Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

kasiu :) dopisuje cie do tabelki monika _kwietniówka witaj NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ...TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 Ancyk80............synek......................18......... .........10.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????....................15.......... .........16.04.2013 agalesna ...............???......................18................ 1 6.04.2013 Bożka2930......córeczka ...................18...... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15...................18.04.2013 Otulka.............synek? ..................16....................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ...........19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16....... ..........22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........ .........28.04.2013 Funiak.................????......................16...... ..........20.04.2013 kasia :) ..................synek..................18..............6-10.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka2930 ja biorę prenatal classic i prenatal DHA , możesz brać magnez dodatkowo jak najbardziej - w ciąży bardzo go brakuje co jest odczuwane w późniejszych miesiącach jako kurcze łydek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
Ja biore Femibion 2 i magnez dla kobiet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja biore ladee vit... Ginekolog kazala wiec biore i do tego urinal... Dzisiaj boli mnie brzuch ale to pewnie przez nerwy... Kurka nie moge dogadac sie dzisiaj z mezem... Bylam u dentysty... Jeszcze zabek jeden zostal ale to kanalowe... No i kilka wizyt, na szczescie jest bezbolesnie... I czuje sie bezpiecznie:) bozka ciesze sie ze jest wszystko dobrze... Funiak moze w koncu teraz pojdzie z gorki.. Tzn bd wiedziec w jakim kierunku leczyc.. Uzaleznilam sie od tego forum:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie sie zastanawiam nad witaminami bo mi sie skonczyły te które teraz bralam szukam cos w miarę w cenie dziękuje dziewczyny też sie cieszę że wszystko dobrze przyszla młoda mama ja 14.11 do dentysty nie boli wiec tylko plomba a kanałowe będziesz miała ze zniaczuleniem???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
porozmawiaj z lekarzem bo femibion 2 jest niby bardzo dobry ale kazdy lekarz jakis lek promuje ... a te tabletki prawie 70zl kosztuja i nie ma ich bóg wie ile w paczce . ja wizyta 14 i juz sie doczekac nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie robi nie mialam tego znieczulenia... Zatrula mi go juz 3 raz... Teraz ide 13 znowu bedzie wiercic glebiej... Wczesniej na mysl o kanalowym nie spalabym calej nocy a teraz tak ze spokojem... Przeraza mnie tylko ta kasa.. Niby poczatek leczenia a tu juz230 zl nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie Ja mam witaminy falvit mama ale nie biorę jeszcze, gin powiedział że mam super wyniki wszystko w normie i nie mam brać jeszcze sztucznych witamin póki jem owoce i warzywa z działki. Mam zacząć brać pod koniec listopada. przyszłamłodamama ja na szczęście wyleczyłam wszystkie żeby przed zajściem w ciąże, mąż właśnie teraz też skończył przygodę z stomatologiem, więc bezie trochę więcej pieniędzy w portfelu. Czy was też swędzi skóra na brzuchu albo w talii?? Widocznie skóra się już rozciąga i dlatego mnie swędzi na szczęście używam 2 razy dziennie kremu przeciw rozstępom i mam nadzieję że się nie pojawią tak jak w pierwszej ciąży. Co do skurczy to w pierwszej ciąży miewałam skurcze w nocy w III trymestrze właśnie łydek, brałam magnez ale mimo wszystko zdarzały się, ból niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny, wiecie ze ja nie narzekam bo od poczatku ciazy czuje sie dobrze. Ale dzis wstalam zmeczona, oslabiona, z bolem glowy, i na dodatek idac do sklepu zauwazylam ze slabiej widze... czy tez tak macie? chyba wezme dzis te witaminy moje femibion natal 2, moze pomoga? morfologie mialam tylko na poczatku ciazy, w sierpniu chyba, troszke sie zmartwilam, Maly jeszcze nie dal o sobie znac rano, ale to przeciez pewnie jest zwykle oslabienie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_kwietniowka
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ...TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 Ancyk80............synek......................18......... .........10.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????....................15.......... .........16.04.2013 agalesna ...............???......................18................ 1 6.04.2013 Bożka2930......córeczka ...................18...... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15...................18.04.2013 Otulka.............synek? ..................16....................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ...........19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16....... ..........22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........ .........28.04.2013 Funiak.................????......................16...... ..........20.04.2013 kasia ..................synek..................18..............6-1 0.04.2013 monika_kwietniowka..???....................17................19.04.2013 byłam na wizycie we wtorek , ale nie robił mi USG, powiedział, że za miesiąc sprawdzimy płeć;) a tak to usłyszałam piękne bicie serduszka :) a co do witamin to B6 na mdłości (wcześniejsze, ale jeszcze biorę) , i teraz żelazo mi przepisał . A kompleksu też nie kazał mi brać, bo mam bardzo dobre wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_kwietniowka
Karolowa nie przejmuj się, to przecież normalne, że raz lepiej się czujemy jak gorzej. A wzrok..ja normalnie noszę okulary, ale też wydaję mi się, że jakiś ten obraz bez okularów mniej wyraźny, a nie mam dużej wady - 1,5 i - 2,5. Okulista powiedział, że nawet jeśli czuję, że coś jest nie tak to nic wielkiego się nie dzieje, a wszelkie małe zmiany znikną po porodzie :), więc myślę, że możemy być spokojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja nosiłam okulary sporadycznie mam (-), ale w zeszłym tyg zauważyłam że głowa mnie częściej boli i słabiej widzę jak założyłam okulary to bóle głowy ustały i lepiej widzę, nie nadwyrężam wzorku i wszytko jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnieszabyc zapomniałam odpowiedzieć na Twoje pytanie :) mnie też często swędzi skóra na brzusiu tak wyżej, pod biustem parę cm :) i zauważyłam , jak byłam u gina, że kobiety z brzusiami też często drapią sobie brzuś :) oj też mam nadzieję, że rozstępy się nie pojawią, smaruję oliwką niemowlęcą:) a może odziedziczyłam dobre geny po mamie, która bez żadnych kremów itp. nie miała ich? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_kwietniowka moja mama też nie ma ani jednego rozstępu a nosiła w 2 ciąży bliźniaki (mnie i brata). Z kolei starsza siostra ma dużo rozstępów po 2 ciążach, ja po pierwszej ciąży nie mam,ale mogę dostać w końcu już nie jestem taka młoda, mam 31 lat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja własnie sie zastanawiam nad tymi witaminami teraz bedę brala magnez a wyniki mam zrobic na 21.11 zobacze jak wyjda i wtedy zapytam jakie witaminy czuje sie troche lepiej brzuch zelżał dziekuje za wsparcie :) ja własnie też mialam mieć leczony ząb kanalowo bez znieczulwenia ! oooo ale okazalo sie że nie trzeba tylko zaplombuje już z miesiąc chodzę z trucizną idę do alergologa haha w Szczyrku dziś słoneczko :) miłego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje dziewczyny, tak slabo nie czula sie od poczatku ciazy, ale ja w ogole czuje sie bardzo dobrze w ciazy, jak nie w ciazy :D jakie stosujecie kremy, balsamy? bo ja naprzemiennie, teraz mam ziajke, nutrogene i balsam brazujacy :) swedzenie brzucha tez odczuwam, szczegolnie kiedy zjem za duzo na jeden posilek, lepiej jest kiedy jem czesto a mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam ze corki maja przebieg ciazy, porodu troche w genach po swoich mamach... sprawdzilo sie to u Was? przechodzicie ciaze podobnie jak swoje mamy? ja tylko wiem tyle ze moja mama czula sie swietnie w ciazy, bo w 9 miesiacu ciazy z namlodszym myla jeszcze u babci wszystkie okna :D przez mgle ale sama to pamietam :) a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja biorę Femibion Natal2 od miesiąca ale on dorgi jest i się naciełam w aptece troszkę bo farmaceutka mi powiedziała, że tam jest 60 tabletek i starczy mi na 2 miesiące, ale nie wspomniała o tym, że bierze się 2 dziennie bo są różne i wkażdej coś innego jest :/ Więc teraz coś innego zakupię może Falvit właśnie. Ja będę raczej już do końca ciązy coś łykać bo już mi morfologia źle wychodzi ale lekarz mnie pcoieszył "jak na kobietę w ciązy nie jest źle a będzi gorzej" :D Mnie też swędzi brzuszek i piersi. Od poczatku smaruje się oliwką nivea Q10 że by uelsatycznic skóre ale ja nie lubie oliwek za bardzo :/ a od ok 3 miesiaca klremem na rozstpeu kupiłam polecana mustele ale ona droga jest 70 zł w promocji zapłaciłam :/ wiec poszukuje czegos dobrego i tanszego. Macie jakies typy? Wogole zauwazyłam ze nie mam brzuszka juz tak nisko tzn jakby na dole mi sie zmnieszył i poszedł jakby "ku górze". To normalne jest? Wyczytałam ze teraz macica sie unosi wiec to chyba od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa coś w tym jest ale nie do końca, kiedyś kobiety były bardziej wytrzymałe, moja mama też w ciąży czuła się dobrze, dziadek wspominał że z wielkim brzuchem odśnieżała podwórko, dach, myła okna i pracowała do ostatniego dnia. Ja też w 9 m-cu myłam okna to znajomi z podwórka pytali się co się urodziło a ja że jeszcze nic to byli w szoku że taka aktywna jestem :) (ponoć kobiety 9 m-cu w ciąży są jak roboty, mają dużo energii w sobie), nie pracowałam tak jak moja mama do końca, poszłam na zwolnienie w 7 m-cu bo nie mogłam usiedzieć 8 godzin w pracy, kręgosłup odmawiał posłuszeństwa i strasznie mnie brzuch bolał, do tego stres bo mąż miał problemy zdrowotne i jeździliśmy po lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekowa28 z brzuszkiem to normalne i taki powinien być, dopiero w 9 m-cu ku końcówce będzie opadał. Mój też już teraz jest wysoko, a jeszcze 2 tyg temu ledwo co był widoczny. Co do kremu też chciałam kupić mustelle ale u mnie w aptekach niedostałam i zdecydowałam się na PHARMACERIS M kosztuje coś ponad 30 zł i póki co jestem z niego zadowolona, w pierwszej ciąży stosowałam vichy ale wycofali ten krem,i był bardzo drogi prawie 100 zł kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc tez racja :) patrzcie co znalazlam ;) sa tam zdjecia usg chlopca i dziewczynki w 17tc, jejku ja pamietam dobrze ze maly sie wlasnie tak dupka odwrocil jak na tym zdjeciu gdzie jest chlopiec i wystawalo cosik ewidentnie miedzy nozkami, ale klejnocikow nie bylo widac :o myslicie ze w 17tc dziewczynce tez by tak wystawalo miedzy nozkami? czy w 17tc juz ladnie sa genitalia rozwiniete? wariuje juz :D bo w przyszlym tygodniu chce sie umowic na wizyte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już bardzo chcę znać płeć już codzien budze się i mówię do męża ciekawe co będzie chłopiec czy dziewczynka :D Na usug chłopca coś tam widzę, natomiast usg dziewczeńskie jest dla mnie kompletnie nie czytelne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama wszystkie ciąże i porody (naturalne) przeszła znakomicie :) jedyne co się nie udało to spłodzenie synka :D i jedną ciąże też miała bliźniaczą, więc tak się złożyło, że mam 7 sióstr i żadnego brata :D chciałabym mieć geny mamy :D to moja pierwsza ciąża, więc nie mam doświadczenia. Wszystko takie nowe :) ja jeszcze stosuję Bio Oil http://www.ekobieca.pl/product-pol-215-Bio-Oil-Specjalistyczny-olejek-do-ciala-do-zadan-specjalnych-60ml.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra mi to poleciła :) ale myślę, że i tak każda skóra jest inna. Przez jakieś 2 tyg. codziennie śniło mi się, że już urodziłam :) 10 pierwszych snów to chłopcy, a 4 ostatnie to dziewczynki :D chyba też za dużo o tym myślę :) Dla mnie to bez większego znaczenia co (ale chciałabym już wiedzieć), ale M wolałby chłopca :) chociaż ostatnio więcej czasu spędza ze swoją chrześnicą i wyczuwam, że coś mu się odmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Bożka ja witaminek jeszcze nie biorę ;) Planuję się tak mniej więcej od grudnia witaminizować sztucznie. I najważniejsze, że z Twoim brzuszkiem dobrze. Niech się nam te szyjki trzymają :) (Też mnie ostatnio pod tym kątem lekarka badała ;) ) Znowu temat dentysty wrócił... brrr... Idę dziś wieczorkiem się zaplombować. No już się doczekać nie mogę :/ Mniejszabyc skóra swędzi troszeczkę. Ale jeszcze bez szału ;) I smaruję skórę oli Karolowa każdemu gorsze dni się zdarzają. Oby to był tylko taki krótki epizod i jutro już będzie Ci lepiej. Co do dziedziczenia skłonności do porodów to u mnie się to raczej nie sprawdziło. Ale ja mało podobna do mamy jestem ;) I 9 miesiąc jest fajny na mycie okien, potwierdzam ;) Ja mam właśnie podobne zdjęcie córci z 17 tygodnia. Na usg dokładnie było wtedy jej kobiecość widać :D Myślę, że Twój synek będzie synkiem ;) Sekowa z tym brzuszkiem wyżej to normalne :) Faktycznie macica nam się powinna unieść w 4 mcu. Mój to w ogóle jakiś taki wysoki i spiczasty jest ;) Monika to Twoja pierwsza pociecha będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka pocieszę że plombowanie raczej nie boli :) to ostatnia wizyta? Lekarz nie zapisal Ci witamin? bo u mnie to ja sama sie pytalam czy trzeba czy nie, i stwierdzil ze nie ma obowiazku, i biore naprawde bardzo sporadycznie, ale dzis wzielam i o dziwo poczulam sie lepiej :) a co do plci, jestes glosem na ktory wyczekuje :D :D :D powiedz mi Kochana czy jak mialas to usg corci to czy cos jej tam medzy nozkami wystawalo w tym 17 tygodniu? ja mysle i mysle o tym od rana i przypomnialo mi sie ze moj maluch mial chyba 11,5cm a to cosik miedzy nozkami mialo 5mm bo nawet lekarz zmierzyl... a u Ciebie jak corcia wygladala na corcie na tym usg w 17tc? myslisz ze wskazuje to na chlopca? ja juz sie przyzwyczailam do mysli ze bede miala synka i nie chce zmian 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa moja dzisiejsza wizyta to konieczność, bo wypadła mi plomba całkiem świeża. Liczę właśnie na to, że bez bólu się obejdzie. Czy ostatnia wizyta to nie wiem. Mam raczej słabe ząbale, więc zawsze coś się może znaleźć. A witamin lekarz brać nie kazał, bo wyniki dobre całkiem. Dlatego też się nie spieszę. A płeć? :) Mojej małej w 17 tygodniu nic nie wystawało :). Naprawdę wtedy dobrze było widać, że to dziewczynka. Nawet oboje z mężem nie mieliśmy problemu, by to zobaczyć. Chłopiec w tym okresie stwierdzony to zazwyczaj trafiona diagnoza. I rozumiem Cię z tym przyzwyczajeniem do płci. Ja usłyszałam na przełomie 13/14 tygodnia, że na 80% będzie synuś. Jestem raczej z tych chłodno myślących. Liczę się z tym, że mogę podczas następnego badania usłyszeć: gratuluję córeczki ;) Ale jakoś tak już się przyzwyczaiłam, że w brzuchu tym razem młody mężczyzna rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka, tak to moja pierwsza ciąża :) Macie ochotę na ryby? Bo ja na początku to nie było mowy , a teraz o dziwo przeszło i bardzo znowu smakują ;) zjadłam na śniadanie troszkę dorsza w marchewce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×