Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

A dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. czy kąpiecie się w wannie? czy pod prysznicem? Bo ja wcześniej uwielbiałam cieplutkie kąpiele w wannie z pianka, ale podczas 1 wizyty lekarz powiedział mi zeby unikać gorących kąpieli i od tego czasu używam tylko prysznica ale strasznie brakuje mi zanurzenia sie w pachnącej kąpieli. jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No...Egipskie rafy koralowe to jest coś! Ciekawe kiedy będziemy miały następną okazję żeby się tam wybrać... Raz, że niespokojnie, dwa, że maluszki... Bałabym się zabrać tam dzieciątko przez tę ich nieszczęsną florę bakteryjną. Sama kiedyś miałam ogromne poroblemy tam na miejscu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :-) słuchajcie chciałam sie was zapytac o to usg genetyczne które bedziecie miec robione i które trzeba wykonac jak piszecie do 13 tyg ciąży. słuchajcie ja mam robione usg na kazdej wizycie ale wiecie to takie zwykłe a podobno w moim miescie robią 3 d genetyczne ale dopiero w 20 tyg to jest to samo o którym piszecie czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abdzik, chyba jednak nie to samo. Genetyczne robi się dużo wcześniej. W 20 t.c. to już jest usg połówkowe i też ma na celu ocenę stanu zdrowia płodu, ale już w zupelnie innym stadium rozwoju niż to w 12-13 t.c....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również w wannie, tylko oczywiście nie wlewam gorącej wody a ciepła :) choc u mnie tymi kąpielami sie nie naciesze, bo mam remont łazienki i wszystko rozkopane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka polecila mi tyle, ze nic nie polecila! babki w aptece daly mi homeopatyczne czary mary co sie zwie coryzalia. ja czuje sie coraz gorzej boli mnie glowa a wczesniej bolalo tylko gardlo. Juz sobie nawet robie cieple oklady na czolo i nos. Spalam dzis w szaliku normalnie cyrk! gardlo mnie wciaz boli i nie przestaje! boje sie strasznie o mojego Haribo, taki sliczny jest na tym zdjeciu i biedny cierpi razem ze mna. Gdyby mnie to dopadlo chociaz w 12tc :( wiecie co.. wsciekla jestem bo przechodzilo mi juz to moi rodzice ktorzy byli u mnie na tydzien ciagle otwierali okna bo palili i moj mezus razem z nimi. Szlag mnie trafial bo ja przeziebiona bylam i juz czulam sie dobrze to oni sie wiecznie dusili, goraco im bylo w aucie tez wietrzyli no masakra. Ciagle im zwracalam uwage ze jest zimno! ja chodzilam w kurtce po polu a ojciec w krotkim rekawku i jestem przekonana, ze przylozyli reke do mojego stanu w ktorym teraz jestem :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka polecila mi tyle, ze nic nie polecila! babki w aptece daly mi homeopatyczne czary mary co sie zwie coryzalia. ja czuje sie coraz gorzej boli mnie glowa a wczesniej bolalo tylko gardlo. Juz sobie nawet robie cieple oklady na czolo i nos. Spalam dzis w szaliku normalnie cyrk! gardlo mnie wciaz boli i nie przestaje! boje sie strasznie o mojego Haribo, taki sliczny jest na tym zdjeciu i biedny cierpi razem ze mna. Gdyby mnie to dopadlo chociaz w 12tc :( wiecie co.. wsciekla jestem bo przechodzilo mi juz to moi rodzice ktorzy byli u mnie na tydzien ciagle otwierali okna bo palili i moj mezus razem z nimi. Szlag mnie trafial bo ja przeziebiona bylam i juz czulam sie dobrze to oni sie wiecznie dusili, goraco im bylo w aucie tez wietrzyli no masakra. Ciagle im zwracalam uwage ze jest zimno! ja chodzilam w kurtce po polu a ojciec w krotkim rekawku i jestem przekonana, ze przylozyli reke do mojego stanu w ktorym teraz jestem :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są złe. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co potem, a bardzo mnie to nurtuje. Mam nadzieje, ze z moją dzidzią wszystko ok, ale nie chcę też mieć ciężko chorego dziecko, bo to nie jest rozwiązanie dobre ani dla niego ani dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są jednoznaczne i złe? nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak postępuje się w takim przypadku a wolałabym mimo wszystko wiedzieć urodzenie ciężko chorego dziecka nie jest wg mnie dobrym rozwiazaniem ani dla niego ani dla matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są jednoznaczne i złe? nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak postępuje się w takim przypadku a wolałabym mimo wszystko wiedzieć urodzenie ciężko chorego dziecka nie jest wg mnie dobrym rozwiazaniem ani dla niego ani dla matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są jednoznaczne i złe? nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak postępuje się w takim przypadku a wolałabym mimo wszystko wiedzieć urodzenie ciężko chorego dziecka nie jest wg mnie dobrym rozwiazaniem ani dla niego ani dla matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore prysznic, a ze wiekszosc dnia spedzam raczej na dworze to czesto biore bardzooo cieply prysznic zeby sie ogrzac usg genetyczne robi sie od 11 do 13 tc, polowkowe 3d albo 4d jakie kto ma mozliwosci, genetyczne raczej nie zaleca sie robic w 4d, ale tylko dlatego ze tak naprawde malo jeszcze co widac, a po 20 tc zobaczysz juz buzke malca na np. 3d :) ja znikam po 15 na ta przeprowadzke, a pozniej szybko lecimy do lekarza, mam nadzieje ze sie wyrobimy w czasie, maz musi tego dopilnowac, ostrzegl juz rodzicow ze o 19 to najpozniej wyjezdza chocby niewie co... bo klient podobno czekac bedzie na niego :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia, wczoraj byłam u dwóch lekarzy. Te wizyty nie były ze sobą związane, lekarze o sobie nie wiedzieli, ale obaj zobaczyli to samo.... Od jednego z nich dostałam wskazanie, by udać się do dr Roszkowskiego (przyjmuje w szpitalu im. Orłowskiego) to podobno guru w kwestii wad u dzieci, najlepszy w Polsce specjalista od usg genetycznego i amniopunkcji. Udało mi się umówić na wizytę na jutro, teraz muszę tylko załatwić skierowanie...a moja pani doktor prowadząca ma wolne. Maż mówi, ze najwyżej pojedziemy na Inflancką na izbę to może coś zaradzą... majakowa mam 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro można chodzić na basen to kąpać się w wannie też można choć słyszałam, że lepiej pod prysznicem. Najważniejsze by nie kąpać się w gorącej wodzie, chociaz ja robie sobie bardzo ciepły prysznic przy mojej chorobie się wygrzewam ciągle. Powiem Wam, że byłam u lekarza i tyle mi zaproponowała co NIC MI NIE ZAPROPONOWAŁA! Istna masakra jak ja czuję, że zbiera mi się znów na zapalenie zatok! Mam jakiegoś wirusa i nawet zajady mi się zrobiły i wiecie co ? Jestem wściekła na moich rodiców bo po moim mixie na choroby przeszło mi w dwa dni to rodzice mieszkali u mnie przez tydzień i, że oni z innego kraju przyjechali i są przyzwyczajeni do chłodu to w Polsce im było wiecznie gorąco! na polu 12 stopni a ojciec w podkoszulku łaził. Ciągle otwierali okna wraz z moim męzulkiem bo palili w oknie a wieczorami było jak dla mnie ostatnio starsznie zimno... to samo w aucie, wietrzenie na całego bo się duszą! Teraz jestem mega zła! bo wiem, ze przyczynili się do mojego stanu mimo iż robili to nieumyślnie to kurcze ja starsznie się boję o mojego Haribo :( Taki śliczny jest na tym zdjęciu i nie chcę go stracić :( panie w aptece na zatoki dały mi homeopatyk coryzalia ciekawe czy to czary mary coś pomoże. W każdym razie z godziny an godzinę coraz gorzej się czuję. Czy apap może coś pomóc na stany zapalne? chyba nie bo on tylko przeciwbólowy jest prawda? gorączki nie mam ale strasznie boli mnie wciąż gardło i twarz. Robie sobie już okłady na czoło z ciepłej soli i spałam dziś w szaliku - cyrk normalnie ale gardło nie przestaje boleć :( teraz to mnie nawet oko boli czyli dokładnie to samo się zaczyna co wcześniej jak miałam na prawdę ostre zapalenie zatok to płakałam 3 dni z bólu twarzy. Zastanawiam się nad lekiem buderhin to jest steryd przeciwzapalny do nosa stosują go alergicy nawet w ciązy choć nie jest zalecany, ale najbardziej łagodny z tych wszystkich specyfików... lekarka odradziła a ja wiem, ze nie wyzdrowieje jak czegoś nie wezmę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia, wczoraj byłam u dwóch lekarzy. Te wizyty nie były ze sobą związane, lekarze o sobie nie wiedzieli, ale obaj zobaczyli to samo.... Od jednego z nich dostałam wskazanie, by udać się do dr Roszkowskiego (przyjmuje w szpitalu im. Orłowskiego) to podobno guru w kwestii wad u dzieci, najlepszy w Polsce specjalista od usg genetycznego i amniopunkcji. Udało mi się umówić na wizytę na jutro, teraz muszę tylko załatwić skierowanie...a moja pani doktor prowadząca ma wolne. Maż mówi, ze najwyżej pojedziemy na Inflancką na izbę to może coś zaradzą... majakowa mam 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore prysznic, a ze wiekszosc dnia spedzam raczej na dworze to czesto biore bardzooo cieply prysznic zeby sie ogrzac usg genetyczne robi sie od 11 do 13 tc, polowkowe 3d albo 4d jakie kto ma mozliwosci, genetyczne raczej nie zaleca sie robic w 4d, ale tylko dlatego ze tak naprawde malo jeszcze co widac, a po 20 tc zobaczysz juz buzke malca na np. 3d :) ja znikam po 15 na ta przeprowadzke, a pozniej szybko lecimy do lekarza, mam nadzieje ze sie wyrobimy w czasie, maz musi tego dopilnowac, ostrzegl juz rodzicow ze o 19 to najpozniej wyjezdza chocby niewie co... bo klient podobno czekac bedzie na niego :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 nie mogę sie dodzwonić do Multi-Med żeby umówic termin , Invicta nie ma wolnych miejsc na przyszły i kolejny tydzień a w Instytucie na Kasprzaka zapisy do 12.00 więc musze dzwonić jutro rano Dziewczyny kąpac w wannie mozna byle nie w goracej wodzie - nawet wskazane - relaksuje :) zalecają prysznice ze względu na możliwosc przegrzania ale jeśli zachowamy zdrowy rozsądek z temperaturą to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 nie mogę sie dodzwonić do Multi-Med żeby umówic termin , Invicta nie ma wolnych miejsc na przyszły i kolejny tydzień a w Instytucie na Kasprzaka zapisy do 12.00 więc musze dzwonić jutro rano Dziewczyny kąpac w wannie mozna byle nie w goracej wodzie - nawet wskazane - relaksuje :) zalecają prysznice ze względu na możliwosc przegrzania ale jeśli zachowamy zdrowy rozsądek z temperaturą to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 nie mogę sie dodzwonić do Multi-Med żeby umówic termin , Invicta nie ma wolnych miejsc na przyszły i kolejny tydzień a w Instytucie na Kasprzaka zapisy do 12.00 więc musze dzwonić jutro rano Dziewczyny kąpac w wannie mozna byle nie w goracej wodzie - nawet wskazane - relaksuje :) zalecają prysznice ze względu na możliwosc przegrzania ale jeśli zachowamy zdrowy rozsądek z temperaturą to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 nie mogę sie dodzwonić do Multi-Med żeby umówic termin , Invicta nie ma wolnych miejsc na przyszły i kolejny tydzień a w Instytucie na Kasprzaka zapisy do 12.00 więc musze dzwonić jutro rano Dziewczyny kąpac w wannie mozna byle nie w goracej wodzie - nawet wskazane - relaksuje :) zalecają prysznice ze względu na możliwosc przegrzania ale jeśli zachowamy zdrowy rozsądek z temperaturą to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mel-wa, no wlasnie, tak to jest... Niech mi jeszcze raz ktoś z mojego otoczenia powie, że jestem dziwna, bo robię PAPP-A nie będąc w wiekowej grupie ryzyka... Dziewczyno, trzymam za Was kciuki najmocniej jak mogę. Będę się modlić żeby to był jakiś skrzywiony obraz usg albo koszmarna pomyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
ponawiam pytanie dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są złe. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co potem, a bardzo mnie to nurtuje. Mam nadzieje, ze z moją dzidzią wszystko ok, ale nie chcę też mieć ciężko chorego dziecko, bo to nie jest rozwiązanie dobre ani dla niego ani dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmmmmmhm
ponawiam pytanie dziewczyny a co w przypadku kiedy wyniki badania genetycznego są złe. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co potem, a bardzo mnie to nurtuje. Mam nadzieje, ze z moją dzidzią wszystko ok, ale nie chcę też mieć ciężko chorego dziecko, bo to nie jest rozwiązanie dobre ani dla niego ani dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi... nie tylko mi zaszwankowala kafateria bo widze ze Wy tez sie powtarzacie :D anecka sprobuj na domowo, sok z malin, czosnek itp. ja juz pisalam ze mam dobre przeczucia ze sie stanie cud z nasza mel-wa i jej malenstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też teraz tylko prysznic i zwracam uwage zeby woda nie była zbyt gorąca tylko ciepła, a jak chce się zagzrac pod tym prysznciem gdy jestem zmarznieta to chwilke poleje gorątsza wodą po nóżkach raczkach ale nie po brzuszku hii ale to chwilunie. AAA uwielbiałam gorące długie kapiele w wannie z pianą, i nawet z mężem często robilismy sobie takie wieczorki z winkiem i swiecami a teraz to zerooo takich przyjemności hi:). A nie wiem tez czy na początku ciazy jak nie wiedziałam jezcze o dzidzi nic czy nie załapałam się na taką gorącą kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majakowa, Karolowa dzięki dziewczyny, wasze wsparcie jest teraz naprawdę na wagę złota. Co do MultiMedu- ja tam wczoraj robiłam badania (usg+ est pappa). pomimo kiepskich wyników polecam Wam ten ośrodek. Lekarz, który mnie tam przyjmował musi być dobrym fachowcem, szybko zobaczył te złe rzeczy, wszytko mi wyjaśnił, wydrukował kilka zdjęć i kazał przyjść za tydzień. Widziałam go raz w życiu, ale zrobił na mnie dobre wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mel-wa martwie sie o was! Ze wszystkich sił trzymam kciuki aby wszystko sie skończyło dobrze. Pamiętam jak nie chciałaś się wpisać do tabelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm- z tego co wiem to jesli badania wykażą nieuleczalną, poważną wadę genetyczną, to matka może podjąć decyzję o usunięciu ciąży. Badania prenatalne mogą też pokazać choroby, które można zacząć leczyć, albo całkiem wyleczyć gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu. Ostatnio było o takim przypadku w tv,ale nie pamiętam co to za choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mel-wa martwie sie o was! Ze wszystkich sił trzymam kciuki aby wszystko sie skończyło dobrze. Pamiętam jak nie chciałaś się wpisać do tabelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×