Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juz mama.

podawałyście bobotic na kolki? jak długo? kiedy odstawić?

Polecane posty

Gość juz mama.

skąd mam wiedzieć, że okres kolkowy mija i mogę odstawić lek? jak długo można podawać go dziecku? zauważyłam, że pomaga, więc będę jakiś czas podawać, ale nie wiem właśnie jak długo można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuję od kiedy mała miała miesiąc, postanowiłam dawać do czasu, kiedy nie miną "magiczne" 3 miesiące, kiedy to u większosci dzieci kolki mijają,wtedy spróbuje odstawic i zobaczę czy problemy powrócą, jeśli znowu będzie wieczorny ryk będę dawać dłużej z tego co mówiła pediatra lek ten nie wchłania sie do organizmu dziecka tylko pozostaje w układzie pokarmowym a potem zostaje wydalony, wiec spokojnie mozna go podawać póki problemy nie miną, zreszta zauważ, że na boboticu są wypisane równiez dawkowania dla starszych dzieci i dorosłych w razie wątpliwości poradź sie pediatry przy najbliższej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3333
stosowałam, chociaż mojej córeczce nie smakowały ale pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mama.
dzięki za odp. właśnie też czytałam ulotkę i było napisane, że się nie wchłania do organizmu i jest wydalany. czyli po ukończonych 3 miesiącach spróbować odstawić...mam nadzieję, że to tylko 3, a nie 6 miesięcy, bo i o tak długich kolkach słyszałam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolkowa mamA
ja probowalam odstawic po ok 3 m-cach ,a jak np widzialam ze kolki powracaja to znowu zaczynalam dawac i np po 2 tyg znow probowalam odstawic i tak do momentu az wreszcie odpuscily-maly mial tak do 4 miesiaca zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mama.
a u mnie na odwrót. esputicon nic a nic, więc zamieniłam na bobotic. dodatkowo kupiłam te rurki i jest znacząca poprawa, ale nie do końca, bo zdarza się, że mały marudzi,pręży się,wygina,zaczyna popłakiwać, ale na szczęście nie trwa to długo, pomagam mu wtedy masażem brzuszka i podciąganiem kolan. zanim dawałam kropelki był to ogromny krzyk kilka razy dziennie,drapanie,szczypanie,wyginanie się tak, że nie byłam go prawie w stanie utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mama.
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewellllllllllllllllllllllllla
Ja podawałam mojemu synkowi bobotik nic innego nie pomagało,ale nie miał on kolki za to problemy z załatwianiem.Strasznie sie pręzył ale nie płakał.Nie mógł sobie pierdnąc.Pomagały też cwiczenia nóżkami i lezenie na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. mój synek miał kolki i bobotic bardzo mu pomógł. mały ładnie przesypiał całe noce. jednak problem pojawiłsię z odstawieniem leku. mianowicie jak spróbowałam pierwszy raz odstawić krople jak młody miał 3 miesiące to nagle zaczął niespokojnie spać i budzić się w nocy częściej na jedzenie więc znowu zaczęłam mu mne podawać i wszystko wróciło do normy. mały teraz ma prawie 5 miesięcy i znów próbuje odstawić krople i od dwóch dni znów mały nie śpi całe noce, co 3 godziny woła mleko... jestem załamana bo kolek nie widze tyle że mały już takładnie nie śpi i nie wiem czy w tych kroplach jakieś uzależniacze są czy nie.. czemu nie da się ich odstawić?? nie wiem co robić. mały już je marchewki, jabłuszka więc uważam ,że nie powinien już kropli brać ale nie wiem czemu odrazu nie chce spać.. mały przybiera na wadze sporo i boje się że takie jego wołanie jedzenia całe noce doprowadzą do nadwagi jakiejś.... nie mam pojęcia jak odstawić bez komplikacji bobotic... pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagok
Tak porownujac wiek Twojego malucha z odstawianiem i podawaniem Boboticu mysle ze zbieglo sie to z tzw skokami rozwojowymi podczas ktorych dzieciaczki domagaja sie wiecej jedzenia i sa marudne itp poczytaj na necie.Pozdrawiamy serdecznie Dag i Lilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojej małej pomogło , miała kolkę i pediatra mówiła żeby to kupić, mąż od razu pojechał do apteki , mała dostała 3 kropelki i za chwilę popierdziała i było ok , teraz ma 3 miesiące i daje profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia
Dnia 24.09.2015 o 13:06, Gość gość napisał:

mojej małej pomogło , miała kolkę i pediatra mówiła żeby to kupić, mąż od razu pojechał do apteki , mała dostała 3 kropelki i za chwilę popierdziała i było ok , teraz ma 3 miesiące i daje profilaktycznie.

Moja mała ma tydzien i strasznie ciezko jest jej zasnac i jest bardzo czesto glodna i nie wiem teraz czy ma wzdecia ze co rusz sie budzi.Czy Bobotic  można dawać od razu po narodzinach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×