Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj tam oj tam ... 27

18 t.c. a wielkość brzuszka...powód do niepokoju ?

Polecane posty

Gość oj tam oj tam ... 27

Witam wszystkie Mamusie i przyszłe Mamusie :) Może są na forum kobiety, które są (lub pamiętają jak były) w 18 t.c ? Jak duże macie brzuszki ? Ja właśnie skończyłam 18 t.c. i brzuszek mam bardzo mały ... w sumie to widać go lekko tylko jak dobrze sobie pojem. Rano wyglądam jakbym w ogóle nie była w ciąży. Myślałam, że brzuszek będzie bardziej widoczny, ponieważ przed ciążą byłam dość szczupła. Jest to moja 2 ciąża. Dodam, że do tego momentu przytyłam ok.3 kg. Zaczynam się martwić czy z Maluszkiem wszystko w porządku. Nadal nie czuję ruchów dziecka. Wizytę u ginekologa mam za 1,5 tygodnia ... ale chyba się zamartwię do tej pory :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sie nie matw:) tez sie martwilam tak samo jak ty:) a pozniej jak zaczal rosnac to w oczach..to nie oznacza ze z dzieckiem jest cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksennaaaaaaa
to normalne. Ja jestem w 20 tygodniu i mam narazie 4 kg na plusie. Brzuch jest wiekszy wieczorem, w ciagu dnia nie rzuca sie az tak w oczy, w zaleznosci od tego, co mam ubrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyzla124
hej, mam do was pytanie w pierwszych tyg ciąży jakie miałyście objawy? :) takie jak na okres? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszki w czekoladzie
NIe martw się. Ja przytyłam przez całą ciąże 7 kg, a brzuszek miałam taki, jakbym....przytyła. Gdybym nie mówiła,że jestem w ciązy, nikt na to by nie wpadł. A urodziłam córkę 2400 g, 10/10 w skali Apgar, a teraz prześcignęła wszystkich rówieśników :) Wysoka panna wygląda na rok więcej niż ma :) a ma 3,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam ... 27
Dziękuję za odpowiedzi :) No właśnie u mnie wygląda to tak jakby mi tylko troszkę mięśnie brzucha urosły :) A ubrania nadal noszę te same co przed ciążą. Zaczęłam się niepokoić, bo jak oglądam zdjęcia z mojej poprzedniej ciąży to w 18 t.c miałam już spoorawy brzuszek i już nosiłam ubrania ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksennaaaaaaa
fyzla-----dokladnie tak jak na okres, myslalam, ze go dostane, ale nie przyszedl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszki w czekoladzie
fyzla- 9 miesięcy jak na okres :) a ja nie zmieniłam garderoby w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
Spokojnie :). U mnie w 18 tc też nic nie było widać, teraz jestem w 28 tc i dopiero tak gdzieś od 25 tc już ludzie zauważają, wcześniej zależało, jak się ubrałam, kwestia indywidualna. Nadal mam dość mały, jak na początek 7 miesiąca ciąży, mam porównanie bo chodzę do szkoły rodzenia i jest tam osoba mająca termin 2 dni po mnie i brzuszek sporo większy. Najważniejsze jest USG, jak wszystko ok, to nie ma powodów do obaw, taki mówi mój lekarz, a to jest na prawdę dobry specjalista. A co do wagi, tez nie ma zasady, teraz się waży właściwie tylko dla tradycji, żeby mu pacjentki nie mówiły że wszędzie ważą u niego nie, przed dobą USG waga i wielkość macicy była ważna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyzla124
o dzięki :) my już pracujemy 11 miesięcy i czuje ze teraz nam sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 28tygodniu i dopiero teraz zaczyna być widać brzuszek. Fakt, że mam trochę tłuszczyku tu i ówdzie, ale brzucha nigdy nie miałam dużego (teraz też jak spotkałam koleżankę z dawnych lat i powiedziałam że jestem w ciąży i to w siódmym miesiącu to zrobiła wielkie oczy, bo nic nie widać;) ). fyzla124 ja też miałam bardzo podobne jak przed okresem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
fryzla, powodzenia! :). jak czujesz pobolewanie piersi, sutków, a normalnie przed okresem tego nie masz, to to jest przeważnie objaw ciąży, ja tak miałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
reniaaa, na kiedy masz dokładnie termin? :) zawsze lepiej mieć mały brzuszek niż duży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyzla124
właśnie mam takie dolegliwości jak przed okresem teraz jest 34 d.c i piersi przestają już mnie bolec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam ... 27
fryzla124 ... u mnie w obydwu przypadkach pierwszym objawem był ból piersi i "uczulenie" na niektóre zapachy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
fryzla, zrob test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
u mnie właśnie jak pisałam pobolewanie ale takie delikatne sutków, mrowienie piersi, nigdy tak nie miałam, może też być senność już od początku, no i większe parcie na pęcherz, bo progesteron od samego zajścia w ciążę już ostro zaczyna działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyzla124
dzięki:) kurde boje się trochę tego testu, bo tyle czasu już czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam ... 27
My z mężem też staraliśmy się 11 miesięcy i już powoli traciłam nadzieję a drugie dziecko ... ale udało się w najmniej oczekiwanym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
Jeszcze do autorki topiku...pewnie wiesz, że dziś nie masz brzucha, ale z dnia na dzień może się stać widoczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam ... 27
Wiem, wiem ... podobnie miałam w pierwszej ciąży tylko wtedy brzuszek zaczął rosnąć szybciej ... ale faktem jest, że każdego dnia wydawał się większy i większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyzla124
zazdroszczę wam :) jutro pójdę po test i zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Autorko ze mną na szkole rodzenia była taka dziewczyna co jak przyszła to myślałam że to położna, bo my z dziewczynami ledwo już chodziłyśmy a ta przyszła w normalnych jeansach. Do końca zajęć ledwo jej się ten brzuszek zaokrąglił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam ... 27
fyzla124 ... Zrób sobie ten teścik a wszystko stanie się jasne :) Trzymam kciuki za powodzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
No różnie z tym wszystkim...ja np. też mam taki średni apetyt od początku ciąży, więc też mało przybywa, bo 3 obiadów nie jem ;), no i też różnie z przemianą materii w ciąży jest, mi się chyba poprawiła, innym się czasem pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
reniiia, ja mam termin na 5 października, niezmiennie ten sam do początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dopiero 2,5 kg od wagi wyjściowej przybyło:) to mamy podobne terminy widzę:D fyzla124 dobrze będzie, tym razem pewnie się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
mi 3,5 kg, a byłam ważona prawie 2 tygodnie temu....fakt że ja miałam taką średnią wagę przed ciążę, więc nie żadna chudzina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewrtopq
reniiia, to widzę że mamy bardzo podobnie :)...ale trzeba się cieszyć, bo już niektóre kobiety na naszym etapie ciąży, to już ledwo zipią. a ja właściwie jeszcze biegać mogę, oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×