Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kurrowska

ekologia w domu

Polecane posty

Śmieci segreguję już od dawna, do tego staram się oszczędzać wodę oraz zamieniłam piec na węgiel na piec na pellet, co nie tylko jest ekologiczne, ale też tańsze;) pellet kupuję na http://kominkowybrykiet.pl/ bo jest naturalny, ma niską zawartość tlenku siarki i zerową CO2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak zielony dach http://www.xeroflor.pl/ ? Moim zdaniem super pomysł na uczynienie domu ekologicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o dobrą firmę, która zajmuje się niebezpiecznymi odpadami to mogę polecić ci http://www.nowista.pl/ prowadzę aptekę i od paru lat z nimi współpracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem duże znaczenie ma też ogrzewanie. Dbam o środowisko, dlatego mam CO kotłem Sked. Oczywiście też segreguje śmieci, dbam o to co wyrzucam. Itd. Ekologia ważna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinwawa
Możesz zacząć opalać biopaliwami np. pelletem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele słyszę na temat pelletu, pellet=ekologia. Czy jest to potwierdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pellet charakteryzuje się tzw. "zerową emisją CO2". To oznacza, że emisja dwutlenku węgla podczas jego spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu. Dlatego też pellet jest w pełni ekologiczny. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet Zapraszam do sklepu internetowego: www.sklep.polishpellet.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zbieram baterie do jednego pudelka, zeby potem oddac je firmie ktora je zutylizuje. polecam www.pgrproeko.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszek22
Jednym ze sposobów może być zmiana ogrzewania na pellet, nie emituje Co2, a z 1t po spaleniu zostaje ok 2.4kg odpadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinaa
Opalam dom od kilku lat pelletem lavą. Jest to wysokokaloryczny pellet, który nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji. Jak również nie mniej ważnym, jest to że popiół, który zostaje , można z odrobina wapna wyrzucić pod krzewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się zajmuje produkcją pelletu i potwierdzam że coraz więcej osób decyduje się na tego typu opał. Jest to bardzo ekologiczny sposób ogrzania domu. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak wygląda cały proces produkcji pelletu to na stronie internetowej firmy www.comerc.pl wszystko jest fajnie opisane. Firma ta jest producentem linii do produkcji pelletu i to właśnie na ich sprzęcie produkuję pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze tez że są takie firmy jak http://www.dulawa.eu/ które z przetworzonych materiałów produkują różne części wykorzystywane w później m.in. w budownictwie, motoryzacji czy rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest segregować smieci . Ja np. to robię od 5 lat a kontenerki do tego zamawiam z firmy http://sinoma.pl/ . Trzeba dbac o srodowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roland46
W moim domu ekologia zlokalizowana jest w kotłowni gdzie funkcjonuje piec oraz składowisko na pellet. Korzyści dla środowiska są duże a dla mnie z kolei dobra wydajność przy paleniu brak pyłu i brudu oraz słuszna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ireku
Ekologia w domu jest bardzo ważna zwłaszcza w dzisiejszych czasach, co do pelletu to napewno będzie dobry wybór do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołodiaa
Mój kocioł sprawdza się najlepiej spalając olimp. To pellet pochodzący z biomasy drewnianej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez zauważyłem po swoim piecu że pellet Olim i Lava trzymają swoje parametry nie muszę przestawiać sterownika i dopasowywać go do parametrów za każdym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikon
Pellet mi odpowiada z powodu popiołu. jest go tylko 2-3 kg po spaleniu tony pelletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igarek
Zgadza się popiołu z spalania pelletu jest niewiele, słyszeliście że można go później wykorzystać jako nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalal
Żeby być ekologiczną kupuje zawsze żarówki energooszczędne, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witket
Jak dowożą ten pellet jak jest zapakowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idealne rozwiązanie piec na pellet z zasobnikiem taka inwestycja jest idealna do domku do tego jest w pełni ekologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winek
Ja zamawiam pellet na stronie epellet.pl , opłacam i za 3 -4 dni mam go przywiezionego pod dom. Jest zapakowany w worki i składowany na palecie dodatkowo zabezpieczony folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winek dziękuję za przekazanie informacji - tak właśnie wygląd ten proces. Zapraszam zatem po certyfikowany pellet Lava oraz Olimp marki Stelmet do naszego sklepu internetowego https://epellety.pl Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek_90
Jaki olimp lepiej kupić bo widzę że na stronie jest dostępny 6 mm i 8 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_90 to Twoja indywidualna decyzja jakiej grubości pellet Olimp zakupisz. Polecany jest on do ogrzewania domów, pomieszczeń mieszkalnych, zakładów produkcyjnych - zwłaszcza zlokalizowanych w centrach miast i specjalnych strefach ochronnych. Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernard_66
Co to jest lepiszcze które rzekomo zawiera niektóry pellet. Czy lepiej gdy jest on z taką domieszką czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan66
Ostatnio zaczełem zamawiać pellet ze strony slelemtu, szybki dowóz i dobrze zapakowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Jeśli zamierzacie niebawem budować dom, to warto pomyśleć o takim, który będzie podbierał jak najmniej energii. Obecnie panuje moda na projekty domów energooszczędnych i pasywnych. Warto więc wziąć pod uwagę taką opcję, jeśli istotna jest dla Was ekologia oraz życie w zgodzie z nią :) Domy energooszczędne i pasywne gwarantują wygodę i ciepło w każdą pogodę, zapewniając wysoką termoizolacyjność. Ostatnio trafiłem na bardzo fajne projekty takich domów tutaj - https://www.extradom.pl/projekty-domow-energooszczednych Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobrze ale w takim domu tzw pasywnym również mozna opalać paliwem ekologicznym jakim jest pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×