Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kmicicowaona

leczenie uzależnienia od alkoholu to absurd

Polecane posty

Gość aurelia
Dnia 30.09.2019 o 00:35, Gość marzena napisał:

Aurelia a ile trwa tam terapia i jak to się załatwia tak formalnie? mój partner jest alkoholikiem ale mimo to ma dobrą pracę i dobre stanowisko, nikt tam nie wie że on pije...  nie chciałabym żeby w pracy ktoś sie dowiedział i żeby miał jakies nieprzyjemności, gadanie, jest szansa żeby to zrobić jakoś dyskretnie żeby nikt się nie dowiedział , nie wiem, jakieś l4 ? bo urlopu nie ma, tylko jak to załatwić?

Zadzwoń i dopytaj o wszystko, są bardzo kontaktowi i odpowiadają na wszelkie wątpliwości bardzo zrozumiale. Co do długości terapii to kilka tygodni w zależnościod potrzeb , na cały czas terapii wystawiają L-4 i nikt nie bedzie wiedział, że osoba sie leczyła z alkoholizmu. Mają tam lekarzy, cała opiekę medyczną więc wszystko jest i pod kontrolą i do załatwienia. Najlepiej zadzwonić , telefon maja na stronie www. Poszukaj ośrodka Tratwa w Wiśle . Powodzenia życze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Wakowska

Nie zgadzam się z tym że leczenie uzależnienia to absurd , może ośrodki które nie odcinają zupełnie nie pomagają ale mój mąż jest przykładem że można tylko trzeba było go zamknąć prywatnie petitandblanc.pl wystarczy poczytać a przekonacie się , to pomaga ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrrna

Jeżeli szukacie pomocy z prawdziwego zdarzenia, to proponuję odezwać się do klinikaantydepresyjna.pl . Mój brat był u nich na terapii i po wyjściu jego życie zmieniło się o 180 stopni. Od razu można było zauważyć zmiany zarówno w jego zachowaniu jak i podejściu do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale sprawa jest skomplikowana. Na pewno osoba uzalezniona powinna chcieć się leczyć. Bo jeśli nie chce podjąć się terapii to nasze namowy nic nie dadzą. Czasami alkoholik musi spaść na samo dno aby uświadomić sobie co stracił albo co moze stracić . Aby otrząsnąć sie oraz podjąć się terapii....

Wsparcie rodziny oraz sama wola czasami nie są wystarczające oraz dobrze jest skorzystac z pomocy terapeuty w terapii uzależnień.  Dodam,  że takie konsultacje są możliwe równiez online https://avigon.pl/specjalizacja/terapeuta-uzaleznien Daję kontakt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzaleznienie od alkoholu to nie sa przelewki, a prawdziwa chorba, ktora ma wplyw na wszystkich bliskich. Wiem niestety o czym mowie, wyladowywalam sie na mojej rodzinie przez kilka lat. W koncu zdecydowalam sie na terapie i jestem z siebie strasznie dumna, ale tez z mojego meza i dzieci, ze az tyle mi pomogli i nie odeszli. Ja pomoc znalazlam u specjalistów w Pile, a dokladniej w Holistycznym Centrum Terapii Psychosomatycznej. Poznalam tam cudownych specjalistow, ktorzy pokazali mi jak wygrac z choroba. Rozlaka z rodzina podczas terapii nie byla prosta, jednak z czasem widze, jak to wszystko bylo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko osoba, która nie widziała alkoholika to powie że leczenie to absurd. Ciężko jest wyjść samemu z alkoholizmu. Często jest tak że za tym uzależnieniem jest jakaś trauma i tylko podczas terapii dochodzi się do tego. Jeśli ktoś uważa że może mieć problemy z alkoholem to czym prędzej powinień się zgłosić do Nefo - ośrodka leczenia uzależnień. Może być to np. na terapię online czy hybrydową. Niekoniecznie od razu na pobyt w ośrodku. Ale warto porozmawiać z terapeutą i przejść przez terapię - dla siebie, swojego zdrowia i dla swojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam sobie nikt nie pomoże, a jak pomoże to niestety nie na długo. Alkoholizm to choroba, bez odpowiedniej terapii nie ma szans na sukces.

Dobrym jest ośrodek Tratwa w Wiśle, tu pomogli bliskiej mi osobie . Świetni terapeuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×