były że masakra, ani gdzie sie zatrzymać ani co, w pewnym momencie już nie mogłam wytrzymać i pozycje najdziwniejsze przybierałam hehehe ale tak to okej. W sobote rodzice po dzieciaki przyjadą więc też już troche nie moge sie doczekać tego spokoju bo z nimi zawsze coś. A to to , a to tamto, chociaż już je tak wyszkoliłam że np sniadanie i kolacje robią sobie same, starsza(10l) poodkurzała mi dziś i pościerała kurze...także nie jest źle :) A dziś doprowadze sie do porządku, na mazurach byłam u fryzjera i sciełam włoski do łopatek i wreszcie nie mam problemów z rozczesywaniem, musze brwi ogarnąc bo takich dawno nie miałam i coś z twarzą zrobić, mam taką cere paskudną że w życiu takiej nie miałam, do tego popękały mi naczynka 2 dni temu od wymiotowania :/ Już pomału znikają ale ogólnie całą twarz mam w czerwonych kropkach...porażka, brzydne z dnia na dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle spytam bo może nie tylko ja mam takie problemy, nie wiem czy mozna na zanieczyszczoną i krosciatą cere stosować w ciazy clean &clear? chyba nie, co?? A jak nie to co można?? Bo one same nie znikną...najgorsze mam czoło...jak gorąca 14latka hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ale szybciutko produkujecie;) Witaj Amberr gratuluję zafasolkowania;) Co do problemów skórnych ja też je niestety mam, moja skóra nigdy nie wyglądała tak źle jak teraz, no może kiedy miałam 14 lat ; p używam tych samych kosmetyków, których przed ciążą, odstawiłam tylko taki spirytus z antybiotykiem na krosty. Mnie też z tego kalkulatora wyszedł chłopiec. Co do szkoły rodzenia ja bym się pisała na taką z przychodni albo szpitala bezpłatną, w czwartek idę do ginekologa na fundusz to podpytam jak z tym jest. kejtii fajnie, że troszkę odpoczęłaś, zmiana klimatu pewnie dobrze Ci zrobiła, ja bym się chętnie też wyrwała z mojego miasta pełnego smogu, ale na razie musimy się uporać z remontem. Chodzi za mną wyprawa na grzyby, chyba namówię mojego m na jakieś grzybobranie jak tylko troszkę popada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancialupka - a spirytus kosmetyczny nie zaszkodził by np? Nie wiem ale boje sie używac tych preparatów na pryszcze chociaż mam pare w domu bo niby cere miałam ładną ale wiadomo czasem coś wyskoczy. A teraz to armagedon. Mnie z kalkulatora wychodzi dziewczynka, śmiałam sie wczoraj że mi urode zabiera ale ogólnie mi nie do śmiechu bo nie chce wyglądać jak ostatnie nieszczęście :P Dziś sie odpicuje troche. Mmmm też bym poszła na grzyby, na mazurach było gdzie chodzić, popłynąć np łódka na wyspe ... ale ja zapomniałam kaloszy a w klapkach to i komary by mnie zjadły i kleszcze to sobie odpusciłam, ale na rybki chodziłam hehehe nawet troche złowiłam :D Niby męskie zajęcie ale fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii ja używam raz dziennie Clean Clear do twarzy z trawą cytrynową i ekstraktem z owoców, zapewne jest tam jakaś mała domieszka alkoholu, ale ja ogólnie mam cerę bardzo tłustą i skłonną do trądziku i zwykłe toniki delikatne by mi nie pomogły. U nas drugi dzień piękna pogoda ponad 30 stopni, chętnie bym się gdzieś nad wodą poopalała bo w tym roku wyjątkowo blada jestem, słyszałam, że w ciąży nie powinno się nadmiernie wystawiać brzucha na słońce, chyba że z mocnym filtrem ale nie wiem jak to dokładnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANCIALUPKA chodzi o to aby nie przegrzewać ciała, dlatego też nie można brać gorących kąpieli, ja jak byłam na wakacjach siedziałam pod parasolem niestety opalanie nie jest wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też o opalaniu słyszałam, sama jak była pogoda na mazurach to nie leżałam jak to zwykle na leżaku tylko w cieniu, kremami sie smarowałam ale nie brzuch no i na słońcu nie siedziałam za długo, chyba że nie jest takie intensywne. I blada jestem ...aby tylko troche ręce i nogi reszta blade, u mnie o tyle na plus że mam ciemną karnacje to i tak nie jest tak źle...a tak to pierwszy rok od hohohho kiedy nie jestem w wakacje jak czekoladka :P Jak pogody nie było to 3 skoki na solarium i już byłam ciemna:P Och ja wreszcie dokańczam siebie, paznokcie wymalowane, maseczka i brwi zrobione, właśnie wyszłam z prysznica i zaraz sie nakremuje i wysusze włosy. W ogóle sorki że tak powiem, ale cycki mam jak 2 arbuzy, dosłownie. Z każdego stanika mi sie wylewają. Wyciągnełam jakiś taki co go nie używam ( bo de fakto był za duży) i jest idealny, ale niestety oprocz tego mam jeszcze tylko jeden "za duży" ..troche mało, musze kupić pare nowych...bo serio nie jest fajnie jak ja nie umiem ich utrzymać w środku :P I spodnie by mi sie przydały nowe bo leginsy sie juz robią tez niewygodne...chciała bym jakieś krótkie spodenki ciążowe al nie wiem gdzie kupić, moze na allegro?? Polecicie coś?? Brzuch rośnie i lada dzień nie bedę miała co na tyłek wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii heh ja już nie mam co na tyłek włożyć, większość spodni jest na mnie za ciasna ; p najwygodniej mi teraz w getrach i leginsach, co do opalenizny to też mam to szczęście, że mam ciemną karnację, a jak przychodzi lato to jestem też czekoladka, ale i tak czuję się blada w porównaniu z kilkoma ostatnimi wakacjami gdzie przywoziłam nadmorską opaleniznę;) do do piersi moje żyją własnym życiem dosłownie, są jak dwie bomby, które zaraz eksplodują ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancialupka to mamy bardzo podobnie :P Mmmm nie moge sie nacieszyć tym że dziadek(moj tata) zabrał dzieciaki a ja mam chwile spokoju...nie wiem aż za co sie brać, uciąć drzemke, umalować sie, czy iśc pooglądać seriale. Btw. moj tata jeszcze nie wie nic o ciazy chociaz brzuch juz mam duzy ale zawsze mozna pomyslec ze przytyłam, tzn moze wiedziec jesli mu tesciowa moja powiedziala, pierw to wybadam ...musze ją spytac. Nie chce mi sie mu mowic, bo on ma ciezki charakter i ogolnie wole go jak najmniej widywać, mniej zszarganych nerwów, a tak to bedzie truł za uchem pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza tak to wszystko ok, torbiel minimalnie sie zmniejszyla ale najwazniejsze ze nie urosla, bąbel ma 32.1mm teraz wyszlo ze jestem w 10t1d ale o ten tydzien to sie chyba tak bedzie wahać, widzielismy nozki raczki glowke pępowna juz jest i gin powiedzial ze chyba widzi męską rzecz ale jest za wczesnie zeby glosno mowic moj m tez to widzial obrocili do siebie monitor i gadali no myslalam ze tam zejde ze smiechu ogolnie b. pozytywnie, dzidzi bardzo ruchliwe:) ale jak gin stwierdzil że ma teraz poze na myśliciela to mnie rozbroiło i faktycznie łapka przy głowce i kmini ;) ach jestem szczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno zapytałam lekarza o przytulanki, (mam tak fajnego lekarza że nawet bardzo krępujące to nie było), zapytałam czy chodzi o fakt penetracji czy o skurcze macicy, powiedział że w moim wypadku chodzi o penetracje bo torbiel jest przed wejściem do macicy, ale inne formy przyjemności jak najbardziej, nie ukrywam że odetchnęłam z ulgom bo nam już ciężko z m wytrzymać bez siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle dziewczyny zwiększacie swoje rozmiary:-) Ja na szczęście mam całą szafę ciuchów w różnych rozmiarach-raz grubiałam, raz chudłam, wogóle nie niszczę więc na razie mam w co się przyodziać. Chociaż problem ze stanikami już jest. I brzusio też rośnie:-] Ajka86 moja dzidzia w sobotę miała 10w6d i 3,85cm:-) I Twoja dzidzia też fotogeniczna jak moja:-) Tak, miły, sympatyczny i otwarty lekarz to podstawa. Mój ostatnio sam chętnie wytłumaczył, co to znaczy młodsza ciąża, a podczas 1 USG, to Pani powiedziała, że "młodsza to młodsza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
ojjj wiem coś o tych pryszczach... nigdy ich tyle nie miałam, najgorzej, ze cała szyja, broda, skronie wysypane... masiakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajka86 bardzo się cieszę, że wszystko z dzidziusiem w porządku, fajnie się czyta o tym twoim bejbiku jak się wierci ;) u mnie też widać już pępowinę, rączki i nówki i główkę wielkości całego tłowia ;p Co do przytulanek, nam lekarz dał zielone światło ale powiedział bez szaleństw, zastanawiam się tak ogólnie czy dla kobiety w ciąży niebezpieczna jest sama penetracja czy skurcze, które czasem towarzyszą orgazmom. Wydaje mi się, że o penetrację chyba nie skoro wejście do macicy chroni czop śluzowy itd. jak wy myślicie? Oczywiście nie biorąc pod uwagę żadnych cyst itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde błyska sie i błyska u mnie co sekunde a nie grzmi i dziwnie jak by burza była a nie było jej :P ajka ciesze sie ze ok wszystko :)) Ja powinnam teraz jakoś iść do gina ale moj lekarz ma urlop i dopiero na 3 września moge isc, coż trzeba czekać. pszczólka maja wg om u mnie mamy ten sam tydzień, o ile dobrze kalkuluje dziś mam 11 tydzień i 1 dzień :D Brzuch mi daje we znaki, ni to spać nie moge w każdej pozycji, ani siąść w pozycji gdzie jestem pochylona do przodu bo mi wbija sie brzuch i juz. A mdłosci wam przechodzą?? Mi sie nasiliły ostatnio , wieczorami jest najgorzej, mam taką opaske przeciw mdłosciom itd na ręke ale jak chce mi sie wymiotować to i ona cudów nie zdziała...raz mój popił z wójkiem na mazurach i obaj na drugi dzień umierali to im dałam bo mam dwie hahahaah chodzili w tych opaskach z "mdłosciami" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle:-D I pomogły im te opaski? Wg OM u mnie 12w2d, wg USG 11w1d. Ja mdłości nie mam, uff. Ale to latanie siusiu w nocy. Wieczorem czuję się tak, jak gąbka nasiąknięta płynami, które pozbywam się w nocy. Średnio wstaje co 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×