Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zla na wszystko

kiedy do chodzika

Polecane posty

Gość liliannnak
właśnie ambasadorko jestem ciekawa jakie wymyślisz korzyści płynące dla dziecka z używania chodzika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszu wioerz
czekam na odpowiedx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszu wioerz
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze zatem pytać tego osobnika który od kilku dni podpisuje się moim nickiem. Ja się wypowiedziałam na początku. Ja stosowałam chodzik. Podobnie moja mama, ciotki, babcie itd. Żadno dziecko nie miało potem problemów ani z chodzeniem ani z kręgosłupem ani z biodrami. Mi więcej dowodów "za" nie potrzeba. W teorii może i są złe. ja na podstawie praktyki wad nie widzę. Trzeba umieć korzystać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliannnak
ambasadorko nie jest ich zaletą to, że nie stworzyły problemów zdrowotnych u kilku dzieci, które znasz. To nie jest dowód "za".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablebla
ktos wyzej oczekiwal naukowego dowodu na to ze chodziki szkodza. popartego badaniami i 'imienna' opinia naukowcow. prosze bardzo: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10533994 Jest to abstrakt jednej z licznych publikacji dotyczacych tematu. Badania przeprowadzone na grupie 109 niemowlat uzywajacych i nie stosujacych chodzika. Statystycznie i empirycznie udowodniona szkodliwosc chodzikow dla rozwoju dziecka. Kontrolowana. Niestety artukul dostepny w jezyku angielskim wylacznie. Zreszta tak jak wiekszosc solidnej bazy naukowej. Ale ciekawi tematu zapewne skusza sie na przetlumaczenie sobie tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u KILKU?:d U mnie od zawsze są chodziki. Nie tylko w naszej rodzinie ale i u znajomych, sąsiadów. I NIGDy nie było problemów. Zatem albo mieszkamy w szczęsliwym regionie albo te powikłania są mocno przesadzone. Ja skłaniam się ku temu drugiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ale po co się sprzeczać? Wy jesteście na NIE ja na TAk i co z tego? Ja decyzji nie zmienię i już. Do mnie przemawia teoria, fakty niezaprzeczalne a nie teoria i gdybania. A w praktyce w moim otoczeniu negatywnych skutków chodzików nie widzę. A stosują go nawet lekarze u swoich dzieci. Nie ma co dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A PubMed nie zawsze jest wiarygodnym źródłem informacji. Owszem wieksozść to nawet solidne artykuły. Jak mawiał mój profesor - trzeba z przymróżeniem oka traktowac pewne informacje. Bo o ile zwolenników danej teorii jest mnóstwo o tyle przeciwników jeszcze więcej:)Samemu trzeba roztrzygnąć do której kategorii się należy. I tak też zrobiłam w tym wypadku. Nie słyszałam o realnym przypadku wad po chodziku i takowych się nie spodziewałam u swoich dzieci. I nie mają. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wsadz sobie i nowordka
chodzika i nie kloc ise na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam cały topik. I wiecie co?Ale niektóre z was argumentów przeciw też solidnych nie mają. Nie stosują dla zasady chyba. Najciekawsze teksty: - a po co chodzik jak korzystasz tylko parę minut dziennie? - podobnie jak milion innych rzeczy charakterystycznych dla okresu niemowlęctwa - a są potrzebne - noworodek do chodzika - mania przesadzania - opinie kafeteryjnych lekarzy - rocznik 86 a wykwalifikowany pediatra:-/ - odsyłanie do artykułów wyszukanych w google - to pewne źródło informacji. - wyzwiska i obrażanie jeśli ktoś ma inne zdanie. - nie tylko ja korzystam z chodzika i żyjemy i mamy się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablebla
gdzie zatem znajdziesz wiarygodniejsze zrodlo niz pubmed? literatura z lat 80tych? nauka, medycyna etc idzie do przodu. i chwala jej za to. sama przedstaw rownie wiarygodne zrodlo (naukowe) swiadczace o tym ze zalety chodzikow przewyzszaja ich wady. moze byc rowniez z pubmed. ja swoj doktorat pisalam w oparciu o pubmed. jak wszyscy inni doktorzy ktorych znam. wiec przypuszczam ze to najlepsza baza danych z mozliwych. ale chetnie sie dowiem o istniejacych alternatywach, jako ze lubie sie rozwijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablebla
Przypuszczam, ze ambasadorka publikuje w zurnalach o znacznie wyzszym impact factor niz przytoczony przeze mnie. I dlatego takie oburzenie o niby 'artykuly znalezione w google'. Nie w google tylko w pub med ambasadorko. Tam rowniez jest funkcja 'search' i od razu moge odsiac badziew, ktory nie jest sortu 'peer review', tylko jakims grafomanstwem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliannnak
widzę że pomarańczowa i czarna ambasadorka to ta sama osoba. Kobieto opanuj się, wykształc i dopiero później wypowiadaj. Szkoda słów ma takiego "specjalistę od siedmiu boleści". Głupiemu nie przemówisz do rozsądku. Chcesz to sama wejdz w chodzik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaella
Kochająca mama, dbająca o rozwój swojego dziecka nigdy nie włoży go do chodzika. Mój siostrzeniec w tym badziewiu jeżdził/ był bardzo szczęśliwy, mama miała 5 minut wytchnienia/ a teraz wyszły efekty. Jeżdzi z nim od ortopedy do ortopedy i każdy z nich wini mamę, że wsadzała dziecko w chodzika. Ambasadorko wybacz ale Twoje argumenty sa niedorzeczne. Lepiej słuchac prawdziwych wykwalifikowanych specjalistów a nie Ciebie- śmiesznego i niedouczonego dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Leonka
twój przykład nie jest trafny, chodzik rozum ci przekrzywił i to konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzikom mówimy nie!
zawsze na jakimś forum znajdzie się "mądralińska", która nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. nie przemawiają do niej artykuły, opinie lekarzy, doświadczenie innych kobiet. Oby chodzik na starosc nie wyszedł ci bokiem ani twoim biednym dziecim (już mi ich żal), zacznij się modlic o to do Boga już dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate oxford
Witam. Czytając ten wątek nasuwa się pytanie: Dlaczego osoba pod nickiem ambasadorka... nie umie podac konkretnych zalet produktu, który uważa za dobry i nieszkodliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
oj ale zrobilo sie tu zamieszanie, no ale ja juz stwierdzilam ze chodzika nie kupie. ale w mojej rodzinie i u znajomych tez wszyscy stosowali chodziki ale jak pytalam kiedy to mowili ze jak mala zacznie raczkowac bo puzno bedzie chodzic itd. wiedzac ze wasze dzieci i bez chodzikow daly rade i to bezpieczniejsze to moje zdanie-chodzik NIE kupowac. dziekuje wszystkim za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dwoch synow
jeden ma 17 lat,drugi 12. Obaj uzywali chodzikow. Ba! zgroza ale starszy popylal w chodziku majac...UWAGA!!!! 8 mieisiecy. Majac 9 chodzil juz sam :P Obaj wysocy, prosci, zdrowi jak rydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka też korzystała z chodzika w wieku 7 miesięcy, a jak miała 8,5 to już sama chodzila ludzie demonizują chodzik a po prostu nie umieją z niego korzystać - ot co pierwsza zasada - wkladasz w chodzik dziecko, które umie już samo stac druga - siedzisko powinno być zawsze ustawione PONIZEJ kroku dziecka , które stoi a jego stopy muszą całkowicie dotykac podłogi dziecko ma chodzić, a nie wisieć w chodziku przechylone na jeden bok, bo ktoś ustawił siedzenie za wysoko trzecia - w chodzik wkladamy dzieci max 3-4 x dzienie max na 15-20 minut jeżeli się przestrzega tych zasad, chodzik w niczym nie zaszkodzi, a dla dziecka, które bardzo chce gdzieś dotrzec na własnych nogach jest neocenioną rozrywką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
jednym szkodzi chdzik innym nie ja juz sie tak przestraszylam i jeszcze babcia mi wmawia ze mala ma krzywe nogi to juz wogule zajoba dostaje. juz zrezygnowalam z chodzika. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieszy mnie podejście
Większość tutaj najzwyczajniej nie potrafi korzystać z chodzika i tyle:D Zrobiliście szum. w mojej rodzinie też uzywa się chodzików i nie słyszałam o wadach:)Dzieci są zdrowe i świetnie się rozwijają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×