Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zuzia1122

zmiana nazwiska swojego na nazwisko dziecka

Polecane posty

Gość gość
Witam,tak się akurat składa że ja będę zmieniać córką nazwiaska na nazwisko mojego męża.U mnie sprawa jest prostrza,poniewaz biologiczny ojciec ma odebrane prawa,uchyla sie od płacenia alimentów,nie utrzymuje kontaktow z dziecmi,pozatym dzieci go nie znają.Zostały od małego wychowane przez mojego partnera przyszłego męża.Pani w usc powiedziała że musze w skrócie opisać powody do zmiany nazwiska,i złożyć wniosek i oczywiście za kazdy zapłacic 37zł.Tak ze u mnie sprawa jest prosta,jednak w przypadku gdy ojciec ma prawa musi byc jego zgoda,a sadowna zgoda tez ale to raczej robia sadowna zmiane nazwiska i wtedy w chorym polskim prawie jest tak ze jesli robimy to w sadzie to jest to przysposobienie,i zazwyczaj alimenty zabieraja a ojciec ktory uporczywie uchyla sie od płacenia alimentow ma czysta kartę.Takie prawo chore...tak ze sprawa jest prosta gdy ojciec ma zabrane prawo lub jesli jest w miare nie konfliktowym czlowiekiem,to mozna jakos to rozwiązac.Jeśli dziecko ukończy 13 lat musie wyrazic zgodę.Tak w skrócie to wygląda.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ze taka zmiana na nazwisko dziecka niewiem czy jest mozliwe jesli dana osoba tego nazwiska nie wyrazi zgody,mysle ze prosciej jest zmienic nazwisko dziecka na swoje zwłaszcza gdy niema sie slubu,tak mi sie wydaje.U nas w urzedzie pani byla bardzo miła,powiedziala ze nie moze powiedziec jak to dokladnie napisac bo ona ten wniosek rozpatruje,ale urzednik tez czlkowiek wiec jesli sie opisze konkretne powody to mysle ze bedzie ok.Dam znac jak bede juz po,za jakies 2msc bo slub,a potem chce najpierw zmienic swój dowód i dopiero nazwiska córką,bo potem trzeba wszędzie to nazwisko zmienic wiec troche biegania będzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak logiczniej jakbys to opisala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Wiele osób posiada to samo nazwisko a nawet nie jest spokrewnione. Problem polega na tym jaka jest chęć , powód zmiany nazwiska. Jeśli dziecko nosi nazwisko ojca to zapewne ojciec płaci na dziecko alimenty. I tu zaczyna się problem. Zmieniając nazwisko ojca na swoje , matki , może przestać istnieć obowiązek alimentacyjny ojca względem dziecka. Zapewne ta pani tego się boi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jestes guuupi zniecierpek!!nazwisko nijak sie ma do alimentow chory ludziku!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zniecierpliwiony ta pani sie nie boi zabrania alimentow:-)Ojca sie niewybiera jak ktos ma w dupie dzieci to jego obowiazkiem jest placic na nie,i niewazne jakie nosza nazwisko,istnieje takie cos jak odpowiedzialnosc zaswoje czyny.Niby dlaczego dziecko ma nosic nazwisko ktora niezna dzieci, niewychowuje,nie czuwa sie do obowiazku wychowania i placenia alimentow i ma zabrane prawa,dzieci maja sie wstydzic ze maja nazwisko ojca ktory ma je gdzies?Żart chyba...Zmiana nazwiska w urzędzie to niejest przysposobienie w sądzie,wiec nikt alimentów dziecku nie zabierze.Przysposobienie natomiast musi orzec sąd,i wtedy dany ojciec który przysposobi dziecko jest wpisywany do aktu,a wyrodny tatuś biologiczny ktòry ma zadłużenie i nie płaci na dzieci i się nimi nie interesuje od momentu przysposobienia ma czysta kartę i alimentów nie musi juz płacić, takie chore prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wnioski oba napisałam,złoże dopiero po 12 kwietnie,ponieważ muszę czekać na odpis aktu zupełny,ponieważ córki urodziły się w innym mieście,więc muszę czekać aż prześlą do urzędu.U mnie sprawa prosta bo biologiczny ojciec niema praw,muszę tylko do wniosku oprucz aktu urodzenia zupełnego dołączyć odpis wyroku sądu o pozbawieniu praw.Opisałam to tak iz przedstawiłam sytuacje jak ona wygląda naprawdę,ze dzieci go nieznają brak jakiegokolwiek kontaktu,ze uwazają mojego obecnego męza za ojca poniewaz wychowuje je od kilku lat razem ze mną.Napisałam ze ojciec biologiczny nadal nie utrzymuje kontaktów i nie płaci alimentów.Dodałam ze chcialam uniknac dla corek nie przyjemności i wypytywań rówieśnikow o to ze maja inne nazwisko niz rodzice.Napisałam też ze to usprawni kontakty urzędowe i społeczne,w szkole,w przychodni,ze nie będzie sie trzeba tłumaczyć że tu nazwisko inne,że to znacznie scali rodzinę.Oczywiście trzeba używać urzędowych grzecznościowych słów typu ;zwracam sie z uprzejmą prośbą,uprzejmie proszę,proszę o pozytywne...przychylne rozpatrzenie...z powazaniem...tak mniej więcej.Poprostu napisać jak sytuacja wygląda naprawdę,urzędnik też człowiek,jeśli są konkretne powody powinno być ok:-)Opłata za jeden wniosek 37zł.Jak już będe po dam znać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nim jeszcze cos do tych urzedow napiszesz wez mamusiu slownik ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze autorkaj boi sie statusu spolecznego . Zmiana nazwiska nie uczyni ja zona owego pana. Poza tym ojciec dziecka musi sie zgodzic na noszenie jego nazwiska " obcej babie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat tak się składa że nie musi się zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka chciała po rozwodzie zmienic nazwisko byłego dziecku i sobie na inne(Iksiński,Kowalski,itp) i zgody nie dostala. Jakby tak bez zgody prawnej zainteresowanego było,to kazdy dla kaprysu lub z innych pobudek móglby dla draki raz na jakiś czas nazywać sie np jak prezydent czy znany aktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne to ..autorak z dzieckiem ślub chce brać czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem,po co takie komplikacje,nie łatwiej dać dziecku swoje nazwisko od urodzenia!Wiem,ze większość kobiet tak robi,że na siłę musi to być nazwisko domniemanego ojca,a póżniej żałują,bo w niektórych sprawach to poważnie utrudnia ich szybkie załatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem,po co takie komplikacje,nie łatwiej dać dziecku swoje nazwisko od urodzenia! xxx ale to ona chce sobie dać nazwisko dziecka a nie dziecku swoje! czytałaś pierwszy wpis? to wzięcie nazwiska dziecka ma być złośliwością w stosunku do ojca dziecka że to, że nie chciał się ożenić - ona chce mu pokazać że i tak będzie nosić jego nazwisko - nie rozumiesz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hipokryzja i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu pisza dwie:jedna,ktorej dziecko ma nazwisko ojca i ta chce to samo(matka)i druga-powtorna mezatka,ktora snuje wywody,ze zmiana na jedno nazwisko jakoby m.in.scali rodzine .Urzednicy muszą takie brednie czytać...A jak za kilka lat (bywa roznie)nowy mąż czy facet bez slubu odejdzie a smrod po nazwisku kolejnym zostanie,to znowu autorka(-i)polecą do sądu po następne nazwisko?Haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak piszą dwie ja jestem ta Y:-)co jest po rozwodzie i wyszła za mąż i od kilku lat wychowuje dwie córeczki z obecnym mężem.Biologiczny ojciec ma zabrane prawa ja pisałam wyzej i ileś wcześniej...tacy bystrzy a widze ze jestem zmiksowana z tym co pisała inna osoba i w troche innym temacie.I sprostuje... Nie robie nikomu na złość:-)Ojciec biologiczny sie nigdy nie interesował i nadal tak jest z tego powodu sąd orzekł pozbawienie praw,więc powody ku takiemu wyrokowi były,alimentów nigdy nie płacił i nic się do tej pory nie zmieniło,więc jaka złość komu niby?:-) Córki są wychowywane od małego przezemnie i mojego męża,i bardzo go kochają chcą jego nazwisko nosić więc skoro jest możliwość taka to będą miały takie nazwisko,a tłumaczenie sie w szkole i przychodnich ze tu nazwisko takie i pokazywanie za kazdym razem dokumentow czemu tak jest nie ułatwia życia.Nadal nie widzę tutaj powodu do robienia komuś na złość.Tak że jak już ktoś coś smaruje to niech doczyta,co jest w komentarzach.Tu piszę wiele osób i z różnych powodów zmieniają nazwiska.Ja się tu odezwałam poto aby temat sprostować i pomóc osobom które są zainteresowane i tyle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się poco ktoś wchodzi na takie forum skoro tylko pisze złośliwe komentarze,wywody i mądrości o których niema pojęcia.No cóż ile ludzi tyle pomysłów mam nadzieje że komuś się przyda to co napisałam:-)Urzędnik też człowiek nie należy się bać tylko poprostu zapytać napewno wytłumaczą co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pisałam wyzej i ileś wcześniej...tacy bystrzy a widze ze jestem zmiksowana z tym co pisała inna osoba i w troche innym temacie. xxx to trzeba było założyć osobny wątek a nie wpieprzać się na cudzy, dominować go i mieć pretensje że ludziom się myli idiotko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemam pretensji i nie mam zamiaru zniżać się do twojego poziomu kmiocie,pisze w wątku który jest adekwatny do tematu,najpierw ktoś negował i obrażał inną osobę teraz skupiło się na mnie:-)prawdziwa komedia,niestety są ludzie,którzy nie potrafią nic napisać konkretnego tylko obrażać innych,ale to tylko świadczy o inteligencji danej osoby a raczej braku :-) haha tymczasem i pozdrawiam:-) ps pisz wyzwiska i obrażaj innych niech ci ulży:-) Piszę nie do ciebie tylko dla osoby zainteresowanej,tym tematem:-)Tak że nie wysilaj się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.06 dlatego kiedy ja wpadła ( bo nie oszukujmy się że świadomie pragniemy dzieci z takimi łajdakam) wpisałam ojciec nieznany,alimenty i tak płaciło państwo ,nazwiska miałyśmy z córka takie same,potem poznałam kogoś kto ją adptował i obie nazywamy się juz inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porządnym dziewczynom nie zdarzają się wpadki z "łajdakami" bo prędzej by się porzygał niż takiemu tyłek wystawiły i do twojej wiadomości - alimentów nie płac***aństwo tylko podatnicy - bo się szmaci zachciało gzić z jakimś obszczymurem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz odszczekiwać?panstwo to organizacje roznorakie i też podatnicy,bo skladamy sie w roznych daninach na to panstwo, paniusiu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19'27,obsceniczny komentarz. Od wystawiania tyłka nie zachodzi się w ciążę,to na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty pewnie zaszłaś od tego, że usiadłaś na krześle zaraz po nim, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś musisz odszczekiwać?panstwo to organizacje roznorakie i też podatnicy,bo skladamy sie w roznych daninach na to panstwo, paniusiu xxx potwierdziłaś tylko to co napisałam wcześniej - podatnicy składają się na twoje zasmarkane alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dlatego kiedy ja wpadła ( bo nie oszukujmy się że świadomie pragniemy dzieci z takimi łajdakam) wpisałam ojciec nieznany,alimenty i tak płaciło państwo" znaczy co, poślizgnęłaś się i upadłaś prosto na łajdackiego fiuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym właśnie pisałam:-) najpierw obrazana była dziewczyna x która pytała o zmiane nazwiska na nazwisko dziecka, potem ja a teraz dostało się kolejnej,co kolwiek się tu nie napisze zawsze znajdzie się osoba która będzie obrażać.A mam takie pytanie jeśli wpisałaś ojciec nieznany to w jakim urzędzie składałaś wniosek o alimenty,bo z tego co wiem to alimenty wypłaca mops z funduszu alimentacyjnego,ale zanim to zrobi trzeba trzeba złożyć wniosek,dochody i egzekucje alimentów od komornika od danego dłużnika,jeśli ojciec nie znany to gdzie dłużnik?Więc mops nie wypłaci alimentów jedynie,zasiłek dla samotnie wychowującej a nie alimenty,dlatego pytam jaki urząd to wypłacił.Pozatym żeby alimenty zostały wypłacone przez mops z funduszu alimentacyjnego musi być spełnione kryterium dochodowe 725zł na osobę,więc niestety nie zawsze tak łatwo dostać alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dosć że szmata to jeszcze kłamczucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwww
ja tez zamierzam zmienić swoje nazwisko na nazwisko córki i nie dlatego że jej tata nie chce ślubu. Ja na razie nie chcę z czysto wygodnickich i praktycznych względów ( ale chciałabym żeby cała rodzina miała tak samo na nazwisko, poza tym wszędzie ze względu na córkę która ma już 9 lat i tak zwracają się do mnie nazwiskiem jej ojca, nigdy moim więc już się przyzwyczaiłam:) nie poprawiam bo bardziej podoba mi się nazwisko córki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×