Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Witam Mamusie :) nie odzywałam się, ale jak zawsze Was podczytywałam. :) milczałam, ponieważ przygotowania do chrztu szły pełną parą.. Przed uroczystością mieliśmy sesję zdjęciową z profesjonalną panią fotograf, zdjęcia wyszły boskie!!! Malutka była mega grzeczna (zreszta podczas samej ceremonii chrzcin również, zero marudzenia :D) i pozowała jak modeleczka :) Impreza też się udało, o dziwo Liwia nie płakała ze zmęczenia i później jak zawsze ładnie przespała noc - 11 godzin :) Ja pomału jestem zmęczona pracą, właśnie przed chwilą wróciłam.. na szczęście w tym tyg. pójdę pracować dopiero w weekend :) Za 2 tyg. będziemy Małej wprowadzać posiłki, już się nie mogę doczekać!! Wam pewnie też dokucza ten skwar.. my już nie możemy wytrzymać, coś strasznego! Skrobnę jeszcze coś wieczorkiem, uciekam teraz do moich Skarbów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahah rzeczywiście miało być zupka ale słownik mi zmienia a nie popatrzylam. Jestem jak najbardziej za hartowaniem bo nim sie obejrzymy a bedzie zimą . I pewnie "gość" wtedy z dzieckiem na pole nie wychodzi bo moze zachorowac ... dzisiaj zupa zjedzenia w ilości 40 ml przez butelkę lyzeczka nie chce :-) troszkę ja rozcienczylam żeby była rzadsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem z tych mam które wolą nie przegrzewać dziecka. Nie zakładam mu ciągle czapki ku zgorszeniu Teściowej i Babci które wczoraj przy temperaturze dochodzącej do 40 stopni naskoczyły na mnie, że dziecko przewieje bo nie ma czapki:-D chwila pluskania w wodzie dla bobasa jest zbawieniem. Każdy z nas marzy o basenie przy takim upale:-) mini93 super, że chrzciny udane:-) czekamy na zdjęcia. Ja wrzucę kilka na meila z naszej wczorajszej imprezy. U nas wszystko też wyszło super. Nawet Teściowa mnie pochwaliła:-D ja jeszcze zupek nie podaję. Jeszcze miesiąc, półtora poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja powyżej :) mam do Was pytanie czy pobolewa Was czasami brzuch/podbrzusze tak jak w trakcie miesiączki ? mnie od jakiegoś czasu boli i zastanawiam się dlaczego. Bolało mnie tak zawsze przed miesiączką i w trakcie oraz na początku ciąży. Ale to drugie raczej wykluczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis na basenie byliśmy. Maly zadowolony az piszczal:-) jak urodziłam pierwsze dziecko to tez jezdzilismy na basen. Byla zima a on mial 4 miesiace aa na basen jezdzilismy do kozienic czyli ok 25 km. Do poki nie poszedl do przedszkola to ani razu nie chorowal. Nawet katari noe mial. Od razu byl chartowany o nie zmoenila nym tego Teraz to samoo. Jak bym miala basen to w taki upal rownoez bym chlapala malego. Dzi bylo 37ºi zero wiatru. Kazdy marzył dzis o basenie a takie maluchy i jeszcze w pampersach tym bardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam putanie do dziewczyn karmiących piersią.Próbowałyście może odciągać pokarm laktatorem??.Ja jutro wybieram sie do okulisty chciałam odciągnąć pokarm i doznałam szoku za pierwszym razem z obydwu piersi tylko 20 ml a za drugim rzem 10 ml :-(. A gdy karmię dziecko to widze ze sie naja czasem zje nawet za duzo i uleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kąpanie 3-4miesięcznego niemowlaka w basenie na dworze nie ma nic wspólnego z hartowaniem hartować można dziecko również zakładając mu przewiewne lekkie ubranka nie umiem sobie wyobrazić, żeby niemowlaka włożyć do basenu a potem jeszcze suszyć go na dworze całego no bo 3-4 miesięczne niemowlaki jeszcze same nie siedzą prawda? Cóż, odwaga, a może raczej głupota? Pewnie niedługo zaczną pojawiać się wpisy zatroskanych mam o zapaleniu oskrzeli itd. Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc2
Rany, gościu, wyluzuj! Czym różni się powietrze na zewnątrz od tego w pomieszczeniach jakichkolwiek? Albo woda? Co ta woda i powietrze mają tym dzieciom zrobić? Temperatury sięgały dziś niemal 40 stopni. Woda była z pewnością ukojeniem dla dzieci. Ale jak chcesz kiś swoje dziecko ile wlezie. Dziecka nie można przewiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc2
I żebyś jeszcze pierwsza swojego ugotowanego dziecka z tego zapalenia oskrzeli nie leczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się uczepiłaś tego basenu. Powietrze stało zero wiatru i temperatura wyższa niż na basenie znajdującym się w pomieszczeniu. Jak Ty masz takie przekonania to chowaj swoje dziecko jak uważasz ale pozwól, że inni będą wychowywali swoje po swojemu. Andzik u mnie z laktatorem też lipa była na początku ściągałam max 20-30 ml później troszkę więcej ale i tak udaje mi się uzbierać z obydwu piersi 70-80 ml więc to nawet nie starcza na jedno karmienie. A Bartek też w ciągu dnia je tylko pierś i mu starcza. Więc moje piersi z laktatorem nie chcą dobrze pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj gorąco, o 16ej w cieniu było u nas 36 stopni. Siedziałyśmy w domu z Madzią, bo w domu "tylko" 26. Jak wyszłam powiesić pranie i weszłam z powrotem do domu to jak do klimatyzowanego. Na spacerek dopiero o 18ej Madzia poszła z tatusiem. Z tymi szczepionkami miałyśmy mega pecha, 2 razy dostała z tej złej serii. Martwię się. Oby nie odbiło się to na jej zdrowiu. Jest taka kochana i bystra, załamała bym się gdyby coś jej się stało przez czyjąś niekompetencję. I tak dużo przeszła, bo była 2 razy okręcona pępowiną wokół szyi - mało brakowało. Ech ... ciągle jakieś stresy. A tak bardziej pozytywnie - Madzia w końcu zaczęła interesować się jak się jej śpiewa, od 2 dni zaobserwowałam, że leżąc na pleckach podnosi pupę dźwigając się na nóżkach - taki mostek robi i się przesuwa. Jak leży na łóżku kręci się tak, że jak się ją położy wzdłuż łóżka to za chwilę już leży w poprzek. Także poduszki asekuracyjne poszły w ruch. Bardzo sztywno trzyma główkę od jakiegoś czasu a od 2 tygodni rwie się do siadania, także noszenie jej pleckami do siebie wygląda tak, że wcale się nie opiera tylko drze głowę do przodu i niemalże wisi na moim przedramieniu oczywiście obśliniając mnie przy tym. Natomiast ja chociaż karmię piersią dostałam dziś okres, dokładnie 3 miesiące i 4 dni po porodzie. Myślałam, że dłużej wytrzyma. Jest dosyć obfity ale na szczęście nie boli bardzo. A od 2 dni pobolewał mnie brzuch i nie wiedziałam o co chodzi, bo bolało mnie niżej niż żołądek a wyżej niż macica. Tak jakoś dziwnie. No i zagadka się rozwiązała dziś rano - buu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej... W koncu chlodniej... :) antonowka Antos tez podnosi tylek tak jak Madzia... Poza tym piastki od kilku dni sa bardzo intensywnie maltretowane przez dziasla mojego skarba:) do tego obowiazkowa pieluszka... Mam pytanie czym smarujecie po kapieli maluszki? My olwika... I co za tym idzie ubranka jak sa wyprane sa ok.. Ale po jakims czasie pojawiaja sie tluste plamy i strasznie smierdza... ;( tesciowa stwierdzila ze pownnam je prac na 90 stopni... Eh... Wolalabym jakis krem... Balsam... Ale tesciowa chodzi i narzeka ze krzywde chce malemu zrobic ze oliwka najlepsza... Powoli mam dosc jej ciaglego wtracania oststnio ubralalm malego, poaszlam do biura wraca,m a Antos w zupelie innych ciuchach ... Bo stwierdzila ze polspiochy byly za ciemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wpis wyzej.. Moj... Juz mam dosc... A nie mozemy sie wyprowadzic bo to jest meza... Zobowiazanioa itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D ale dziś fajnie, można oddychać ;D andzik, ja kupiłam laktator i to była masakra, prędzej ręką odciągnęłam niż nim... przyszłaMM - my od dłuższego czasu smarujemy Samiego balsamem z Hippa - super ;D po oliwce też wszystko było tłuste- łącznie ze mną ;D miłęgo dnia dziewczynki dla Was i dzieciaczków 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość2 rozumiem, że przy temperaturze 40 stopni wychodzisz z dzieckiem na dwór, gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) u nas dzis duuuuuzooo chlodniej, bylam u fryzjera i zaraz humor lepszy, maz w szoku, bo scielam wlosy mocno, mialam je prawie do piersi, a tu nagle krotki bob :D ale musialam, burza hormonalna znowu mnie dopadla, widocznie poziom hormonow sie normuje bo lysieje... :( masakra jakas, az sie boje wziac szczotke w reke, po prysznicu zbieram garsc wlosow w brodziku :( ech, przestraszylam sie, ale teraz mam krotko obciete, Igus sie nie krzusi moimi wlosami - bo sa wszedzie, a mi sie podoba fryzurka to zaraz zaczelam sie usmiechac :) xxx i my tez agalesna bylismy na basenie, juz dwa razy :) za pierwszym razem byla chlodna woda, Igorek wytrzymal z 15 minut i brodka mu sie troszke trzesla to wychodzilismy, a za drugim razem bylismy na basenie z brodzikem cieplejszym i dla dzieci... musielismy doplacic :D w samej wodzie Maly byl ponad 40 minut :D nie spodziewalam sie ze basen bedzie taka frajda, a u Was jak przebiegl czas? xxx andzik1984 widzisz bo wedlug mnie to trzeba albo miec juz doswiadczenie z laktatorem i wiedziec jak sciagac duzo pokarmu z swoich piersi, albo miec przepelnione i wtedy super sie sciaga... ja z "miekkich" tez nie potrafie za duzo sciagnac, jak bylam w szpitalu i musialam odciagac to wtedy z dnia na dzien coraz lepiej szlo xxx co do karmienia w tej chwili Igus zjada po pol sloiczka dziennie obiadku i deserka, a kupki? sa znacznie gestsze i rzadsze - chodzi mi o ilosc oczywisie ;) xxx przyszlaMM ciezko masz... co do oliwki, chociazby od swojej poloznej srodowiskowej jak i od mojej poloznej prywatnej wiem ze oliwke mozna uzywac ale przed kapiela, a nie po, po kapieli mozna balsam uzyc, nie oliwki, takie sa zalecenia lekarzy, zreszta na jakims nawet opakowaniu bylo napisane zeby uzywac przed kapiela, ja czesto masuje Malego przed kapiela wlasnie oliwka, i wtedy uzywamy plynu do kapieli, jesli go nie masuje to emolium wlewamy do wanienki, no i rzadko ale czasami balsam, Maly ma chyba super skorke bo pochwalily go panie w przychodni na szczepieniu, podobno bardzo zdrowo wyglada :D co do tesciowej... kurcze wspolczuje Ci, ja podziwiam takie kobietki za wyrozumialosc i cierpliwosc, nasze pociechy szybko rosna, mam nadzieje ze Ci sie nie bedzie wtracala w wychowywanie dziecka... ech, nawet nie wiem co ci poradzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! u nas nie ciekawie :( włąsnie wyszlismy ze szpitala. Maly złapał obturacyjne zapalenie oskrzeli z przerzutami na płuca. Zaczeło sie tydzien temu - zaczeły mu oczy łzawic i kasłał ale dosloweni z 5 razy w dzien. Mimo to poszlismy z nim do pediatry bo na drugi dzien miałam z dziecmi wyjezdzac do rodziców do warszawy a mąż w delegacje z pracy na 3tygodnie.Pediatra nic nie stwierdzila tylko dała krople do oczu i kzła obserwowac. W srode wyjechalismy i przez dwa kolejen dni było to samo czasem pokasływał ale to sporadycznie. W piątek było gorzej, zaczął sie dusić, szybciej oddychac i na prawde było to przerazajace. Poszlismy do leakrza a ten nas skierował od razu do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie włąsnie stwierdzili i to dopiero po rentgenie ze to zapalenie ostrzeli z przezutami na pluca. Przy badaniu słuchawkami to nawet nie bylo szmerów. U takiego malucha czesto nic nie słychać a jednak jest... Przyjeli nas i dostawał kroplóki, antybiotyki i inhalacje. Dzisiaj nas wypuścili ale mamy przez 2tygodnie jeszcze robic inhalacje i dawac antybiotyk doustnie. Eh mowie Wam dziewczyny maluch ma dopiero 3,5 miesiaca a juz dwa razy zaliczył szpital i ciagle jakiesj problemy. Powiedizeli mi tez ze to moze byc od alergii wiec musze i to potem sprawdzic. Dobrze ze byłam tez u rodziców bo ze starszakiem miał kto zostać :) no i w tym CZD fajne warunki, nawet dla matki łózko rozkładnae, tv wszystko elagacko, lekarze i peielegniarki bardzo mile i uczynne , nie to co w innych szpitalach. Oj oby tylko juz do konca ten mój Nikoś się wyleczył i żeby te jego choroby nie wracały bo dość juz atrakcji jak na jego krótki zywot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa... Wlasnie zakupilam mleczko intensywnie nawilzajace z nivea po rozmowie z polona:) my po szczepieniu... Antos wazy 6540 i mierzy 69 cm... Pielegniarka byla w szoku 2 razy go mierzyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NoToFrugo... jejku, az mnie przestraszylas... iby tylko kaszelek, moj Maly mial taki czas ze tez pokaslywal az sie dusil, ale w zyciu by mi do glowy nie przyszlo ze taki niby kaszelek to cos powazniejszego... zdroweczka dla Nikusia PrzyszlaMM my tez mamy wlasnie takie mleczko, a nie balsam, nivea takie biale :) ciekawe co tesciowa powie ;) :D szczerze... to ja tez mialam od swojej dobre rady, ale nie korzystam, podpieram sie intuicja i wiedza z szkoly rodzenia i od poloznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
przyszłaMM ja nie lubię oliwki. Jak dla mnie jest tłusta. Smaruję kremem Oilatum i kąpię w płynie Oilatum. Ogólnie wolę kremy nawet i na pupę. Przy starszej córce to się sprawdziło a przy młodszej krem na pupę nie bardzo i używam maści Linomag bo jednak jej pupie to bardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo... przyszłaMM- to Antoś wysoki chłopak jest;) Notofrugo - zdrówka dla Nikusia! u nas dziś skończony 3 misiąc- ale ten czas leci... no i mój mały tak się dzisiaj chichrał że zauważyłam coś białego w jego buzi, patrzę a tu biała plamka na dziąsełku... bardzo mocno wyczuwalna pod palcem... czyli chyba zaczyna nam się wyrzynanie pierwszego ząbka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Notofrugo zdrówka dla Nikusia oby to nie bylo alergiczne. Daga właśnie sie tak ostatnio zastanawiałam czy Amelie nie swedza dziasla bo taka markują z niej i wczoraj jejmasowala dziaselka to taka spokojną była i sie usmiechalam więc skoro mówisz ze u ciebie widać pierwszy zabek to i u nas moze sie cos zaczynać chyba kupię żel żeby troszkę złagodzić bo widać ze ja to drażni . A wszyscy wogóle mi wmawiali ze to za wcześnie... dzisiaj u nas chłodniej a malutka nie chciala jeść zjadła o 13 dopiero o 17 30 udało mi sie jej dac mleczko nigdy nie bylo aż tak długiej przerwy no oprócz nocy bo idzie spać ok 8 - 9 i je dopiero ok 5-6 troszkę sie wystraszył ze tak nie chce jeść. Ale zasnela ładnie w lozeczki sama więc nic pewnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze co do oliwki to mówiła mi położona żeby nie smarować po kapania bo zatyka pory i w brew pozorom wysusza . Ja dzisiaj wyczailam balsam z hippa ma bardzo dobre recenzje jutro kupię i sprawdze dam znać jak cos :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Notofrugo moj starszak w styczniu mial to samo co twoje malenstwo. Jak ty my te nebulizacje robilas? Wspolczuje. Weiesz nam teZ mowili o alergi ale oni zawsze tak mowia .najlatwiej na alergie zwalic. U nas to bylo przez migdaly. Masakrycznie duze. Mam nadzieje ze to nie alergia bo sama jesyem alergikiem od dziecka mam astme. Ale moj starszak niejest alergikiem a wmawiali nam to ciagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zęby to proces i cos sie zaczyna ale zeby wyjda pozniej i nawet to dobrze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczcie jakie fajne rampersy
dla malucha użytkownik z allegro skotny-ab fajne, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×