Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kurrowska

ekologia w domu

Polecane posty

Gość Gerard_83
Ile kg zawiera jedna pełna paleta pelletu firmy Stelmet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgos
Ja opalam dom pelletem olimp 6mm. Natomiast mój teść spala 8 mm z tym że pali nim w piecyku wolnostojącym w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aman09
Cenowo się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że dużo piszecie na temat pelletu, a czy ktoś z Was jest mi wstanie napisać jak ma się wydajność pelletu w stosunku do drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yotee
Oprócz ekologicznego w miarę jedzenia zmieniliśmy ogrzewanie na pellet wczśniej był to węgiel, różnica jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kania74
Czy zmiana z czarnego złota na pellet wiązałaby się z wymianą pieca czy wystarczyłaby raczej przeróbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
palenie pelletem jeszcze bardziej powinno być opłacalne do tego na rynku coraz więcej pelletów dobrej jakości które są pakowane w worki próżniowe są suche i mają wysoką kaloryczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kania74 w tej kwestii sugeruję kontakt z instalatorem pieców. Określi on czy możliwa będzie tylko wymiana palników do palenia pelletem czy całkowita zmiana pieca. Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arkadiusz73
W chwili gdy ja zacząłem grzać pelletem to mało kto o nim słyszał. Mam więc tu spore doświadczenie. Tym bardziej śmiało mogę polecić dobrej jakośc***ellet w przyzwoitej cenie poprzez stronę www.epellety.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszc
Pellet który używam a jest to olimp jest bardzo wydajny i wysokokaloryczny no i przede wszystkim ekologicznym co jest teraz ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jannek
Ekologia jest bardzo ważna i teraz wiele osób zwraca na to uwagę, do ogrzewania domu wybieram tylko wysokokaloryczny pellet ze Stelmetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie ja wyczytałam że właśnie pellet Stelmetu Olimp jest najbardziej kalorycznym pelletem na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majort
Pellet to ekologia nie tylko w domu ale również na zewnątrz, zwłaszcza że mamy bardzo zanieczyszczone powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro pellet jest obojętny dla środowiska to za kilka lat zapewne pellet wyprze węgiel z rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lelu
Ja też jestem gorącym orędownikiem zdrowego powietrza i co za tym idzie pelletu ale w naszym kraju za dużo jest polityki i silnego lobby węglowego więc nie tak łatwo będzie go zastąpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdanie pellet to paliwo które wyprze inne z naszego rynku kwestia czasu argumenty zalet właśnie przemawiają za pelletem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek Polip
Jest ogromny problem z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, powinno się to jakoś rozwiązać ale czy jest to wogóle możliwe, paląc pelletem mam pewność że palę ekologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryba_
Palenie pelletem to wielka korzyść dla ekologii ale i wygoda płynąca z obsługi pieca. Za jego stosowaniem przemawia również dobra kaloryczność jak i znikoma ilość wytwarzanego przy spaleniu popiołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milosik
Również uważam że dobry drewniany pellet , to ekologiczny opał. Sądzę że z powodzeniem zastąpi węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pellet z firmy Stelmet z jakiego drzewa jest produkowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa6
Ekologia u nas w domu jest na pierwszym miejscu dlatego nie wyobrażam sobie żeby palić innym paliwem niż pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego my wymieniliśmy kocioł na taki od Witkowskiego w którym możemy palić pelletem i eko groszkiem, już wystarczająco mamy zanieczyszczone środowisko. Czas na wymianę kotłów na takie eko...http://www.kotly-witkowski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam a jaka to jest proporcja w składzie pelletu sosny do świerku może się różnić czy zawsze jest taka sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrus
Zawsze w domu dbaliśmy o ekologię w różnych aspektach, ale ogrzewanie było najważniejsze dlatego zdecydowaliśmy się na pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapslo
Dobry pellet produkowany pellet z drewna jest ekologicznym opałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w domu dodatkowo zbierana jest makulatura i tworzywa sztuczne. Gdy zbierze się już spora ilość zawozimy ją do skupu www.pphuorion.pl i przy okazji trochę zarobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też staram się podchodzić ekologicznie do tematu segregacji śmieci i również jak moja poprzedniczka zbieram makulaturę i raz na ok. 2 miesiące odwiedzam skup www.zakladobrotuzlomem.pl u mnie w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×