Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

andzik1984 myślę że nie, dzisiaj mówili że nowy macierzyński ma obowiązywać od września przyszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;D Olabia - śliczny brzuszek!!!!! hmm...ja narazie nie mam tego problemu jesli chodzi o jakieś opuchnięcia...ale pewnie wszystko przede mną ;D co do witamin, to też nic nie biorę, tylko żurawt kończę... i jak mi się przypomni to smaruje się oliwką dla dzieci...jeju, może powinnam bardziej o siebie zadbać... ;D Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna nie pamiętam czy to Ty miałaś te plamienia we wczesnej ciąży? Ja miałam podobnie. Najpierw raz czy dwa zobaczyłam małe brunatne plamki na bieliźnie, ponieważ jednak majtki były jakiegoś koloru (bodajże niebieskie) nie miałam pewności, czy to krew czy może coś innego. Chyba konsultowałam się w tej sprawie telefonicznie z ginekolog, ta jednak zaleciła odpoczynek i badanie progesteronu. Po tygodniu znowu, tym razem na papierze. Śluz i brunatne coś w środku, oblały mnie zimne poty, dopadła histeria, że ronię. Partner z mamą szybko mnie spakowali i do szpitala. Tam jednak lekarz stwierdził, że nic się złego nie dzieje, ale jak będą plamienia się powtarzać to mam przyjechać. Zaproponował też pozostanie na obserwacji, ale stwierdziłam, że skoro zapewnia, że wszystko dobrze, to wolę być w domu. Kilka dni później odebrałam wyniki progesteronu 7/8 tydzień i wynik ok 17 :o. Od razu dostała Duphaston i od tamtego czasu plamień nie miałam. Ale do tej pory, za każdym razem jak jestem w łazience sprawdzam papier. Pierwsze co robię rano, to siku i sprawdzam papier. Taki uraz po plamieniach zostaje na całą ciążę chyba :o I też miałam koszmary, że ronię, że krwawię, na szczęście to minęło wraz z plamieniami. Mnie dziś piecze w kroku o wiele słabiej, za to doszły te bóle brzucha. Staram się leżeć, w dodatku jeszcze znowu wymiotowałam po śniadaniu. Chyba będę umierać całą ciążę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna, ale 38 kilo to szok :D, ciekawe ile ja przytyję...Szczupła nie jestem więc wolałabym niedużo...Póki co to chudnę, a nie tyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funika ja mam to samo z tym papierem ;) Przygladam się czy abu na pewno nic nie ma, jak jakaś waritka ;) Nie lubię nosić czerwonych majtek bo jeszcze nie zoabcze że coś się dzieje... ;) Trochę się z tego teraz smieje ale robie tak kilkanaście razy dziennie bo tak czesto siusiam. A ja mam dzisiaj wizytę :) Snilo mi się że odszedl mi czop sluzowy, nie mam pojecia jak to wyglada i co kaman ale mi sie śniło! A potem że goniły mnie krowy ale weszłam w jakieś pole super magnetyczne i nic mi nie zrobily, poronione mam sny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia no Twój brzusi tez wcale nie taki wielki, pewnie niewtajemniczeni jeszcze nie wiedza nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, no to ekstra masz sny...ja też mam takie chore, często bez żadnego związku z rzeczywistością :D to kwestia wrażliwości na pewno. Olabia, e ona Wasze brzuszki są bardzo ładne i zgrabne. Ja mam więcej tłuszczyku więc mój jest taki jak piłka raczej. Dzisiaj zauważyłam też, że ciąża jakby podniosła się ku górze. Mam nadzieję, że to nic złego, martwią mnie te pobolewania brzucha, ale tłumaczę sobie że to może też wiązadła. Mnie sikanie pomału przechodzi, bo ostatnimi czasy to latałam chyba nawet kilkadziesiąt razy do łazienki, teraz jakoś się to normuje. Wiecie, zastanawiam się, czy tego paciorkowca (który swoją drogą jest niczym fajnym jednak w ciąży) nie sprzedali mi w szpitalu. Wcześniej miałam jałowe posiewy robione w sanepidzie, a tu nagle tarraaam! i jest bakteria. Żałuję, że jechałam do tego szpitala, gdzie badano mnie w izbie przyjęć, no ale bałam się tych plamień jak cholera :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, miałam robić dziś łazanki..a teraz boję przez ten brzuch, spróbuję się trochę rozruszać. Tymczasem dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak macica ucieka z podbrzusza i to normalne że brzuszek się podnosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w 6 tyg. miałam jakieś plamienia 3 dni po duphastonie ustąpiło i do tej pory na szczęście jest wszystko dobrze:) ale też po tym miałam ten odruch patrzenia na papier i bieliznę i , gdy zaczynało robić się "mokro" leciałam sprawdzić, czy aby to nie jakaś brunatna wydzielina. Za to wczoraj przeżyłam przez chwilę koszmar... po południu zaczął boleć mnie żołądek, brzuch i potem wystąpiła biegunka, wieczorem jak poszłam do łazienki się załatwić zaczął boleć mnie odbyt.. jak chciałam już się podetrzeć zauważyłam krople krwi, przez moment pomyślałam, że to z "stamtąd"..ale nie. Myślę, że dopadły mnie ciążowe hemoroidy :( boli i piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja plamienia miałam na poczatku ciązy a potem przy 10 tc jak byłam w szpitalu to z bólami brzucha ale nadal patrze na papier i jak tylko mi cos wicej splywa a przy luteinie tak jest obawiam sie że to krew :( strach jest dziewczyny jak mi sie straszliwie odbija caly dzien dziś szok tez tak macie??? spałam teraz przed południem pogoda okropna dziewczyny boje sie bo w przedszkolu szkarlatyna panuje oooo boje się o Paulinke i ja jak byłam mała nie miałam brzuch nadal czuje kłucia na dole dziś z prawej i lewej strony mąż wroci po południu będzie akcja sprzatanie ja nie sprzatam miłego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka na niestrawność, zgagę proponuję rennie ja czasami biorę jak mi wypala przełyk, taką mam zgagę, pomaga bardzo szybko. W pierwszej ciąży też brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożka nie martw się szkarlatyną teraz nie wiadomo dlaczego (tak mi lekarz powiedział) dzieci przechodza ja spokojniej, niż było to dawniej. Mój miał w tamtym roku tez przyniesioną z przedszkola. okropnie wysoka goraczka jest i wysypka, ale po lekach szybko sie poprawia. grunt to ja zdiagnozować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik i jak synek przeszedł spokojnie było ?// ja sie martwie temu że nie miałam i ze ciąza zagrożona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik podziwiam cie za aktywnosc - ja zawsze tez tak mowilam, ze tak bede dlugo pracowac ale sie nie dalo :( Mi po posilkach tez sie strasznie odbija ;/ Kurcze, chyba bardzo przytylam bo prawie nic na siebie nie moge zmiescic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, bardzo miło że Wam się moje brzusio podoba :) Juz widac raczej dla niewtajemniczonych, ale to juz w koncu 5 miesiąc wiec pora na ujawnianie się :) Wczoraj rozmawialam wieczorem z Asią na temat moich kostek i stwierdzilam ze rano pewnie opuchizna zejdzie, a tak sie nie stało ;zeszła ale w 30%. Rano zadzwonilam do swojej położnej bo do gina jeszcze tel nie mam i kazała przyjechać z siuśkami do przychodni. Pojechalam, zważyła mnie-57kg, cisnienie 110/70 w moczu troche bakterii, ale opuchlizna znaczna jak na 5 miesiąc i moją wage. Zmartwiłyśmy sie czy to nie zatrucie ciążowe (bardzo niebezpieczne) ale mocz na to nie wskazuje, także mam się bacznie obserwowac. Byc moze to kłopoty z krążeniem. dzis w nocy ja sie przebudziłam nie czułam prawej ręki, dotknęłam ją ,była zimna i totalnie zdrętwiała, także mozliw żę mam mocne uciski i krew kiepsko krąży.Poza tym moja dr powiedziała ze zatrucie ciążowe występuje w pózniejszej ciąży. Bede sie obserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kwietnióweczki:) Z wielką przyjemnością dołączę do grona szczęśliwych, chociaż czasem przerażonych, przyszłych mam :) I oczywiście każdej z osobna powodzonka życzę w zmaganiu się z codziennymi "urokami ciąży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
To moja pierwsza ciąża, zaczęłam już czuć ruchy mojego synka ale strasznie boje się porodu :/ ogólnie nie lubie szpitali itd... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- pilnuj sie bardzo - zatrucie ciązowe jest niebezpieczne i dla Ciebie i dla dziecka - bywają komplikacje w końcowym okresie ciązy i podczas porodu - stosuj się do zaleceń lekarza/położnej - ale nie panikuj a wszystko będzie dobrze :) AndziaandziA- witam Cię serdecznie :) Kasiaa :)- spokojnie niczego się nie bój , jak ja to mówię -weszło to i wyjdzie :D a strach ma wielkie oczy , wszystkie nas to czeka , nie ważne czy po raz pierwszy czy kolejny ale damy radę - będziemy się wspierac przed rozwiązaniem a potem zdawać relacje już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- pilnuj sie bardzo - zatrucie ciązowe jest niebezpieczne i dla Ciebie i dla dziecka - bywają komplikacje w końcowym okresie ciązy i podczas porodu - stosuj się do zaleceń lekarza/położnej - ale nie panikuj a wszystko będzie dobrze :) AndziaandziA- witam Cię serdecznie :) Kasiaa :)- spokojnie niczego się nie bój , jak ja to mówię -weszło to i wyjdzie :D a strach ma wielkie oczy , wszystkie nas to czeka , nie ważne czy po raz pierwszy czy kolejny ale damy radę - będziemy się wspierac przed rozwiązaniem a potem zdawać relacje już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- pilnuj sie bardzo - zatrucie ciązowe jest niebezpieczne i dla Ciebie i dla dziecka - bywają komplikacje w końcowym okresie ciązy i podczas porodu - stosuj się do zaleceń lekarza/położnej - ale nie panikuj a wszystko będzie dobrze :) AndziaandziA- witam Cię serdecznie :) Kasiaa :)- spokojnie niczego się nie bój , jak ja to mówię -weszło to i wyjdzie :D a strach ma wielkie oczy , wszystkie nas to czeka , nie ważne czy po raz pierwszy czy kolejny ale damy radę - będziemy się wspierac przed rozwiązaniem a potem zdawać relacje już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor andziaandzia witaj w naszym gronie skromnym;P KASINKO a kto lubi szpitale ja jak byłam we wrzesniu personel super i lekarze ale to 7 dni ciągnelo sie okropnie jutro imprezka urodzinki podwójne cory i meża salatki zrobiłam jarzynowa i z brokulami jutro jeszcze wendliny do kupienia i mam nadzieję że mąż skonczy sprzatać powiem wam że jakaś taka szczęśliwa jestem ten ulgix wzdęcia czyni cuda już mi sie nie odbija nawet olabia trzymaj sie dobrze że masz kontakt z położna i lekarzem miłego wieczora moje drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, oczywiście, że bede sie pilnować.Wiem jak poważna to dolegliwość. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziękuję, dziękuję za miłe powitanie:) Ja dzisiaj nie odchodzę od laptopa :/ Staram się jak najwięcej dowiedzieć o bólu brzucha w ciąży. Od kilku dni czasami odczuwam ból po lewej stronie brzucha i jestem przerazona!!!! Niby kazdy twierdzi(mój lekarz też), że to normalne, ale ja nie wiem co i kiedy jest w ciązy normalne:) Tym bardziej, że niestety już kiedyś przeszłam traumę w ciązy. Niestety... Nawet nie chce wracać do tych wspomnień. Wierzę, że teraz będzie inaczej, że jest ok:) i odliczam kolejne tygodnie :))) Boże, jak ja już chcę żeby był kwiecień!!!! Już chcę trzymać swoje zdrowe dziecko w ramionach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaandzia moja droga bóle po lewej stronie mialam od poniedziałku teraz w srode bylam u lekarza i faktycznie po lewej stronie może bolec po prawej również bo wszystko sie rozciąga a od góry to wzdecia miałam szyjkę sprawdzono wszystko dobrze trzyma jednak jak sie bardzo martwisz zadzon do lekarza kiedy masz wizyte ????? ja we wrzesniu trafi lam do szpitala tez z bolem brzucha i jak sie okazało odklejona kosmowka byla i bez plamien wtedy miałam także wolałam teraz jechać i sprawdzić aaa i polecam picie melisy szkalneczka dziennie mi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej witajcie :) witam wszystkie nowe osoby też :) ja też marzę o kwietniu a chociaż marcu :) Co do mojej srodowej wizyty to okej wszystko serce 155 uderzeń dzidz machał łapką ale płci nie ujawniał wiec wtedy co ujawnił sie dziewczynką tego sie trzymam :) Mam pytanie co do witaminek bo do tej pory częstowałam mojego lokatora femiblonem tak jak niektóre z was natomiast stwierdzam ze jest za drogi i za ubogi w witaminy zelaza brak zupełnie i przezuciłam sie na pharmaton maturelle jest tańszy w słoiczku nie trzeba wyciskać troche duza tableta . Co wy bierzecie ??? Olabia ciśnienie masz dobre na szczęscie a zatrucie głównie podobno ciśnienie wskazuje :) ja codziennie mierzę rano i wieczorem mam nawet notatnik do tego ale tez mam dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
.... Witam Panie :) Własnie jem śniadanko, myśle kidy wkoncu ta wizyta u lekarza a to jeszcze 4 dni :) odliczam bo juz bym chciala Zobaczyc mojego synusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane;* ale jestem dzisiaj slaba... Ledwo chodze... Wczoraj zreszta tez mialam kiepski dzien... Strasznie krecilo mi sie w glowie... Juz o 9 mialam zrobiony obiad...przeprowadzamy dzisiaj brata meza.. Kurka nic nie ma on zorganizowane... My latamy zalatwiamy... Obcielam sie na krotko...:) nie moge jakos przywyknac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a u mnie jakby pieczenie pomału ustępuje, choć czasami jeszcze wraca. Czasem za to coś mnie swędzi w kroku, ale mam na to maści i globulki w razie gdyby teraz przypałętała się grzybica. Czuję, że do końca będę walczyć z infekcjami, oby tylko maluchowi nic nie było. USG planowe mam dopiero za 5 tygodni, ale nie zamierzam tyle czekać. Moim zdaniem odstępy 9 tygodni jeśli chodzi o USG to zbyt dużo w pierwszej ciąży. Poproszę ginekolog, żeby za 2 tygodnie zrobiła to badanie. Mnie też pobolewa brzuch i to oj, strasznie czasami. Teraz miałam trochę jak na okres bóle w podbrzuszu i w krzyżu, więc się martwiłam, ale te jakby ustąpiły, poza tym były nie tak mocne. Natomiast miewam bóle kłujące, ściągające i to czasem aż krzyknę z bólu, ale to ponoć nic groźnego, wszystko przez rozciagające się więzadła i macicę, a może też jelita do tego wszystkiego. U mnie weekend bez żadnych planów, zaraz zabieram się za sprzatanie, potem zakupy i tak myślę, czy nie spróbować upiec jakichś nowych ciasteczek. Trzeba jakoś zabić nudę. Olabia, nie sądzę, żeby to było zatrucie ciążowe, też o tym czytałam sporo i nie dość że to w późniejszym okresie ciąży to objawia się chyba wysokim ciśnieniem. Ty masz idealne, aż chciałabym mieć takie, u mnie wszystko idzie w górę. Pozdrówki i spokojnego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia a moze sprobuj do apteki zajrzec, sa podobno masci na opuchlizne w ciazy i inne specyfiki... zeby sobie ulzyc troche, nie bola Cie nogi przy tej opuchliznie? kiwoszka machal? :D jejku fajnie :D ja biore femibion ale jestem juz w 21tc, w 13tc kupilam i chyba jeden listek zjadlam dopiero ;) oooxoooxoooxooo ja dzis jade wybrac z mezem plytki do lazienki :D boje sie az, chociaz mam jakis swoj pomysl na lazienke :) chcialam najpierw jakas zywa, kolorowa, jaskrawa, pomaranczowo-zielona?... ale stwierdzilam ze bedzie to jednak meczace z czasem, wiec na razie jestem przy bezowo-brazowo-zielonej :) no i namawiam meza caly czas na szafke z dwoma umywalkami, on twierdzi ze nie ma sensu bo lazienka jest tez na dole, a ja uwazam ze nawet jak Maly bedzie mial te 2-3 lata to mozna kupic stolek mu i myc razem zabki wieczorem dla nauki itp. wydaje mi sie ze sie przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×