Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość nie ciumkająca
z takich drobiazgow bardzo przydaja sie: gaziki (ogromne ilosci), sol fizjologiczna w ampulkach, octanisept (pielegnacja pepka), sol morska do nosa (nose frida jest na allegro), odciagacz kataru (ustny-"frida", do odkurzacza - "katarek", rewelacja) jesli chodzi o podgrzewacz u nas sie sprawdzil do podgrzania mleka nawet mojego odciagnietego polecam tez stojak na butelki i smoczki- bardzo praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatora- moja koleżanka tydzień temu ręczny firmy Avent w aptece kupiła za 189 zł - na allegro kosztuje okolo 80 zł, z przesylka nawet jak wyjdzie 100 zł to oplaca się jak nic! Co do becika to zależy, ja po rozmowach i poradach doszlam do wniosku ze się przyda, np do karmienia, nie wiem, czasem dzieci bardzo uspokajaja się jak są ciasno owinięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam lakrator reczny http://sprzedajemy.pl/sprzedam-reczny-laktator-tanio-do-odciagania-pokarmu,295834 taki jak ten tutaj i sie sprawdził z kosmetyków ":- do kapania oilatum mówiłam wam juz nakretka wystarczy do kąpania i nie trzeba naoliwiać maluszka - do główki parafina najzwyklejsza - gaziki - a do pępka wódka :) - i jeszcze linomag do pupci a i jeszcze do husteczki pampers do przebierania ale potem juz woda z mydełkiem i gaziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja lista jest bez cen: Rozmiar 56 : -kaftanik+śpiochy (komplet)x1 -pajacyk x2 czapeczka (cienka) x2 czapeczka grubsza x1 rękawiczki dla niemowląt x2 Rozmiar 62: śpiochy 3x body długi rękaw (kopertowe) x1 body x2 kaftanik +śpiochy(komp) x2 kaftanikx2 koszulka kopertowa x2 półśpiochy x2 pajacyk x3 pajacyk piżamka x3 spodenki x1 swetwrek x1 skarpetkix3 ciepłe ubranko czapeczka wiosenna czapeczka cieplejsza rożek sztywny wanienka stojak do wanienki??? bawełniana myjka płatki kosmeyczne szczoteczka z miękkiego włosia patyczki gaziki jałowe gruszka proszek do prania biały+kolor SUDOCREM x1 duży puder oliwka płyn do kąpieli 3w1 mleczko nawilzające chusteczki do pupy bapanthen maść pampersy woreczki na brudne pieluchy pieluchy flanela x10 pieluchy tetra x10 łóżeczko materac kołderka +poduszka pościel do łóżeczka x2 pościel do wózka przewijak termometr do wody termometr dla dziecka butelka 125 ml termoopakowanie szczoteczka do mycia butelek smoczek+pojemnik+łańcuszek podkład do przewijania x2 nożyczki do paznokci dla dzieci elektroniczna niania??? monitor oddechu??? Tam gdzie nie oznaczyłam sztuk znaczy x1 Korekty tej sporej listy mile widziane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co wózka potrzebne? rodzimy w kwietniu to cieplo juz bedzie, jak ubierać malucha? W co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaMlodamama - ja mam takie leginsy i sobie chwale, panel dobrze się trzyma i ładnie wyglądają, nie cisną przede wszystkim:) karolowa mężczyźni mnie i teściową teraz zdominują na dobre :D fajnie, bo w domku wychowywałam się z samymi siostrami, więc to dla mnie zupełna nowość będzie :) ale mąż też już przemyśla jak będzie go uczył jeździć rowerem, itp., że będą razem chodzić na ryby :D i fajnie, że zakupki się udały , ja też już coś myślę kupić :) na święta może jakieś malutkie buciki :D hihi a co do ruchów to mój synuś to istny wariat :D kręci się jak szalony, aż brzuch mi podskakuje jak leżę na plecach. Wczoraj jak czekałam na wizytę to z lewej miałam taką górkę , wypchnął się do przodu;) a ja mam wrzuty sumienia, bo męża wysłałam dziś do sklepu rowerkiem dość daleko w ten ziąb i teraz kicha i prycha, jak się zaziębił to będę miała.. i dziękuję za gratulację :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to moja lista Wyprawka 1.Łóżeczko plus pościel, kołderka, prześcieradło 2.Wózek 3.Nosik 4.wanienka 5.Kocyk 6.Rożek 7.Przewijak 8.laktator 9.Recznik frotte z kapturkiem 10.Body 3 zdlugim i 3 z krotkim rekawem 11.Kaftaniki 3 12.Koszulki 3 13.Śpioszki 5 14.Skarpetki bez gumek 15.Czapeczki 2 lekkie plus bawelniana 16.Pajacyki dlugie 17.Rękawiczki niedrapki 18.Pieluszki jednorazowe newborn 19.Pieluszki tetrowe 10 20.Pieluszki flanelowe 10 21.Krem ochronny na pupe sudokrem 22.Chusteczki nawilzane 23.Plyn do mycia z szamponem 24.Oliwka 25.Waciki bawełniane 26.Gaziki jałowe 27.Sól fizjologiczna 28.Proszek do prania 29.Spirytus 70% do pępuszka 30.Nożyczki do paznokci 31.Szczotka do włosów 32.Pałeczki do czyszczenia uszu 33.Aspirator do noska 34.Butelka z małym przepływem do picia 125ml i 250 ml 35.Smoczek antykolkowy 36.Zestaw do czyszczenia butelek i smoczków Dla mamy: 1.Wkładki laktacyjne 2.Osłonki na piersi 3.Koszula nocna do karmienia 2 4.szlafrok, 5.biustonosze 2 z odpinanymi miseczkami (do karmienia), 6.majtki jednorazowe, 7.skarpetki, 8.kapcie, 9.klapki, 10.ubranie na wyjście ze szpitala 11.podpaski, 12.podkłady poporodowe 13.papierowe ręczniki, 14.papier toaletowy 15.płyn do higieny intymnej, 16.ręcznik do rąk i twarzy, 17.ręcznik kąpielowy, 18.żel pod prysznic, 19.szampon, 20.pasta i szczoteczka do zębów, 21.grzebień, 22.nożyczki i pilniczek do paznokci, 23.dezodorant, 24.krem do rąk, 25.krem do obolałych brodawek (dziecko będzie się dopiero uczyło poprawnie ssać), 26.kubek, sztućce, talerzyk 29.kartę ciąży, 30.dowód osobisty, 31.ubezpieczenie, 32.informację o grupie krwi i wynikach ostatnich badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) Zimowo się zrobiło ;) Starszak wyciągnął już saneczki z tatą i właśnie je testuje na parkiecie ;D No i też jakieś przeziębienie się nam wkrada :( Szkoda mi jej, bo jutro Mikołaj ma przedszkole odwiedzić a nie wiem, czy uda jej się pójść. Ehhh... No nic, zobaczymy co będzie. Na szczęście zazwyczaj szybko i łatwo radzimy sobie z infekcjami. *monika_kwietniowka cieszymy się razem z Tobą z kolejnego zdrowego forumowego chłopca :) Mój mąż początkowo twierdził, że mu wszystko jedno, potem, że z dziewczynką będzie łatwiej, ale teraz, przed samym połówkowym zaczął się mocno cieszyć synkiem. Tym bardziej jak zobaczył małego na usg 4d - dumny tatuś synusia! *antonówkaa to muszą być ruchy maleństwa. I nic się nie martw - z tygodnia na tydzień będą coraz bardziej wyczuwalne. 17 grudnia już niedługo :) Czyli przed Tobą jeszcze kilka dni pracy i l4. Fajnie :) Odpoczniesz i skupisz się na brzuszku :) *karolowa mój maluch też taki siłacz ruchliwy. Też aż czasem poczuję dyskomfort :) Co to będzie za 2 miesiące? ;) I zazdroszczę udanych zakupów. Też muszę znaleźć jakiś wolny moment na pobuszowanie po sklepach. *Nadziejka mała co do ubranek w rozmiarze 56 to chyba warto jakieś mieć. Dzieciaczki co prawda bardzo szybko rosną w pierwszych tygodniach, ale 56 się jednak często na początku przydaje. Moja córcia nie była malutka po urodzeniu a przez jakieś 10 -14 dni używałyśmy tylko rozmiaru 56 nawet 50. Potem zaczęła błyskawicznie wyrastać. *dagaa daj znać co po dzisiejszej wizycie :) *bożka zdrówka dla Paulinki i dla Ciebie. Trzymajcie się dziewczyny. *e ona co do Twojej listy to nie kupowałabym tylu butelek, a już na pewno nie te o pojemności 260 ml na początek. Pewnie dobrze jakąś butlę mieć w domu w razie czego, ale jedna góra dwie 125 powinny na start wystarczyć. Ja stawiam mocno na pokarm naturalny, więc kupię jedną :) Co do drobiazgów dobrze napisała nie ciumkająca - w gaziki i sol fizjologiczną w dużych ilościach można śmiało inwestować, sporo tego idzie :) odciągacza kataru nie miałam i nie mam, ale też jakoś nie było u nas wielkiej potrzeby zakupu. Podgrzewacza nie miałam. Co do becika - nie wiem o jakim typie mówisz. Ja miałam 2 i się przydawały, chociaż bardzo krótko - 2 tygodnie :) Starszak nie lubił krępowania czymkolwiek. To ją rozdrażniało ;) chyba miała dość po siedzeniu w ciasnym brzuchu ;) Do pupci bardzo sprawdził się sudocrem :) To polecam z czystym sercem. *Nadziejka Twoja lista jest mocno wyczerpująca ;) *monika ja z podkladów poporodowych nie miałam wcale potrzeby skorzystać. Z osłonkami na piersi też bym poczekała, być może pójdzie gładko i nie będą Ci potrzebne a jakby co zawsze można dokupić. Majtki jednorazowe też mi nie podeszły :) Kupiłam takie większe, trochę babcine z białej, cienkiej bawełny - seksowne to one nie były, ale w pierwszych dniach po porodzie bardzo się sprawdziły. Chyba w tesco kupowałam je wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zamknęłam dzień na forum to dziś go otworzę :) Wstawać mamunie i meldować się na kafe ;) Przy okazji dzień dobry wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;D Wszystkiego naj naj naj od Świętego Mikołaja ;D Wczoraj na badaniu wyszło ok, serduszko bije, tym razem położna znalazła, ale wymęczyła brzuszek:/, dostałam skierowanie na badania (dopiero)... i teraz czekam z niecierpliwością do poniedziałku az zobaczę dzidziorka ;D o kurcze, ta lista jest dosyć długa hehe...zastanawiam sie tylko jak ja się zapakuje do szpitala jak tego tyle jest ;D Bożka, zdrówka dla Paulinki! Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA się melduję już :)! i Wesołego Mikołaja:) Otulka dziękuję za rady, oczywiście biorę pod uwagę wszystko :) a pokarm to też bym chciała naturalnie karmić. dagaa super, że wszystko oki, a ta lista jest naprawdę długa i mój mąż też się śmiał, że jak mi się zmieści to wszystko w jedną torbę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa to najważniejsze, że serducho stuka i wszystko ok. Do poniedziałku już tylko chwilka. Czekam razem z Tobą i trzymam kciuki :) monika ja bym nie brała jeszcze do szpitala całego pudełka wkładek laktacyjnych. Zaczęły mi być potrzebne dopiero, kiedy wystąpił nawał pokarmu po kilku dniach od porodu :) Ale wtedy już do domku wróciłam. Ubranie na wyjście też w domu mężowi przyszykuj, żeby Ci przywiózł w dniu wypisu. Szkoda na nie miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki 🌻 hmm... jak dobrze że są tutaj osoby, które znają sie na rzeczy ;D i chętnie służą radą ;D mi wczoraj położna pomyliła w kc rubrykę z wagą i ciśnieniem i wpisała mi wagę 100 kg ;D mam nadzieję że tyle to nie przytyje...jeju... ;DDD buźka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny, życzę najfajniejszych prezentów Mikołajkowych :-) choć ten najwspanialszy już dostałyśmy ;-) Spotkałam dziś rano Mikołaja w sklepie i był taki marny, że bardziej chyba straszył, śmiał się że moja zimowa czapka jest ładniejsza od niego :-) bo mam ogromną futrzaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika dziekuje za odpowiedz... Zamowilam... Bo przeciez u nas ceny kosmiczne 70 zl za 1 szt a tu mam 2 za 56... X wczoraj maz trzymal raczke na brzuszku i mowil ze poczul malego lobuza u nas upodobal sobie 22-23...:) mierzylam wczoraj brzuszek... 96 cm... Rosniemy;) co do wyprawki na allegro znajoma zakupila caly komplet tzn posciel+kolderka i mysle ze tez zakupie sa sliczne wzory i co najwazniejsze kolory nie blakna...:) a co do listy bratowa obiecala ze odszuka mi swoja liste na wyprawke... Zawsze jakis plus i pomoc... Bo ja jestem zielona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczynki był Mikołaj ?????? haha Paulinka nadal chora :( jeszcze gorzej bo kaszel przyszedł w nocy mokry katar zielony :( na mikołaja nie pójdzie ja jade do lekarza alergologa a paulinka do babci musi jechac cieszę sie że na wizytach w porządku daggga jak na wyspianskiego chcesz rodzic to tam nie trzeba rzeczy dla maluszka tylko pampersy i chusteczki mam nadzieje że to sie nie zmieniło a pozostałe rzeczy dla mamy to mam gdzieś schowaną liste to potem napisze ale to co ma monika kwietniowa sie z tym zgadza życzę miłego dnia dzis muszę sobie kupić czapkę :) bo u nas zima na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się wybrałam z moim Aleksikiem do sklepu na zakupy i mikołaj nas zaskoczył młody dostał cukierka i duzą paczkę ciasteczek az z tego wszystkiego zapytałam sie tego mikołaja czy muszę za to zapłacić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny hej byłam u lekarza leki zmienione na inne nadal mam duszności ja mam astmę oskrzelową uczulenie na pyłki i roztocza kurzu podaje listę rzeczy do szpitala na pewno dagaa wystarczy to na wyspianskiego mialam :) dowód osobisty - karta ciązy ostatnie wyniki uwaga grupa krwi - ubezpieczenie dowod ubezpieczenia książeczka + karta NFZ -zegarek i telefon -maszynka do golenia - podkłady jednorazowe - podpaski bellla duże - wkładki laktacyjne - grzebien - przybory toaletowe szczoreczka do zębów - papier toaletowy !!!! - ręczniki papierowe - tantum rosa !!!! - 2 reczniki mały i duzy - majtki jednorazowe siatkowe - skarpetki ( bo zimno w nocy) - koszula do porodu - 2 koszule do karmienia - biustonosz do karmienia - szlafrok - papcie - klapki pod prysznic - kubek sztućce -WODA MINERALNA do porodu musisz miec swoja !!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA DZIECKA linomag jeszcze i pieluszki i chusteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pitolicie hihihih
wszystko jest w sklepach a was i to przerasta, koszmar! nudzi sie w domkach co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale mam problemy ze snem :( ciągle budzę się o 2-3-4 i spać już nie mogę. Dziś wstałam może jak posiedzę przy komputerze to mnie zamuli i pójdę spać. Nadziejka glukozę wydaje mi się, że dają w laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny :) mam nadzieje ze mialyscie udanego Mikolaja :) ja bylam w pogoni za remontami :) listy macie juz porobione :) mi dzis przychodza mebelki do pokoiku Malego, jestem ich bardzo ciekawa... mam nadzieje ze remont skonczy sie tak ze zdaze jeszcze wszystko ogarnac przed Wigilia, ze sie skonczy w ogole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ;D Mój Mikołaj przyjdzie dzisiaj, bo wczoraj miał dużo dzieci do obdarowania heheh ;D Bożka, dziekuję za listę!!! Nadziejka, ja glukozę idę robić dopiero 7 stycznia, ale mi dr powiedziała że mam sobie kupić w aptece... ale ja za badania w laboratorium nie płacę, więc może temu, a jak idziesz do prywatnego laboratorium to może dają....hmm... Karolowa, ale super że mebelki już bedziecie mieli... mam nadzieję że my też sie z czasem wyrobimy:) Też muszę kupić sobie czapkę !!! Buziaki i miłego dnia!!! U nas zima na całego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja glukoze tez w styczniu robie tak mi kazala jak pamietam z poprzedniej ciazy to nie kupilam glukozy ale mialam ja odkupic - ja robilam prywatnie to badanie i teraz tez tak robie. ja juz kupilam w aptece kosztuje 3 z groszami. Dalo sie wypic ale ochydnie slodkie to bylo. ja nie slodze herbaty wiec wypicie tego roztworu nie nalezalo do przyjemnych. mozna wziasc cytryne i wcisnac np polowe(cytryna nie podnosi cukru - widzialam jak robia to ciezane w labolatorium). sekowa ja sie budze w nocy do lazienki np ok 3-4 i tez juz niespie, wkurzajace to bo pozniej caly dzien jestem niewyspana a przy 4letnim dziecku ciezko o drzemke w ciagu dnia, przynajmniej moj za chiny nie usnie w dzien. karolowa zazdroszcze ci troszke bedziesz miala nowe mebelki... my mamy umeblowane mieszkanie a zakupy dla malenstwa dopiero tak po nowym roku. wiekszosc juz mam ale i tak jak zrobilam liste co musze dokupic troszke tego sie nazbieralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny z rana i po dłuuugiej nieobecności. Bożka widzę, że choroby mamy te same, czyli astmę i uczulenie na kurz i roztocza, ale birę tylko jak mnie atak złapie symbikord, a z uczuleniem to kicham i oczy swędzą, zwełaszcza teraz. Sękowa to współczuje ze spaniem, ja jak się kładę o 22 to ledwo wstaję o 7 żeby zdążyć dzieci do szkoły zawieść i każdego popołudnia od 17-19 drzemka, tylko bym spała. x U mnie nic nowego dzidzia kopie coraz mocniej, fajne uczucie jak się przekręca i któraś strona brzucha twardnieje i się wypukla.. Wizytę mam 17.12 i jeszcze w następnym tygodniu ta nieszczęsna glukoza mnie czeka. x A co do wyprawki, to miałam kupować wszystko, bo nic nie mam, a dostałam już łóżeczko i tyle ciuszków dla dziewczynki, że 2 by się wychowała. x Co to laktatora to mi się bardzo przydał, z pierwszym dzieckiem nawał pokarmu był w 4 dobie i musiałam odciągać bo piersi robiły się kamienie, a mała tyle nie zjadała, w drugiej ciąży nawał dopadł w 2 dobie w szpitalu i myślałam że nie wyrobie, co chwila prysznic i nocka nie przespana. Podgrzewacz mnie się bardzo przydał, bo córki po 2 tygodniach dokarmiałam mm, a po 3 miesiącach tylko mm, bardzo dobry jest też do podgrzewania zupek w miseczkach na parze. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam! :) u mnie dziś -15, mroźne te północne Mazowsze. Na koszulce zauważyłam plamki w obrębie sutków, myślałam, że się poplamiłam, ale na drugiej stronie też się pojawiło. Teraz chciałam obejrzeć pierś i troszkę ją nacisnęłam i coś wypłynęło..myślicie, że to normalne tak wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×