Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zla na wszystko

wysoka goraczka u dziecka

Polecane posty

Gość zla na wszystko
chyby nie jest az tak zle ma teraz 38,9 ale on mowi ze nie czuje ze mu jakos cieplo i ze ma goraczke. bede dalej robila te oklady na czolo i lydki jakby do jutra nie przeszlo ale jeszcze goraczkowal to do lekarza. a teraz bede go obserwowc bo do 1 i tak musze na meza czekac pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi, uciekam do dzieci bo jeszcze nie spia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhyrtyh
zla na wszystko a ja nadal obsatję przy tym abys zadzwoniła do jego rodzicow i poradziłą sie czy masz jechac na pogotowie czy nadal stosowac okłady i srodki przeciwgoraczkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sds4343
moze jakis wirus i objawia sie goraczka. nie zapominaj dawac mu duzo wody zeby dzieciak sie nie odwodnil przy takiej temp. zrob mu chlodne oklady na czolo i kark i obserwuj,nie ma innych objawow? wymioty, wysypka...etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to podejrzane
Nic innego się nie dzieje. Pije jak zwykle, to znaczy dużo. Do śniadania herbatę, a przez dzień wodę letnią przegotowaną, non stop popija to. To mnie właśnie dziwi, że ani kataru ani nic, zero innych objawów. Jeszcze parę dni temu to kupy coś często robił i niektóre brzydkie, ale zwaliłam na karb zęba... A teraz normalnie, rano w nocnik walnął i przez cały dzień nic, a ostatnio miał tendencję do 3-4 robić. Sorry, że tak szczegółowo... :O Jak jutro też będzie mi taki z gorączką, to mam gdzieś męża, sama z nim pojadę, może ktoś zastępuje naszą lekarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnaaa
może to się wydawać śmieszne ale spróbuj z cytrną ukrój 2 grube plastry cytryny i włóż po jednej do skarpetki powino zbić goroczke mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
dzieci juz spia a siostrzeniec juz powoli lepiej ma juz 38,2 niedlugo znow nu dam paracetamol i pilnuje zeby pil wode bo sie poci. ja to wogole mam dzis pecha. i chyba faktycznie dalam mu predzej troche mala dawke bo patrzalam na wiek a nie na wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakim*
Ja mam 8 latka i zawsze podaje mu 15 ml leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
goraczka w nocy puscila i dzis bylam u lekarza to jednak od slonca i taka goraczka moze byc nawet 3 dniowa . ale dzis juz wszystko dobrze i dzwonilam zaraz po lekarzu do siosty, przynajmniej nie musiala sie martwic na darmo. pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w domu mam zawsze sprawdzone leki np. na kaszel suchy syrop prawoślazowy czy Flegaminę na wilgotny,gdy boli gardło np.Tantum Verde czy pastylki do ssania Orofar a na gorączkę która czasem jest pierwszym symptomem choroby mamy Milifen na bazie ibuprofenu bezpieczny,skuteczny i tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie.. chcialabym sie dowiedzieć, czy któreś z Waszych dzieci tez tak miało. Mianowicie, moje dziecko było zawsze okazem zdrowia, nigdy nic nie złapał, prócz razu jednego jak dostał antybiotyk na wyrzynający się ząb. Skończyło się na plesniawkach od ust, aż po przełyk. Z 1 września poszedł do przedszkola. Chodził dzielnie całe dwa tygodnie. Zaczęło się od gorączki, każdy mi mówił, ze to normalne, bo ma kontakt z dziecmi, a wczesniej nie miał. No i tak skończyło sie na trzytygodniowym siedzeniu w domu, około 5 dni utrzymywała się wysoka temperatura, do tego początek anginy itd. Po chorobie poszedł do przedszkola na 4 dni i tak od samego 14go października, aż do 25go temperatura utrzymywała sie 39'2-39'8, podawalismy nurofen na zmianę z panadolem i temperatura zostawała zbijana na jakieś 30 minut po czym ponownie wzrastala (niewinnie 37, 37'5, 38 itd). Lekarz stwierdził, że wirusowka, w między czasie od kataru nabawił sie zapalenia ucha, więc wysoka temperatura wydawała sie być uzasadniona. Ale dziś, kiedy od 14go pazdziernika nie był jeszcze w przedszkolu ponownie pojawila się, gorączka.. 39'4 - zbilismy szybko panadolem, ale po 4 godzinach znowu sie pojawiła.. czy to mozliwe żeby temperatura cały czas tak wracala przy niby zwykłym, wyleczonym już "wirusie"? Może ktoś miał podobny przypadek? Lekarz dopiero jutro o 18 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karayy
Myślę że warto kupić sobie do domu jakiś bezdotykowy termometr. Dużo szybciej mierzy i jest bez porównania wygodniejszy. My używamy NonContact Geratherm. Niemiecka konstrukcja, długa gwarancja, przedłużyliśmy sobie z 2 do 5 lat, także już konkretnie. Wyświetlacz nie jest jakiś mikro rozmiarów, także nawet jak ktoś nie ma sokolego wzroku to sobie wynik spokojnie odczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta1990
No hej, witam. Ten termometr co używamy od paru miesięcy jest bezdotykowy, model nazywa się BabyTemp. Warto o czymś takim pomyśleć, oszczędza się sporo czasu i też samo badanie jest bardzo wygodne, nieinwazyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydałam koło stówki za Baby Temp ale było warto, jest na podczerwień nie ma kontaktu z ciałem chorej osoby więc też dużo bardziej higieniczna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawidudk
Jeśli ja miałabym polecać jakiś termometr to sprawdzony mam nonContact. Jeszcze mnie nie zawiódł, bateria długo trzyma, łatwo zmienić funkcję, podczerwień też daje radę. Warto przedłużyć sobie gwarancje do 5 lat bo jest tutaj taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacoss
Dokładnie mierzy mój Classic, trochę miałam stracha czy bez rtęci rzeczywiście można też dokładnie zmierzyć gorączkę ale sprawdziłam ze starą rtęciówką i wynik był ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarennnn
Termometr Classic jest w porządku, gwarancja wieczysta, tradycyjny pomiar dotykowy ale bez rtęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzi sobie z pomiarem bardzo fajnie mój Baby temp, zmierzy gorączkę i też sprawdzi ile stopni ma przykładowo mleko w buteleczce, także myślę że każdej mamie się taki sprzęt przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym radziła kupić Non contact albo coś innego ale w każdym razie z podczerwienią bo to najlepsza moim zdaniem metoda pomiaru aktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne ma bajery nasz model nonContact, alarmuje na wyświetlaczu i tak samo jest dźwiękowy sygnał jak goronczkę wykryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam uwag do nonContact, kupowałam go po latach używania rtęciowego także przeskok technologiczny jest ogromny, ale jak najbardziej na plus ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W uchu dobrze tempke mierzy mój Multi Temp można nim tez sprawdzi temp podczerwienią i wtedy zbiera chocby z kubka z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś woli analogowe termometry to ja polecam Classic to jest niemiecka produkcja Geratherm, nie ma rtęci, jest neutralny dla człowieka galistan w zamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nonContact to były dobrze wydane pieniądze, oszczędzamy na czasie bardzo wyraźnie, wcześniej pomiar zajmował z 10 min lekko, a teraz to jest kwestia sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiegoś czasu mamy termometr Multi Temp i jest w porządku, wyświetlacz czytelny wyraźny, na wynik nie każe nam długo czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie mi się spisuje Noncontact mierzy szybko, pamięta wyniki, wyświetlacz jest okej, dostatecznie duży żeby sobie na luzie wynik przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mierzę od niedawna urządzeniem Noncontact i mi styka :-) Prosty w obsłudze model bezdotykowy, wszystko załatwia tutaj podczerwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na długo bateria wystarcza w naszym Multi Temp, to mi się tutaj bardzo podoba, bo jednak w cyfrowych to bateria potrafi się kończyć bardzo szybko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie czekała. Jak najszybciej z dzieckiem do pediatry. Ja zawsze chodzę z moją Julką do www.pediatralublin.com.pl. Bardzo dobry lekarz, z dobrym podejściem do malucha. Zawsze postawi prawidłową diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto kupić sobie model bezdotykowy, ale jednak już lepszy jakościowo niż jakiś najtańszy żeby z podczerwienią nie było problemu, ja mam nonContact i tutaj mi zbiera sygnał od razu, w sekundę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×