Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

keysy2121

formalnosci po porodzie, pomozcie

Polecane posty

witam. choc jestem dopiero w 8 tyg ciazy kwestie formalnosci chce miec juz jasna. najgorsze jest to ze pytam czytam dowiaduje sie a i tak nic nie wiem bo kazdy mowi inaczej. moze ktos mial taka sytuacje jak ja i mi powie co i jak. a wiec przede wszystkim nie jestesmy po slubie i do porodu raczej nie bedziemy.on ma maldunek tutaj ja w zupelnie innym miejscu. wynajmujemy mieszkanie ale wlasciciel nie chce mnie zameldowac. i teraz pytanie gdzie zameldowane bedzie dziecko? czy bede musiala zalatwiac wszystkie dokumenty typu akt urodzenia, becikowe, dodatek mieszkaniowy i zasilek z tytulu urodzenia tam gdzie ja jestem zameldowana czy moge tu tym bardziej ze ojciec dziecka jest tu zameldowany? a jesli bede mogla tu to czy jesli nie mamy slubu formalnosci bedzie mogl zalatwiac moj chlopak czy ja bede musiala byc wszedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przewaznie dziecko ma meldunek spisany z dowodu matki. Nie komplikuj sobie sprawy i melduj go tam gdzie Ty skoro nie jesteści po ślubie bo w przyszłości możesz mieć prpblemy z załatwieniem wielu urzędowych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci w jednej kwesti zalozmy ze ty jestes z warszawy a twoj chłopak z czestochowy . Wtedy mozecie zalatwic ebcikowe albo w warszawie albo w czestochowie tylko jesli zdecydujecie sie na czestochowe to ty musisz miec zaswiadczenie z warszawy ze nie pobrałas becikowego , i odwrotnie jesli sie zdecydujecie na warszawe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z becikowym to jest tak jak mówi MamaMałpki. Przy zgłoszeniu dziecka pytają gdzie ma być zameldowane. Skoro nie jesteście po ślubie to musicie iść oboje zgłosić dziecko. Ojciec musi je uznać. Wtedy dostaniecie też akt urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za link madre rzeczy tam sa. tak pozatym mysle ze mniej problemow by bylo jak by sie slub mialo... polska w tej kwestii jest jeszcze daleko za murzynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak czy tak bedziesz musiala do tej czestochowy ejchać , albo z zaswiadczeniem warszawy albo po zaswiadczenie ze nie pobrałaś ,nie ominiesz tego . Ja tak samo jeździlam ja z chorzowa a m z krakowa .... heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale ztym meldunkiem to mi wyjasnijcie. ide tam pytaja gdzie ma byc zameldowane. przyjmujac nadal ze ja z warszawy chlopak z czestochowy to podaje np adres domu rodzinnego przemka w czestochowie i to od razu melduja bez zgody wlasciciela domu ktorym w tym wypadku jest matak mojego chlopaka ktora abstrachujac nie uznaje wnuka bo nie po slubie? albo np podaje nasz adres zamieszkania tam gdzie wynajmujemy i tam tez zamelduja bez zgody wlasciciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalpki rodzilas naturalnie bo jesli ten dopisek na dole to wymiary twojego dziecka po urodzeniu to wspolczuje.... 4100... masakra. jak ty takiego wychodowalas?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie wpisali taki sam adres meldunku jak ja mam , i tyle potemz urzedu miasta poszlo pismo do administracji i tyle ale tu nie ejstem pewna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pytają gdzie ma być zameldowane, dziecko automatyczne ma meldunek po matce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaheira1 mnie pytali więc to chyba zależy od urzędu. Zgoda właściciela mieszkania nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu jest glowne pytanie. jak dziecko dostanie moj adres zameldowania to czy becikowe i inne moge tu zalatwiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to by bylo bez sensu bo mozesz sobie podac nawet woronicza 11c warszawa i tam ci dziecko zamelduja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikanik
"Prawo dopuszcza różne miejsca zameldowania nowonarodzonego obywatela na pobyt stały: W miejscu stałego pobytu matki dziecka, lub w miejscu stałego pobytu tego z rodziców, który faktycznie przebywa z dzieckiem, (...)" Jeśli dziecko zameldują tam gdzie masz stały pobyt to tam też załatwiasz becikowe i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfrfsfs
jestes wzglednie młoda, pukniesz sie ze mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
becikowe załatwiasz w miejscu zamieszkania, ja jestem zameldowana w Bytomiu a mieszkam w Krakowie i tu składałam o becikowe - nie było żadnych problemów Enderly - może faktycznie zależy od urzędu albo miasta, ja miałam automatycznie meldunek Młodego w Bytomiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz załatwiać tam gdzie jedno lub drugie jest zameldowane bo becikowe równie dobrze może odebrać ojciec dziecka. Ale wtedy i tak z Częstochowy będziesz musiała dostarczyć zaświadczenie, że nie pobrałaś tam becikowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to zalezy od urzedu miasta to wspolczuje sobie bo mogilno jest 1000 lat za murzynami wiec napewno bede robic problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no becikowe moze zalatwic ojciec a z wszystkim innym bede musiala latac z nim jak nie mamy slubu czyl meldunek i akt urodzenia no i pesel czy on sam tez bedzie to mogl zalatwic. nie wiem polskie prawo jakos tak samo odsuwa ojcow od obowiazkow. wszedzie gdzie sie czyta to dziecko z matka lub z jednym z rodzicow lub opiekumow prawnych. wiadomo ze 2 rodzicem jest ojciec wiec czemu nie pisza dziecko z matka lub ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikanik
Masz jeszcze mnóstwo czasu więc spokojnie zdążysz się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×