Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Mija bardzo mi przykro, ze musisz przez to przechodzić. Trzymaj sie kochana jakos, chociaz wiem, ze to beda dla Ciebie trudne dni. Ja poroniłam w 6/7 tyg i miałam zabieg, ponad 2 tyg chodziłam nie wiedząc ze cos jest nie tak dopiero po wizycie u lekarza okazało sie ze ciaza zatrzymała sie na przełomie 6/7 tyg skierowano mnie na zabieg, dostałam tabletke czekałam az cos zacznie sie dziać, nie krwawiłam do konca tylko lekko zaczynałam plamic, lekarz nie chciał dłuzej czekac bo chodziłam juz tak z ciąza ponad 2 tyg dlatego wykonał zabieg, moja szwagierka tez poroniła ale w domu, nie musiała miec zabiegu, mysle ze lepiej poronic samemu, zabieg to jednak jakas ingerencja w narządy rodne ja w sumie wolałabym zeby u mnie obylo sie bez zabiegu ale lekarz zdecydował ze dłuzej nie mozna czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie napady glodu? Ja w sumie raczej malo jem, bo nie bardzo mi cokolwiek smakuje, ale jak tak siedze, to co 4 godziny, to mnie napada, ale taki glod, ze normalnie az mnie drapie w zoladku! Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka28, Nikola2008 dziękuje - trzymajcie porządnie ;) Nikola2008 każda z nas ma inną budowę ciała, więc wygląda i tak inaczej, ale... trochę Ci Twojej w takim razie wagi zazdroszczę ;) A co tam - po porodzie przyjdzie czas na i motywacja na schudnięcie ;) Po poprzedniej ciąży przytyłam parę kilo w miesiąc i wraz z noworocznym postanowieniem zrzuciłam 8 kg. I trzymałam się w sumie na jednym poziomie, ale teraz... lekko już idę w górę. Ale może to przez... coraz cięższy biust haha ;) Mija127 strasznie mi przykro - ajć dlaczego tak dużo kobiet musi przez to przechodzić!! Trzymaj się kochana, a jak będziesz miała jakieś pytania to pisz. Tu albo np na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=954178&start=0 (mi to forum bardzo pomogło). PS Ja poroniłam w domu - moja ciąża zatrzymała się na etapie piątego tygodnia (a poroniłam w 10). Lekarz dał mi skierowanie do szpitala, ale polecił poczekać do 2 tygodni zanim tam pójdę - i faktycznie, za 3 dni - może przez stres - wszystko zaczęło się i skończyło w domu. Cieszę się, że uniknęłam zabiegu, jednak faktycznie widok... pozostanie zawsze w mej pamięci. bede mama witamy :) Lilith-marlie a boli Cię cały biust?? Bo mnie w sumie tylko przy dotykaniu. Dziś poszłam na długaśny spacer (ponad 5km zrobiłam, w tym połowę pchając wózek z siostrzeńcem pod lekką górkę) i znów pobolewa mnie podbrzusze, ale tak delikatnie. Aj chyba muszę przestać się forsować! A napadów głodu jeszcze nie mam ;) Za to... zaczynają mnie drażnić zapachy! jakieś takie intensywniejsze się zrobiły! Otworzyłam dziś półkę z herbatami i miałam ochotę połowę wyrzucić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaCzarna90
Prawdopodobnie pierwsza połowa maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaCzarna90
Dziś po południu pierwszy raz chchiało mi się wymiotować, musiaąłm się powstrzymywać, bo siedziaam w samochodzie na parkingu pod Biedronką ;) Jestem prawdopodobnie w 6-7 tyg. i już urosły mi piersi... W pierwszej ciąży zaczęły rosnąć dopiero w 3/4 miesiącu i urosły z 70C do 75F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith ja mam uczucie takiego ssania i moge jesc i jesc i czasem najesc sie nie moge a co do biustu to teraz mnie boli caly czasami sie nawet w nocy przez to budze...a dzisiaj to wogole czuje bulgotanie w podbrzuszu jak by dziecko sie ruszalo:D ale na ruchy przeciez za wczesnie:D moze macica sie rozciaga? Tez tak macie?? I wogole wpadlam na pomysl ze za jakis czas kupie sobie taki sprzecior do sluchania serduszka,zadkie kontrole tu sa a tak przynajmniej bede spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz sie teraz smieje ze albo chce mi sie jesc albo spac... jak nie jedno to drugie ;)) jak chce mi sie jesc to od razu bym niewiadomo co i ile bym zjadla ... od razu mam taki ssanie w brzuchu ze nie ma pomiluj ;)) a co do piersi to tez urosly staly sie pelniejsze ale bolą jedynie jak rozbieram sie i sciaganm stanik ....pozniej jest juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Hej, czy ja mogę się przyłączyć do tego tematu? Wczoraj byłam u lekarza i jestem prawie w 5 tygodniu, termin porodu na 22 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Dziewczyny chcialabym sie przylaczyc :) mam juz synka i znowu jestem w ciazy :) zupelnie niespodziewanej moj maz bierze leki po ktorych teoretycznie nie moze miec dzieci bardzo spowalniaja mu plemniki lekarz twierdzila, ze jak bedziemy chcieli 2gie dziecko musi odstawic leki na przynaniej 3 mies a tu psikus :) czuje sie super oprocz standardowych mdlosci Pozdrawiam Was goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mam do Was pytanie bo w pierwszej ciazy brzuch było widać dopiero w 3cim miesiacu a teraz mam wrażenie, że z kazdym dniem jest wiekszy i naprawde juz widac nawet maz sie dziwi ;) zaraz aie okaze ze blizniaki bede miala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Dziewczyny powiedzcie mi ile kosztuje badanie na toksoplazmoze i cytomegalie bo wczoraj moja gin powiedziala jak pania stac to niech pani zrobi a jak nie to nie. W sumie mnie stać chociaz do końca nie wiem jakiej ceny mogę sie spodziewac 100zł, 200zł wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny:) Kasia ja mam podobnie u mnie w 1 ciąży brzucha nie bylo widac prawie wcale;) teraz mam wrazenie ze z dnia na dzien robi się większy...w jedne spodnie już sie dopiąć nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30! ja robiłam badanie na toxo i cytomegalie ale dwa lata temu to płaciłam za dwa badania prawie 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobnie ;)) w pierwszej ciazy przez 4 miesace chodzilam z swoich rzeczach a teraz to musze juz kombinowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam badania na tokspolazmoze i cytomegalie w poniedziałek- zapłaciłam za nie po 35 zł (w tym była 10% zniżka) ogółem za wszystkie badania zostawiłam ponad 250 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
A powiedzcie mi jeszcze dziewczynki ile sie czeka na wyniki cytomegali i toksoplazmozy? jak pojde porobić badania tydzień przed wizyta to zdarze odebrac wyniki? Ja mam jeszcze jeden problem w postaci piersi...wczoraj gin stwierdziła że lewa pierś ma jakies zgrubienie i kazała mi zrobić USG. Ona twierdzi, że to może być to że guczoły zbiły się w jednym miejscu ale kazała sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYCIE- w poprzednich ciążach tyłam natychmiast- ale też leżałam plackiem (wstawałam tylko na siusiu). Przytyłam ponad 20 kg i byłam ogromna. Ale potem karmienie pozwoliło mi wrócić do moich 59kg (przy 173cm wzrostu). Tak więc nie martwcie się, jeżeli uda Wam się karmić- wszystko powinno zejść. Teraz w zasadzie nie mam apetyty, mdłości też na szczęście brak. Tylko po duphastonie mam lekkie rozstroje żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam wszystkich, ja czuje sie fatalnie, moj zoladek odmawia posluszenstwa,nic nie moge przelknac. Strasznie sie czuje... Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEDE MAMA ja w pierwszej ciazy czulam sie fatalnie mdlosci wymioty do 3go miesiaca a pozniej momentalnie przeszlo :) ale zaczela sie zgaga i bieganie co chwile do lazienki wiec zawsze cos ;) ... moze tak juz jest ze w kolejnej ciazy szybciej widac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jeszcze czeka poinformowac kierownika, ze jestem w ciazy niedawno wrocilam do pracy dopiero rok po maciezynskim pracuje i znowu zwolnienie ;) chociaz mysle ze do konca roku jakos dam rade pracowac! chyba ze wyjdzie ze blizniaki w pon ide do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia no życzę tobie bliźniaków:) u mnie też miały być blizniaki ale na ost usg się okazało że jest jedno maleństwo ...no własnie i troche mnie to martwi bo nie wiem dokładnie czy się wchłoneło czy nie:o nie chce żeby drugiemu maluchowi się coś stało:o plamienia juz ustały i generalnie jest ok..szukam tego polskiego ginekologa i jak na złość nie ma nigdzie w mojej oklicy:o najblizszy w Manchesterze a to jakies 300 km ode mnie:o tez mi przyszło na zadupiu mieszkac:o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff jestem dziewczyny! Właśnie wróciłam od lekarza. Wg usg 5W2D, widoczny pęcherzyk :) jak zwykle w tym czasie ;) Dostałam cały arsenał leków (Clexane, Asmag, Duphaston) i nastepna wizyta za 1,5 tygodnia :) Oj już się nie mogę doczekać! Niechże będzie już ten 5 października!! anka30! i ka3sia witamy :) i zapraszamy do tabelki :) anka30! wg cennika z mojego laboratorium: - toxoplazmoza IgG, IgM razem 70 zł, - Cytomelago wirus IgG, IgM razem 70 zł, + 2zł pobranie. Ale np Ddiagnostyka ma wyższe ceny, więc zależy gdzie będziesz robić. Madallenna a od kiedy bierzesz duphaston?? I wogóle właśnie jak znacie jakieś skutki uboczne po nim to mi napiszcie czego się mogę spodziewać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIA mnie to tez jeszcze czeka... pewnie bede musiala powiedziec w piatek... ale przynajmniej bedzie z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka to gratuluje kochana juz oficjalnie :) ja tez miałam usg w 5 tyg i był pęcherzyk na tym etapie chyba jeszcze nie mozna zobaczyc serduszka bo to za wczesnie, przynajmniej ja nie spotkałam sie z czyms takim zeby w 5 tyg było serduszko. Ja tez biore duphaston i mam po nim zaparcia, w poprzedniej ciąży miałam to samo a poza tym nie zauwazyłam zadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję :):):) Serduszka nie widziałam, ani zarodka w sumie bo za wcześnie (tj na lepszym sprzęcie pewnie zarodek było by już widać ;) ) ale z 1,5 tygodnia już serducho powinno być jeśli się będzie wszystko dobrze rozwijać, tak więc czekam :) Ojć juwelka ja z zaparciami nigdy nie miałam problemów, więc mam nadzieję, że ów lek u nich nie doprowadzi u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
cześć dziewczyny! Ja też już po badaniach i lekarz powiedział że jest już dużo lepiej :) Krwiaka już nie ma, wchłonął się, choć nadal kazał mi leżeć i nadal mam zagrożoną.. choć nie wiem dlaczego.. skoro krwiaka już niema.. może to takie "dmuchanie na zimne" żeby nadal na siebie uważać? W każdym bądź razie jestem już dużo spokojniejsza choć szłam tam jak na ścięcie i jakoś nawet brzuch zaczął mnie boleć, miałam najgorsze myśli. Ale to pewnie przez to że przez długi czas leżałam a w ten dzień już musiałam wstać, przygotować sie na wizytę, poruszać się trochę. Ale jest wszystko ok, dzidziuś przez 10 dni powiększył się o drugie tyle :) miał 1 cm a teraz już 2cm, rośnie jak na drożdżach hehe :) widać juz było maciupkie rączki i nóżki no i serduszko pięknie biło. Byliśmy z mężem mega szczęśliwi :) teraz dalej leże bo nie ma co ryzykować.. za 3 tyg. mam badania prenatalne na które lekaż sam mnie skierował.. nie wiem czemu tak ale ok, i tak planowałam je zrobić. Może to przez to że ciąża była zagrożona jest to możliwe dziewczyny? A co do spania w nocy to mam straszne trudności w zasypianiu.. męcze się no w noc nie raz do 1. Słyszałam że zwykle bardzo chce się spać...hmm.. ma któraś z Was taką bezsenność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka mysle ze jak masz ciąże zagrożoną to napewno będziesz pod ścislejszą kontrolą:) i dobrze przynajmniej będziesz spojnieszja:) a ja musze czekać do 2 listopada:o bede miała wizyte z polożnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×