Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

u mnie podobnie jak u Nikoli- z bólem piersi jestem oswojona, bo pojawiał się na długo przed okresem i dopiero z okresem mijał w tym czasie zawsze były też opuchnięte, więc w zasadzie u mnie bez zmian - są ciut większe i obolałe bede mama - ja właśnie dzisiaj się lepiej czuję, chociaż wiem, że zwiastuje to jutrzejszą masakrę już miałam taką krótką przerwę i następnego dnia byłam przekonana,że zwrócę nawet jelita, to było straszne za to w ramach oswajania się, mój sedes ma miano: premier i tak, wymiotuję na premiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
kamelio ja mam dokladnie tak samo, wszystko juz mnie boli od wymiotowania. Nie potrafie dzisiaj niec przelknac w dodatku chce sie rzygac a nie ma czym... A jak u Ciebie ze spaniem. U mnie masakra jakas nie spie wcale. WIerce sie krece, jak uda mi sie zasnac to juz pomalu robi sie jasno. Ciekawe co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Slyszalam ze nie spi sie pod koniec ciazy a nie na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sen wychodzi mi bardzo dobrze śpię nawet w dzień wychodzi pewnie z 10 godzin na dobę:) mam problem z zaśnięciem gdy mi bardzo niedobrze,ale jak już zasnę, to ciężko mnie obudzić może to mdłości Ci odbierają sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-annnnaaaa244444 a jak długie masz ogólnie cykle?? Bo może owulacja była później niż myślisz? Jedno jest pewne - beta jest czyli i prawdopodobnie ciąża też, ale... albo to bardzo wczesna ciąża i dlatego wyniki takie, albo jesteś w ciąży biochemicznej. Zrób betę po 48h od tamtego badania i zobaczysz co będzie dalej. -anka30! nie dajmy się zwariować - gazowane pić można, byle nie jechać codziennie na 2litrach pepsi ;) Co najwyżej po gazówce możesz mieć tylko np większe wzdęcia ;) -kinguszka86 cieszę się, że wszystko dobrze i że serduszko już widać było :) -Wow Nikola2008 jakiego Ty masz już dużego szkraba :D -kamelia majowa tu też jest strona z wielkością zarodka http://embryology.med.unsw.edu.au/wwwhuman/Stages/CStages.htm :) hahanieładnie tak wymiotować na premiera ;p -olkaaaaaaa mnie biust pobolewa głównie przy dotykaniu i waży chyba z kilogram więcej, ale sutki nie bolą nic a nic - w poprzedniej ciąży miałam tak samo (a nawet gorzej bo spać przez ten biust nie mogłam! Ale to może jeszcze przede mną ;) przenoszę tabelkę, żeby nam gdzieś daleko nie uciekła i zapraszam nowe przyszłe mamy do wpisania się :) Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Nikola2008.............1...................1................ ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........?...................?.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............?........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 PS> Wyczytałam dziś, więc może się Wam przyda ;) "W pierwszych tygodniach ciąży pojawiają się nudności i wymioty , ustępując stopniowo około 13-14 tyg. ciąży . Zastosuj kilka rad: *zawsze miej przy sobie drobne przekąski np. suszone owoce, orzechy; +przyprawiaj potrawy i napoje świeżym imbirem, pomaga zwalczać nudności; *gdy czujesz zbliżające się nudności, usiądź, pochyl się do przodu tak, by głowa spoczywała między kolanami i w tej pozycji odczekaj kilka chwil; *jeżeli dolegliwości są znacznie nasilone i powodują utratę wagi spytaj lekarza o właściwe leki, np. Metoclopramid i witaminę B6. W skrajnych przypadkach może skierować Cię do szpitala."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Nikola2008.............1...................1................ ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........?...................?.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z piersiami mam tak e tylko sutki mnie bola ale glownie przy dotyku i kiedy cos nimi zawadze, zauwazylam ze stoja ale brodawki mam ogromne i mocno czerwone pod braz podchodzace i jak nikola jak zdejme stanik to jest masakra ale po jakims czasie ustepuje bol. powiedzcie mi dziewczyny czy ktoras z was miala katar? i jak z nim walczycie? ja sie dzis zasmarkam i zakicham :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoje przeziębienie zwalczałam: herbatą z miodem i cytryną herbatą z sokiem malinowym lipą z miodem wygrzewaniem się inhalacjami z wody z solą (udrażnia nos) lub z mięty lekarz doradził mi też wsadzanie czosnku do nosa, ale ze względu na wrażliwość na zapachy w tym czosnek - odpuściłam sobie można sobie też posmarować skórę pod nosem miodem piłam dużo soku pomarańczowego mam też syrop prenalen - jest z naturalnych składników: czosnku, malin, porzeczki etc. i jest dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących i niemowląt trzeba też wietrzyć pomieszczenia, by nie dopuścić do kumulowania się wirusów, nie przebywać w skupiskach ludzi - supermarketach, kościele etc. zdrówka życzę i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinguszka ja ostatnio bylam przeziebiona i to nie tylko katar mialam ale i kaszel bralam syrop z cebuli bo z reszta balam sie ryzykowac:P jakos samo przeszlo...a co to spania to ja sie budze ostatnio co noc nie wiem czemu:O A teraz to z milą checia bym się polozyla bo oczy mi sie same zamykaja:o a tu nie da rady maz wraca z pracy trzeba kolacje ogarnac:O i corcie do spania wyszykowac:o ooo ja chce spaaaac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Czy wy też wybuchacie płaczem bez wiekszego powodu??? Ja dziś się poryczałam bo mój M wrócił z pracy i siedział na dole w kuchni i czytal gazete a ja się poryczłałam ze siedze sama.... masakra.... jeszcze troche i bede płakać na reklamach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej miałaś jakiś powód nawiązujący do rzeczywistości ja sobie sama wymyślę jakąś smutną historię jak chce mi się płakać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie .... jest jedna fasolka ma cale 9 mm i serduszko juz ladnie bilo !!!! wiec to nie sen ;) kolejna wizyta 23 pazdziernika ;)) a termin tak jak pisalam 20 maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Cześć dziewczynki:) ja mam dzisiaj jakiś straszny dzień .. Nie mam pierwszy raz od dwóch tygodni mdlosci i zamiast się cieszyć to obsesyjnie wręcz myśle ze coś jest nie tak ... Wiem ze to głupie ale nic nie poradzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Cześć dziewczynki:) ja mam dzisiaj jakiś straszny dzień .. Nie mam pierwszy raz od dwóch tygodni mdlosci i zamiast się cieszyć to obsesyjnie wręcz myśle ze coś jest nie tak ... Wiem ze to głupie ale nic nie poradzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Hej nie dopisze się się jeszcze do tabelki ....dopiero po usg nie patrze nawet na TP wg miesiączki bo bd napewno duża różnica... Jeszcze raz zwracam uwage nie bagatelizujcie badań na toxo i cmv! są naprawde ważne... i jak któraś nie jest pewna jak z różyczką to też zrobić. Nie wiem gdzie sie leczycie, ale jak mówią w szpitalu, że krawienia,plamienia we wszesnym okresie ciąży to normalne...to ja nie mam pytań. Wszystkie taego typu objawy to napewno nie fizjologia. Powiedzą na przykład,żę to normalne a Ty mimo iż tylko plamisz tracisz dziecko bo to "jest normalne" W tych różnych tam odnośnie jedzenia itp co agrataka pisała nie zgodze się z orzechami nie polecane są raczej bo mogą uczulać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brigi tutaj w UK dla nich plamienia są normalne bo poronienie wczesnej ciąży tez jest ''normalne'' tu niestety jest selekcja naturalna i nawet jesli krwawi się i jest zagrożenie poronieniem to kaza czekac i nic nie robia albo sie ciaza utrzyma albo nie...tak to tutaj jest do 12 tyg...a zdignozują dlaczego dochodzi do poronień po 4 razie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodziłam z martwa ciąża bardzo długo a plamien i krwawien nie miałam. U niektórych plamienia nie świadczą o niczym złym a u innych oznaczają że coś złego zaczyna się dziać. Na pewno o każdym plamieniu trzeba powiadomić lekarza. Nikola ale w Polsce też dużo lekarzy jest zdania że jeżeli ciąża ma się utrzymać to się utrzyma bez żadnych leków a jeżeli jest jakaś wada to choćby niewiem co robić to i tak dojdzie do poronienia. I raczej nic ani nikt w tej sytuacji nie jest w stanie pomoc żeby utrzymać ta ciążę. Ja usłyszałam od lekarza że więcej niż połowa ciąż kończy się poronieniem i to jest normalne jeżeli jest jakaś wada to organizm sam eliminuje taka ciążę. Dla lekarzy to normalne i takie rzeczy się dzieją i będą dziać a dla nas kobiet to jednak ogromny ból i jednak strata tym bardziej jeżeli ktoś stara się jakiś czas o dziecko i bardzo pragnie mieć maluszka. Trzeba wierzyć, że w końcu nam się uda tak jak wielu kobietom po takich przejściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzis lekarz ktory mi robil usg powiedzial ze to jest dzidzia i pokazal migajaca kropke i powedzial ze to serduszko, on chyba wie co mowi. tylko sie dziwie ze moja fasolka jest w 6tc i ma 2.9mm a justa27 ma ten sam tydzien jest nawet 3 dni za mna i jej ma 9mm? to mnie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka no tak masz racje ale w Polsce jak sie zgłosisz z plamieniami do szpitala to cię zbadają a tutaj o badaniu mozna pomarzyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola ma racje, jak ja bylam na szpitalu z pierwsza ciaza ok 6tc i plamilam to mi powiedzieli ze nic nie moga zrobic bo jest za wczesnie i ze moga mi pomoc po 12 tc, bo jak stwierdzili jak sie do 12tc utrzyma to znaczy ze jest na tyle mocne i ze widac na usg, oni mi wciskali ze do 12tc nic na usg nie widac, a teraz jak poszlam do gp i powiedzialam ze jestem w ciazy i ze mialam juz poronienia to od razu mnie wyslal na wczesniejsze usg i to jeszcze do poloznej , nie do gina,tu gina widzisz tylko w powaznych sprawach i jesli gp uzna ze jest naprawde potrzebny, ja 15 mam 2 usg a 16 spotkanie z polazna i wtedy zalozy mi karte ciazy, i to bedzie u mnie 9tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaa
witam ponownie odebralam wyniki prosze powiedzcie czy wg was przyrost jest ok? 25.09bylo 211.0 27.09 355,1 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka- nie martw się i chyba nie ciesz zbytnio. Jestem już po spektakularnym wymiotowaniu, nawet nosem. Wczoraj nie miałam zbytnich mdłości i wiedziałam, że po takim czasie odpoczynku czeka mnie masakra. Już raz tak miałam i wolałabym mieć mdłości ciągłe i nie nadrabiać później. Od 6 jestem na nogach,a dzisiaj mam wolne. Czeka mnie długi wymiotny dzień. Nikola - pomimo swojej obumarłej ciąży uważam, że taka selekcja naturalna jest dobra. olkaaaaaaa- przyznam szczerze,że się nie znam, znalazłam tylko taką informację: "Wysokość stężenia hCG w surowicy krwi powinna podwajać się każdego drugiego lub trzeciego dnia (w początkowych tygodniach ciąży). Wartości winny wzrastać nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin. Osiągając poziom 1.200-6.000 mIU/ml wzrost spowalnia podwojenie następuje co każde 72-96 godzin. Uwaga - maksymalne stężenie hCG obserwuje się pod koniec pierwszego trymestru (8-11 tydzień). Nieprawidłowy wzrost poziomu hCG obserwuje się w przypadku ciąży pozamacicznej, tej która uległa poronieniu lub która nie rozwija się prawidłowo i nie rodzi szans na powodzenie." źródło: http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=138&s_id=9&ss_id=13 i z niej wynika,że jest wszystko ok, w ciągu 48h wzrosła o ponad 66% może Dziewczyny coś więcej napiszą Pozdrawiam, Dziewczęta Majowe. Miłego dnia. Umiarkowanych mdłości życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinguszka- bo rozmiar zarodka odpowiada 6 tc (od 2 do 5mm) a różnice w wielkości mogą wynikać chociażby z czasu zapłodnienia - tutaj różnica może wynosić nawet 3 dni jeśli lekarz Ci powiedział,że wszystko jest ok, to pewnie jest ok poza tym 6 tydzień to np. 5t4d, a nie 6t4d, może stąd wzięło się nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Zgadzam się w 100%, że to nie reguła my swoje bysmy a natura i tak swoje...nie tylko w UK bo i w Polsce jest tak,że plamienia itp. to normalne. Jest wiele placówek które "walczą" o ciąże od samego początku jak coś się dzieje, ale i są takie gdzie dopiero przełom I/II trymestr dopiero "działają" I muszę to powiedziec, ale często przyszłe mamy bagatelizuja wiele objawów i później jak jest już za późno to są pretensje tylko i wyłącznie do całęgo świata. Wiem jak to jest ...obracam się w tym środowisku to wiem... Owszem jest wiele badań. Ja o tych wspomniałam bo o tych była mowa i wątpliwości wcześniej:) Tak na marginesie polecam strone POlskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Fundacji Rodzić Po Ludzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nei wiem czy tak jest napewno ale gdzies czytalam ze dzidzius na poczatku przyrasta prawie 1 mm na dobę ... no i mysle ze oni az tak dokladnie ie moga zmierzyc przeciez to malenstwo wiec pewnie sa przeklamania +/- mm ..... mnie troszke niepokoi torbiel ktora zrobila sie po niepeknietym pecherzyku.. .cale szczescie jest po drugiej stronie niz dzidzius .... troszke mnie nastraszyl ze jak sie nie wchlonie usuwa sie laparokopowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
cześć dziewczyny, trudności z zasypianiem dopadły i mnie.... dziś zasnełam ok 1 a pies obudził mnie o 7. Normalnie jestem padnięta a do tego żle się ułozyłam i boli mnie kark czyli samopoczucie -10. Jak myślicie mogę sobie wysmarować kark maścią bo tak mi zesztywniał i boli mnie że nie mogę głową ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
No właśnie % osób która powinna, ale... i lekarze, którzy też powinni to czy tamto, ale... no niestety nie zna się przyczyn w wielu przypadkach :( histo-patol. też nic nie daje niestety konkretnego. A PTG i Fundacje podałam tak dla zainteresowanych tam są różne rzetelne informacje jak któraś się nad czymś zastanawia i po głowie drapie to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam. kurcze nie spie w nocy wcale, masakra jakas? powiedzcie mi jest na to jakis sposob? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na spanie, to staram sie wysiedziec do 23ciej przed tv i dopiero potem na wpolprzytomna ide do sypialni. przesypiam wtedy do 7mej. mam natomiast problem z cyckami, ze sa bardzo bolesne, a spie na brzuchu, wiec podkladam sobie nieduza poduszke pod brzuch i noge i wtedy nie obciska mi tak piersi. w temacie rzyganka tez juz sie rozpracowalam. zanim rano wstane z lozka opijam sie woda i potem w ciagu godziny od wstania wymioty same przychodza, a po nich mam spokoj na caly dzien. dzisiaj tylko skusilam sie w ogrodzie na malinki z krzaka i cos mi stoja w gardle ehhh :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny widze ze nie tylko ja w nocy nie mogłam spac...wieczorem ok 20 czulam sie jakby powietrze ze mnie uszło...normalnie ani reka ani nogą i jedyne o czym marzyłam to się polozyc...usnełam normalnie ale ok 3 sie obudzilam i nie moglam zasnac do 5 albo-6:o no i occzywiscie pęcherz pełny na maxa wiec musialam rundke do wc zaliczyć..potem jeszcze zglodnialam kanapke sobie zrobilam i znowu sie polozylam ale spac nie moglam...a jak juz usnelam to sie nie dawno obudzilam ale dalej bym spala:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×