Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zgaga

do wierzacych - czemu seks jest grzechem?

Polecane posty

na religie nie chodzilam, do kosciola tym bardziej wiec nie wiem, czemu chrzescijanie uwazaja seks za cos zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harsz8
nie jest zły jak robisz to z małżonkiem chodzi o to żeby ukrócić zdrady i dziwkarstwo oraz puszczalstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaitana
W małżeństwie nie jest grzechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze w malzenstwie nie jest to wiem ale ogolnie jest traktowany jako cos zlego, brudnego. czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borubar Wielki
seks nie jest grzechem. To człowiek wymyślił taką bzdurę jak grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaa
ale się tej religii uczepiłaś,sex z miłości nie jest złem a bez może nie tyle złem ale prymitywny i uwłacza godności przynajmniej dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harsz8 nie jest zły jak robisz to z małżonkiem chodzi o to żeby ukrócić zdrady i dzi**arstwo oraz puszczalstwo a dlaczego seks pozamalzenski (czy bez koscielnego slubu) jest zly? a tzw. puszczalstwo czyli korzystanie z seksu ile wlezie - czemu? czy to nie osobista sprawa kazdego z kim i jak czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośc świętego Walentego
Święty Walenty (zm. ok. 269) - biskup, męczennik, święty Kościoła katolickiego. Żywot świętego W Martyrologium rzymskim wymieniany jest dwukrotnie: jako kapłan rzymski, ścięty w czasie prześladowań za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego oraz biskup Terni koło Rzymu. Uważa się, że jest to ta sama osoba. Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie w wieku od 18 do 37 lat[potrzebne źródło]. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: "Od Twojego Walentego". Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. Kult Ołtarz św. Walentego w kościele parafialnym w Urazie Najprawdopodobniej już w IV wieku grób świętego otoczony był kultem. Papież Juliusz I wybudował nad tym grobem bazylikę, a papież Teodor I odrestaurował ją. Patronat Według podań udzielał ślubu zakochanym (niekoniecznie za zgodą rodziców) i dlatego jest uważany za patrona zakochanych. W Polsce i wielu innych krajach Europy czci się go jako patrona ciężkich chorób, zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasaa ale się tej religii uczepiłaś,sex z miłości nie jest złem a bez może nie tyle złem ale prymitywny i uwłacza godności przynajmniej dla mnie seks dla samej cielesnej przyjemnosci jest wg ciebie prymitywny - ale to podstawowy instynkt i potrzeba czlowieka, tak samo jak jedzenie czy wydalanie. czy jedzenie i robienie kupy tez trzeba robic z miloscia zeby nie bylo prymitywnie i niegodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaa
zupełnie mieszasz wszystko,porównujesz jedzenie do sexu?Od kiedy to je się z miłością?A sex łączy się z miłością.I właśnie podstawowym instynktem czyli prymitywnym jest tak już jest że człowiek ma też uczucia wyższe(nie każdy )i może to robić z miłości wtedy zamiast się uwsteczniać i upodabniać do zwierząt jest na wyższym poziomie,ale to sprawa indywidualna i masz rację że każdy powinien o tym sam decydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupełnie mieszasz wszystko,porównujesz jedzenie do sexu? tak, bo seks, tak samo jak jedzenie, to fizjologia. dlaczego wiec kladzie sie nacisk na seks z miloscia a np, jedzenie nie? w czym jest roznica? powtarzam, wszystko to, to fizjologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i8989321321
Mi się zdaje, że to wynaturzenie mógł spowodowac celibat księży. W końcu to oni, biskupi, ustalają te zasady, bo zasady KK sa wymyslone w całosci przez ludzi. Takiemu ksiedzu było cholernie trudno utrzymac się w celibacie i w zwiazku z tym potem w głowie jest takie równanie kobieta=seks=grzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaa
jak nie rozumiesz to ja ci nie wytłumaczę.To jest fizjologią ale człowiek ma jeszcze uczucia nie tylko instynkt, możesz to robić z kim popadnie jak zwierzę a możesz z miłości,twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i8989321321
kosciół niby uznaje, ze seks małezński nie jest grzechem, ale ogólnie seks jest traktowany jako coś brudnego , kazdy to wie. Dlaczego u silnie wierzacych tak wiele zachamowań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty nie rozumiesz o co pytam niewazne, niech sie inni wypowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i8989321321
kasaa- tylko ta miłosc o której piszesz, to tez niestety instynkt spowodowany hormonami. Ojca czy matę tez się kocha, a nie uprawia seksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i8989321321 kosciół niby uznaje, ze seks małezński nie jest grzechem, ale ogólnie seks jest traktowany jako coś brudnego , kazdy to wie. Dlaczego u silnie wierzacych tak wiele zachamowań? wszystko to przez STRACH. strach przed kara, przed pieklem. podstawa kazdej religii jest wywolanie strachu i tym samym zmuszenie do sluchania nakazow. smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaitana
jest traktowany jak coś złego, brudnego, bo ludzie nie umieją z niego umiejętnie i z głową korzystać, tylko upodabniają się do zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaa
pytasz o to czym różni się jedzenie od sexu,sorry ale to żałosne bo porównujesz dwie zupełnie różne rzeczy,łączy je to że są to potrzeby człowieka biologiczne i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i8989321321
ale jak umiejętnie i z głowa korzystac z seksu??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartklkjan
Przecież Kościół nie uważa seksu na grzech ! Grzechem jest cudzołóstwo , czyli seks poza małżeński. Kościół mówi o seksie oczywiście w małzeństwie o dopełnieniu miłości, o wyrazie miłości do małżonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaitana
nie sprowadzać partnera do zabawki służącej do zaspokajania potrzeb seksualnych kochać go troszczyć się o niego a co za tym idzie wziąć ślub kościelny i przysiąc przed Bogiem, że się weźnie odpowiedzialność za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartklkjan
i8989321321 Mi się zdaje, że to wynaturzenie mógł spowodowac celibat księży. W końcu to oni, biskupi, ustalają te zasady, bo zasady KK sa wymyslone w całosci przez ludzi. Takiemu ksiedzu było cholernie trudno utrzymac się w celibacie i w zwiazku z tym potem w głowie jest takie równanie kobieta=seks=grzech Następna bzdura w Nowym Testamencie , jest na temat cudzołóstwa, nie wspomnę już o dekalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaitana jest traktowany jak coś złego, brudnego, bo ludzie nie umieją z niego umiejętnie i z głową korzystać, tylko upodabniają się do zwierząt a jak sie niby korzysta z seksu z glowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaitana
wartklkjan - dokładnie seks w małżeństwie nie jest grzechem, tylko cudzołóstwo jest grzechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartklkjan Przecież Kościół nie uważa seksu na grzech ! Grzechem jest cudzołóstwo , czyli seks poza małżeński. Kościół mówi o seksie oczywiście w małzeństwie o dopełnieniu miłości, o wyrazie miłości do małżonka. kosciol uznaje tylko seks po slubie koscielnym. poza tym jest to be a ja nie bardzo rozumiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Je t aime M.
Jak to nie jest grzechem w małżeństwie ? Mi sie ksiądz na religii mówił, że seks owszem po ślubie oczywiście, ale też TYLKO jeśli z myślą o powiększeniu rodziny czyli dziecku. Bo jak tak dla przyjemności, to nawet po ślubie jest grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×